Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) Syl válasza dabgergo (#55849) üzenetére


Syl
nagyúr

Az elmúlt kb 8 évben bejártam a következő utat (nem feltétlen ebben a sorrendben):
iPhone 3G, 4S, 5, iPad 2, 4, mini2, Macbook Air 2014, Macbook Pro 2015
de még mindig feláll a szőr a hátamon az iTunes-től.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55852) dabgergo válasza Syl (#55851) üzenetére


dabgergo
őstag

:D

Mindegy, én bejelölöm h a zenei fájlokat ne tartsa rendben és ne másolja be az iTunes Media mappába, végülis ezzel megoldódik minden bajom ha jól sejtem.

(#55853) lmno válasza dabgergo (#55852) üzenetére


lmno
őstag

"ne tartsa rendben"
Nem az lenne a jobb ha rendben tartaná? :) Amit beimportálsz azt törlöd az eredeti helyéről. És rendszerezve lesznek a zenéid (esetleg korrigálod a tageket iTunesban), nem behányva összevissza folderekbe szarul kitöltve.
Sosem értettem ezt az iTunes gyűlöletet. Akinek Macbookja van meg iPhone-ja, miért kéne más? Pláne ha Apple Music is van.

(#55854) wm2 válasza Syl (#55851) üzenetére


wm2
őstag

A WALTR elég jó opció az iTunes kiváltására. Viszont 40 dollár. Annyit meg szerintem nem ér. Pl. az unsupported FLAC fájlokat átkonvertálja ALAC-re. Akkor már inkább manuálisan pakolom (iTunes/alkalmazások/Vox/fájlmegosztás). Le kell butítani. Esetleg beszerezni egy régebbi még működő alap példányát és azzal nyomulni, mert MP3/AAC fájlok szerkesztéséhéz kiváló.

Ozora <3

(#55855) Syl válasza lmno (#55853) üzenetére


Syl
nagyúr

>Sosem értettem ezt az iTunes gyűlöletet.

Évek alatt sem tudtam megszokni a logikátlan működését, de szerencsére ma már semmire nem használom. Szifonom nincs, Apple Music-em nincs - Androidra meg úgy pakolom a fájlokat ahogy akarom, Deezer premiumom van a telenortól, az zenefájlokat meg régebben linuxon rendesen bekategorizáltam.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55856) TigerCat válasza lmno (#55853) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Winampon nevelkedtem, de bejön az iTunes. Igaz, minden zeném címkézve volt már akkoriban is, így a Winampot is a saját média könyvtárával használtam és nem mappákban bohóckodtam. Ez utóbbi a netről össze-vissza fájlnevekkel letöltött júzereknek valóban gondot okozhat, amikor szembesülnek az iTunes logikájával.

Albumokat, saját zenéket iTunes-ban hallgatok, online rádiókat VOX-ban, de van telepítve SoundCloud kliens is, ha épp valami trendire vágyom.

Ja, az iTunes Match zseniális. Még egy ok, ami miatt szeretem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55857) Tompo92


Tompo92
senior tag

Sziasztok..
MPlayer X et használtam filmezésre de már kitöröltem és VLC-t használok, viszont a filmek icon-jai(AVi,MKV stb.) még mindig MPlayer X es kinézetűek? Hogy tudok megszabadulni tőle véglegesen? Tök zavaró.
Hiába tettem alapértelmezetté a VLC-t akkor is MPlayer X esek a filmek ikonjai.

(#55858) buvartacsko válasza Syl (#55855) üzenetére


buvartacsko
addikt

az hogy nem tudod megszokni, nem jelenti azt hogy logikátlan. maximum számodra az.

azt hiszem 2003-2004 óta használom, nem tudom, hogy másoknak miért bonyolult ebben a programban drag&drop műveleteket végezni, vagy mi az ami bonyolult benne, ha használnom kell (én spotifyt használok már jó pár éve) mindig sikerül mindent megoldani mindenféle küszködés nélkül.

a legtöbb embernek szerintem azért bonyolult mert van egy pár ember aki képtelen megtanulni használni, terjeszti hogy használhatatlan, átláthatatlan, és sokan szvsz így kezdenek neki, ezáltal persze hogy terjed tovább ez a bullshit.

no offense, személyes vélemény. szerintem semmi bonyolult nincs benne, faék egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#55859) wm2 válasza buvartacsko (#55858) üzenetére


wm2
őstag

tegyél már fel nekem egy FLAC fájlt draganddrop vele pls.

Ozora <3

(#55860) Alex91 válasza wm2 (#55859) üzenetére


Alex91
félisten

Jaj, te kis hamis... ;)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55861) buvartacsko válasza wm2 (#55859) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem hallgatok FLAC-et, nagyrészt Spotifyt használok. de Apple Lossless fileokat bármikor fel tudok neked rakni rá drag&drop. az iTunes által támogatott formátumot bármikor simán lehet vele kezelni, elfogadom hogy hiányosság a flac support hiánya, de ettől még a program nem logikátlan és nem kezelhetetlen fos mint ahogy sokan állítják.

(#55862) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

3Gs óta használok iTunest, és én sem értettem soha azt az útálatot, ami övezi. Teljesen jól elvagyunk egymással.

(#55863) r4z: én is XLD-vel oldom meg :DDD

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55863) r4z válasza buvartacsko (#55858) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha tamogatna FLAC-et, nekem se lenne bajom vele, mert zenek rendszerezesere tenyleg jo. A tobbi funkciojat inkabb hagyjuk, mert az tenyleg borzalom.

En ugy oldottam meg a FLAC problemat, hogy allandoan fut az XLD (gyakorlatilag nulla eroforrast hasznalva), drag-n-drop tudok vele ALAC-ba konvertalni barmit, es automatikusan hozza is adja az iTuneshoz a vegtermeket.

(#55864) wm2: Yaay, Aes Dana es CBL :))

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55864) wm2 válasza buvartacsko (#55861) üzenetére


wm2
őstag

mondjuk akad ott VBR MP3 :-) de ha azt a 24bit anyagot ráküldeném azzal a fasza hangzással amire az iTunes képes :-P persze ezek nem pápaijoci meg demjén anyagok, de hiába az Apple Lossless, ilyen anyaguk sincs, viszont az AAC (mastered for iTunes) fejlődőképes legalább... de az online boltok 99%-a FLAC formátumban árul, és tudom, hogy ott az XLD (24/96-ig) de köszönöm, jobb az a VOX erre a célra, macOS-en és iOS-en egyaránt, nyilván elfogadom azt is, hogy az emberek 98%-nak elég a 128kbps MP3, de hidd L van egy szint, ami után az iTunes max. ide3tag szerkeszteni jó csak

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55865) buvartacsko válasza wm2 (#55864) üzenetére


buvartacsko
addikt

teljes mértékben elhiszem és megértem amit mondasz.

ahogy mondtad az emberek 98%-nak elég, nem véletlenül van a neve előtt i betű, ez nem egy professzionális szoftver. a vox bevált számodra ahogy látom, és direkt arra találták ki amire neked kell, míg az iTunest szemmel láthatóan nem.

viszont arra amire kitalálták szerintem tökéletesen teszi a dolgát. :R

(#55866) wm2 válasza buvartacsko (#55865) üzenetére


wm2
őstag

mondom használom én is, azzal pakolom az mkv-t iOS VLC alá meg a FLAC-et VOX alá, ill. szoktam venni AAC anyagokat, mert sokkal több potenciál van ebben a formátumban, mint az MP3-ban

Ozora <3

(#55867) Syl válasza buvartacsko (#55858) üzenetére


Syl
nagyúr

>az hogy nem tudod megszokni, nem jelenti azt hogy logikátlan. maximum számodra az.

Azt hiszem ez elég egyértelmű. Nekem logikátlan, tehát nem tudtam megszokni. Minek ezt még magyarázni? Minek akarsz meggyőzni valamiről, ami nekem nem jön be? :F Akkor sem fogom megszeretni, ha napestig irkálod hogy neked mennyire tetszik...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55868) wm2


wm2
őstag

noha nem egy drag&drop, de nincs 2 perc az egész, kiválasztod, hogy iOS VLC vagy iOS VOX (ikonra katt) és "hozzáadás", majd a VOX vagy VLC rendesen mutatja a kiterjesztést felbontással együtt (max. 24/48-ig képes rá az iPhone) és ez a két lejátszó elég sok formátumot megeszik, törölni u_itt backspace

Ozora <3

(#55869) TigerCat válasza Tompo92 (#55857) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Töröld az ikon cache-t.
LiteIcon a barátod, összefoglalóban a link...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55870) lugosi válasza Syl (#55867) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na, nekem meg az itunes az egyik kedvenc apple programom. Annyira megszoktam már, és annyira kézre áll, hogy zavarna, ha bármiben másmilyen lenne.

A windowsos verziója viszont sokkal gyengébb. Pl minden egyes használatkor újra be kell hogy írjam a jelszavam az apple musichoz, a mac-en meg nem.

(#55871) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

2-3 hónapon belül szeretnék venni egy macbookot, grafikai munkára. Használtam szeretném venni, és 400-450e forint lenne rá a keretem.

A kérdésem az, hogy ebben az árszegmensben milyen lehetőségeim vannak? Aminek örülnék, hogy legyen 16GB ram és legalább 256-os SSD. A kijelző mérete mindegy, úgyis rákötöm külső monitorra.

Most szeptemberben várható új Macek bejelentése? Arra gondoltam, hogy ez esetben lehet jó áron tudnék egy újabb modellhez jutni.

Illetve, egy i5 proci + 8GB ram konfig mennyire lenne elég weboldal, UI, illusztráció és arculat tervezésre?
Néha pici interaction design is lenne, vagy pici animáció.

Köszönöm előre is a válaszotokat!

Üdv, Skinny26

Szerk.: Mikre figyeljek oda használt macbook esetében? Pl: A ciklusidőnél mi számít jónak?

[ Szerkesztve ]

(#55872) Dhampir válasza Syl (#55855) üzenetére


Dhampir
félisten

A jó öreg Linux. :D

(#55873) Ragnar95 válasza lmno (#55853) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

+1
Nem értem, miért jobb az xp-s idők emlékére Finderben másolni a fájlokat egyesével, amikor az iTunes rendszerezi a zenéidet és automatikus felrakja a telefonra akár wifin is. Apple Musiccal valóban még jobb az élmény.
Nem egy atomfizika az iTunes, sőt, egyszerűbb a használata, mint a kézi másolás, mivel 1x normálisan beállítod, aztán megy minden magától. Én sem értettem sosem azokat, akiknek nem sikerült elsajátítaniuk a dolgot, majd még az Apple-re fogták az egészet, hogy az iTunes a sz@r :))

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55874) tDr1v3r válasza wm2 (#55845) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én úgy tekerem fel hogy egy pár centit hagyok belőle a fejnél kijövő részen lógni. Bevált az évek alatt, pedig csak bevágom a tatyóm zsebébe...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#55875) Syl válasza Dhampir (#55872) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak halkan jegyzem meg, mert félek a keresztes hadjárattól, hogy még mindig jobban szeretem, mint a másik két rendszert :U

(#55873) Ragnar95

És ha szelektíven akarod kezelni a zenét? Ha mondjuk nincs sok hely a telefonon, vagy van egy csomó zenéd, amit csak gépen tartasz, nem akarsz telefonra rakni. Akkor is "megy minden magától"?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55876) Alex91 válasza Syl (#55875) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, kivalasztom, hogy mit rakjon ra az iTunes, azt azt rakja ra. Bar azt hiszem valoban nem ez az alap beallitasa...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55877) lmno válasza Syl (#55875) üzenetére


lmno
őstag

iCloud-ban kell tárolni a library-t, akkor minden eszközön látni fogod az összes zenéd (és hallgathatod online), de csak azt töltöd le fizikailag, amelyiket akarod.

(#55878) wm2 válasza Syl (#55875) üzenetére


wm2
őstag

Vagy amikor a VA albumokat lebontja külön mappákban előadó/dal. Mert ez a logikus.

Ozora <3

(#55879) lmno válasza wm2 (#55878) üzenetére


lmno
őstag

Ajánlom az "Album is a compilation of songs by various artists"-ot bepipálni :)

(#55880) wm2 válasza lmno (#55879) üzenetére


wm2
őstag

haladás! De köszönöm, nem ez a fő ok, hanem fos hangzás és az unsupported free lossless, amin nem segít a "logika"... csengőhangok, itt is van végre vmi "logikusabb" fejlődés?

Ozora <3

(#55881) lmno válasza wm2 (#55880) üzenetére


lmno
őstag

A losslessbe ne menjünk bele, az a másik "sznobság" amit nem értek, de ez már tényleg off itt. Persze lehet azért mert nincs 100 ezres fülesem, meg félmilliós hangrendszerem, de nem is lesz, úgyhogy ez nem érint.

(#55882) wm2 válasza lmno (#55881) üzenetére


wm2
őstag

És a csengőhangok? @Syl droidosként biztosan epekedve olvasná az iTunes által nyújtott logikusabb lehetőségeket. 🙂

Ozora <3

(#55883) lmno válasza wm2 (#55882) üzenetére


lmno
őstag

1 éve van iPhoneom, egyszer sem éreztem késztetést arra, hogy átállítsam a csengőhangot :) Droidon is csak az elején szórakoztam ilyenekkel, utána elég volt a 20+ db gyári közül választani. Utcán amúgy is le van halkítva, csak rezeg.

(#55884) lugosi válasza wm2 (#55882) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Milyen csengőhangokat akarnál rátölteni egy androidos telefonra iTunes-szal? 🤔 Csak kérdezem. És próbálom megérteni hogy hogy jön ez ide.
Vagy készíteni akarsz vele csengőhangot?

(#55885) wm2 válasza lugosi (#55884) üzenetére


wm2
őstag

gratulálok a szövegértelmezéshez

@Imno: közben azon röhögök magamban, hogy az mekkora sznobság, hogy egy durván túlárazott mac-ről írjuk mindezeket. Lenovo miért nem jó? 😀

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55886) lugosi válasza wm2 (#55885) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi! Azt is olvasd el, hogy mire válaszoltál az adott hsz-ben, és fejtsd ki légyszi hogy mire és mennyiben volt releváns a droidos csengőhang válaszod arra a hsz-re, majd gyakorolj önkritikát.
És fejtsd ki légyszi hogy mit takar az iTunes gyenge hangminősége egy lossless file lejátszása esetén mert erre kiváncsi vagyok.

(#55887) wm2 válasza lugosi (#55886) üzenetére


wm2
őstag

Nem tudsz iTunes-el free losslesst lejátszani. Ezt takarja.

Ozora <3

(#55888) lugosi válasza wm2 (#55887) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nem tudsz iTunes-el free losslesst lejátszani. Ezt takarja."

Oké ezt én értem, és ebben igazad is van, de:
1. Ez nem hangminőségbeli differencia
2. Ha van egy flac fileod azt alac-ra tudod konvertálni.

Ez utóbbi esetben van lehetőséged hangminőségbeli összehasonlítást csinálni. Azt ugye mondanom sem kell, hogy a hangminőség terén összehasonlítást csak úgy van értelme csinálni, hogy minden más faktor azonos (gép, dac, fejhallgató, felbontás stb). Egy ilyen összehasonlításra lennék kiváncsi, hogy ebben miért rossz az iTunes hangminősége mint lejátszó.
Azért merül fel bennem a kérdés, mert abból indulok ki, hogy az Apple a saját hardverére (macbookok) valószínűleg elég jó lejátszót készít, és nem hiszem hogy a beépített dacot és egyebeket más jobban ismerné.

(#55889) lmno válasza wm2 (#55885) üzenetére


lmno
őstag

Azért egy jobb Lenovo se 2 fillér, de legalább ronda :)

(#55890) buvartacsko válasza Syl (#55875) üzenetére


buvartacsko
addikt

évek óta benne van ez az opció az iTunesban... :U :U :U :U :U :U

[ Szerkesztve ]

(#55891) wm2 válasza lugosi (#55888) üzenetére


wm2
őstag

Nézd ebbe most nem mennék bele, mert nincs időm és off. Használom az iTunes-t erre-arra de nem szeretem. Már a PowerPC időkben sem szerettem. Akkoriban a sokkal egyszerűbb Cog és Vox is lelépte hangzásban. A Vox odáig fejlődött, hogy integrálja magában a Spotify Premiumot stb. Nagyon szemellenzősnek kellene lennem ahhoz, hogy a hátul a sorban kullogó Apple Music mellett tegyem le a voksom. Ennek semmi köze a sznobsághoz és annak sem, hogy a minőségi zenehallgatáshoz jobb egy droid, mint egy szifon. Hardveresen és szoftveresen egyaránt.

Ozora <3

(#55892) lugosi válasza wm2 (#55891) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem az álláspontod. Kár, hogy nem tudjuk megbeszélni, mert én ezzel ellentétesen olvastam és tapasztaltam, de ha egyszer jobban ráérsz, dumáljunk róla.

(#55893) buvartacsko válasza lmno (#55883) üzenetére


buvartacsko
addikt

ilyeneket nem jó ha mondasz, mert ha nem akarsz custom csengőhangot az biztosan azért van, mert:

a) nem tudod megcsinálni
b) hülye vagy
c) nem lehet megcsinálni olyan egyszerűen mint droidon
d) valahogy csak ki kell tűnnöd a tömegből az apple csengőhangokkal

:D

tapasztalataim szerint ezek szoktak reakciónak jönni.

nekem régebbi nokiáimon próba erejéig voltak fent custom csengőhangok de rájöttem, hogy ennél gagyibb dolog nincs is. (számomra) minden telefonon a gyári csipogást használtam, de mióta van Watchom mindig full némítva van a telefonom.

pont olyan mint a valamelyik nap feljött AirPods téma az iPhone topicban, (ott is sznob elvakult fannak számít az azok szemében akik mindezt a 300 ezer forintos Apple telefonjukon írták meg) hiszen valahogy meg kell magyarázni, hogy miért dobtunk ki 60 ezret az ablakon arra a szarra. az elfogadhatatlan hogy működik királyul és még jó is és bevált. jönnek az emberek akik nem használták soha, 0 tapasztalattal és elmondják hogy szar a termék, és csak próbálod valahogy igazolni, hogy miért adtál ki 60 ezer forintot. hiszen tuti nem jó, tuti szar, lehetetlen hogy tényleg elégedett vagy. kamu!!444

azt gondolom hogy az apple-nek van egy filozófiája és az valakinek vagy bejön vagy nem, nekem nagyrészt 95%-ban bejön, utálom a kábeleket, imádom a minimalista egyszerűen működő dolgokat, amik ennek ellenére képesek rengeteg mindenre ha akarjuk, de a mindennapi használatban egyszerű és működik. ebbe jelen esetben beletartozik szerintem ez a csengőhang állítás is. egyszerűen nem érdekel és nem is vágyok rá, leszarom hogy mi a csengőhangom. egyszer beállítok egy alapértelmezetten rendelkezésre állót ami tetszik és ezzel én többet nem vagyok hajlandó foglalkozni mert leszarom.

na most mi ezért elvakult hülye fanoknak számítunk.

ha valakinek mondjuk a droidos teljes szabadságon és nyíltságon alapuló filozófiája jön be akkor ő viszont kitüntetést érdemel (mert eladja az összes adatát a googlenek :U) ő egyből Einstein leszármazottja aki instant Nobel díjat érdemel.

én elfogadom ha valakinek fontos hogy mindennap más téma, más ikonkészlet és más csengőhang kell, csinálja, vegyen droidot, az én életem ettől nem lesz rosszabb, mert szerencsére van egy cég aki kiszolgálja az én igényeimet is (apple)

de ha valaki vesz egy iPhonet, az utána ne rinyáljon már az iTunes-on, a csengőhangokon, a BT fileküldés hiányán, azon hogy nem tud 3 FTP szervert indítani a buszon és stb.. ha ilyen igényei vannak valakinek vegyen Androidos készüléket mert neki az való.

különbözőek vagyunk, valaki leopárd mintás cuccokban járkál arany nyakláncal, van aki megvett 20 fekete pólót és abban jár mindig / mindig fekete cuccokban. van aki agyon optikai tuningolja a kocsiját és egy csicsa lesz az eredmény, van aki pedig olyat vesz ami gyárilag is bejön neki, és úgy használja.

nem értem miért nem lehet ezt elfogadni, és lehülyézni a másikat. elfogadom ha valakinek más a véleménye, használjon másik rendszert/másik eszközt, de ne legyen már a másik egyből egy alávaló hülye seggfej mert ő elégedett az Apple által nyújtott dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

(#55894) Syl válasza buvartacsko (#55893) üzenetére


Syl
nagyúr

>ne legyen már a másik egyből egy alávaló hülye seggfej mert ő elégedett az Apple által nyújtott dolgokkal.

Ennek az ellentétét is tartsuk be, oké?
Ha valakinek nem jön be egy Apple termék, szoftver, szolgáltatás, akkor azt ne hülyézzük le, ne akarjuk neki megmagyarázni, hogy "rosszul tartod" stb. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55895) Head88 válasza lmno (#55889) üzenetére


Head88
addikt

Azért ezt így nem mondanám. A thinkpad-ek igenis szép masinák. Lehet vastagabbak az apple gépeinél de legalább nem egy alultervezett hűtés fér bele.

(#55896) buvartacsko válasza Syl (#55894) üzenetére


buvartacsko
addikt

én azt mondom, hogyha 10 percet is szántál volna az iTunes megismerésére, akkor nem mondanád hogy logikátlan. :) lásd fentebb sem ismertél egy funkciót ami már évek óta. (megmerem kockáztatni hogy 10+ éve benne van)

ha nem ismered, akkor hogyan tudod azt mondani hogy használhatatlan/logikátlan?

(#55897) wm2 válasza Head88 (#55895) üzenetére


wm2
őstag

A Carbon X1 nem vékonyabb? Asszem árban is húzósabb.

@lugosi: ha lenne egy Fiio szintű iPod biztosan vevő lennék rá.

Ozora <3

(#55898) Head88 válasza buvartacsko (#55896) üzenetére


Head88
addikt

Jólvan srácok. Nyugalom van. Vita helyett inkább nyissatok egy sörit. Jól fog esni. Főleg, hogy már nincs 50 fok.

(#55899) Head88 válasza wm2 (#55897) üzenetére


Head88
addikt

Az X1 carbon(6-700e Ft) vékonyabb, de én inkább a klasszikus T vagy P thinkpadra értettem. Szép vastag, baltával formázott.

[ Szerkesztve ]

(#55900) wm2 válasza Head88 (#55899) üzenetére


wm2
őstag

Nekem egyetlen1 nem Apple gép tetszik csak: Dell XPS. Ezt volt szerencsém taperolni is. Volt ami nem tetszett (pl. kamera), de összességében méltó ellenfele a rMBP-nak.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.