Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80501) hszilard666 válasza Friczy (#80499) üzenetére


hszilard666
veterán

Hát akkor nagyon nyomott áron kell adnom.

tboldi:
azaz! :D

vasi89:
szomorú milyen emberek vannak. :(((

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80502) TBMC


TBMC
addikt

FCPXhez használ valaki motion trackinghez plugint? esetleg ha igen, mit?
elég nagy a gap az árazásokban..

:R

markbellus.hu 

(#80503) tboldi válasza hszilard666 (#80501) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az még kimaradt, hogy nyugdíjasok. :DDD

(#80504) Head88 válasza hszilard666 (#80494) üzenetére


Head88
addikt

Az ultrahangos mosás elengedhetetlen. Az indikátorok csak akkor színeződnek el ha közvetlen érte a folyadék. Mivel az egész alaplap nem indikátormatricából áll ezért simán elkerülheti a beázás. Rengeteg olyan beáztatott gépet javítok amik smc alatt vagy környékén brutál korródálódtak de a matricák nem pirosak.
Ha BGA chipek alá is bement a folyadék vagy cukor akkor azt csak ultrahangossal lehet kipucolni.
Még valami: a cukros vagy szénsavas lötyik extrém gyorsasággal indítják be az alaplapon a korróziót.
Még valami2: általában isopropylos takarítás után is látszódik a beázás uv lámpa alatt.

A fogkefe+isopropyl módszert nem javaslom. Van egy "nem akarom megnevezni" BP-i szervizes kapcsolatom ahol a beázott gépeket előbb ezzel a módszerrel próbálják rendbehozni és ha a tulaj 1hónapon belül (ennyi garit adnak rá) visszaviszi, hogy baj van akkor küldik nekem ultrahangos mosás+alaplapjavításra. Ugye nem kell elmondanom, hogy az összes gép nálam végzi... csak mivel nem ingyen dolgozok nekik ezért mindig bepróbálják hátha tudnak spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#80505) hszilard666 válasza Head88 (#80504) üzenetére


hszilard666
veterán

Kösznöm az infót, dobtam PM et!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80506) 33as


33as
senior tag

Sziasztok........háááát nagyon nincs kész még ez a "katinka" random módon újraindulgat de csak sleep-bőll csinálja. :(

Van hogy három-négy naponta, de van hogy naponta is produkálja az újraindulásokat, a repostokat persze mindig elküldöm az apple-nek!

Várom csendbe a javítást.... :U

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#80507) Alex91 válasza 33as (#80506) üzenetére


Alex91
félisten

Ki is jott ma egy frissites hozza... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80508) Head88 válasza 33as (#80506) üzenetére


Head88
addikt

Megjelenéskor ezért javasoltam a fórumtársaknak, hogy aki stabil rendszert szeretne a gépén..esetleg munkára (is) használja az ne frissítsen vadul az új OS-re. Az első 2-3 hónap az egy bétateszt minden új verziónál.

[ Szerkesztve ]

(#80509) brickm válasza 33as (#80506) üzenetére


brickm
őstag

Milyen gép?
Nekem a kisebbik 2015ösön az van és nincs vele konkrétan gond. Ellenben a 2018ason még Mojave van, legfrissebb, és facetime alatt 10 perc után csontra fagy MINDEN ALKALOMMAL.

(#80510) 33as válasza brickm (#80509) üzenetére


33as
senior tag

2016-os Pro tb nèlküli 15w procival teljesen alap, még 16 decemberèben vettem!

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#80511) Head88 válasza 33as (#80510) üzenetére


Head88
addikt

SMC és NVRAM resetekkel kezd a dolgot. Ha nem segít akkor clean install. (javaslom utolsó mojave-t és várj a catalinával még 1-2 hónapot)

(#80512) tuzpenge válasza Head88 (#80511) üzenetére


tuzpenge
őstag

Még jobb ha a sima sierrat teszi fel.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#80513) #95561216


#95561216
törölt tag

Visszatértem én is a csapatba, otthoni mini mellé lett céges Macbook Pro, szerencsére TB nélküli, 2017-es. Előző céges 2015 után fura a billentyűzet, és az én csapkodós stílusommal meglehetősen hangos is, de korábbi tulajt eddigiek alapján bírta, talán engem is fog. Ezeket leszámítva nagyon csecse kis gép.

(#80514) Komendabence válasza buherton (#80492) üzenetére


Komendabence
csendes tag

Köszi :)

(#80515) brickm válasza tuzpenge (#80512) üzenetére


brickm
őstag

ja, csak abban nincs dark mode :D :D :DAmúgy az az OS már kb veri a debiant

(#80516) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van valami akár fizetős app androidos telefonra, ami fotókat icloudba fel tudja szinkronizálni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80517) Mr.C válasza V.Stryker (#80516) üzenetére


Mr.C
őstag

IFTTT

sudo rm -rf /*

(#80518) FIREBLADE78 válasza Head88 (#80484) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Tőkét rakok bele. Te leszel a szervizes aztán csak pénzt számolni járok be. ;]

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#80519) Bagan


Bagan
aktív tag

VCDS programot Macbookra valahogy fel lehet telepíteni? Lehetőleg windows nélkül.

(#80520) NGA


NGA
addikt

Valahogy elállítottam a világos módban a menü szinét catalina-ban. Ezt hogy lehet visszaállítani? Most sötétszürke alapon fekete a betű, alig látni.

(#80521) brickm válasza Bagan (#80519) üzenetére


brickm
őstag

Wine-HD, ha jól van megírva és nem túl összetett, meg nemkell neki mindenféle frameworkök hada, akkor menni fog stabilan.

Én bmw gyári szoftvert használok róla, amit még sokan windowson se tudnak működésre bírni.

Ha HW gondod akadna a COM portolás miatt(ami ugye nincs mac-en), tty hidat csinálsz egy fájllal amit elnevezel com_x -nek, és akkor felveszi simán. Szoktam így flashelni dolgokat rendszeresen.

(#80522) Kommy


Kommy
veterán

Catalina alatt safari-ban németek is van egy téglalap fixen a háttéren? A képen az Open felirat fölött, ez mindig ott van a képernyőn abban a pontban, tehát fix helyen.

(#80523) TigerCat válasza NGA (#80520) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha csak a menüsor és a Dock, akkor itt egy leírás, vagy a TinkerTool is tudja.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80524) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, megprobalom a bootcamp-ot (hivatalos apple guide alapjan nem atomfizika), de lenne itt egy kerdes. Ugye MacOS alol NTFS-t lehet olvasni, es az osszefoglaloban javasolt dolgokkal is irni. Namarmost mire keszuljek fel, ha NTFS (aka W10) alol) akarom a mac-en szimultan leledzo Mojave alol a fajlokat olvasni?

Talaltam ezt a programajanlot, a MacDrive kb pont azt tudja amit kell, de csak probaverzios. Ingyenes sw-t nem tudnatok ajanlani? Ha nem az sem gond, ha 5 napig teljes funkcios a cucc, az boven eleg, ugyis csak egypar RAW fajlt meg Lightroom katalogust mozgatnek at win ala.

Ill. ugyanitt kerdezem, hogy van-e valami, ami nincs emlitve az Apple FAQ-ban, de erdemes/muszaly ra figyelni.

Koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#80525) NGA


NGA
addikt

Itt látható milyen sötét a menu bar és a finder drive része is. Semmi nem hajlandó visszaállítani. Fel kell újra telepíteni az egészet?
Nekem csak a gyári világos menü kellene mindössze

(#80526) r4z válasza NGA (#80525) üzenetére


r4z
nagyúr

Regi Maceknel lattam ilyet Mojave Patcher mellett, nem valami regi geped van?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80527) TigerCat válasza NGA (#80525) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Beállítások, általános. Ott játszhatsz a színekkel...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80528) trobi28


trobi28
addikt

2014 MB Air - Catalina
Csak AirPods-al működik rendesen, bármilyen másik fejhallgatót csatlakoztatok rá bluetoothon keresztül, egy idő után átteszi a hangot a saját hangszóróra és csak akkor teszi vissza a fülesre, ha le majd újra felcsatlakoztatom (zenénél, youtubenál egyaránt megcsinálja). Van ötlet, hogy mi okozza? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80529) K1nG HuNp válasza trobi28 (#80528) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

az hogy az adott fules nem apple tehat xar

;]

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80530) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Hopp, 10.15.1

vagy csak nekem újdonság?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80531) V.Stryker válasza CharlieDrop (#80530) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jah, mindjárt egy hetes. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80532) trobi28 válasza K1nG HuNp (#80529) üzenetére


trobi28
addikt

JBL--t elvileg szereti az Apple, mégis azzal is ezt csinálja :O

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80533) CharlieDrop válasza V.Stryker (#80531) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor csak jó a gépem, hogy most kapcsolt :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80534) NGA válasza r4z (#80526) üzenetére


NGA
addikt

Nyert 2011 early

(#80535) r4z válasza NGA (#80534) üzenetére


r4z
nagyúr

Frissits a legujabb patcherre.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80536) hemaka


hemaka
nagyúr

Ez az APT+ kipróbálta már valaki?
Nekem az istenért nem akarja felvenni a minőséget, ha jól láttam mac-re nincs app, simán Safariból kell indítani, mint a hbo go-t, de kb 720p-be kezdi el lejátszani a sorozatokat. Arról nem is beszélve, hogy elég buta, mert nem jegyzi meg hol tartottál a sorozaton belül, ejnye. :DDD

(#80537) marsu.


marsu.
senior tag

Ha valaki most akarna új Macbook-ot venni, érdemes lehet ránéznie a MM oldalára.
Pl. az alap 2019 Air 325e-ért megvehető (11.03-ig).

(#80538) csabiks


csabiks
senior tag

a macbook 12" 2017-esem a catalina 10.15.1 óta egyszerűen szárnyra kapott :D főleg a safari laggolt sok helyen, most patent. :R

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#80539) K1nG HuNp válasza hemaka (#80536) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

van app macen, catalinaban.

En most akartam irni, hogy az amugy is olcso diak apple music melle ingyen jar az apple tv+ :DD

Szerintem igy nagyon jo deal, alapbol olcsobb/nem ingadozo az apple music ara a spotival szembe es most hozza dobni egy kvazi netflixet ami hatha szepen kiforjja magat.. :C

Nekem az volt most fura, hogy vegulis mi van az apple+ban akkor? Itunes filmek nem, csak a sorozatok lesznek?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80540) Alex91 válasza K1nG HuNp (#80539) üzenetére


Alex91
félisten

Most ugy nez ki, hogy sajat gyartasu sorozatok, filmek lesznek rajta. Persze kerdeses, hogy kesobb mi lesz, mert tan az EU-ban 30% europabol szarmazo tartalmat kellene a streaming szolgaltatoknak adniuk...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80541) K1nG HuNp válasza Alex91 (#80540) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

mi a f... :DDD most komolyan van ilyen gyoker torveny az euban?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80542) Alex91 válasza K1nG HuNp (#80541) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80543) marsu. válasza K1nG HuNp (#80539) üzenetére


marsu.
senior tag

Szerintem a diák AM mellé járó ATV+ csak pár hónapig lesz ingyen, gondolom egy kis beetetés, hogy rászokjon a user. Én kaptam mailt ezzel kapcsolatban az Apple-től és abban az van, hogy bármikor megszűnhet az ingyenesség.

(#80544) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Lte mobil net használható valahogy valamelyik MacBookkal? Vagy csak másik mobil net hotspottá alakítása van, mint netezés lehetőség, ha nincs elérhető wi-fi hálózat?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#80545) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Milyen az új osx? Bugok? Gondolkodom rajta. 6 éves gépre felrakjam e :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#80546) K1nG HuNp válasza marsu. (#80543) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

szvsz nagy backlash lenne az eredmenye annak, hogy kihuzzak par csoro de sorozatfuggo egyetemista alol ha mar igy kezdtek, szerintem azt csak oda kellett irni..

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80547) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
adott egy 2018 mac mini. anyum gépe.
sajnos nem vagyok ott, de random újraindulgat. van, 10percbe 2x, de van, hogy 2 napig semmi...

szoftveres problem miatt is képes restartolni a mac? hogy a búsba tudom kideríteni, mi gondja lehet? consoleban:
kernel panic, badmagic hibákat láttam tv-n, nagy hirtelen.
- applecare van a gépen, csak munkagép, és nem sűrűn tudják hetekig nélkülözni...

szerk: az imént hívtak, hogy még a szünetmentest is lecseszte. létezhet, hogy zárlatos lett vmi a miniben?

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#80548) #95561216 válasza K1nG HuNp (#80541) üzenetére


#95561216
törölt tag

Igen. Es ennek az lesz az eredmenye, hogy sosem lesz annyi tartalom, mint USA-ban, mert nem lesz hozza eleg europai tartalmuk. Neha rettenetes balfaszsagokat tudnak kitalalni.

(#80549) Syl válasza TBMC (#80547) üzenetére


Syl
nagyúr

A szünetmentes kapcsolat egyszer rám hozta az agyérgörcsöt.
Menet közben lekapcsolt a Mini. Mondom vétéef! Kapcsolom be, login után lekapcsol. Újabb bekapcs, már a loginig sem jut el. Itt kezdtem sápadni.
Hibakeresésként elkezdtem kirángatni a kábeleket a Miniből. Gyorsan kiderült, hogy ha a szünetmentes usb kábele nincs bedugva, vígan muzsikál a kicsike. Úgy tűnik a szünetmentes és a Mini között megszűnt a normális párbeszéd, mert azóta nincs összekötve usb kábellel a két cucc és hibátlanul működik mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80550) tboldi válasza Syl (#80549) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam is volt hasonló, csak Windows PC-vel. Amióta nincs USB-s összeköttetés, probléma sincs.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.