Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79851) hemaka válasza jani70 (#79850) üzenetére


hemaka
nagyúr

Gyári szervizben biztos nem állnak neki kókányolni az alut, ott cserélik kompletten az egészet.

(#79852) R a y válasza jani70 (#79850) üzenetére


R a y
senior tag

Próbáld meg az Appsoluteot

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79853) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Próbálnám ezt a családi megosztást és a wipr-t szeretném megosztani egy másik felhasználóval a családban a MacOS-re. Már hozzáadtam és én vagyok a szervező, és a kérdésem pedig az lenne, hogy miért nem tudom megosztani vele? Igazából ingyenes appot sem tudok osztani... :F

(#79854) Dhampir válasza jani70 (#79850) üzenetére


Dhampir
félisten

Könnyen sérült meg, úgy értem kisebb behatásra?

(#79855) Head88 válasza jani70 (#79850) üzenetére


Head88
addikt

A horzsolást azt sajnos nem lehet kijavítani. Eloxált alu a burkolat ami annyit tesz, hogy egy speciális oxid réteget hoznak létre rajta kémiai úton.
A horzsolást csak úgy lehetne eltűntetni, hogy kipolírozod. Ezzel együtt az oxid réteg is eltávolításra kerülne. Ezen a részen nyers aluminium színe lenne a burkolatnak. (ami még jobban elütne mint egy horzsolás)
A horpadásokat ki lehet kalapálni de a kijelző burkolatánál ez kb lehetetlen.

(#79856) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok ismerősöm kért meg, hogy tegyek rá windows ha megoldható: Apple macbook pro 2015 El Captain rendszer.
Letöltöttem windows download oldaláról a win 10 iso-t szépen el is jutok addig, hogy bejön a win 10 telepítése felület de sajnos itt elakadok.
100GB-ot hagytam a win 10-nek.
Formázást kér a Bootcamp partícióra, formázzam meg és arra menjen a telepítés?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#79857) anonymus89


anonymus89
addikt

Ami kimaradt, hogy windows 10 Pro-t szeretnék telepíteni és mivel még nem csináltam ezért youtube-os videós lépésről-lépésre segítséget vettem igénybe.
Kettő videót néztem és egyikben sem volt ilyen ablak.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#79858) sztanozs válasza anonymus89 (#79857) üzenetére


sztanozs
veterán

Mit ír a "részletek megjelenítése"? Amúgy igen: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#79859) Diokhan válasza anonymus89 (#79857) üzenetére


Diokhan
addikt

Pedig ez a normál lemezkezelő ablak a windows telepítésnél. ha 100 Gigát hagytál neki, akkor azt kell formázni, amit kijelöltél. Mondjuk én minden esetben amikor windowst tettem a 2010mid 13" gépemre, kihagytam a bootcamp-et és simán USB-ről bootoltam, mint ahogy egyébként is telepítéskor, és úgy tettem föl az előzőleg OSX-en elkészített partícióra.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#79860) anonymus89 válasza sztanozs (#79858) üzenetére


anonymus89
addikt

A windows nem telepíthető erre a merevlemez-területre. A windows rendszert NTFS formátumú partícióra kell telepíteni.

Diokhan: oksi, köszönöm csak furi volt hogy a tutorialokba egyáltalán nem kért.
Legközelebb kérdezek előtte, hogy lenne érdemesebb.
Bootcamp-pel kezdtem gondolom akkor azon is kell folytatni.?

mod: nem baj, hogy formázáskor a Bootcamp név eltűnik?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#79861) tuzpenge válasza anonymus89 (#79860) üzenetére


tuzpenge
őstag

Akkor formáznod kell NTFS-re ahogy írja is. Gondolom most nem arra van formázva hanem az apple sajátjára!

ˣ

(#79862) anonymus89 válasza Diokhan (#79859) üzenetére


anonymus89
addikt

Tehát ezek szerint nem lényeg, hogy mi annak a partíciónak a neve?
Formázás utána ugye már csak sima 5. meghajtó.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#79863) anonymus89 válasza sztanozs (#79858) üzenetére


anonymus89
addikt

Ohh de hülye vagyok bocsi tényleg írja: "2. A Windows-partíció (BOOTCAMP) formázása
A Boot Camp asszisztens műveleteinek befejeződése után a Mac újraindul, és a rendszer elindítja a Windows-telepítőt. Ha a telepítő megkérdezi, hogy hová szeretné telepíteni a Windowst, válassza ki a BOOTCAMP partíciót, majd kattintson a Formátum gombra. A legtöbb esetben a telepítő automatikusan kiválasztja és megformázza a BOOTCAMP partíciót."

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#79864) choco01


choco01
addikt

Hoppá.

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79865) Smiley válasza choco01 (#79864) üzenetére


Smiley
őstag

Lehet készíteni a pattogatott kukoricát ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79866) R a y válasza choco01 (#79864) üzenetére


R a y
senior tag

Én tuti várok vele még..

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79867) K1nG HuNp válasza R a y (#79866) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nagy para nincs, music app patent, notes es reminders vegre ugyan az mint iosen

32 bites appom nem volt, szoval ott nincs szamomra kieses, szerintem szedheto.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79868) tboldi válasza R a y (#79866) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is, vannak 32 bites programjaim.

(#79869) K1nG HuNp válasza tboldi (#79868) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

mondjuk azokkal ha varsz sem fog sok minden tortenni, azert a fejlesztoknek mar volt jo par evuk :)

ja meg zsh shell, akit erint tudja h meno :DD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79870) Papa-Het válasza Papa-Het (#79853) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

valami ötlet?

(#79871) galaxys80 válasza tboldi (#79868) üzenetére


galaxys80
veterán

Aki eddig nem készítette el az már valószínűleg nem is fogja.

(#79872) R a y válasza tboldi (#79868) üzenetére


R a y
senior tag

Ahogy sikerült az ios 13is..

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79873) Head88 válasza Smiley (#79865) üzenetére


Head88
addikt

:D
Én inkább januárig várok vele. Túl sokat szívtam már a kíváncsiság miatt.

(#79874) hemaka válasza K1nG HuNp (#79867) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egy-két bug van nálam gm-en, kérdés, hogy ez ua?! 19A582a

[ Szerkesztve ]

(#79875) Head88


Head88
addikt

A GM mindig a végleges első megjelenés.

(#79876) K1nG HuNp válasza hemaka (#79874) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nemtudom nekem meg mindig mindenhol betat ir es nem talal updated..
hogy szokott ez lenni? betasoknak kidobnak egy updatet ami oket is rendes releasere viszi vagy ki kell szalnom a beta programbol?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79877) Head88 válasza K1nG HuNp (#79876) üzenetére


Head88
addikt

Betan vagy akkor mindenből a beta-t fogod kapni. 10.15.1 beta értesítést fogsz kapni pár nap múlva.

(#79878) Smiley válasza Head88 (#79873) üzenetére


Smiley
őstag

Amig jön security update Sierra-ra, addig maradok ott, utána meg High Sierra vagy talán a Mojave. Ez a Sierra nagyon jó lett az évek alatt, meg 5 gépen nem egyszerű cserélni. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79879) K1nG HuNp válasza Head88 (#79877) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

okes, es ha most kiszallok akkor miert nem frissul at es irja h rendes catalina, vagy sosem fogja?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79880) tboldi válasza K1nG HuNp (#79869) üzenetére


tboldi
nagyúr

és galaxys80:

Igazatok van, de akkor sem akarom elsietni. :D

(#79881) Head88 válasza K1nG HuNp (#79879) üzenetére


Head88
addikt

[link]

(#79878) Smiley
Egyetértünk. messze a Sierra a legstabilabb, legjobban sikerült rendszer az utóbbi időkben.

(#79882) r3dsnake válasza Head88 (#79881) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam még mindig az van fenn a Hackintoshon. Az újabbak egyébként se jöhetnek szóba, amióta kinyírták a coverflow nézetet a finderben. A fotók tageléshez nálam az elengedhetetlen.

(#79883) galaxys80 válasza tboldi (#79880) üzenetére


galaxys80
veterán

Én meg nem is tudom. :)
Egyszer megszakadt a letöltés kb a felénél.
Most meg 17 órát ír.

(#79884) galaxys80 válasza galaxys80 (#79883) üzenetére


galaxys80
veterán

Ilyenkor kikapcsolhatom egyébként a gépet?

(#79885) alexhorvath


alexhorvath
csendes tag

7 GB nál.. összeomlott...

AlexUniversity

(#79886) alexhorvath


alexhorvath
csendes tag

AlexUniversity

(#79887) Head88 válasza alexhorvath (#79885) üzenetére


Head88
addikt

Persze. Mert a fél világ vadul próbálja frissíteni a gépét.

(#79888) R a y válasza alexhorvath (#79885) üzenetére


R a y
senior tag

:D mondtam, hogy várj vele

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79889) alexhorvath


alexhorvath
csendes tag

Mindketten mondtátok, hogy várjak vele.. úgy, hogy várok vele... hagyom.. :D

AlexUniversity

(#79890) Head88 válasza alexhorvath (#79889) üzenetére


Head88
addikt

Egyelőre biztos nem lesz tőle jobb vagy több a géped.

(#79891) alexhorvath


alexhorvath
csendes tag

Azt gondoltam :D

AlexUniversity

(#79892) alexhorvath válasza Head88 (#79890) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Te mikor fogod kb letölteni?

AlexUniversity

(#79893) Head88 válasza alexhorvath (#79892) üzenetére


Head88
addikt

Január körül jön a 10.15.2
Addig nem foglalkozok vele.

(#79894) Lall


Lall
veterán

Nálam rendben lejött, egész gyorsan. Igazából csak a kíváncsiság hajt, hátha jobb lesz az üzemidő, főleg az alvás érdekel. Komolyan egyre rosszabb. Hol vannak már azok a régi szép idők, mikor az Air egy éjszaka alatt 1%-ot merült. :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#79895) Head88 válasza Lall (#79894) üzenetére


Head88
addikt

Áhh. Szinte biztos, hogy még jobban fog merülni. Majd fél év múlva visszahozzák ugyanarra a szintre mint ahol most van a mojave.

(#79896) lmno


lmno
őstag

μTorrent kliens nem megy Catalinán, csak ez a webes sz**ság, ha esetleg valakit érint.

(#79897) Lall válasza Head88 (#79895) üzenetére


Lall
veterán

Szerintem is, de egy tesztet megér. :)

Nézem az X-el ezt a Finderben való böngészést. Hát, ez gyakorlatilag egy finderbe ágyazott iTunes. Ugyan az a sz@r.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#79898) hemaka válasza lmno (#79896) üzenetére


hemaka
nagyúr

Jah, észrevettem. Folx-szot használok, legalábbis holnapig, mert ezzel a Katával úgy merül a gép, mintha renderelnék rajta. 😂

[ Szerkesztve ]

(#79899) Lall válasza lmno (#79896) üzenetére


Lall
veterán

Le is töröltem. Feltettem a qbit-et. Az utorrent amúgy sem volt már a toppon. Az egyik legszarbab torrent kliens lett.

hemeka: Ne má' :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#79900) lmno


lmno
őstag

Egyébként az tetszik, hogy a gyári iOS/MacOS appok kinézetét egységesítik, pl. Photos, Music, Reminders kb. ugyanúgy néznek ki és ugyanazt tudják már.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.