Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80151) nemethchek19 válasza brickm (#80130) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Most El Capitan van rajta.

(#80152) kkp900 válasza TigerCat (#80139) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszönöm kipróbálom majd. :R

(#80153) G.Zs. válasza kisjimy (#80148) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Uj Air. 2015-os Pro-t nagyon szerettem, de azert erzodik az a 4 ev kuonbseg. Kicsit jobb kijelzo, nagyobb trackpad, kisebb suly.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#80154) Baltincs válasza kisjimy (#80148) üzenetére


Baltincs
tag

Air 17' nem játszik? Én teljesen meg vagyok elégedve vele és USB is van rajta, az ára se annyira morcos.

(#80155) majestic


majestic
őstag

Nincs itt olyan topic ami Mac-hoz való prigikkal foglalkozik?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#80156) Dhampir válasza majestic (#80155) üzenetére


Dhampir
félisten

A téma összefoglalóban hasznos programokat gyűjtöttek egybe.

(#80157) brickm válasza Tubbah (#80143) üzenetére


brickm
őstag

épp nézem hardverapron, 4-et találtam 200-220között.

(#80158) tuzpenge válasza Lalee (#80149) üzenetére


tuzpenge
őstag

Kipróbáltam én is, de sajna nekem a kártya nélkül is 13-15%-ot merül, ugyan úgy mintha benne lenne a kártya. Nem tudom mitől függhet de nekem semmi hatása nincs hogy benne van e a krtya vagy sem.

ˣ

(#80159) bendefeco


bendefeco
tag

Sziasztok

Lehet hogy OFF téma de itt biztos van aki járt már így. YT családi prémiumot vettünk, ugye elvileg 6fő használhatja.
na most abba ütköztünk hogy azt mondja a Google hogy nem egy országban vagyunk így nem tudom elfogadni a meghívót. Már minden beállítást átnéztem minden eszközön, elvileg minden rendben van.
az is jó ha valaki privátban ír :)
köszi

(#80160) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Van egy 2015-ös 13" alap macbook prom. 8gb ram, i5 proci, 128gb ssd.

Kezd kevés lenni a gép a munkához. Webáruházakat kezelek, készítek is néha, a sajátomnál főleg elég nagy excelekkel dolgozom, amelyek már néha meg akaszották a gépet, az utóbbi időben több alkalommal is volt teljes lefagyás.

Melyik modellre lenne érdemes váltanom, amelyen érezhetően jobb lenne ezeknek a kezelése. Elég sok változat van már azóta, így szeretnék kérni hozzájuk egy kis segítséget az eligazodásban. Előre is köszönöm!

(#80161) hemaka válasza Mattb (#80160) üzenetére


hemaka
nagyúr

Elég nagy, mekkora, hány rekord?
Egy mostani MBP-vel meg tudom neked nézni, van i5 és i7 is itthon.
Innen tudok tölteni teszt exceleket és megnézhetem mikor akad fel a szeme. :DDD

(#80162) Mattb válasza hemaka (#80161) üzenetére


Mattb
senior tag

Annyira lehet nem is nagy :DD , kb 500 termékről beszélünk és a hozzájuk tartozó oszlopok, tulajdonságok, paraméterek.

SZerk: Ezzel napi szinten. így jó lenne ha tudna pörögni.

[ Szerkesztve ]

(#80163) TigerCat válasza Mattb (#80160) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az Excel nálam új i7-es Minin is akadozgat néha, egész egyszerűen nem erre a platformra optimalizálják. Gondolom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80164) vasi89 válasza TigerCat (#80163) üzenetére


vasi89
addikt

windowson még rosszabb :DDD és amúgy tényleg, cégnél windowst használunk és elég sok excel táblával is kell dolgozni de ez valami katasztrófa.

(#80165) TigerCat válasza vasi89 (#80164) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálunk hasít minden gépen. Mármint PC-n.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80166) NGA válasza vasi89 (#80164) üzenetére


NGA
addikt

Nálunk is teljesen jó az excel i5 2gen 8 giga rammal.
És több mint 500 termék

(#80167) TigerCat válasza vasi89 (#80164) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyébként egy üres Word, vagy Excel is nagyon lassan indul el. Viszont ha már megy, akkor vállalható!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80168) vasi89 válasza TigerCat (#80167) üzenetére


vasi89
addikt

Én nem vagyok a windows ellen sőt a 10et kifejezetten szeretem de az office csomagot jobban szeretem macen használni. Nálunk sokszor kifagy egyébként, meg dobálja a nem válaszol üzenetet, pedig nincs tele mindenféle logger programmal a céges gép sem. Habár nekem csak i3as a benti gép de a többi kolléga is folyton szív a dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

(#80169) TigerCat válasza vasi89 (#80168) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez fura, de elhiszem!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80170) Mattb


Mattb
senior tag

Lehet hogy a 8 giga ram is kevés már, mindenkép 16giga kellene a következőbe, csak nem tudom melyik lenne jó utódja a 2015 13"-osnak.

(#80171) consono válasza vasi89 (#80168) üzenetére


consono
nagyúr

Ez elég furcsa, mert funkcionalitásban is kullog a Mac verzó a Windowsos mögött (pl. a múlt héten szembesültem a CSV importer bénaságán Mac-en, ami kb. 3 generációval van lemaradva a Windowsos verzióhoz képest)...

"In God we trust. All others must bring data"

(#80172) TigerCat válasza Mattb (#80170) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó a kérdés. Ugyanilyen gépem van és bajban vagyok a cserével. Szívem szerint most eladnám és vennék másikat, de sem a taccsbár nem izgat, sem pedig ez a pillangós billentyűzet. Egyébként teljesítményben bármelyik megfelelő lenne...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80173) Mattb válasza TigerCat (#80172) üzenetére


Mattb
senior tag

A Touchbar engem sem izgat, de a nélkül meg szintén nem kapsz értelmes gépet már. Vagy legalábbis ami még nem azzal van az nem nagy előrelépés. (2016 utáni gépekből egyáltalán van non tb?)

A két jobb szélső pro amit a képen be raktál, ott ha jól látom proci a különbség, plusz az hogy az egyiken csak 2 csati a masikon 4 van? Processzor magok száma már mind a kettőben 4-4 mag. De gondolom a nagyobb órajelű jóval drágább itthon is.

Nem tudom.. a 2 csatis 16gb rammal talán jó lenne. :F

Szerk: Vagy esetleg érdemes lenne 15" nézni? De az meg elég nagy már.. hajjajj, ez nem lesz könnyű,...

[ Szerkesztve ]

(#80174) Bagan


Bagan
aktív tag

Sziasztok!
1 év, 2 hónapos 17 es Airomra felraktam a Catalinát és nem igazán jó az alvó módban az üzemidő, illetve kérdeznék az akkui állapotáról is.
Általában nyomonkövetem az akksi állapotát. 10-20 ciklusonként logolom is. Legtöbbször akkuról használom, csak akkor van töltőn ha nagyon muszáj.
115 ciklus van benne és 90,5% os az állapota. Ez mennyire tűnik rossznak? Érdekes, mivel Mojave alatt 93% körül ingadozott.

Nem túl jó alvó üzemidő mi esetén lehet? Nincsenek feleslegesen futó alkalmazások, safariban is egy Tab fut, általában YouTube videó az estimese :B .

Paragon NTFS for Mac alkalmazás okozhatja esetleg? Próbaidőszak lejárt, egyébként is szeretném törölni, de menüben nem találom az eltávolítást sehol. Tudnátok ebben segíteni?
Köszönöm! :R

(#80175) TigerCat válasza Bagan (#80174) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Paragont a saját telepítőjével távolítsd el! Letöltöd, futtatod. Egyébként nem, nem túl rózsás ez az állapot. a 3 éves gépemnek majdnem ilyen az állapota 420 ciklussal...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80176) TigerCat válasza Mattb (#80173) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A 2 Thunderbolt portos gép processzora jóval alacsonyabb órajelen ketyeg.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80177) Mattb válasza TigerCat (#80176) üzenetére


Mattb
senior tag

Igen, viszont teljesítményben amit alatta be raktal nem valami nagy az eltérés. 800-1000 körül. Igaz fogalmam sincs ez mennyit jelent :D

(#80178) NGA válasza Bagan (#80174) üzenetére


NGA
addikt

Nekem egy 2011-es 13" MBP van. 2011-es az akksi benne, 864 ciklussal, és 88%-os. Általában 5 órát bír netezéssel wifin

(#80179) TigerCat válasza Mattb (#80177) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Százalékos arányban könnyű kiszámolni! :D

Egyébként szerintem csak annyi, hogy a kisebb órajel jobb fogyasztást eredményez, ami kedvező az akkuidőre nézve, valamint az ebből fakadó alacsonyabb hőmérséklet minden másnak jót tesz. Persze ha meghajtod, akkor mindegy. Nem néztem tesztet, de gondolom nem muzsikál rosszul. Használ itt valaki ilyen gépeket?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80180) Diokhan


Diokhan
addikt

Egyedül én hajtok itt régi vasat? :D
2008 early MBP :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#80181) tuzpenge válasza Bagan (#80174) üzenetére


tuzpenge
őstag

Az enyém is 2017-es és 1,5 éves a cocconut szerint 88%-os az akksi, de hogy ez mennyire helytálló azt nem tudom. A sierra alatt 93%-os volt aztán kb 3 hónapja feltettem a mojave-t és azóta leesett 88%-ra. Ha töltőre rakom és azon hagyom vagy 1-2 napig megint visszamászik 91-92%-ra, szóval nem tudom mi a valóság! Az biztos hogy a mojave éhesebb mint a sierra (kár volt frissítenem, de most már mind1)....

ˣ

(#80182) Mattb válasza TigerCat (#80179) üzenetére


Mattb
senior tag

Kíváncsi lennék én is valaki véleményére, esetleg akinek volt szerencséje mind a két géphez.

(#80183) tboldi válasza Diokhan (#80180) üzenetére


tboldi
nagyúr

Úgy tűnik. :))

(#80184) r4z válasza Diokhan (#80180) üzenetére


r4z
nagyúr

2008 MacBook Alu + 2009 iMac 24” CTO (C2D 3.06GHz + 4850)
A mindennapos gepem mondjuk 2015-os, de ezek is hasznalva vannak.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80185) hszilard666 válasza TigerCat (#80179) üzenetére


hszilard666
veterán

Nálam volt, sőt most úton van egy 2017 es nonTB entry gép. Szerintem a nagy difit a hűtés jelenti. a TB osban komolyabb hűtés van, avagy később kezdi el a gép levenni az órajelet. Azt nem tudom hogy ezt lehet e kompenzálni magasabb venti fordulattal, de nem hiszem.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80186) Smiley válasza Diokhan (#80180) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem van egy 2007-es amit hasznalni szoktam. ;] De napi hasznalatra teljesen alkalmatlan.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80187) #78600448 válasza Smiley (#80186) üzenetére


#78600448
törölt tag

Ha sokan használnak hasonló C2D-s laposokat akkor miért alkalmatlan?

(#80188) TigerCat válasza Diokhan (#80180) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem nem :DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80189) Smiley válasza #78600448 (#80187) üzenetére


Smiley
őstag

Gondolom azért mert az alma menő és csak erre van pénzük. De komolyra fordítva a szót, online stream-et nem tudok nézni rajta, facebook, index és minden ami tele van javascript-el, egy kínszenvedés. Hiányzik egy csomó utasításkészlet, és rettentően melegszik, bármit is csinálsz rajta. Az enyémben max 4Gb ram lehet, ami kb semmi. Sd filmet nézek rajta hétvégén ha hazamegyek vidékre arra mondjuk alkalmas, de már a Spotify-t se tudom úgy használni, hogy ne égesse le a lábamról az összes szőrt. Mondjuk én a kukából halásztam ki és raktam össze működöre csak az élmény kedvéért. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80190) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok, help kellene, kifogytam az ötletekből!

Adott egy app, ami mindenáron előtérbe helyezi magát a ⇧⌘Y billentyűzetkombinációra. Mivel magyar kiosztással használom, ez megfelel a legtöbb alkalmazásban használt visszavonás parancs gyorsbillentyűjének: ⇧⌘Z. Hogy tudnám letiltani ezt a kombót csak ennek az alkalmazásnak? Sajnos újat nem tudok hozzárendelni, mert nem szerepel a menüben. BTT letiltás sem sikerül. Olvastam tippeket, de Xcode kell hozzá, meg nem is mai leírás, szóval ez felejtős. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80191) Topy77


Topy77
csendes tag

Sziasztok!

A tegnapi napon probaltam a mojave-t levaltani az uj kati baratnomre, de kicsit felhuzott a frissites... A beallitasokbol inditottam a frissitest, es 2x elment a letoltes kb a feleeig, majd timeouttal leallva nem tortent semmi, illetve addig h a hatterbol nem torolte le az addigi letolteseket, Ja persze mindket alkalommal ujrakezdte a letoltest.
A kerdesem arra iranyulna, hogy manualisan merre keressem ezeket az allomanyokat, illetve hogy tudom ezt a helyet felszabaditani.

segitsegeteket, elore is koszonom

https://www.flickr.com/photos/127440607@N03/

(#80192) TigerCat válasza Topy77 (#80191) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Rendszer / Alkalmazások (ha minden igaz)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80193) trobi28 válasza Smiley (#80189) üzenetére


trobi28
addikt

Az utolsó mondat megmagyarázza, hogy Te miért így gondolod. Általánosítani ezért egy kikuzázott eszköz alapján nem lehet. Én Chromot használok, megy rajta minden általam használt dolog melegedés nélkül, Spotify nem melegíti a vasat, de még csak langyosnak sem mondanám, pedig nem egy erőművet használok, csak egy MBA 2014-es 13 colos gépet. Én konkrétan még csak egyszer hallottam bekapcsolni a ventillátort, rendszer frissítéskor :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80194) Bagan válasza NGA (#80178) üzenetére


Bagan
aktív tag

akkor ennek a % os kijelzésnek semmi értelme, vagy is legalább nem sok.
Bőven bőven többet tudom használni 90% jelzés mellett.

(#80195) Smiley válasza trobi28 (#80193) üzenetére


Smiley
őstag

A 2 gep kozott 7 ev kulonbseg van... Persze, hogy nem erzed, hogy lassu lenne. A mid2010-es pro-t en se erzem hogy lassu lenne. Amirol viszont itt szo volt az egy 2007-es macbook pro 2.4Ghz T7700 | 4Gb | 8600GT meg egy 60Gb-s SSD. Amugy meg az, hogy a "kukabol" szedtem ki az nem jelenti azt, hogy nincs jo allapotban. Darabokra lett szedve, kapott zsir uj ventillatorokat, egy alig hasznalt ANSI keyboard-ot, teljesen ki lett takaritva, ujra lett pasztazva, kapott egy 2,5 oras akkumlatort, es egy felujitott magsafe toltot. De ez nem valtoztat azon, hogy alkalmatlan mindennapi hasznalatra, legalabbis ez a peldany. Diokhan gepe annyival kulonbozik ettol, hogy abban mar van SSE4,1.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80196) trobi28 válasza Smiley (#80195) üzenetére


trobi28
addikt

Egy ennyi idős gépnél, már annak is örülni kell, hogy működik :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80197) Smiley válasza trobi28 (#80196) üzenetére


Smiley
őstag

Tessek, talaltam rola kepet is. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80198) Topy77 válasza TigerCat (#80192) üzenetére


Topy77
csendes tag

Sajna nem talalok semmit... kezdem feladni...az onyx-t is rengedtem es az sem csinalt semmit...

https://www.flickr.com/photos/127440607@N03/

(#80199) NGA


NGA
addikt

MacOS-en van vírus? Ha letorrentezek valami progit, az lehet fertőzött?

(#80200) Csabee. válasza NGA (#80199) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Persze, MacOS-re. Miért ne lehetne? Telenyomhatja pl reklámokkal a gépedet. Mit szeretnél törten feltenni? :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.