Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) tboldi válasza Nagytoll (#56300) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egyetemre cipelés szempontjából talán jobb lenne a TB nélküli verzió a hosszabb üzemidő miatt. :)

Egyébként az i7 szerintem nem éri meg, alig erősebb az alap i5-nél, viszont jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

(#56302) bmakszim válasza Nagytoll (#56300) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én touchbarosat vettem, de már megbántam, számomra nagyon kényelmetlen, hogy állandóan le kell rá nézni, ha esc-et akarok ütni, vagy fényerőt, hangerőt állítani.

(#56303) V.Stryker válasza Nagytoll (#56300) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A Macbook Air miért nem játszik? doksi szerkesztése, üzemidő szempontjából és ár értékben még mindig jó.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56304) tboldi válasza V.Stryker (#56303) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez igaz jelenleg, de ha fontos az időtállóság, akkor jobb választás a Kaby Lake, illetve az Air nincs 16 GB RAM-mal. :)

[ Szerkesztve ]

(#56305) Nagytoll válasza V.Stryker (#56303) üzenetére


Nagytoll
senior tag

Egy barátomnak lesz, nekik pedig van már egy air a házban és az már szóba sem került amikor erről beszéltünk.

Köszi mindenkinek 🤗

[ Szerkesztve ]

(#56306) Lall válasza majestic (#56297) üzenetére


Lall
veterán

[link]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#56307) majestic válasza Lall (#56306) üzenetére


majestic
őstag

na ennyire nem vagyok béna :). A teljes verzióra gondoltam...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56308) Head88 válasza majestic (#56307) üzenetére


Head88
addikt

Warez témát kerülni kell itt a fórumon.

(#56309) r4z válasza majestic (#56307) üzenetére


r4z
nagyúr

Az is ott van a linken.

Millios gepen warezolni, haaat...

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56310) majestic válasza r4z (#56309) üzenetére


majestic
őstag

Egy millió + még egy millió appokra = 2 millió :), háááát...

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56311) bmwk1200s válasza majestic (#56310) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Egy sportkocsiba is sajnálod a benzint? Vagy azt is "lecsapolnád" valahonnan? Háááát....

Semmit sem írok alá!

(#56312) majestic válasza bmwk1200s (#56311) üzenetére


majestic
őstag

Ez egy meddő vita... Egy sportkocsi ára pl. 30 milla, ennyiért sosem veszel benzint... hááát :)

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56313) bmakszim válasza majestic (#56307) üzenetére


bmakszim
senior tag

Aki egyedül nem találja meg a warezt, az nem is érdemli meg! :P

(#56314) bmwk1200s válasza majestic (#56312) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem-e??? :DDD Háááát....

Semmit sem írok alá!

(#56315) majestic válasza bmakszim (#56313) üzenetére


majestic
őstag

:K

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56316) Dhampir válasza bmakszim (#56313) üzenetére


Dhampir
félisten

(#56317) majestic válasza Dhampir (#56316) üzenetére


majestic
őstag

:C

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56318) wm2 válasza Nagytoll (#56300) üzenetére


wm2
őstag

ezek mobil processzorok, a 2x i7 pedig egy erős desktop i3-nak felel meg, ahol elsősorban az utasításkészleten és nem az órajelen van a hangsúly, egy Broadwell 2 magos is megszakad egy HEVC formátummal (ha már tartalomfogyasztás a cél) hiába pakolsz mellé 16gb ramot, egyébként a kívánt feladatokra egy passzív Macbook is elég, viszont én is inkább a rMBP-t javaslom

Ozora <3

(#56319) lugosi válasza majestic (#56312) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De valószínűleg 1 millióért se appokat.

(#56320) majestic válasza lugosi (#56319) üzenetére


majestic
őstag

Áááá, dehogy, eddig már 450.000-ért vettem.... nem lehetne nem lovacskázni ezen?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56321) #33846528 válasza majestic (#56312) üzenetére


#33846528
törölt tag

A vajat is lopod a boltból, mert a kenyeret már úgy is megvetted?! Szánalmas.

[ Szerkesztve ]

(#56322) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok, ezt ha lehet ne folytassátok. Vagy privátban.
Köszi!

Más.

Hol tartunk a bétákkal? Lesz ma frissítés?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56323) Black Dragon válasza TigerCat (#56322) üzenetére


Black Dragon
addikt

Jönnie kell(ene) ma is, szerintem az utolsók egyike lesz, mondván az elkövetkezendő 2 hétben lesz valamikor az iPhone event.

Egyébént a nyolcodik béta lesz már a soron következő.

[ Szerkesztve ]

(#56324) TigerCat válasza Black Dragon (#56323) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Basszus hogy rohan az idő...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56325) Black Dragon válasza TigerCat (#56324) üzenetére


Black Dragon
addikt

Bizony.... bár a MacOS-re várhatunk még a következő eventig. :(

(#56326) buvartacsko válasza Black Dragon (#56325) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem érzem túl nagy kárnak, szerintem ezt most tényleg nem fogom felrakni, semmi olyan újdonságot nem ad, ami miatt ne tudnék várni a .6-os verzióig még 1 évet mire talán stabil lesz. így is vesztettem már 8 órát az üzemidőből (macbook air) a sierra óta, nem hiányzik hogy csak fél órát bírjon aksiról a gépem :N

(#56327) Black Dragon válasza buvartacsko (#56326) üzenetére


Black Dragon
addikt

Én azért jelentős újdonságnak érem meg az APFS-t, remélem érezhető lesz a HDD-vel rendelkező gépek esetében is, vagy egy régebbi SSD-s gépeknél. Nyilván stabil nem lesz egyből, és ezen felül nem tudtak letaglózni, de azt ők is beismerték, hogy ez gyakorlatilag egy hibajavítás mint sem továbbfejlesztés, így talán jelentheti azt, hogy stabilabb lesz már a legelső verzió is, mint mondjuk annó a Sierra.

[ Szerkesztve ]

(#56328) TheMarci válasza buvartacsko (#56326) üzenetére


TheMarci
addikt

Én pont a sok újdonság hiánya miatt rakom fel, mert így hátha hibákat javítottak, míg a sok új funkció csak esetleges galibát okozna.

Do You Dream?

(#56329) buvartacsko válasza Black Dragon (#56327) üzenetére


buvartacsko
addikt

hát nem tudom, 10.9-el vettem a gépet, azóta minden frissítés után csak a szívás volt... :(

(#56330) Black Dragon válasza buvartacsko (#56329) üzenetére


Black Dragon
addikt

Végülis nincs semmi sürgető abban, hogy felrakd a gépet, kb 1-2 héttel a frissítés kiadása után elkezdik gyártani az összehasonlító videókat, hogy melyikkel bírja jobban a gép, érdemes-e felrakni stb. Azokat megnézed, és ráérsz utána eldönteni, hogy felrakod-e vagy sem.

(#56331) Head88 válasza buvartacsko (#56326) üzenetére


Head88
addikt

Én kipróbáltam a dev beta-t. És már most stabilabb mint a sima sierra. Kivéve az APFS-t, mert ha arra van formázva az SSD, egyszerűen belassul az egész. HFS+ formátumon tökéletesen teljesít.
A régi 15" 2010mid gépemre telepítettem, és meglepődve tapasztaltam, hogy nem akarja a rendszer állandóan az NVIDIA gpu-t hajtani. Szinte állandóan megelégszik az intel hd-val. (ilyet ezen a gépen 10.9-óta nem tapasztaltam)

[ Szerkesztve ]

(#56332) TigerCat válasza Black Dragon (#56330) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én mindig minden frissítést azonnal feltolok. Szeretek veszélyesen élni...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56333) Ragnar95 válasza Black Dragon (#56323) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Arrébb van az még sajna, 2héttel a keynote előtt küldik ki a meghívókat és még nem tették meg eddig. Persze ha a szokásos kedd/szerda lesz a keynote időpontja, a héten még kiküldhetik őket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#56334) Black Dragon válasza Ragnar95 (#56333) üzenetére


Black Dragon
addikt

Én úgy emlékszem 1 héttel előtte szokták kiküldeni, de 2012 és 2016 között Szeptember 7-12 között volt a bejelentés így kötve hiszem, hogy ez idén más lenne.

TigerCat: Én is ilyen vagyok, ahogy jön valami újdonság egyből felrakom, tavaly még a MacOS és iOS public betákat is végig szenvedtem, de úgy döntöttem, hogy idén inkább működő telefonnal szeretnék nyralni/pihenni/dolgozni. :))

[ Szerkesztve ]

(#56335) majestic


majestic
őstag

Azért ez nem semmi:

Az új Macbook 1TB-os SSD-je:

és összehasonlítva egy Samsung külső SSD-vel:

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56336) RobexX10 válasza Ragnar95 (#56333) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Tavaly augusztus 29-én küldték ki a meghívókat. Szeptember 7 volt a bemutató. Idén szeptember 12 jósolgatnak. :)

(#56337) Syl válasza majestic (#56335) üzenetére


Syl
nagyúr

És ebből mi a tanulság? :U Csak annyi, hogy a PCIe M2 csatolón gyorsabb az SSD, mint USB3/SATA-n...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56338) Head88 válasza Syl (#56337) üzenetére


Head88
addikt

+1

(#56339) Ragnar95 válasza Black Dragon (#56334) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem tudom nekem miért rémlett 2 hét :B Most visszakeresve valóban 1 héttel előtte küldik csak ki :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#56340) TigerCat válasza Syl (#56337) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amúgy az a külső sem rossz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56341) Ragnar95 válasza TigerCat (#56340) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ott inkább az USB3 sebessége a korlátozó tényező valószínűleg, nem is maga az SSD sebessége. Már persze ha egyáltalán USB3-as az SSD, nem pedig TB-os, bár elég nagy overkill lenne a TB egy olyan SSD-hez, ami az USB3 sebességét se éri el :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#56342) majestic válasza Syl (#56337) üzenetére


majestic
őstag

Hát meg maga a gyorsaság, szerény véleményem szerint... Amúgy a külső SSD Samsung T3 2TB-os, 3.0-ás csatlakozóval.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56343) madle


madle
őstag

Nagyon bízom benne, ha megjön az új frissítés, hogy megoldja a Photos CPU és memória zabáló problémáját. Egyszerűen nem találok rá megoldást, amit említettek, nem működik. Amint elindítom a Photost, hogy képeket importáljak az iPhone-ról, felmegy a CPU hőmérséklet 90 fokra és az SSD-t elkezdi teleírni....

com.apple.photomodel fut. Amit írtak rá lehetőséges nem műküdik. Nem használok iCloud Libraryt és egyéb feltöltős dolgot sem..

Még nem is lenne mindez probléma, de úgy laggoltatja a gépet, hogy nem lehet használni..

(#56344) TigerCat válasza madle (#56343) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes, de nem tapasztaltam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56345) Mohhoj1986


Mohhoj1986
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy pár napja nem működik az smb service. Nem tudok megosztott mappákat felcsatolni. Már volt többször is volt restart. FTP-n megy, de smb-n nem. Valaki tudna nekem ebben segíteni?
Nem telepítettem újonnan semmit (se update, se app) amihez köthetném. Előre is köszi. :)

(#56346) TBMC


TBMC
addikt

skacok!
bocsi, kicsit off. DE
valaki ajánlotta az iconstoret korábban pár napja...

rendeltünk onnan ismerősnek egy macbookot, csütörtökön. de azóta is feldolgozás alatt van a rendelés.
emailekre nem válaszolnak, telefonon nem tudjuk elérni őket...

valakinek van már tapasztalata velük? egyáltalán megbízhatóak? vagy keressünk máshol?
köszi! :R

markbellus.hu 

(#56347) Black Dragon


Black Dragon
addikt

A szeptemberi keynote margójára: [link]

(#56348) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Kicsit változtattam az itthoni wifi router frekvencián 2.4-ről, 5ghz-re és az iphone 4 nem érzékeli mert csakis 2.4-et képes. Viszont, anyukámnak van egy late 2009es fehér macbook-ja aminek kellene látnia, igaz? Van valakinek tapasztalata ezzel? Egyébként elképesztő mennyivel erősebb az 5ghz-es jel, brutál. 2.4-en alig érte el a 60mbit/secet, telefonon a 2mbit is nehéz volt (vicc), aztán átállítottam magasabbra, és azóta telfonon is hozza a 120-at stabilan.

Vettem hdmi kábelt az Air-hez, és nagyon szép képet produkál a 22"-os BenQ monitoromon. Ég is föld a kettő. Annyi a bibi, hogy elfogy az USB-m :D mert az egérke és a billentyűzet azon fut ugye, de izgi amikor fel van nyitva a Macbook, mert lehet húzgálni az ablakokat. Nagyon tetszik. Ami viszont nem, az pedig, hogy melegszik a tápkábel környékén. Nem süt vagy ilyenek, de érezhetően melegebb mint szokott lenni. Eddig Lightroom alatt soha nem kapcsolt be a venti, most sikerült elérni nála, hogy alap műveleteket követően beinduljon a porszívó. Gondolom a VGA dolgozhat rendesen a fullHD megjelenítésen.

Nem rossz ez a nagyképernyős dolog, sokkal jobban lehet fényképeket szerkeszteni rajta, meg úgy mindent. Viszont szerintem most látszik a 4gb hátránya. Ki van lőve a kép nagy felbontásba, és azon dolgozok ergó, jobban dolgozik a cpu+ram kombó (gondolom én). Bár lehet lesz mellé egy mac mini majd idővel (late 2011 körüli valami i5-tel, de ami még alakítható -ssd+ram terén-). Bár az 21,5"-os vastag iMac is izgatja a fantáziám, de nem HDD-vel.

(#56349) madle válasza TigerCat (#56344) üzenetére


madle
őstag

Így gyarapodik szépen, pedig csak nyitva van a Photos és semmi munkafolyamatot nem csinálok.

(#56350) redbiro válasza TBMC (#56346) üzenetére


redbiro
őstag

az én air-em is onnan van, nem emlékszem semmi zűrre a rendelésnél.

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.