Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) bmwk1200s válasza Head88 (#56331) üzenetére


bmwk1200s
őstag

+1

Semmit sem írok alá!

(#56352) TigerCat válasza madle (#56349) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az komoly, nálam oké a dolog. Pedig felhőben van mindenem. Nem próbáltál új könyvtárat létrehozni?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56353) Smiley válasza majestic (#56342) üzenetére


Smiley
őstag

Azert kivancsi lennek, hogy meg tudnad-e kulonboztetni a sima sata3-as es a pcie ssd-t, ugyanazon a hw-n ha nem tudnad mi van a gepben. Egy desktop gepbe mar a sima sata2-es ssd teljesitmenye is boven elegendo... ezek a szamoknak kb semmi ertelme, sima parasztvakitas. Az eleresi ido a fontos, az meg ugyis alacsony mind a 2 tipus eseteben.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56354) lmno válasza Smiley (#56353) üzenetére


lmno
őstag

Azért ha nagy file-okkal dolgozol (pl. videóvágás), akkor nem parasztvakítás.

(#56355) wm2 válasza lmno (#56354) üzenetére


wm2
őstag

neki painthez kell

Ozora <3

(#56356) Smiley válasza lmno (#56354) üzenetére


Smiley
őstag

Video vagasnal/export-nal elobb fogy el a 16GB memoria es a proci a macbook-ban, mint hogy ki tudja maxolni az pcie ssd irasi sebesseget. Persze ha valaki 100gb-s file-kat masolgat egyik pcie ssd-rol a masikra, ott lesz lathato kulonbseg. Server-nel megint csak van ertelme a pcie-nek, ott lehet brutal storage-kat epiteni... bar manapsag, mar siman lehet 100-200GB ECC-s ramdisk-et is csinalni, az mellett meg aztan tenyleg elbujhat a pcie.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56357) M@trixfan válasza Smiley (#56353) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mai napig a használt architektúrák leglassabb komponense a háttértár. Hogy lenne már parasztvakítás? Még mindig lassú a memóriához képest ha lapozófájlhoz kell nyúlni. Annyiban egyetértek veled, hogy az Apple megveteti az emberrel az aktuális csúcs SSD-t, nem hagy opciót.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#56358) wm2 válasza Smiley (#56356) üzenetére


wm2
őstag

én ami előnyét látom az NVMe SSD-nek, az nem a sebesség, hanem, hogy nem foglalkozom már azzal "jajj írtam a héten 80 gigát rá jahjj mi lesz" mert ezeket aztán lehet ütni, mint a répát

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#56359) x220i7


x220i7
tag

Az miért van, hogy ma de. az AirDrop-pal átdobtam fileokat az iPhone 5-re és nagy vígan elindultam itthonról, majd amikor keresni kezdtem a telefonon a fileokat, semmit sem találtam? :Y

[ Szerkesztve ]

(#56360) dugo_ válasza wm2 (#56358) üzenetére


dugo_
veterán

Az ütés-vágásnak semmi köze az alkalmazott interfészhez. PCIe SSD-ket is szerelnek alacsony íráslimitű planár TLC memóriacellákkal, amiket már csak a korlátozott garancia miatt sem érdemes masszív írásnak kitenni, még ha a gyári garantált TBW érték többszörösét is kibírják.

[ Szerkesztve ]

(#56361) wm2 válasza dugo_ (#56360) üzenetére


wm2
őstag

Egy Sata2 Intel 320 seriesre mennek a filmek több éve. Heti szinten váltogatom, törlöm és írom. Még 100%-os.

Ozora <3

(#56362) Head88


Head88
addikt

Kint van a High Sierra Dev Beta 8 :)

(#56363) Smiley válasza M@trixfan (#56357) üzenetére


Smiley
őstag

En egy percig se mondtam, hogy nem fontos, csak jelen esetben egy rohadt nagy parasztvakitas. Most egy ilyen felszereltsegu hordozhato gepben amilyen ez a macbook is, ennek a szamitasi teljesitmenye kb egy erosebb i3-al vetheto ossze (Hetkoznapi hasznalat soran a 16GB ram melle, szerintem nem kell vm, ha igen akkor arra a feladatra az a gep keves, tehat nem ilyet kellett volna venni.) Szoval van eleg memoria, es tarhely is... es tegyuk fel mondjuk egy nagy psd file-al dolgozik az ember, legyen mondjuk 200mb. Ennek a file-nak tartalmat beleirni a memoriaba kevesebb mint 1 masodperc egy sata2-es csatalon is. Hiaba van neked 2,5Gb/s-es olvasasra kepes SSD-d, a valo eletben eszre se veszed a kulonbseget. Ez az olvasas resze. Export-nal, pedig ugyis a proci lesz a szuk keresztmetszet, ugyanis nem fog tudni a macbook-ban levo proci az export soran fellepo szamitasok mellett meg 1,3Gb/s-el irni a disk-re, mert ahhoz keves... kiveve ha a tesztprogramban levo elore eloallitott 0-val irja az ember a disk-et.
Elmondom hol van ertelme, van egy tobb 100Gb-s db-d, beletolva a ramdisk-be, es visit a szunetmentes, hogy mindjart kifogy a kraft, es generatorban nincs mar tobb uzemanyag, es van par masodperced lezarni a db-t es kitolni a disk-re, hogy megmaradjon minden a halt elott... vagy van tobb szaz usered az exchange-ben, es az index file-ok ala kell egy baromi gyors de azert lehetoleg redundans storage. Egy macbook-ba szerintem teljesen felesleges es draga dolog... de ezt mindenki dontse el maganak.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56364) lmno válasza Smiley (#56363) üzenetére


lmno
őstag

"ennek a szamitasi teljesitmenye kb egy erosebb i3-al vetheto ossze "
Mármint a MBP-ban lévő i7-es? Kötve hiszem :)

(#56365) wm2 válasza lmno (#56364) üzenetére


wm2
őstag

Azért ne akarj egy desktop 4x i5-öt egy mobile i7-el összeereszteni szerintem

Ozora <3

(#56366) Ragnar95 válasza lmno (#56364) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Attól függ, 2magos 13"-os modellben lévő i7-ről vagy 4magos 15"-osban lévőről van szó. Előbbire még akár igaz is lehet a példa, az tényleg csak névleg i7, általában 10-20%-al erősebb csak az alap i5-ösnél, ami ugyanabban a szériában van.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#56367) Smiley válasza lmno (#56364) üzenetére


Smiley
őstag

Attol, hogy i7 a neve, es van benne 4 darab fizikai mag, meg nem kell hanyattesni tole, ez akkor is egy notebook. A macbook-ban levo core m5-ot is atnevezte az intel i5-re, hogy jobban eladhato legyen.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56368) buvartacsko válasza wm2 (#56358) üzenetére


buvartacsko
addikt

ezzel sosem kellett kb foglalkozni.

(#56369) general válasza Smiley (#56363) üzenetére


general
addikt

többségében egyetértek veled, de annyit hozzáfűznék, hogy munka közben simán összejön 1,5-2 gigás psd, 200 mb eleve a megnyitott fotó..;-) szóval ott már számíthat, ha nem élet-halál is a különbség.
a másik, ahol viszont már jelentőset dob a teljesítményen, az például a nyomorult Adobe Lightroom! (borzasztó az optimalizációja) neki rohadtul kell a tároló gyorsasága. ha a katalógust ilyen ssd-re teszem, ami "szinte" már ramdisk sebességű (ne lovagoljunk ezen lécci, mindenki érti), na az igen sokat dob a munkameneten. tudom, mert kipróbáltam, nagyon sokat számít! szóval nem, nem parasztvakítás, csak valóban kevés az a szegmens, ami kihasználja, de az nagyon!

(#56370) Syl válasza x220i7 (#56359) üzenetére


Syl
nagyúr

Szopat bennünket a Mac? Én délelőtt éppen online fizettem volna egy weboldalon, amikor is elsötétült a kép, kialudt a billentyűzet-világítás, majd pár másodperc múlva jött a boot hang... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56371) lmno válasza Smiley (#56367) üzenetére


lmno
őstag

Nem esek hanyatt tőle, de az kicsit erős, hogy az asztali i3 szintjén van. Pláne ha rendesen optimalizálva van az adott app.

(#56372) TigerCat válasza Syl (#56370) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vigyáznak a pénzedre...
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56373) wm2 válasza buvartacsko (#56368) üzenetére


wm2
őstag

Az NVMe SSD ami a 2016-os rMBP-ban van egy 2 millió óra élettartammal bíró SanDisk spéci Apple vezérlővel (vélhetően Anobit). Azért spéci, hogy csak az Apple tudja neked cserélni horror áron. Persze ezt is csak a belépő 13" modellben, mert a többire forrasztja, ami ha megadja magát alaplapcserével orvosolható. Persze akit ez nem foglalkoztat tegye fel a kezét! Nekem 2 db 840-es Samsungom is megadta már magát. Az őskövület Intel MLC SSD-m meg simán eszi a 2-4-8-12-20-60 Gb mkv/hevc anyagokat. Meg sem kottyan neki. TLC-t nem is veszek többet. Elmondom azt is mi ölné meg. Nem a filmek. Az a 200 Gb AKAI lemezről visszafejtett waw/aiff hangmintám, amit minden nap letörölnék és visszamásolnék, és persze használnék a nap 24 órájában. Az a sok kis apró file egyszerűnek nem mondható részekre osztva, random elérési úttal. Ezeket viszont hülye lennék a gépen tárolni. Mit művelne a spotlight te jó ég! :-D

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#56374) Smiley válasza lmno (#56371) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor nezd meg a csucs 13"-as touchbar pro-ban levo, i7-7567U kb ugyanaz a szint mint az i3-7300T...

@general Koszi, igy akkor mar van egy valos pelda... :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56375) wm2


wm2
őstag

mai napi móka by Apple, nem nyitható meg, miközben nyitva van :)

Ozora <3

(#56376) lugosi válasza wm2 (#56375) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát azért nem nyitható meg. 😀 Nyitott ablakot se tudsz kinyitni.

(#56377) wm2 válasza lugosi (#56376) üzenetére


wm2
őstag

haha igen, és a mosolygós ikon hozzá +1

Ozora <3

(#56378) lmno válasza Smiley (#56374) üzenetére


lmno
őstag

Nem a 13-asról volt szó (abban nincs is 4 mag tudtommal), hanem az 1 millás 15-ösről.

(#56379) Smiley válasza lmno (#56378) üzenetére


Smiley
őstag

Igazad van... ez meg egy i5-7400 szint kb. Szerintem kimaxoltuk a temat :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56380) Syl válasza TigerCat (#56372) üzenetére


Syl
nagyúr

Az Apple vigyáz a pénzemre. Ezen jót derültem! :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56382) TigerCat válasza Syl (#56380) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Így teljes a felhasználói élmény...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56383) lmno válasza Smiley (#56379) üzenetére


lmno
őstag

Szerintem amúgy nem az adatlapjukat kellene összehasonlítani, hanem teszteket, de én is befejeztem :)

(#56384) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

Feleségem "véletlenül" feltelepítette a Mackeepert, amíg nem voltam otthon. Hogyan lehet teljesen eltávolítani, milyen gondokat okozhat?

ha egy time machine korábbi mentés visszaállítok, az megoldja?

[ Szerkesztve ]

-

(#56385) koma106 válasza koma106 (#56384) üzenetére


koma106
senior tag

...teljes rendszervisszaállításra gondolok egy korábbi time machine mentésből...vagy ez belerágja magába a time machine-be is ? :U

-

(#56386) r4z válasza koma106 (#56384) üzenetére


r4z
nagyúr

AppCleaner es Malwarebytes letakaritja.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56387) Badich


Badich
csendes tag

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi, mivel MBP Retina szűz vagyok.

Lenne egy eladó MBP Retina 13" 2014 mid

A spec:

- i5 2,6 Ghz
- 8 GB 1600 Mhz DDR3
- Intel iris 1536 Mb
-128 GB SSD

Ezért 240,000 Ft-ot kérnek.

Megéri ez 2017-ben még esetleg kisebb videóvágásokra Final Cut-al és némi PS munkára?

Köszi a segítséget :R :R

[ Szerkesztve ]

(#56388) r3dsnake válasza Badich (#56387) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az SSD nagyon kicsi lesz. 2015-ös gépet vettem 256-os SSD-vel, 14 ciklusos akksival, hibátlan állapotban 260-ért. Szerintem nézelődj még, és figyeld minden nap a hirdetéseket.

(#56389) Badich válasza r3dsnake (#56388) üzenetére


Badich
csendes tag

Köszi a gyors választ.

Hát már elég régóta nézegetem a használtalma.hu-t, hardverapro-t de 300,000 alatt meg nem találtam nagyon Retina MBP-t 2015-öst... horror áron adják őket.. :/

Esetleg valami külső SSD-t nem lehet rákötni amikor itthon használom?

(#56390) Ragnar95 válasza Badich (#56389) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

El lehet férni 128gigán is bizonyos felhasználói szokásokkal, de ezt neked kell tudnod, hogyan/mire használod a gépet és ehhez működhet-e a külső tároló. Természetesen használhatsz mind USB3-as, mind ThunderBoltos külső SSD-t, de főleg a TB-os nem olcsó mulatság sajna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#56391) Peetey91 válasza Badich (#56389) üzenetére


Peetey91
senior tag

Én egy 128-as SD kártyát (Transcend JetDrive) raktam bele filmek, stb tárolására. A sebessége is jó arra amire kell és olcsóbb volt, mint egy nagyobb modellt választani.

[ Szerkesztve ]

(#56392) Badich válasza Peetey91 (#56391) üzenetére


Badich
csendes tag

Köszi a tippet!!

(#56393) wm2 válasza Smiley (#56379) üzenetére


wm2
őstag

Jobban belegondolva a mai Mac felhasználók csak mobil procikon és lpddr-eken szocializálódnak. Egy valag pénzért. Fogalmuk sincs mit tudott egy asztali 6-8 magos i7. Amiből meg i9 lett vagy mi? Már nem követem.

Ozora <3

(#56394) Smiley válasza wm2 (#56393) üzenetére


Smiley
őstag

Van benne valami... aki meg hasznalt mar xeon-t, az tudja, hogy ez a desktop consumer vonal is szanalmas tud lenni, egy valag penzert. Azonban nem szabad lenezni ezeket a mobile procikat. Arra amire ezeket kitalaltak baromi jo cuccok, keveset fogyaszt, es hozza egy kozep desktop proci teljesimtenyet... tehat akinek fontos a mobilitas es munkajahoz eleg ez a teljesitmeny annak ugye fonyeremeny az ilyen gep. Nekem peldaul a core m3 is mar boven sok lenne a melomhoz.

Most amugy ott tartunk, hogy lassan beesik a consumer vonalba is 6-8-10 magos kiszerelesek, +/-HT. Persze baromi draga, de legalabb megmozdult az alloviz. Mondjuk engem annyira nem erdekelnek ezek az ujdonsagok... otthon egy E5450 rohangal 4Ghz-n, es ez a mai napig boven eleg nekem desktop vonalon.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56395) wm2 válasza Smiley (#56394) üzenetére


wm2
őstag

Én zenei vonalon nyomulok. Oda is elég az asztali i3/mobil i5. Persze nem stúdió munkákra kell gondolni. Engem szerencsére elkerülnek a hardveres hibák és nagyon szeretem a gépem, de a szoftveres bugokból kezd tele lenni a tököm. Szerintem még 10.5 alatt sem pislogtam ennyit, pedig az Ableton7/Leopard maga volt a siralom.

Nem lehet itt évente kiadott disztrókkal semmit sem elérni. Persze, hogy a 10.6-ot emlegeti mai napig mindenki. Ez futott 2-3 évig vagy mennyi. Most a Leopard/SnowLeo mintájára lesz egy Sierra/HighSierra... 1 évig. :)

Ozora <3

(#56396) general válasza Smiley (#56394) üzenetére


general
addikt

ez itt most tényleg offtopic, ha gondolod, írj privátban, de kíváncsi lennék, mire gondolsz azzal kapcsolatban, hogy a xeonokhoz képest a consumer vonal procik miért szánalmasak? (remélem az azonos i7-re gondolsz, mert ha nem, még jó, hogy körberöhögik a gyengébbeket)
órajelben erősebbek a xeonoknál, a 6-8-10... mag pedig csak bizonyos felhasználási területeken kell. (én fotókkal dolgozom, az ehhez szükséges programok pl nem használnak ki, csakmax 4 magot, és inkább az órajel a fontos, ezért maradok a consumer hardvernél, pedig ha a xeon jobban teljesítene ott, ahol nekem kell, azt venném.
jó lenne, ha valaki ezzel kapcsolatban tudna tapasztalatról beszámolni, a xeon miben jobb a magok számától eltekintve...

(#56397) TBMC válasza general (#56396) üzenetére


TBMC
addikt

nagyonoff: nem kell itt magyarázni. iMac pro kell neked ;] :DDD

markbellus.hu 

(#56398) general válasza TBMC (#56397) üzenetére


general
addikt

ha hozzám vágsz 2 millát, veszem is... :DDD

(#56399) wm2


wm2
őstag

vennem kell pendriveot, mert a macOS gajra vágja a Kingston-t, ezért ez a márka kiesik, most a SanDisk teszteket nézegetem és nagyon tetszik, hogy Windows alatt mindegyik gyorsabb, de nem csak a SanDisk, hanem a többi is, pl. 150/70 Winen, addig macOS-en 130/30, hát igen, nem egetverő különbség, de akkor is, a Mac mindenben csak jobb, mint a Win :D

Ozora <3

(#56400) TigerCat válasza wm2 (#56399) üzenetére


TigerCat
nagyúr

ExFAT-ra formázva (Windows alatt) egy ADATA UE700 pendrájvot nyüstölök két éve hibátlanul. Gyors mint a villám. Sajnos kicsit nagy és toszogatós a csatlakozó, de minden másban rendben van. Talán van megfelelője C-re is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.