Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79251) R a y válasza Nagytoll (#79247) üzenetére


R a y
senior tag

Ezt a screensaverzt csak usabol lehet rendelni?
Nagyon tesztik rendelék egy ilyet én is.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79252) Nagytoll válasza R a y (#79251) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Igen, sajnos a szállítás is elég sokáig tartott (10-12 nap) amikor rendeltem, de megérte várni rá.

(#79253) vasi89


vasi89
addikt

nem is az idő a gond hanem hogy a posta drágább mint maga a cucc :(

(#79254) Head88 válasza vasi89 (#79253) üzenetére


Head88
addikt

Többet kell rendelni és a maradékot elpasszolni. (persze úgy, hogy megérje)

(#79255) H0r1


H0r1
tag

Mi ketten vagyunk, ha összeállunk

[ Szerkesztve ]

(#79256) skt válasza trobi28 (#79229) üzenetére


skt
tag

És egy 2013 late pro ról mi a vélemény, jobb választás lenne mint a 15 early air?

(#79257) Head88 válasza skt (#79256) üzenetére


Head88
addikt

13" vagy 15"?

(#79258) skt válasza Head88 (#79257) üzenetére


skt
tag

13"

(#79259) Noukoum válasza skt (#79258) üzenetére


Noukoum
veterán

Attól függ mik a szempontok, és mire szeretnéd használni:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#79260) skt válasza Noukoum (#79259) üzenetére


skt
tag

Ahogy már leírtam, igazából teljesen alap dolgokra használnám, csak a Retina kijelző miatt gondolkozok.

(#79261) Head88 válasza skt (#79260) üzenetére


Head88
addikt

Én az újabbat venném.
Ha retina kijelzős gépet szeretnél akkor 2015 13" előttit nem érdemes már.
(2013 late-2014 mid évjáratból max a 15" DG )

[ Szerkesztve ]

(#79262) _ak_


_ak_
addikt

Elérkezett ez a pillanat is a Magic Keyboardon vegigfolyattam egy félpohár kólat,. Szerintetek van értelme deszt vizzel is leöntenem utána vagy érdemesebb megvárni, hogy mit eredményezett a kóla?

Let's begin, de gozaimasu!

(#79263) Head88 válasza _ak_ (#79262) üzenetére


Head88
addikt

Annak már valószínű mindegy. Esetleg egy azonali szétszerelés és komplett ultrahangos mosás.
De mivel ebben beépített akksi van(szóval ne önts rá még vize), így ha elektronikát ért a folyadék akkor zárlat is van. Illetve a szénsavas cukros lötyik villámgyorsan megkezdik a korródálást. (ezért is fontos gyorsan szétszedni)

[ Szerkesztve ]

(#79264) _ak_ válasza Head88 (#79263) üzenetére


_ak_
addikt

Koszi!

Let's begin, de gozaimasu!

(#79265) Balinov


Balinov
félisten

"regi" (nekem uj) mid-2012 rMBP-nel (HQ-s i7) milyennek szamit egy 320-as akku toltesi ciklus?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#79266) Head88 válasza Balinov (#79265) üzenetére


Head88
addikt

Nem a töltésciklusok száma a fontos hanem a cellák állapota.
Láttam példát 100ciklusos 60%-os állapú akkura és 600 ciklusos 85%-osra is.

(#79267) Alex91 válasza Head88 (#79266) üzenetére


Alex91
félisten

Meg tegyuk hozza, hogy a szazalekos allapotkijelzesnek sem kell hinni, lehet, hogy jonak mutatja, azt megis rossz!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79268) Head88


Head88
addikt

A százalék az egy pillanatnyi információ. Természetesen van olyan, hogy egy régi akkunál 1-1 ciklus erejéig magasabb százalékértéket mutat a cocounut, majd drasztikus csökkenést jelez.
Ilyen esetben az alacsony érték lesz a valós(hoz közelítő).

Nyilván az élesben tesztelés adja az állapotról a valós infót. (használni kell)

[ Szerkesztve ]

(#79269) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Gondolkozom egy újfajta setupban számomra, a kérdésem az lenne, hogy mennyire élhető ez a setup.
Nagyon bejön a 12' Macbook. Van egy usb c hubom( 3usb,1pd usb c, hdmi, ethernet) Ez elméletben macbookokhoz van, de windowsos notihoz használom most.
az agymenésem az lenne, ha beruháznék egy ilyen gépre, működhetne úgy, hogy Windowsot telepítek egy külső usb3.0-s hddre, amit a hubba beledugva használnék a macbookon? Be tudna róla bootolni a windóz? A Windows azért kellene rá, hogy legyen rajt visual studio, WPF-es szakdogát akarok készíteni, de vonz a macbookok világa, sosem volt még mac-em, és árban a 200-270k kategóriájúakra célozgatnék :) Másodlagos gép lenne a windowsos feladatokhoz, szóval ha lassúcska lenne wpfhez az nem gond, mert kb úgyis backupokból feltolva folytatnám hétvgente ha hazamegyek a szakdolim, szóval tényleg belefér h lassú legyen, csak működjön. Egyéb használatra meg a Mac os Xet szeretném már kipróbálni nagyon.

Ez amiket leírtam mennyire megoldható gányolásmentesen?

(#79270) Balinov válasza Head88 (#79266) üzenetére


Balinov
félisten

Tenyleg, meg neztem is azt az erteket coconutbattery-vel, csak fejbol nem emlekszem.

szerk: megforditanam a kerdest. egy mid-2012 rMBP-tol, HQ-s i7-el mennyi a realis akkuido? Tudom, tudom, erosen alkalmazasfuggo, tegyuk fel bongeszes es PS/LR fotofeldolgozas?

Van erre valami adatbazis ahol utana lehetne nezni?

B

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#79271) Head88 válasza kkdesign (#79269) üzenetére


Head88
addikt

12" gépekkel sok a gond. (jelenleg is van nálam 3db...alaplaphibásak, usb-c vezérlő elégett mindben) A helyedben valami más macbookot néznék.

[ Szerkesztve ]

(#79272) Head88 válasza Balinov (#79270) üzenetére


Head88
addikt

Biztos HQ az az i7? Csak mert HQ procikat a 15" 2013 late gépek használnak. A 15" 2012 retina és 2013 early QM procis gépek.

15" 2012 retina/2013 early: 95Wh - hivatalos bejelentés szerint 7óra.
15" 2013 late IG/DG: 8 óra

[ Szerkesztve ]

(#79273) Balinov válasza Head88 (#79272) üzenetére


Balinov
félisten

bocs, elirtam (wishful thinking,haha) , QM-es lesz az, i7-3615QM , amit itt is teszteltek

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#79274) H0r1


H0r1
tag

Kipróbáltam az adguardot, safariba mac-en , iphone-on és chrome bővítményként windowson. AMi furcsa, hogy megfogja az összes youtube reklámot is. Ezt nem tudtam. Prémium előfizetésem van, ezért kipróbáltam más eszközökön is, akár inkognitó módban, de ott se volt. Hát ez jó

(#79275) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Bootcampben telepítettem tegnap Windows10-et. Be lehet azt állítani valahol, hogy a macOS-szel induljon a gép bekapcsoláskor? Jelenleg a Win-t indítja elsődlegesen, de az nagyon ritkán volna használva, jobb volna ha nem azzal indulna.

Renault Megane IV Limited

(#79276) TigerCat válasza Jaded (#79275) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mac-en a rendszerbeállításokban add meg melyik induljon (indítólemez). Egyébként Alt gombbal választhatsz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79277) mazsidrazsé


mazsidrazsé
csendes tag

Sziasztok.

2015-os MacBook a magsafe2-es csatlakozófejen megszorultak az érintkezők, nem mindig tölt. Nem sikerült mozgásra bírni...

Az lenne a kérdésem, hogy a fejben van chip vagy valami elektronika vagy veszek pl. egy ilyen utángyártott kábelt, kicserélem és kész?

A töltö az jó. (műszerész vagyok, csak feleslegesen nem vennék új töltöt kömpletten, ha nem muszály )

Előre is köszönöm.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#79278) Head88 válasza mazsidrazsé (#79277) üzenetére


Head88
addikt

Nyugodtan cserélheted egy ilyen vezetékre. Nem lesz gond.

(#79279) Jaded válasza TigerCat (#79276) üzenetére


Jaded
senior tag

Alt-ot tudtam, de nem szerettem volna mindig nyomogatni :) Köszi!

Renault Megane IV Limited

(#79280) mazsidrazsé válasza Head88 (#79278) üzenetére


mazsidrazsé
csendes tag

Köszönöm.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#79281) K1nG HuNp válasza Jaded (#79275) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

igen, windows elindul, jobb alul fut a bootcamp manager, abban ott a beallitas h mi legyen a default boot.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79282) Eszleny válasza Head88 (#79278) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Egy 2011-es évjáratú 15-ös Macbook Pro töltőkábeléről lefoszlott a szigetelés (a fenti képen látható részről) és kb. 2 éve ki lett cserélve egy utángyártott kábelre.

Közben lecseréltem a gépem egy 2015-ös évjáratú 15-ös Macbook Pro-ra integrált videokártyával, de a töltőt továbbra is használtam. Nem vettem észre különösebb problémát. Egyszer volt, hogy videokódolás közben bár töltőre volt csatlakoztatva, mégis merült az akkumulátor. Máskor is volt erősen terhelve, de akkor nem jött elő ez a probléma.

Ma más okból lefutattam a gépem diagnosztikai szoftverét és azt írta ki hogy 65W-os töltő van csatlakoztatva, mikor elvileg a töltő 85W-os kellene legyen. Miért lehet ez?

Nem hiszem, hogy kicserélték volna a belsejét, mert a 65W-os mérete kisebb és súlyra is könnyebb.

(#79283) Head88 válasza Eszleny (#79282) üzenetére


Head88
addikt

A 2011-es évjárat magsafe 1 csatit használ a 2015 pedig (az összes retinával együtt) magsafe 2-t. Már ez is problémás lehet. A két fej nem kompatibilis egymással mert méretbeli különbségek vannak. Szóval szerintem te nem ugyanazt a töltőt használod a 2015 géphez mint amit használtál a 2011-hez.

[ Szerkesztve ]

(#79284) Head88 válasza Eszleny (#79282) üzenetére


Head88
addikt

A rendszerinformációk.app-ban a teljesítmény fül legalján ha azt írja, hogy 60W-os, akkor 60W-os töltőd van. Ha 85 akkor 85.

(#79285) brickm válasza Eszleny (#79282) üzenetére


brickm
őstag

A magsafe2 fejben van az ID felprogramozva egy EEPROM-ban. Az tartalmazza a gép SN-től kezdve azt is, hogy mekkora a töltő teljesítménye. Ezért fordulhat elő, hogy nem megfelelő értéket ír ki kábelcsere után.

(#79286) Eszleny válasza Head88 (#79284) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Természetesen Magsafe adapterrel használtam és a töltőn azt írja, hogy 85W. Azelőtt egy 13-as Macbookom volt s annak a töltője méretre és súlyra is kisebb.

Gondoltam a kábel csere vagy a Magsafe adapter miatt érzékeli 60W-osnak. Érdekelt volna, hogy miért van ez.

(#79287) Eszleny válasza brickm (#79285) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Köszönöm a magyarázatot.

Akkor amiatt lehet, hogy az utángyártott kábel egy 13-as Macbookhoz jár vagy nem tud kiolvasni ilyen információt és akkor automatikusan 60W-nak ismeri fel?

Az SN (serial number) részt nem értem. A töltő SN-jéről van szó vagy a töltőnek és a gépnek is ugyanaz az SN-je?

[ Szerkesztve ]

(#79288) brickm válasza Eszleny (#79287) üzenetére


brickm
őstag

Ha nem tud kiolvasni semmit, akkor nem tölt a gép.
Annakidején, amikor cseréltem a kábelemet én építettem neki egy eszközt, ami kiolvassa az eredeti kábelem EEPROM tartalmát, elmentettem ,majd az uj kábelbe beleírtam. Biztos, ami biztos. De cseréltem egyen, amit ugy vettem, hogy megfelelő teljesítmény jelzéssel volt ellátva. Azt csak bepattintottam és kész volt, működött, annyinak ismerte fel, amennyinek kellett.

Szerk.: gép Sn van benne.

[ Szerkesztve ]

(#79289) Head88 válasza Eszleny (#79286) üzenetére


Head88
addikt

A magsafe to magsafe2 converter fej egyébként nagyon rossz választás.

Pédának okáért:
Rendszeresen forrasztok apple alaplapokat és annó észrevettem, hogy az alaplap teszt indításakor ha egy átalakítózott magsafe1 töltővel próbálkozok (akksi nélkül) akkor nem pörög fel a venti, vagyis nem indul az alaplap. (air, 13 és 15" retina pro-nál is)

(#79288) brickm
Szerintem nem tartalmazza a gép serialját. Gép nélkül is vásárolható gyári töltő. Azokban milyen gép serialja van írva?

[ Szerkesztve ]

(#79290) brickm válasza Head88 (#79289) üzenetére


brickm
őstag

Benne van.
Ha veszel egy random töltőt, annak lehet adnak saját SN-t, de nekem a gépé volt benne.
[link]
Holnap megprobálom előásni a RAW datámat a mentésről. Vagy kiolvasom megint.

(#79291) Eszleny válasza Head88 (#79289) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A teszt során is felpörgött a ventilátor (van egy rész, amikor maximumon pörög). Nem érzékeltem problémát a ventilátorral.

Biztonság kedvéért elővettem az eredeti töltőt és ezután azzal használom.

(#79292) Eszleny válasza brickm (#79290) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Nekem ezt írja a kicserélt kábeles töltővel az AC Charger Information alatt:
Connected: Yes
ID: 0x0100
Wattage (W): 60
Revision: 0x0000
Family: 0x0085
Serial Number: 0x00947f53

Az eredetivel pedig ezt írja az AC Charger Information alatt
Connected: Yes
ID: 0x0aa1
Wattage (W): 85
Family: 0x0085
Serial Number: 0x00e6e120

Ezek szerint ez a kábel csere mégsem triviális. :F Köszönöm szépen a magyarázatokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#79293) Head88 válasza Eszleny (#79291) üzenetére


Head88
addikt

Nem a ventire gondoltam.

Amikor én tesztelek javítás után alaplapokat akkor azok nincsenek visszarakva a gépbe és akku sincs rájuk csatlakoztatva. Ilyenkor ha rákötöd a magsafe-et az alaplapra akkor a venti elindul és bebootol az alaplap. Na ha ezt egy átalakítózott magsafe 1 töltővel csinálom akkor nemes egyszerűséggel nem indul el az alaplap.

(#79290) brickm
Az a serial jóval rövidebbnek tűnik mint a gépek serialjai. 10 karakter vs 12

[ Szerkesztve ]

(#79294) biker


biker
nagyúr

Megint frissült a safari pár napja, lett új ios, cserébe lehalt az icloud sync a lapok közt már megint.
gondolom 1-2 hét és javítják

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#79295) kkdesign válasza Head88 (#79271) üzenetére


kkdesign
senior tag

Köszönöm a válaszod, és ebben az árkategóriában kb mi lehetne akkor egy jobbnak számító vétel, amivel nincs annyi probléma? :)

(#79296) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ezer bocs, hogy nem kötődik az apple notebookhoz a kérdésem annyira, de valahogy úgy érzem,hogy jó helyen lesz itt. :)

A kérdésem az, hogy ha egy kicsit szeretnék privátabb levelezést magamnak és a családnak, akkor milyen lehetőséget ajánlotok?
Nyilt titok,hogy a gmail levelek nyitottak a google számára és él is vele.
Nagyon átmennék icloud-ra, tárhely előfizu is van, de olyan bénácska. Jó lenne saját domaines levelezést is használni , ha már van domain.

Van valami titkos tippetek, ami megbízható hosszutávú megoldás lehet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79297) K1nG HuNp válasza V.Stryker (#79296) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

ha mindenkinek akad egy ios ezkoze akkor nem latom az @icloud benasagat mert sztem egesz jok a mail kliensek iOSen es macOSen is.

Ellenkezo esetben viszont, ha windows is jatszik akkor protonmail vagy valami hasonlo extra biztos cucc. Amugy nemtudom, mas a cege teljes belso levelezeset google-n tolja. Sosem ertettem mire fel ez a privat dolgaim feltese, megnyugodhatsz, hogy senkit sem erdekel es ezt most mindenfajta rossz szandek nelkul mondom.

Ezt a nyilt titok dolgot meg valahol kuldd mar el pls, elolvasnam.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79298) #95561216 válasza V.Stryker (#79296) üzenetére


#95561216
törölt tag

Protonmail, fizetős csomagban lehet alá rakni saját domaint, én is így használom. CERN-es fizikusok alapították, a szerverek Svájcban vannak, ennek minden jogi következményével, és egyszer már túlélték a gugel támadását.

(#79299) V.Stryker válasza K1nG HuNp (#79297) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom beállítani, hogy pl. a gmail leveleimet is letöltse. Ilyet azért a gmail tud.

Mi is google-n toljuk a levelezést, nem ezzel van gondom. Meg azzal sincs gondom,hogy ha elolvassák, amit írok. A gondom az információ, statisztika leszek, amit eladnak. Ez kicsit zavar. Mint pl. az, hogy ha a googleban rákeresek a kertitraktorra egyszer, utána minden k.rva felületen kertitraktorok hirdetései jönnek szembe.

Most nem keresek vissza, de valamelyik címlapon ma is olvastam,hogy megígérték,hogy kevesebbet fognak hallgatózni.
Ettől meg aztán k.rva ideg tudok lenni:
Erről azután beszélt Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezető-helyettese, hogy az egyik tervezett intézkedés szerint
tilthatóvá tennének olyan kommunikációs eszközöket, amelyeknél a hatóság nem tud élni az engedélyezett adatmegismerés jogával

Az apple-t pont azért is kedvelem, mert ilyen téren nálunk nagyobb biztonságba érzem az adatokat. Kifizetem a sarcot a készülékért, szolgáltatásért, aztán kész.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79300) Syl válasza K1nG HuNp (#79297) üzenetére


Syl
nagyúr

> egesz jok a mail kliensek iOSen es macOSen is.

Engedd meg nekem, hogy ide képzeljek egy fekveröhögős szmájlit

(#79299) V.Stryker

> ha a googleban rákeresek a kertitraktorra egyszer, utána minden k.rva felületen kertitraktorok hirdetései jönnek szembe.

Az én praktikám:
1. Firefox + uBlock Origin
2. Az alap böngészős beállításban egy kamu, semmi másra nem használt gmail címmel vagyok belépve a google-be.
3. A privát gmail fiókom és youtube csatornáim elérésére van egy (szintén másra nem használt) konténerlapom.
4. Kereséseim nagy részét a DuckDuckGo-n intézem. A kuglit ritkán szedem elő.
5. Chrome böngészőt semmi esetre sem használok.
6. A céges levelezést és böngészést a Brave böngészővel intézem.
7. A Safari nekem arra van, mint Windowsban az Edge/IE - letöltsek vele egy normális browsert :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.