Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80551) consono válasza K1nG HuNp (#80541) üzenetére


consono
nagyúr

Én örülök ennek, különben jó eséllyel nem láttam volna olyan sorozatokat, mint a Dark, ami ultimate kedvencem lett, vagy a Black Spot, hogy a Broadchurch-ről, vagy az "End of the fucking world"-ről ne is beszéljünk ... Az elmúlt fél évben szerintem a Stranger thingset leszámítva nem is néztem amerikai sorozatot.

"In God we trust. All others must bring data"

(#80552) #95561216 válasza consono (#80551) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ami jo, az nem csak emiatt jott be. Meg majd nezd meg brexit utan, amikor a Sherlock, Black Mirror, Luther, Peaky Blinders es tarsai nem minosulnek tobbe EU-snak, aztan vagy vesznek egy halom francia melodramat, vagy kivagjak az amcsi tartalom jelentos reszet, hogy visszaalljanak az aranyok.

Ilyen balfasz szabalyok helyett inkabb hagyhatnak a cegeket levegohoz jutni, azt' akkor talan nem csak nagyitova lehetne innovativ europai ceget talalni.

(#80553) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy ps4-hez milyen formátumban kellene formáznom a pendrivet mac-en, hogy a rá másolt filmeket le tudja játszani?

(#80554) TBMC válasza Syl (#80549) üzenetére


TBMC
addikt

köszi a tippet!
az usb a nasba van dugva, de átrakattam a minit szünetmentesen kívülre.
teszt, meglátjuk.

:R

Mattb: exFAT

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#80555) hemaka válasza Mattb (#80553) üzenetére


hemaka
nagyúr

msdos fat + master boot?

(#80556) rjg válasza Scholes9 (#80544) üzenetére


rjg
őstag

Nem. Egy Macben sem volt GSM modul. Vagy USB stick, vagy hotspot, amire szükséged van

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#80557) Scholes9 válasza rjg (#80556) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Tehát van olyan usb stick ami fogad SIM kártyát? Vagy hogy kell ezt elképzelni? :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#80558) hemaka válasza Scholes9 (#80557) üzenetére


hemaka
nagyúr

vagy egy olyan, vagy ezek közül valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#80559) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Köszönöm a segítséget :) Lehet marad a tabletes vagy telefonos megoldás, van azokon is net bőven :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#80560) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy nagy problémám és valószínűleg fizikai segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Van egy MBA 2011-es gépem, amiben SSD-t fogok cserélni (1-2 hónapon belül), mivel a mostani haldoklik. Viszont szükségem lenne egy Sierra vagy egy High Sierra telepítőre USB-n. Próbáltam letölteni mindkettőt, de kb. hiába. a High Sierra-t (MAc app Store-ból) kb. 13 óra óta nem sikerült a gépnek letölteni, a Sierra (amihez van direkt link) kb. 2 óra után megszakadt. A Sierra-t direkt egy külső Thunderbolt HDD-re akartam letölteni, hátha a belső SSD közeli halála miatt lehetetlen letölteni az OS-t.
A kérdésem az lenne, hogy valaki nem tudna rajtam segíteni, hogy veszek egy 16GB-os pendrive-ot és rátölti nekem a fenti OS-ek egyikét? Vagy arra is gondoltam, hogy veszek egy ilyen [link] átalakítót és ebben megformázom előre az SSD-t (Samsung MZ-N6E500BW). Szerintetek melyik a jobb verzió? :U

Scholes9: Ha nem sűrgős (tehát ráér 1 hét múlva), akkor szerintem tudok neked adni egy stick-et (Telekomos), ha szükséged van rá. Sierra alatt üzemelt, felette nem próbáltam. :(

[ Szerkesztve ]

(#80561) r4z válasza DiVaD (#80560) üzenetére


r4z
nagyúr

Hasznalj Internet Recoveryt, az ures SSD-re feltelepiti a rendszert.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80562) Alex91 válasza DiVaD (#80560) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ha van azon internet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80563) DiVaD válasza r4z (#80561) üzenetére


DiVaD
senior tag

Az a probléma vele, hogy ahhoz tudtommal megkell formázni az SSD-t előtte. Természetesen egy gyári Apple 256GB-osnál nincs probléma, de ez egy 512GB-os Samsung lesz, ami nincs előformázva. Vagy ez nem számít?

(#80564) Alex91 válasza DiVaD (#80563) üzenetére


Alex91
félisten

A telepitobol meg tudod formazni, szerintem az is le van irva, hogy hogyan...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80565) DiVaD válasza Alex91 (#80564) üzenetére


DiVaD
senior tag

Igaz, közben találtam egy YouTube videót is a témában. Köszönöm a segítségeteket. :R

(#80566) r4z válasza DiVaD (#80563) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem kell formazni, a gep elintez mindent.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80567) tlala


tlala
addikt

Még a mai napon 10% kedvezményt ad a Mediamarkt az áraiból.
251.990 Ft-ért vettem egy Macbook Air-t (2017).
Online vásárlásnál nem működik, csak személyesen.

[ Szerkesztve ]

(#80568) K1nG HuNp válasza tlala (#80567) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

picit gyujthettel volna meg es egy friss air azert jobb dontes lett volna :B
masnem 10honap 0%thmel

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80569) tlala válasza K1nG HuNp (#80568) üzenetére


tlala
addikt

Tisztelem a véleményedet, de ez egy szándékos döntés volt. Nekem kell az USB bemenet, de nem érdekel a csillogóbb kijelző, ellenben a hosszabb akkuidő igen.
De nem akarok flamet indítani ezzel - csak reagáltam a magam szubjektív szempontjai szerint. :R

[ Szerkesztve ]

(#80570) galaxys80 válasza tlala (#80569) üzenetére


galaxys80
veterán

1.5 éve én is megkaptam ezt. De nagyon örülök, hogy csak magamra hallgattam és megvettem a 17-es Air-t.
Minden igényemet tökéletesen kielégíti. Ennél többet nem is akartam szánni gépre.
Nem mellékesen van rendes csatlakozóm, nem esik szét a billentyűzetem, nem foszlik le a kijelzőm. :)
Retina kijelző pedig alapból sem érdekelt , mert 90%-ban egyébként is külső monitorral használom.

[ Szerkesztve ]

(#80571) K1nG HuNp válasza galaxys80 (#80570) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

19esben szerencsere mar fixalva vannak ezek a hibak, mindegy, orulok, hogy ti orultok a gepeiteknek es azt kaptatok amit vartatok. :)

usb-s dolgokkal viszont nem ertek egyet, maradi dolog ragaszkodni a regi csatlakozokhoz. az industri halad elore es ez kivetelesen dicseretes az apple reszerol, hogy o is idejeben kapcsol.(hdmi az egyetlen amit esetleg elfogadnek). en szemely szerint nem dugtam meg a gepbe pent / kulso hdd-t egy ujratelepitesen kivul.

a jelenlegi kepernyo pedig kevesebbet eszik mint a regi, es talan meg el is lehet olvasni :B

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80572) V.Stryker válasza K1nG HuNp (#80571) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Oszinten szolva heti szinten kell beledugni valamit a gepbe es az mindig usb...npl Kindle. usb c-t meg soha nem kellett (Volna) radugnom. Szerintem ezzel egy kicsit elore szaladtak.... Ha az okfejtesed helyes lenne, a felhasznalok nem vennek elsok kozott a mindenfele atalakitokat.
En a regi Airemhez eddig egy hdmi alakitot vettem csak.....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80573) brickm válasza K1nG HuNp (#80571) üzenetére


brickm
őstag

Nekem van két 2015ös pro-m, meg egy 2018-as. Agyf szt kapok az USB C-től..........Szerencsétlenkedés az egész. Pedig nekem van itthon egy szerverem amit elérek mindenhonnan és köztes adattárolónak tudok használni a 3 gép közt....De még így is.

[ Szerkesztve ]

(#80574) #95561216 válasza brickm (#80573) üzenetére


#95561216
törölt tag

Sokat segít ezeken a nyűgökön, ha van egy ilyen monitora az embernek :D Mondjuk pendriveot én legalább 5 éve csak windows/linux (újra)telepítésre használtam. Most már azt érezném zavarónak, ha több kábelt kellene dugdosni, na meg az sem mindegy, hogy 15 ezerrel többért (sima modellhez képest) nem csak egy beépített hub, hanem egy extra töltő is jön a monitorral.

(#80575) tlala válasza galaxys80 (#80570) üzenetére


tlala
addikt

Ah... igen. A pillangós billentyűzet volt még a másik fontos ellenérv nálam is.

(#80576) brickm


brickm
őstag

Sziasztok.
2015mbp.
gyari shift alt cmd R netboot.elcapitant rakta volna, de...
mi van ilyenkor?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#80577) brickm válasza #95561216 (#80574) üzenetére


brickm
őstag

Oké de ezt nem fogod elvinni magaddal fotózni, hogy ott is bedugd a canont, meg a kártyaolvasókat, stb. Meg az elektromos zongorára se pakolod fel hogy azt is beledugd. Odaviszed a laptopot, usb a. Azt csá.

(#80578) #95561216 válasza brickm (#80577) üzenetére


#95561216
törölt tag

Mint írtam legalább öt éve nem használtam ilyesmire pendriveot, "fotózni" meg sosem jártam :D Tudom, neked kéne, megértem, de nem csak fotósok/videósok/zenészek használnak macet, hiába nekik a legnagyobb a hangjuk youtubeon. Ha hobbid, akkor eldöntöd, mennyit költesz rá, vagy maradsz-e macnél, ha ez a munkád, akkor kerekítési hiba lesz egy adapter, a maradék 90%, aki nem visít youtubeon, meg boldogan használja a gépét USB-A nélkül.

(#80579) galaxys80 válasza K1nG HuNp (#80571) üzenetére


galaxys80
veterán

Én viszont napi szinten dugok rá USB-t. És a jövőben is így lesz valószínűleg.
Szóval nekem fontos szempont volt.
A 19-es kijelzővel pedig várjunk még egy kicsit, hogy sikerült-e orvosolni. :)

(#80580) r4z válasza brickm (#80576) üzenetére


r4z
nagyúr

Ugyanezt irta ki nekem a mult heten egy gep El Capitannal, de USB-s telepitesnel. Ugy oldottam meg, hogy egy kesz rendszert klonoztam ra.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80581) Head88 válasza brickm (#80576) üzenetére


Head88
addikt

A shift+alt+cmd+r az eredeti vagy ahoz legközelebb álló rendszert tenné fel.
Alt+cmd+r recoveryvel nem jó?

(#80582) brickm válasza Head88 (#80581) üzenetére


brickm
őstag

Ez a kombó a legújabb rendszer teszi fel úgy tudom, ahogy a CMD R is.
Pont az lenne a lényeg, hogy attól (catalina) messze kerüljünk :D
Nem az én gépem és fizikálisan sajna nem is vagyok a közelében jelenleg, annyi a lényeg, hogy catalina futott rajta pár hete, kisebb gondokkal, de most totál összeborult. Többször is force shutdown volt.
Először valami brutál user errorra gondoltam, de megnéztem ssh-n és én se bírtam már el vele, top-ban nem volt semmi rendellenesség, majd csontra fagyott a gép.

Arra gondoltam, hogy míg nem kerülök közel hozzá, hogy használni lehessen azért, rátoljuk a factory-t, a lenti kombóval, dehát...ez lett a vége sajna.

r4z
Ohhhh...Remélem nekem az USB-re nem fog így kiállni, mert megőrülök. Viszek majd rá egy Sierra-t,vagy Mojave-t, és letiltom a catalina észlelését, mert ez így nem buli.

(#80583) brickm válasza #95561216 (#80578) üzenetére


brickm
őstag

Igen én ezt totál megértem, hogy vannak akiknek nem szempont, csak mikor látom az érveléseket, hogy miért nem kell USB A, le szoktam írni, hogy vannak akiknek igenis _kell_ nicns mit tenni. Nem az a bajom az átalakítóval, hogy 20-40ezer ft, hanem, hogy foglalkozni kell vele, hogy ott legyen nálad, bele kell dugni, több helyet foglal, stb. Számomra kényelmetlen. Plusz van elég cucc nálam, elég arra figyelni, hogy legyen minden feltöltve, legyen eltéve stb, nem hiányzik még egy 13cm-es vacak is, ami nélkül ráadásul használhatatlan a gép efféle dolgokra :D És ugye az benne a gond, hogy 1.pc re nem váltok vissza semmi pénzért, ez tuti. 2.azért kell vennem 4-5 éves gépeket, meg idővel még régebbieket, hogy tudjam úgy hazsnálni, hogy számomra kényelmes maradjon, holott a technika fejlődése ennek ellenkezőjét kéne produkálja. Ehhez képest, most bementem a boltba, külső HDD-t venni és nem volt kérdés, hogy szeretném-e USB C véggel venni. USB A van jórészt, ahogy telefontöltő kábelből is, stb.

Egyébként én lennék a legboldogabb ha sikerülne lecserélni egy szabványos _jó_ csatlakozóra mindent.
De pl az USB C töltés is csalódás számomra, mert míg a régi mágneses csatit se lerántani nem lehetett, se beletörni, addig az uj usbc- kb erőltetve jön ki a gépből, ráadásul még kicsike is, az én ujjam meg aránylag nagy, megfogni se tudom rendesen pl asztalon. És fosok amúgy, hogy bele ne törjem egy óvatlan megrántással.
ÉÉÉÉS még lehajtott állapotban visszajelzésem sincs, hogy tölt-e, vagy elérte-e a 95%-ot, vagy mivan... :D Szóval, azért mondom, számomra és sokaknak még rajtam kívül, kényelmetlen ez az upgrade és nem ad semmi pluszt, sőt.

De elfogadom, hogy ez van, ezért vettem még egy 2015ös gépet tartalékba, mst nem tudok tenni.

[ Szerkesztve ]

(#80584) TigerCat válasza brickm (#80576) üzenetére


TigerCat
nagyúr

CMD+R webes telepítő, legfrissebb rendszert teszi fel
ALT+CMD+R lemezről azt a rendszert teszi fel, amivel kijött a készülék

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80585) #95561216 válasza brickm (#80583) üzenetére


#95561216
törölt tag

Valami kétezer forintért vettem kis usb-c usb-a mütyűr átalakítót, nem lenne neked elég ilyet cipelni dokkoló helyett? Bár azt meg könnyebb elhagyni :D

(#80586) CharlieDrop válasza brickm (#80583) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a 2015-ös gép kijelzi csukott állapotban, hogy feltöltött?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80587) Komendabence válasza CharlieDrop (#80586) üzenetére


Komendabence
csendes tag

Nem a gép, hanem a magsafe kabelen van egy allapotjelzo led, 0-89% narancssarga, 90-100% zold

(#80588) Komendabence


Komendabence
csendes tag

Sziasztok!
Használ valaki usb-c hub-ot ami nem több tizezer ft volt hanem aliexpresses 15-30$? Jol mukodnek ezek a termekek? Adatátvitel mennyire gyors gyakorlatban?

(#80589) lmno válasza Komendabence (#80587) üzenetére


lmno
őstag

Apró korrekció: csak akkor zöld, ha tejesen feltöltött.

(#80590) hemaka válasza Komendabence (#80588) üzenetére


hemaka
nagyúr

Van egy ilyen, meg egy ilyen(6 in 1 HDMI RJ45 HUB). Mindkettőn működik minden port. A pendrive a gépen lévő type-c és a hubon lévő USB3-as porton ugyanolyan sebességgel működik.

(#80591) CharlieDrop válasza Komendabence (#80587) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jaaa, aha :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80592) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ha már újra telepítés. Van olyan lehetőség pendrive nélkül az adott rendszert telepítse újra?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#80593) brickm válasza TigerCat (#80584) üzenetére


brickm
őstag

Akkor marad a letöltött sierra/mojave usb telepítő. Biztosabbnak gondolom a dolgot.
Köszi mindenkinek az ötletelést!

Imno, CharlieDrop,
A magsafe csati LED-je: Nagyon lemerült állapotban szerintem pirosabban világít, de ezt lehet csak én érzem így, mikor tölt narancs, nálam 95%nál zöldre vált és ha elérte a 100-at pár perc után elalszik, amennyiben aktív a hibernálás mód(márpedig a battery drain miatt aktív).
Ha sima éber RAM-os altatásban van természetesen nem alszik el a LED, mivel folyamatosan van némi áramfelvétel, amit érzékel.

[ Szerkesztve ]

(#80594) brickm válasza #95561216 (#80585) üzenetére


brickm
őstag

Igen, van olyanom is, az vele a probléma, hogy beledugsz egy vaskosabb kábelt, ami merev, pl a WD külső HDD-m kábele, vagy a nagyobbik pendrive-om is elég hozzá, és megfeszíti lefelé az USB C-t, ami rendszeresen le is akad a gépről. Ekkor van az a jelenség, hogy tölti a mappát, tölti, de nem jelenik meg semmi, majd kiírja, hogy nem biztonságosan távolítottad el, de látja továbbra is..... Sz ...r.
Egyébként pont tegnap játszottam ezzel, mert a 2018-asra akartam átmozgatni 100+ GB fotót, és hát....igen. Félretettem a dolgot egyelőre, mert nincs türelmem ezekhez már.

(#80595) hszilard666


hszilard666
veterán

FYI:
Sikerült a kávézós macbookairt elsütni egy neppernek 100K huf ért.

köszönöm a figyelmet, ennyit mondanék el vietnámról.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80596) brickm válasza hszilard666 (#80595) üzenetére


brickm
őstag

SN? Csak hogy nehogy megvegyük :D

(#80597) K1nG HuNp válasza hszilard666 (#80595) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

volt tisztittatva, vagy legalabb mondtad az ipsenak hogy le fog halni rovid idon belul?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80598) Head88 válasza K1nG HuNp (#80597) üzenetére


Head88
addikt

Az árából ítélve nem.

(#80599) marsu. válasza hszilard666 (#80595) üzenetére


marsu.
senior tag

Ezért is engedtem el a használt macbook vásárlást. 😃

(#80600) tlala


tlala
addikt

Saját tapasztalat konkrét számai a fedélzeti naplónak: örök kérdés, hogy mit érnek ezek a "3 év kiterjesztett biztosítás" jellegű dolgok.
Nekem nemrég, 1 hónappal a 3 év lejárta előtt lopták el az Air-emet (2016-os), és az Istyle biztosítás 112e Ft amortizált értéket fizetett (anno 53e Ft-ot fizettem érte).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.