Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) wm2 válasza TigerCat (#56400) üzenetére


wm2
őstag

2 db Kingston után valszeg egy SanDisk 128GB UltraFit lesz a befutó. Ez ilyen picike. Tv, ótó, erölködő elülső része stb. miatt kell ilyen aprólék, hogy ne lógjón ki, mert tuti letörném. Köszönöm a tippet, bármi jöhet és főleg olyan, amit kerüljek. :) Dual nem kell. Azok nagyon bénák és 64-nél megállnak. Drágák is.

Ozora <3

(#56402) madle


madle
őstag

Létezik olyan app, ami youtube lejátszási listát tud leszedni komplettan mp3-ba?

(#56403) megema válasza madle (#56402) üzenetére


megema
őstag

MediaHuman. Ezt funkcióját személy szerint nem próbáltam.

(#56404) madle válasza megema (#56403) üzenetére


madle
őstag

Ez nagyon jó, listát is hozza, köszi szépen!

(#56405) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Közeledik az iPhone 8, egyre több dolog derül ki róla, itt van egy kis infó morzsa róla. Egyre nehezebb ezt a telefont elképzelni, hogy milyen lesz, főleg ez a Touch ID dolog érdekel, hogy lesz-e vagy sem, de szerintem olyan amatőr hibát nem követnek el, hogy a hátlapra rakják, ocsmány és kényelmetlen is.

(#56406) V.Stryker válasza Black Dragon (#56405) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az inkább szerintem egyéni preferencia kérdése. Nekünk van iPhone is, amin ugye elől van az touch id, meg használok egy xiaomi-t, aminek a hátlapon van és nekem pl. a hátlapon sokkal jobban készre esik, mint az apple első gombos megoldása. Az meg,hogy a Xiaomi kétszer gyorsabb ujjlenyomatos feloldásban, érzékelésben, teljességgel érthetetlen. :D

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56407) nord_ válasza V.Stryker (#56406) üzenetére


nord_
veterán

Amikor egymás mellett van a Mac és az iPhone, nem kérdés, melyiket kell megszokni, mert mindkettő feloldható mutatóujjal, a készülék mozdítása nélkül. ;)

(#56408) lmno válasza V.Stryker (#56406) üzenetére


lmno
őstag

Az "azonnalnál" kétszer gyorsabb? :) Vagy az iPhone 5S-hez hasonlítod?

Márpedig szerintem hátul lesz a TouchId az új iPhone-on, ami gáz; mint ahogy az a belógó izé is az előlap tetején. És akkor az árát már ne is említsük.

[ Szerkesztve ]

(#56409) TigerCat válasza Black Dragon (#56405) üzenetére


TigerCat
nagyúr

iPhone témával majd lécci az iPhone topikban nyomuljatok, hogy aki ide téved, annak ne kavarjunk be. Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56411) TigerCat válasza wm2 (#56410) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyszerű.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56412) allein


allein
addikt

Jó reggelt. Szeretnék egy kis segítséget kérni, sierra clean installt szeretnék csinálni. Van már 16 GB-os pendrive-om. Le kell töltenem a store-ból a sierrat, abban tudtok segíteni, hogy a terminalt megnyitva, mit kell pontosan beírnom annak érdekében, hogy a sierrat tudjam telepíteni a pendrive-ra?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56413) Lall


Lall
veterán

Volt már párszor egér téma. Most egy MM2-t használgatok, de csak használgatok, mert hosszútávú munkához (tervezéshez) nem túl kényelmes. Logitech MX Master 2S-el van valakinek tapasztalata? Kényelemre jónak tűnik és a fehér változat még valamelyest passzolna is az ökoszisztémába. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#56414) TBMC válasza Lall (#56413) üzenetére


TBMC
addikt

én a simát használom, de csak jót tudok mondani róla :K
24/7 nyúzom...

TigerCat: azért lesznek itt még fejtörések szvsz. :D :K (apfs)

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#56415) TBMC válasza TigerCat (#56411) üzenetére


TBMC
addikt

-

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#56416) Lall válasza TBMC (#56414) üzenetére


Lall
veterán

Thanks. Akkor lerendelek egyet az MM2 pedig mint design elem fog szerepelni a polcon, gép mellett. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#56417) TigerCat válasza allein (#56412) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szia,

Szerintem beírtam összefoglalóba, de itt a teljes parancs:

sudo /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/MyVolume --applicationpath /Applications/Install\ macOS\ Sierra.app

Értelem szerűen a MyVolume a pendrive neve, amire formáztad.

https://support.apple.com/hu-hu/HT201372

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56418) allein válasza TigerCat (#56417) üzenetére


allein
addikt

Nagyon szépen köszönöm :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56419) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata LG 27UD88 monitorral? Venni szeretnék egy 27 colos, 4k, type C monitort és ebbe akadtam bele, azonban nem feltétlen olvastam jót a monitorrol maces felhasználók körében. Többen kapcsolat vesztésre panaszkodtak.
Esetleg valami alternatíva?
És persze 200 alatt, nem fogok apple által árult LG-t venni...

[ Szerkesztve ]

(#56420) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Ittrium-90nel a terdemben eszembe otlott egy sugarzo kerdes :DDD
Amennyiben lesz uj MacMini, az vajon kompatibilis lesz a Thunderbolt Display-jel? Marmint thunderbolt - usb-c atalakitoval?

Semmit sem írok alá!

(#56421) tboldi válasza bmwk1200s (#56420) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is tele van a bal lábam mindenféle fémekkel (velőűrszeg a combcsontban, meg néhány csavar a bokában), de még soha nem gondolkodtam ilyesmin. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56422) bmwk1200s válasza tboldi (#56421) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Akkor neked is jobbulast!
En most mindenen IS gondolkodom csak eltereljem a figyelmem 😂

Semmit sem írok alá!

(#56423) tboldi válasza bmwk1200s (#56422) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R
Neked is jobbulást!

Én egy motoros baleset vétlen áldozata vagyok. A kórházban volt még egy pár motoros szobatársam, szóval megvolt a téma. :D

szerk.: A nicked is sejtet valamit... :))

[ Szerkesztve ]

(#56424) HoTDoG válasza tboldi (#56423) üzenetére


HoTDoG
tag

Sziasztok,

Adott egy 5 éves 2012-es mid Macbook Pro 13'. Szívből utálom (az iphone-omat nem). Mindig is lassú, lomha volt, pedig semmi nem futott a háttérben soha. Mire egy excel-t elindít, végigolvasom az index címlapját. A file-kezelés katasztrófa, mindig kell egy workaround, hogy olyan dolgot elérjek/másoljak ami a win-nél alap. Ölben tartva már a böngészéstől is felmelegszik, pedig az elvezetése direkt úgy van kialakítva, hogy ne befolyásolja. Anno részben pont ezért is tetszett meg. Szóval botrány tud lenni, megelégeltem. Ma már inkább a céges laptopomat használom első körben. Tudom az SSD...

Szóval eljutottam oda, hogy váltsak. SSD nélkül természetesen már rá sem nézek semmire. Mit javasoltok?
Böngészés, pár irodai alkalmazás használata, filmnézés. Illetve újabban gopro videókat is szívesen vágnék össze, családi videókhoz. Ehhez elég lehet egy 2016-os MacBook 12' Retina? Most egész jó áron vannak újonnan és a régit is viszonylag jól beszámítanák. Ha nem, akkor a következő lépés vagyis a Macbook Pro már 500e, annyira pedig az utóbbi évek nem győztek meg róla, hogy annyival jobb lenne mint egy mai korrekt win 10-es gép.

Mit gondoltok?

Köszi előre is,

(#56425) Imy válasza wm2 (#56401) üzenetére


Imy
veterán

Nekem is ilyen van benne, nincs vele probléma. (kb 1 éve)

(#56426) buvartacsko válasza HoTDoG (#56424) üzenetére


buvartacsko
addikt

de miért nem veszel a 2012-esbe SSD-t?

(#56427) bmwk1200s válasza tboldi (#56423) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Koszonom! :R

En is pont igy jartam, csak mar jo par eve. Mutet is volt, terapiak, most ittrium.
Igen, motoros volnek :DDD

Azert remelem jon egy 4magos mini. 16GB rammal, 512GB SSDvel, kicsit komolyabb GPUval. Egyik vesemet is adnam erte :))

Semmit sem írok alá!

(#56428) TBMC válasza bmwk1200s (#56420) üzenetére


TBMC
addikt

ááá tuti nem :D
hoznak egy új thunderbolt displayt majd hozzá. legalábbis reménykedem :D
de az majd 20250ben jön el, ha egyszer megérkezik az új mac pro, talán hoznak egy minit és egy displayt is ezekkel együtt. ;]
mertem nagyot álmodni :U

markbellus.hu 

(#56429) bmwk1200s válasza HoTDoG (#56424) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Tisztitas, ujrapasztazas, esetleg venti csere, tobb ram es ssd + clean install - uj eletet ad a gepednek

TBMC: 20250ben lehet emberiseg sem lesz, nem hogy apple :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#56430) HoTDoG válasza bmwk1200s (#56429) üzenetére


HoTDoG
tag

Gondoltam már rá. Bár nem néztem utána, de ha nem magamnak barkácsolom, ezt így alsó hangon egy 100-asra becsülöm. A beszámított gépre meg 200-at fizetek és lesz egy új, komfortosabb, retina felbontású masinám (MacBook 12" Retina), szemben az 1280*800-as felbontású, vaskos nehéz géppel.
Csak vennem kell még egy valószínűleg agyvérzést okozó átalakítót, hogy ha memóriakártyát, usb-t, hdmi kábelt szeretnék rákötni :)

(#56431) bmwk1200s válasza HoTDoG (#56430) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Persze te tudod! Szerintem 40-50ezerbol kihozhato amit fentebb irtam. Marmint ha magad csinalod. En nem cserelnek el egy MBPt egy MacBookra, retina ide vagy oda. De mint irtam, te tudod.

Semmit sem írok alá!

(#56432) Amarton válasza HoTDoG (#56430) üzenetére


Amarton
tag

És az új Macbook Air nem pálya?
Arra mennyit kellene ráfizetni.

[ Szerkesztve ]

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#56433) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Félig témába vágó dolog, megjelent a Logitech legújabb Mac/PC billentyűzete, szerintem egész pofás lett, korrekt tudással, Logitech Craft.

Bár hozzá kell tenni, hogy 64 ropiért érvágás közeli állapatot idéz nálam elő, de valakinek biztos megéri, talán valakinek itt a topicban is.:))

[ Szerkesztve ]

(#56434) HoTDoG válasza Amarton (#56432) üzenetére


HoTDoG
tag

A 256-osra ugyannyit. A 128-ra kb 40-el kevesebbet.. Bár úgyis tervezek egy strapabíró külső winchestert is, de 128 elég karcsú,

(#56435) HoTDoG válasza HoTDoG (#56434) üzenetére


HoTDoG
tag

Vagy +250-ért MacBook Pro 13" Ret/DC i5 2.7GHz/8GB/128

(#56436) Black Dragon válasza HoTDoG (#56435) üzenetére


Black Dragon
addikt

A helyedben a hardveraprón(is) körbenéznék, lehet itt is kifogni új gépeket elég jó áron. De a kérdés inkább az, hogy mire használod/vágysz. Nekem 12" Macbookom van, a 2016-os széria amivel meg is vagyok teljesen elégedve, de ez nem egy erőgép, néha kicsi a kijelző, ellenben könnyű, relatíve gyors, hordozható. Ez a gép szerintem reálisan 300-400 között éri meg a beruházást, konfigtól függően, de többet nem.
Ha Macbook Pro-t veszel, akkor bár könnyebb lesz a mostanidnál, gyorsabb, de ha nem használod ki, akkor egy Macbook Air, vagy a sima Macbook is bőven elég lenne.

(#56437) wm2 válasza Imy (#56425) üzenetére


wm2
őstag

Hővezetése tűrhető?

Ozora <3

(#56438) HoTDoG válasza Black Dragon (#56436) üzenetére


HoTDoG
tag

"Böngészés, pár irodai alkalmazás használata, filmnézés. Illetve újabban gopro videókat is szívesen vágnék össze,"

Szóval csupa otthoni, leszámítva az újonann felmerült video vágást. De ez teljesen amatőr, szintű, családi videókhoz kb.

[ Szerkesztve ]

(#56439) Black Dragon válasza HoTDoG (#56438) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nézegess youtubeon videókat róla, hogy mennyire bírja a 4K vagy 1080p-s tartalmakat a gép, én személy szerint nem vágok rajta semmit, csak irodai használatra van. Valószínűnek tartom, hogy rendesen melegedne videóvágás alatt a gép, ami zavaró lehet egy passzív hűtéses gépnél, de ha ez nem zavar téged, és adott esetben jó teljesítményt nyújt, akkor bátran ajánlom neked.(12" Macbook) :)

(#56441) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Teljesen normális az, hogy egy 2016-os MBA folyamatosan azt írja ki, hogy a Safari vagy a Chrome (tök mindegy melyiket használom) jelentős energiafogyasztó? 15-20 perce netezek, semmi extra, csak a fórumot nézegetem és 5%-ot esett a töltöttség...
Szerk.: Fényerő 100%, de a billentyűzet világítás ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#56442) TayRol


TayRol
veterán

Szasztok,

Volt egy rMBP-m, late 2015, melyről külső nas-ra ment a time machine.
Ezt eladtam, és most vettem egy 2017-es Airt.
Valahogy az akkori rendszert rá lehet varázsolni? Mert a time machinet a mostani gép csak az első indulásától látja.

Köszi,
TayRol

(#56443) madle válasza toth_janika (#56441) üzenetére


madle
őstag

Igen, sok energiát zabálnak.

(#56444) lugosi válasza Black Dragon (#56433) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

64k? Még viccnek is rossz.

(#56445) kkp900 válasza Lall (#56413) üzenetére


kkp900
senior tag

Hello! Írtam neked Privátot. :))

(#56446) toth_janika válasza madle (#56443) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszi, akkor nem idegesítem rajta magam :) Most hétvégén utazunk busszal Görögországba és, hát az elmondások alapján, nem lesz a buszon konnektor... Sorozatokat akarok nézni, nagyon kíváncsi vagyok, hogy a kis MBA meddig fogja bírni... :U

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#56447) r4z válasza toth_janika (#56446) üzenetére


r4z
nagyúr

Leginkabb a fenyero fuggvenye lesz az uzemido, ha minden mas ki lett love a hatterbol. Pro tip: a buszon huzd el a sotetitot :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56448) Syl válasza toth_janika (#56446) üzenetére


Syl
nagyúr

Én anno a 2014-es Air-en egy töltéssel végignéztem a Gyűrűk ura trilógiát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56449) toth_janika válasza Syl (#56448) üzenetére


toth_janika
őstag

Uh! Az nem lenne rossz :D
@r4z:
Van egy sanda gyanúm, hogy nem lesz sötétítő, de úgyis éjszaka fogok filmezni, amikor mindenki aludni akar ;]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#56450) Syl válasza toth_janika (#56449) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondjuk nem árt rajta mindent kikapcsolni: wifi ki, kékfog ki, fényerő le, bill világítás ki. És persze ne bluray filmet nézz :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.