Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79151) Head88 válasza Syl (#79150) üzenetére


Head88
addikt

Oh. Hát ez nekem kimaradt. A windowsos gépemen használom.

Rálestem a témára. Úgy néz ki nincs automatizált megoldás. Manuális export-import.

[ Szerkesztve ]

(#79152) TigerCat válasza Head88 (#79151) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Talán jó, de a szokásos... Ez sincs ingyen: One Bookmark

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79153) Head88 válasza TigerCat (#79152) üzenetére


Head88
addikt

Háát. 6000Ft-ért nem lenne kedvem kipróbálni.

(#79154) TigerCat válasza Head88 (#79153) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó. Egyelőre a Wipr mellett nem vettem meg semmit, majd kiforrja magát a dolog. Akinek fontos, most úgyis a sztór az egyetlen út. Akinek meg nem, van alternatíva.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79155) lajosx


lajosx
őstag

Sikeresen meglett életem első Macbook ja😊Egy macbook pro 2019 személyében.Első benyomás ,nagyon szép ,és a kijelző tökéletes😊 Maga a rendszer hát még a @ se talaltam meg.Na de remélem megszokom.Biztos lesz jópár kérdésem majd mert teljesen idegen nekem az egész gép!

(#79156) csabiks


csabiks
senior tag

Nah a par hetes 12 colos macbookomnak elromlott az enter billje.

Ez a javítás utan is ilyen szar lesz?

Kaycapet lepattintva semmi kosz mocsok alatta, es hol érzékel hol nem.

Vidéki vagyok, ha edigitalba leadom intéznek mindent? Mit vigyek? dobozzal a gépet? vagy csak a gépet?

Nagyon dühös vagyok :( Kiad az ember egy halom pénzt és 2 hét után beszar? a 2017es prom se birta sokkal tovább. (csak a szobámban, pormentes- tiszta helyen használtam).

:( :( :(

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#79157) TigerCat válasza lajosx (#79155) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglaló, beszmac, macintosh portál, yt videók és igen, itt a fórum... Gratulálunk!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79158) TigerCat válasza csabiks (#79156) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem kell semmi, csak a gép. De miért nem viszed APR-be? Ha garanciális, akkor jobb kezekben lenne. Szerintem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79159) csabiks válasza TigerCat (#79158) üzenetére


csabiks
senior tag

miskolci vagyok, nincs itt apr :(

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#79160) TigerCat válasza csabiks (#79159) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A szívás. Beküldeni nem engedik, de kérheted vissza futárral. Ha ez segít valamennyit...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79161) lajosx válasza TigerCat (#79157) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm😊Lenne is egy pár kérdésem,bocs a lustaságomért de itt gyorsabb :) Az első hogy a csaladban van egy 2017es air ott mágneses a tőltés itt a 2019 prónál meg csak a hagyományos beledugós lehetöség van? Ez visszalépésnek tünik nekem :) Továbbá legalább egy pici ledet raktak volna azt sem látni hogy tölt.Elsőnek azt hittem nem is jó csak miután vártam és láttam hogy nől a % . Továbbá nekem zenéhez kellene,vagyis egy hangkártyát szeretnék rákötni ami sima usb, és akkor valamiféle átalakítót kell vennem? Csak ennyi lenne a tartozék a géphez egy töltő semmi más? Más is ennyit kapott? Köszönöm szépen a választ 😊

(#79162) skt


skt
tag

Sziasztok!
Tudom kicsit off, de szeretnem megvenni eletem elso macbookjat vagy mac minijet, a hordozassal kapcsolatban nem jutottam dulore, nem tudom mennyire tudnam hasznalni az egyetemen vagy akar mashol. A keretem nagyjabol olyan maximum 130-150 ezer forint. Melyiket erdemes megpalyaznom? Sima basic felhasznalas.

(#79163) TigerCat válasza lajosx (#79161) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez ilyen, más tartozék nincs hozzá... USB hub van sokféle. Kelleni fog sajnos. EB ilyet vettem: https://m.alza.hu/i-tec-usb-c-metal-4-port-hub-d5268212.htm de lesz itt pár ajánlat. Mobilról most csak úgy megy.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79164) lajosx válasza TigerCat (#79163) üzenetére


lajosx
őstag

Köszönöm a válaszod,ez egész jónak tűnik amkt küldtél,néztem a gyárit az 6990ft és egy usb lehet beledugni.Ez így azért jobban megérné..Akkor mindenképp vennem kell valamit hozzá..

(#79165) galaxys80


galaxys80
veterán

Wipr-ben hol lehet kivételeket vagy bármi más beállítást megtalálni?

(#79166) brickm


brickm
őstag

[link]
Annak megszaladt az ára ;]

(#79167) hszilard666 válasza brickm (#79166) üzenetére


hszilard666
veterán

Hehe :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#79168) Dhampir válasza brickm (#79166) üzenetére


Dhampir
félisten

Semmi sem olyan értékes (szakértők szerint akár milliókban is mérhető), mint a MackBook Pro 15 2015 Early. :DDD

(#79169) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

USB-rol sikerult telepitenem a mojavet es nolam egybol felment a windows is.. engedjetek el ezeket a betakat ha amugy a mindennapok soran fontos a gepetek :D

Mas:
13' os a gepem es ha alapbeallitasokkal hasznalom a dockot (azaz folyton fent van) akkor nem tudok semmit ertelmesen hasznalni hacsak nem fullscreenbe tolom. Ti is mindent fullscreeneltek egybol vagy a dockot rakjatok automatikusan eltunore es csak a leheto legnagyobbra huzzatok a ablakokat?

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79170) brickm válasza K1nG HuNp (#79169) üzenetére


brickm
őstag

Mármint mit nem tudsz értelmesen csinálni?
Képet szerkesztek full screen mode-ban, meg programot írok abban. Minden más úgy megy, hogy ott a dock folyamatosan.

Sőt, erre a fórumra 125%os skálázás van beállítva nálam.

[ Szerkesztve ]

(#79171) TigerCat válasza galaxys80 (#79165) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én kiraktam a webhely beállításai ikont, így a legegyszerűbb kivételeket kezelni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79172) TigerCat válasza K1nG HuNp (#79169) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A dock mérete állítható, az elválasztónál húzd kisebbre, vagy nagyobbra. De az is jó, ha föléhúzásra jelenik meg. Speciel nálam mindig látszik, viszont az ablakok rendezéséhez, elosztásához (és rengeteg más dolog végett) hasznos segítség a BetterTouchTool, (sztórból a kevesebbet tudó változata a BetterSnapTool), Moom, Magnet, stb. Bár utóbbiaknak igazán nagy kijelzőn van értelme, de mivel szeretem a rendet és az ablakok össze-vissza állítódnak néha, ezzel egy billentyűkombinációval rendet tudok tenni, vagy épp minden ablakot szétcsapni a négy sarokba, beállított pozícióba, vagy ahogy akarom. ForkLift után jellemzően ez az első amit telepítek. Összefoglalóban van pár link, esetleg nézegesd meg.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79173) galaxys80 válasza TigerCat (#79171) üzenetére


galaxys80
veterán

Köszi.

(#79174) lajosx válasza TigerCat (#79163) üzenetére


lajosx
őstag

majdnem meg is rendeltem amit mutattál de az nekem nem jo igaz?mert nekem egy 2019 macbook pro van és azon nincs csak usb c vagy milyen csatlakozó amit mutattál az olyan gépre jó amin van sima usb csatlakozó igaz?és azt osztja szét.

(#79175) BurgBurg


BurgBurg
tag

Sziasztok!
Miért van az illetve mi a megoldása annak hogy van a kukaban egy könyvtár amit törölni akarok és kéri a jelszót a törléshez amivel bejelentkezem a gépbe. Beirom a jelszot és nem engedi törölni, mert a jelszó helytelen. A könyvtárban van 3 alkönyvtár, abbol egyet engedet simán törölni, semmi jelszo marhaság, de a többinel ugyanugy kéri a jelszot, beadom es továbbra is helytelen jelszo az üzenet.

(#79176) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Sziasztok,

Tud valaki egy tényleg normális adblocker-t safarihoz? Fent volt a ublock origin, de hála az új faszari frissítésnek már nem működik és nagyon hatékony volt... jelenleg ami fent van, adblock pro, adblock és visszatettem a ublock-ot de használhatatlan. A felugrókat megfogja de nagyon nagyon sok helyen - pl YT - simán nyomja a reklámot az arcomba a videó előtt vagy a videó közben, vagy egy újabb pop-up ad jön be valamikor. Az sem ha fizetős ilyen max 5 euróig, de fogja meg a lehető legtöbb pop-up reklámot! Kösz srácok!

(#79177) #95561216 válasza Papa-Het (#79176) üzenetére


#95561216
törölt tag

Wipr, megéri az árát, mert ez a legjobb amit eddig láttam.

(#79178) Head88 válasza #95561216 (#79177) üzenetére


Head88
addikt

Egyetértek. 2 napja vettem meg. Rendesen működik. 2 eurót megér.

(#79179) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

De most nem az van, hogy a Catalinaban az apple letiltott minden safari extensiont arrol hogy melyebben belenyuljon a weblapba, ergo egyik adblocker sem lesz mar valami hasznos?

Forras

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79180) galaxys80 válasza Head88 (#79178) üzenetére


galaxys80
veterán

Bevállaltam én is.
Viszont a translate-re továbbra is keresem a megoldást.
Mert 3500 Ft-ot nem fogok érte fizetni az tuti.

(#79181) TigerCat válasza lajosx (#79174) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez C-hez való, abból csinál normál USB-t.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79182) TigerCat válasza #95561216 (#79177) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jelenleg a legjobb talán a Wipr.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79183) Head88 válasza K1nG HuNp (#79179) üzenetére


Head88
addikt

Olvasd át a linket alaposabban. Pont, hogy megcáfolják.

(#79184) Syl válasza #95561216 (#79177) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahogy a Mac topikba írtam, iOS-re megvettem, totál béna, semmit nem ér. Nem tudom a macOS verzió miben más, de én nekik több pénzt nem adok :B
Maradok a Firefox-nál. Safarival egyébként is túl sok kompromisszumot kell(ene) kötnöm.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79185) tboldi válasza Syl (#79184) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem az AdGuard vált be macOS-en és iOS-en egyaránt.

(#79186) #95561216 válasza Syl (#79184) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nálam mindent megfog ios-en, bocs a hülyének nézésért, de bekapcsoltad? :)

(#79187) Papa-Het válasza #95561216 (#79177) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Megvettem, kipróbálom. Ez nem akkora összeg ami hasravág ha véletlen nem jön be. Köszi! :R
Update: szenzációs! Nagyon köszönöm!

@ K1nG HuNp, ami én tudok mondani az, hogy amikor felfrissítette 13-ra a Safarit, első indításnál bejött a hiba hogy az uBlock origin már nem kompatibilis ezzel a verzióval. Az tény, hogy elég érzékeny volt, mert volt, hogy az egész index.hu-t lefogta és kilőtt minden képet, vagy Facebook-on, de ahol kellett, akkor megfogott mindent. Az Apple nagyon erőlteti hogy app store-on vagy valami ahhoz hasonlón keresztül telepítsd fel az ilyen-olyan kiegészítőket a Safarihoz, és, az a verzió amit onnan tettem fel, már lényegesen gyengébb volt és jóformán megfogta és nem is a reklámokat. Ezt megelégelve írtam ide be a kérdésemet, amikor már 3! adblock volt fent és futott egyszerre a safariban :D holott a Chrome és Firefox duóban a ublock origin megfogott mindent amit kellett.

[ Szerkesztve ]

(#79188) Syl válasza #95561216 (#79186) üzenetére


Syl
nagyúr

A kérdés jogos, és igen, bekapcsoltam. Előtte már megvettem az AdGuard-ot, tudom hol kell ki-bekapcsolni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79189) TigerCat válasza Syl (#79184) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Firefox neked jól működik? A teljes képernyős mód nekem belelóg a Dock-ba, akárhogy állítom be. Következő indításnál elfelejti. Amúgy Windows alatt a kedvencem volt. Inkább ez, mint a Chrome.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79190) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

Régebben hallottam azt a trténetet, hogy ha macrol nezunk pl repjegyet, akkor siman dragabb lesz mint windowsos geprol. Ha safari inkognito modban vagyok, attol meg a weboldal hozzafer ahhoz, hogy milyen platformrol bongeszek eppen? Inkognito mod elonyei inkabb csak abban merul ki, hogy a gepre nem fog tarolni semmi adatot, amit kesobb kiolvashatna egy weboldal, na de mi van a hardver infokkal?

Koszonom!

(#79191) galaxys80


galaxys80
veterán

AdGuard egyébként működik rendesen most is?
Mert akkor lehet felesleges volt megvennem a wipr-t. :)

(#79192) tboldi válasza galaxys80 (#79191) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam minden rendben vele.

(#79193) galaxys80 válasza tboldi (#79192) üzenetére


galaxys80
veterán

Előbb is eszembe juthatott volna. :)

(#79194) consono válasza TigerCat (#79189) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam tökéletes, nem lóg bele sehova.

"In God we trust. All others must bring data"

(#79195) Syl válasza TigerCat (#79189) üzenetére


Syl
nagyúr

Hibátlan. Sőt, ezen minden flacni nélkül van egér mellett smoot scroll.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79196) TBMC


TBMC
addikt

frissült a safarim...

azóta nem mennek a Mail gmail accountjaim.
folyton ezt írja system pref/internet accountson belül:

open safarira kattintva a gomb szürkül, majd nem történik semmi..
nem tudok új fiókot sem hozzáadni, ugyan ezen üzenetet kapom.

valakinek ötlet? :W

markbellus.hu 

(#79197) brickm válasza TBMC (#79196) üzenetére


brickm
őstag

Könyörögöm, írjátok már le azt is, hogy hanyas verzióra frissült, milyen OS...hanyas build.

Amőgy delete, reinstall. Mindent megoldott eddig.

[ Szerkesztve ]

(#79198) brickm válasza H0r1 (#79190) üzenetére


brickm
őstag

Ez nettó b romság, de amúgy el lehet maszkolni mivel böngészel. De totál felesleges.

(#79199) TBMC válasza brickm (#79197) üzenetére


TBMC
addikt

Mojave, és mivel a 13.0 jött ki most, ezért 13.0 a build.

mint írtam, nem tudok újat sem hozzáadni.
delete megtörtént korábban, így jöttem rá, hogy nem tudok újat hozzáadni.

// otherként sem lehet hozzáadni a fiókot, mert ott a bejelentkezési adatokat megadva: Unable to verify account name or password...

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#79200) TBMC válasza TBMC (#79199) üzenetére


TBMC
addikt

az is segítség ha valaki tudja esetleg, hogy a fenébe tudok downgradelni a 13.0ról 12.x-re.
vagy marad a TM?

markbellus.hu 

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.