Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79401) Syl válasza TigerCat (#79367) üzenetére


Syl
nagyúr

Halandzsa az egész. Arra megy ki a játék, hogy minden appfejlesztőt a Store-ba tereljenek, hogy szedhessék utána a sápot. Pár év és a Mac is olyan lesz, mint az iOS, csak Storeból lehet telepíteni.
Szerintem.

(#79388) flimo

> a wipr jobb mindennél, ami firefox/chrome alá volt

Na ezen majdnem megfulladtam a röhögéstől :))
Ezek szerint nem sok Firefoxot és blokkolót használtál...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79402) csababarca válasza buherton (#79397) üzenetére


csababarca
őstag

én így vettem anno 2 éve a macbook air-t, kint usa-ban, 300 dolláros beats fülest csaptak mellé, és nem kértek semmi igazolást, igazolványt.

back to the school akció volt.
idén is volt, gondolkoztam rajta hogy megveszem az új airt, a régit eladom, de inkább majd jövőre.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#79403) galaxys80 válasza TigerCat (#79400) üzenetére


galaxys80
veterán

Őszintén szólva én ilyet még nem próbáltam benne.
Én most a wipr-t kikapcsoltam.
Egyszerre a kettő szerintem felesleges.

(#79404) float


float
csendes tag

Sziasztok,
Tanácsot szeretnék kérni. Összegyűlt egy kisebb összeg (400e körül) MBP-re végre. Alapvetően programozással foglalkozom, de egy kis Gimp, Inkscape (Linuxon dolgozom jelenleg) is szokott kelleni. Alapvetően távoli asztallal dolgozom, szóval a gépnek a fő munkám miatt nem kell erőgépnek lennie. Néha használok Virtualbox-on Win7-et a fejlesztőkörnyezet miatt. Játékra nem kell, arra ott az xbox :) , de a MBP nem is arra való. Először egy 2015-ös MBP-n gondolkodtam, mert ennyiből már egy 16GB-os, 512GB SSD-is összejönne talán. 2015 csak azért, mert azon még van HDMI és USB, merthogy külső monitorral használom, meg külső bill/egérrel legtöbbször. Viszont a fórumon volt vita, hogy type-C jó-e vagy sem, meg átalakító kell hozzá, stb... Szóval a kérdés, hogy hol lehet megbízható helyről vanni használt MBP-t, illetve ha mégsem a 2015 mellett döntök, akkor a port replikátorokkal használni mennyire macerás? Nem-e lazul ki egy idő után az a kis TypeC foglalat a sok ki-be dugdosástól? Illetve Mennyivel jobbak akár a 2017-es verziók, hogy érdemes lenne inkább azt venni? Illetve még 1 kérdés, most külső MS keyboard / egér combót használok. Ezeket lehet a Mac-el használni? Köszönöm előre is a válaszokat :)

-

(#79405) TigerCat válasza Syl (#79401) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyilván, így lesz pénz ebből is.
LOVE  LÓVÉ

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79406) H0r1


H0r1
tag

Még valami eszembe jutott az előző témával kapcsolatosan. Az új air, vagy az újabb fajta gépek 1.6 ghz környékén milyen teljesítményt tudnak nyújtani? ÉRtem, hogy a fogyasztása kevesebb, de mennyire marad el egy 3.1 ghz i7 2015 MBP-tól?

Barátnőmnek vettünk jó áron, egy ÚJ kijelzős (13"), ÚJ akkus (gyári apple csere) 16gb rammal és az előbb említett 3.1 ghz i7. Ő aztán biztos nem fogja kihasználni ezt a teljesítményt, ezért kezdtem el gondolkodni azon, amiket írtatok, hogy neki jobb lenne akkor egy újabb. Függetlenül a portoktól, azt megoldjuk. Én meg lecserélem a 2.9ghzs MBP-t, az övére Ő meg vehet amit akar :D

Esetében lehet, hogy fontosabb a hosszabb támogatás mint a nyers power, viszont esetembe szimplán böngészéssel meg tudok etetni 10gb ram fölött, ezért én nem bánom, hogy ezt választottam. (Masszívan multitaskingolok, ne csináljátok, szörnyű)

Másik téma: Chrome használó vagyok céges laptopon meg mindenhol, kivéve macen és lassan iphone-on is. Mac merül tőle, és állandóan pörög a venti, míg safari alatt meg se mozdul. 0 rpm fixen. Na most ha a safarit elkaszálják, akkor a firefox marad ahogy olvastam. Az "optimalizáltabb" mint a chrome?

Üzleti laptop vonal. Angol cégnek dolgozom, delltől lízingelünk, 3 évente kuka. Jelenleg Latitude 7480-am van, i5 6300 U 2.4 ghz és 16gb ram + Intel HD 520.

Anyaghasználatra hulladék műanyag retek, de legalább könnyű. Takaríthatatlan, minden meglátszik rajta. Kijelzőt imádom, szép matt, semmi se csillog rajta, viszont mivel adatokkal foglalkozó cég vagyunk, a jövő hét is le van tiltva, legalább 42 endpoint security program fut, emiatt pedig nagyon lassú. Billentyűzete mérföldekkel rosszabb mint a 2015 os MBP, a touchpad meg kifejezetten halal machez kepest. Akkuja fix 9 órás. 8 gb rammal kb 270 körül megy. Hát ennyiért vettem a fent említett 2.9 MBP-t...

(#79407) hszilard666 válasza float (#79404) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!

Pár hsz szel feljebb leírtam a tapasztalataimat. Én már sokadik USB-C-s gépemet hajtom, és abszolút nem kompromisszumos, sőt szvsz jobb is, mivel itt a nagy sávszélnek köszönhetően annyi csatlakozót lehet tenni a gépre amennyire szükségem van.

Nem találkoztam kilazult USB-C porttal eddig.

Igen, tudod használni a meglévő egeredet és keyboardodat az új gépedhez.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#79408) K1nG HuNp válasza Alex91 (#79387) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

2019 volt annyiert

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79409) Alex91 válasza K1nG HuNp (#79408) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem meg ugyanezek lehettek... [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79410) galaxys80


galaxys80
veterán

Azt tudja valaki, hogy hol kell beállítani az AdGuard-ban, hogy a Safari indításával automatikusan elinduljon?
Mert jelenleg minden gép restart után manuálisan el kell indítani az AdGuard-ot.

(#79411) K1nG HuNp válasza Alex91 (#79409) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Szerintem tudom milyen laptopot vettem.

[link]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79412) TigerCat válasza galaxys80 (#79410) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Legrosszabb esetben rendszerbeállításokban hozzáadod manuálisan. Ez nem segít?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79413) Alex91 válasza K1nG HuNp (#79411) üzenetére


Alex91
félisten

Ok, nem gondoltam volna, hogy azt is akcioztak ennyire.. :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79414) galaxys80 válasza TigerCat (#79412) üzenetére


galaxys80
veterán

Ez mondjuk nem jutott az eszembe. :)
Legtöbbször, azért az appokban van erre beállítási lehetőség.
De ha más nem lesz, akkor marad ez.

(#79415) H0r1 válasza galaxys80 (#79414) üzenetére


H0r1
tag

Nekem ez gyanus :D

(#79416) galaxys80 válasza H0r1 (#79415) üzenetére


galaxys80
veterán

Ettől tartottam. Ugyanis hiába kapcsoltam be nem változott semmi. :(

(#79417) lajosx válasza bmakszim (#79393) üzenetére


lajosx
őstag

Tökéletes lesz amit linkeltél 😊Köszönöm!

(#79418) H0r1 válasza galaxys80 (#79416) üzenetére


H0r1
tag

Akkor viszont nem tudom. Nekem ki van rakva a menubarra es ott mindig latom mi a helyzet.

(#79419) galaxys80 válasza H0r1 (#79418) üzenetére


galaxys80
veterán

Hányas Safarit használsz? Én tegnap frissítettem a 13.01-re.

(#79420) Csabee. válasza galaxys80 (#79419) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hogy frissítetted Kizárólag a safarit?? Appstoreban nem jelent meg frissítés.

Üdv: Csabee.

(#79421) TigerCat válasza Csabee. (#79420) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Rendszerbeállítások, Szoftverfrissítés

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79423) Csabee. válasza TigerCat (#79421) üzenetére


Csabee.
nagyúr

megvan, király! Most jött elő épp

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#79424) TigerCat válasza tboldi (#79422) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gyorsan felment...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79425) tboldi válasza TigerCat (#79424) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg már vagy egy hónapja be sem kapcsoltam a MBP-t, valahogy nem volt rá szükség. :B
De most legalább lesz rá egy indok. :D

(#79426) H0r1 válasza galaxys80 (#79419) üzenetére


H0r1
tag

12.1.2! Semmit se frissítettem. Se órát se telót, se mac-et. Amíg nincs kiforrva

(#79427) general


general
addikt

Biztosan volt már róla szó, de tudnátok ajánlani értelmes árú routert itthonra, aminek az 5ghz-ével nincs gondja a macbooknak? :O irtóra idegesít, hogy nem hajlandó csatlakozni csak a "sima" frekire. Telekomos gyári router van itthon, tudom, hogy nem nagy szám, de azért vicc, hogy mások eszközei simán mennek itt nálam 5ghz-en, az én macbookom nem. Még az iphone-omnak sincs vele gondja. (macbook 2015 15")

(#79428) hemaka válasza general (#79427) üzenetére


hemaka
nagyúr

Asus AC57U? Nekem az van és simán felmegy rá a macbook.

(#79429) tboldi válasza general (#79427) üzenetére


tboldi
nagyúr

Asus RT-AC66U B1

(#79430) Vasy09 válasza tboldi (#79429) üzenetére


Vasy09
őstag

+1

Gamertag: Vasy09

(#79431) Head88 válasza general (#79427) üzenetére


Head88
addikt

Azóta sem találtál rá megoldást?

(#79432) NGA


NGA
addikt

5 ghz-hez kapcsolódik. Az hogy lehet, hogy a 2011 early macbook csatlakozik az 5 ghz-es ssid-hez?

(#79433) Head88 válasza NGA (#79432) üzenetére


Head88
addikt

A régi 2010mid 15" is tud csatlakozni 5GHz wifi-hez.
(csak nem mindegy milyenhez. 2010: agn 300Mb, 2011-2012-2013early: agn 450Mb, 2013late-től már ac)

[ Szerkesztve ]

(#79434) r4z válasza NGA (#79432) üzenetére


r4z
nagyúr

802.11 a vagy n protokollt hasznal, nem ac-t.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79435) sirkope válasza NGA (#79432) üzenetére


sirkope
tag

Részlet a Wikipédiáról:

802.11n (Draft 2.0)sávszélesség (max): 600Mb/s használt frekvencia: 2,4 és/vagy 5GHz megjelenés dátuma: 2009 október

Az én Lenovo T410 notebookom is tudja (2010)

(#79436) NGA válasza sirkope (#79435) üzenetére


NGA
addikt

Köszi, az Asus laptopomban is broadcom van, de az pl nem tudja, ezért volt furca

(#79437) general válasza Head88 (#79431) üzenetére


general
addikt

nem sajnos, már a Telekom is cserélt nálam routert, mert panaszkodtam, de úgy látszik, egyiket sem szereti a macbook. :( kénytelen leszek venni egy saját routert, de nincs sok kedvem, mert ettől eltekintve rendben üzemel. nyomorék háklis macbook.. :(((

többieknek köszi, ezek szerint az Asusokkal nincs baj. :)

[ Szerkesztve ]

(#79438) hszilard666


hszilard666
veterán

Kedvenc gyártóm jól kibabrált velem ma. :(

2018 as macbook promról nem rég járt le a gari, viszont produkálja a staingate-et. Na most konkrétan az a gép nincs benne a visszahívásban, szóval jól kiajánlották a 100K+ os kijelzőcserét. :(

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#79439) Head88 válasza hszilard666 (#79438) üzenetére


Head88
addikt

Írj neki: [link] Elvileg tud segíteni, hogy cseréljék a kijelzőt.

Vicces, h nem szerepel a visszahívásban. Az apple semmit nem változtatott a kijelzőüveg bevonatán 2012-óta. Tehát az újak is pont olyan szarok mint a régiek.

[ Szerkesztve ]

(#79440) jaroslav


jaroslav
aktív tag

Nem használtam még MacOS-t futtató gépet, de szeretném kipróbálni az apple MacOS élményt.

Nincsenek extrém elvárásaim, játszani sem szándékozom a géppel.
Az egyetlen elvárásom, aminek komolyabb gépigénye lehet: 4k HDR TV-re kötve, tudja a 4k 60Hz megjelenítést, illetve natív tömörítés nélküli 4K UHD HDR Remux filmeket (mkv), akadásmentesen lejátsza-e le.

Mivel ez az első barátkozás a rendszerrel, nem szeretnék túl lőni a célon.
Az lenne a kérdésem, hogy melyik lenne az a minimális hardverű Apple gép (akár notebook, akár asztali), ami képes megfelelni a fenti film lejátszási kívánalomnak (tömörítés nélküli 4K UHD HDR Remux filmeket (mkv), akadásmentes lejátszása)?

Előre is köszönöm a választ!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#79441) hszilard666 válasza Head88 (#79439) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszönöm, de nem vagyok hajlandó fizetni ezért :D

Nekem nem a vicces szó volt ami elsőre az eszembe jutott. Beszéltem a supporttal, elvileg Ők még nem hallottak erről a hibáról a 2018-9 es gépeknél :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#79442) Head88 válasza hszilard666 (#79441) üzenetére


Head88
addikt

Akkor megvárod amíg megtörténik a hivatalos visszahívás és utána cserélteted a kijelzőt. (vagy ugye eladod és majd az új tulaj megcsináltatja)

(#79443) hszilard666 válasza Head88 (#79442) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen, ez lesz, de azért ez a szitu most kicsit földhözcsapott érzelmileg de nagyobb bajom sose legyen :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#79444) hemaka válasza hszilard666 (#79438) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az jól hangzik, inkább tennének rá valami matt fóliát gyárilag azt cső, tökömet kílódnak a semmit nem érő gagyi bevonatukkal már évek óta.

Nekem meg búg a gép, ha töltőn van, fülhallgató a fülemben és nem szól zene... Csak akkor nem zúg, ha hozzá érek valahol az alu részéhez, ez is mi, tiszta gáz. :DDD

(#79445) hszilard666 válasza hemaka (#79444) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen a fólia megoldás, régen használtam de a hő miatt pár hónap alatt felpúposodott a displayen. Én ha kívánhatnék akkor azt kérném hogy gyárilag matt kijelzősek legyenek a masinák.

Hehe, kellemesen hangzik! :D

Földelt csatlakozót használsz a géphez?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#79446) r4z válasza jaroslav (#79440) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha filmeknel HEVC (H.265) videoformatumrol van szo, 2017-es modellevtol nezelodj. A legolcsobb opciok hasznaltan a 2017-es MacBook Pro 13” es a 2018-as Mac Mini, bar utobbibol nincs sok a piacon.
A MacBook 12” is megfelelhetne a benne levo CPU miatt, de a mezei USB-C nem tud 2160p60-at HDMI-n

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79447) brickm válasza hemaka (#79444) üzenetére


brickm
őstag

Nincs földelésed.

(#79448) hemaka válasza hszilard666 (#79445) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha gyárilag úgy szerelnék az tök jó lenne, persze nem lenne fancy csillogós, de kit érdekel, legalább látnám rajta a tartalmat fele akkora fényerőn is, tovább bírná akkuval.
Földelt nálunk minden konnektor tudtommal. Kipróbáltam közben másik fülhallgatóval, meg egy fejhallgatóval is, azokkal nem csinálja. Túl nagy ellenállású lehet vagy mi a tököm. :F

(#79449) jaroslav válasza r4z (#79446) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszönöm a kimerítő és korrekt választ!
Segített az információ.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#79450) R a y válasza hemaka (#79444) üzenetére


R a y
senior tag

Szerintem is ott földelés hiba lesz.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.