Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) V.Stryker válasza bmakszim (#55691) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De megér kétszer annyipénzt ezekre a célokra?

Amúgy hiába TN, az Air-nek tök jó a kijelzője. Falszíneket válogattunk asszonnyal, mondom nézze már meg az ő gépén,hogy minden megvan-e( 350k -s HP) ...nézem, baszki , ezek tök más színek... mit fog látni a festő? Kénytelen vagyok színkódokat is odaírni. :DDD Hozzáteszem a night shift is torzítja a színeket, de nagyon pozitív irányba.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#55702) bmakszim válasza V.Stryker (#55701) üzenetére


bmakszim
senior tag

A kétszer annyi szerintem túlzás, azonos helyről vásárolva még 1,5x annyiba se kerül. Air-rel azonos évjáratú Prot még olcsóbban is kapni.
Az pedig, hogy megéri-e, mindenkinek magának kell eldönteni.

[ Szerkesztve ]

(#55703) perfegor17 válasza Head88 (#55698) üzenetére


perfegor17
senior tag

Köszönöm a segítséget! :)
Meg olyan kérdésem lenne hogy ki akarom dobni a benne lévő hdd-t és ssd-re váltani.Hogy tudom át másolni az egész hdd tartalmát?

(#55704) timelord1987


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen a segítségeteket!
Tudtok ajánlani valami leírást kezdők részére a rendszerrel kapcsolatban?

(#55705) Head88 válasza perfegor17 (#55703) üzenetére


Head88
addikt

r4z kolléga pont a napokban írta:[link]

(#55706) perfegor17 válasza Head88 (#55705) üzenetére


perfegor17
senior tag

:R

(#55707) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Sziasztok!

Jack csati tisztitasra van valami jo tippetek? Random bekapcsol az optikai kimenet valamiert, pedig nem is hasznalom fejhalgatoval... lehet szoftveres bug, macOS-nel fene se tudja de szeretnem kizarni a hardveres okokat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#55708) Head88 válasza tDr1v3r (#55707) üzenetére


Head88
addikt

Ez hardveres. Porpisztollyal dolgozz bele a jack csatiba, és utána fogpiszkálóval(óvatosan) kicsit piszkáld meg benne az optikai átkapcsolásért felelős mikrokapcsolót.

[ Szerkesztve ]

(#55709) megema


megema
őstag

Mit lehet tenni, ha Mac és iPhone között nem működik a Keychain szinkronizálása? Nem új probléma, csak most untam meg.

A mindkét eszközön kikapcsolást, majd megfelelő sorrendben visszakapcsolást próbáltam, semmi. Feleslegesen nem akarok kilépni az iCloud-ból, csak ha megoldja.

(#55710) TigerCat válasza megema (#55709) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem is volt ilyen gondom. Csak az oldja meg, ha mindkét eszközön kilépsz az iCloud-ból és vissza. Szívás, mert minden ehhez kötődik, de ez van...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55711) wm2


wm2
őstag

Friss telepítés után első megnyitásra lefagyott a gyári mail. 😀 Szóval ez nem fogja megoldani ha vki hasonló problémával találkozik ("újrapróbálkozás" 😂 )

A reklámok ellen folytatott harc is kezd hasonlítani arra, ami irodában Win gépeken megy. Az uBlock teszi a dolgát, de ha rendesen beizzítod, hogy minden clean legyen, akkor azért a Safari megdöccen.

Ozora <3

(#55712) Peetey91 válasza wm2 (#55711) üzenetére


Peetey91
senior tag

Nálam is elkezdett vacakolni az AdBlock Plus, idáig tökéletesen ment, most meg a hulladék facebookba ágyazott videóknál nem szűri ki reklámokat.

(#55713) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!
Nem találtam Transmission topikot, ezért, ha nem gond megkérdeznélek titeket.
Aki használja ezt a klienst, meg tudná mondani, hogy lehet portot nyitni? Komolyan mondom kb. 200-at beírtam már, de mindegyikre azt írja, hogy zárva. (nem nagyon akar menni az upload!) A router (Tp link wr841n) sem látja az upnp-t. utorrentnél nem volt ilyen gondom, de mostanában indokolatlanul elkezdte felzabálni a procit, ezzel halálra pörgötve a ventit, ezért száműztem és felraktam a transmissiont. De nemigazán lesz így jó, ha zárva van a port. A letöltés se nagyon tetszik, próbáltam több mindent, de 5-6 Mb/s - nál gyorsabban nem jön, amúgy 10-11 Mb/s szokott lenni, tehát durván fele olyan sebességgel tudok csak letölteni.
Esetleg egy magyarítást lehet rá? ver. 2.92
köszi

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#55714) Smiley válasza Frontiner (#55713) üzenetére


Smiley
őstag

DNAT-ot kell a router-en felvenni arra az IP-re amin a gep figyel, es arra a port-ra amit a transmission-ben beallitottal.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#55715) Frontiner válasza Smiley (#55714) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Esetleg vmi leírást tudnál adni (link?) ? Ne igazán csináltam még ilyet... :F
köszi :)

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#55716) perfegor17


perfegor17
senior tag

macbook pro 13" 2010 Mid-be milyen akku kell?

(#55717) bmwk1200s válasza perfegor17 (#55716) üzenetére


bmwk1200s
őstag

63.5 watt-órás lithium-polymer

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55718) Head88 válasza perfegor17 (#55716) üzenetére


Head88
addikt

A1322, Apple part number: 661-5229. (2009-2012ig minden 13" ilyen akkut használt)

[ Szerkesztve ]

(#55719) perfegor17 válasza Head88 (#55718) üzenetére


perfegor17
senior tag

Köszönöm! :) :R

(#55720) r4z válasza Frontiner (#55713) üzenetére


r4z
nagyúr

Adj DHCP-n fix IP-t a gepednek, es iranyitsd arra az adott port forgalmat a routeren, TCP-n es UDP-n egyarant. A kulso es belso port egyezzen meg azzal, amit megadsz a TM beallitasaiban. Router reboot utan mukodnie kell.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55721) Frontiner válasza r4z (#55720) üzenetére


Frontiner
aktív tag

oké,köszi :)

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#55722) Head88 válasza r4z (#55720) üzenetére


Head88
addikt

Statikus IP-re gondolsz. Nem DHCP-re.

(#55723) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Szkennelésben kérném a segítségeteket.

Az irodában minden dokumentumot beszkennelek pdf-be, de mac-en egyszerűen nem érdemes szkennelni, mert akkora lesz a fileméret, hogy nem éri meg így tárolni a doksikat. A megtekintőt szoktam erre használni, és ugyanazon a szkenneren akkora különbségek vannak, hogy csak pislogok.
Ugyanúgy 300 dpi-s a szkennelés windowson, ugyanúgy 2 bitesben szkennelek (megtekintő: "szöveg"), és a 31 oldalas dokumentum mac-en megtekintőben szkennelve 55 mega, windowsos pc-n ugyanazzal a szkennerrel 2.4. Több mint 20x-os a különbség.
Szinte biztos, hogy a pdf-en belül ahogy tárolja az oldalt, a kép tömörítése van állítva, de ezt a megtekintős szkennelésnél sehol sem találtam, hogy hol lehetne állítani, és ez így nekem használhatatlan sajnos. Mit lehet ilyenkor csinálni? Szükségem lenne a mac-es szkennelésre, emiatt külön kell hurcibálni magammal a windowsos laptopomat, ami elég felesleges. Van valami ötletetek?

(#55724) r4z válasza Head88 (#55722) üzenetére


r4z
nagyúr

DHCP-re gondolok, dinamikus IP-vel is ugyanugy mukodik a dolog, mivel router mogott van.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55725) Head88 válasza r4z (#55724) üzenetére


Head88
addikt

DHCP a dinamikus IP kiosztás.(router ad valami IP-t a gépeknek) A Statikus az általam tetszés szerint megadható IP alias fix IP.

[ Szerkesztve ]

(#55726) r4z válasza Head88 (#55725) üzenetére


r4z
nagyúr

DHCP-n lehet MAC szerint foglalni helyi IP cimet address reservationnel. Ez ugyanugy a DHCP resze, mint a dinamikus cimosztas.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55727) Head88 válasza r4z (#55726) üzenetére


Head88
addikt

A DHCP helyfoglalással annyit tesz, hogy állandó gépparknál nem cserélgeti a DHCP az ip címeket. De és itt a lényeg, ha új gépet kap a hálózat, és az a bizonyos gépem amin DHCP reserved IP van netán ki van kapcsolva abban az időben amikor az új készülék IP-t kap akkor a DHCP reserved gép IP-jét simán kiosztja a router az új gépnek. Szóval történhet fennakadás.
Lényeg annyi, hogy a sima DHCP pl párhuzamosan ugyanazon a hálózaton lévő 20 gép közt megteheti, hogy mondjuk 30percenként megcseréli a gépek közt az IP-címet (DHCP lease time)
Ennek a kiküszöbölésére találták ki a DHCP reserved opciót. De attól még dinamikus marad.

[ Szerkesztve ]

(#55728) rjg válasza lugosi (#55723) üzenetére


rjg
őstag

Milyen gyártó szkennerét és milyen programmal használod? Nekem több HP-vel sincs (alap USB-s, illetve komolyabb hálózatos) ilyen gondom, az Ő programjukat használva.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#55729) lugosi válasza rjg (#55728) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez egy epson multifunkciós, de van mellett 2 hp multifunkciós is. A gyári beépített osx drivert használom, azaz amit magának beállított, semmit sem telepítettem kézzel. Epson L655 a konkrét típus. A milyen programmal kérdésre a válasz a megtekintő, azzal szkenneltem, mint írtam.
Tehát a probléma az az egészben, hogy míg windows alatt be tudom állítani, hogy a pdf-be ágyazott jpg milyen tömörítést használjon, itt nem, és nagyon nagy lesz a fileméret.
Ha a pdf esetén a "quartz szűrőket" használom, hogy fileméret csökkentése, akkor pedig a szöved olvashatatlan lesz, használhatatlanná válik a szkennelt doksi.

[ Szerkesztve ]

(#55730) rjg válasza lugosi (#55729) üzenetére


rjg
őstag

Akkor azt javaslom, hogy próbáld ki a szkennerek programjait, nálam a HP Scan bevált.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#55731) wm2 válasza Peetey91 (#55712) üzenetére


wm2
őstag

Lassan a netezős gép (oprendszer méretű js kódok, reklámblokkolók, dirty memory eater stb.) és a melós gép fogalma felcserélődik.

Ozora <3

(#55732) TigerCat válasza lugosi (#55729) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó. Én ezt úgy oldottam meg, hogy a beszkennelt PDF-et újra kiexportálom. Utólag tömörítve. A PDF Element bevált erre a célra, tudja az optimalizálást, állítható a JPG tömörítés. A Megtekintő is megoldja a PDF optimalizálást, de gondolom erre is van célszoftver.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55733) r4z válasza Head88 (#55727) üzenetére


r4z
nagyúr

A DHCP reservationnel foglalt IP cimet nem fogja kiosztani a szerver masnak, csak az adott MAC cimmel rendelkezo eszkoznek, valamint a lease time is vegtelen ezeknel a kapcsolatoknal. Semmilyen tekintetben nem dinamikus ez az IP osztas.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55734) Head88 válasza r4z (#55733) üzenetére


Head88
addikt

Ha routeren állítod úgy tényleg jó lesz.
Viszont nem véletlenül hívják DHCP-nek. Dinamic Host Config Protocol.
Ha a router oszt címet akkor dinamikusnak számít minden esetben. Ajánlom a Tannenbaum féle Computer Networks kötetet :R
Fix címet Statikusként kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#55735) Head88 válasza r4z (#55733) üzenetére


Head88
addikt

Még valami. Félreértés ne essék. Nem vitázom és nem is akarok vitázni. Csak én ezt így tanultam anno. Úgy is működni fog ahogy Te írtad, de szerintem egyszerűbb az aktuális otthoni wifi-jéhez fix címet adni.
De végülis mindegy. Lényeg, hogy működjön a transmission.

[ Szerkesztve ]

(#55736) Smiley válasza Head88 (#55735) üzenetére


Smiley
őstag

Azert ha ezt nagyobb kornyezetben hasznalja az ember, akkor igencsak jol tud jonni a static dhcp, van egy hely amit csinalok, ott kb 160 IP van igy kiosztva... ha ezeket mind egyesevel gepenket kellett volna beallitanom akkor biztos felkotom magamat.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#55737) Head88 válasza Smiley (#55736) üzenetére


Head88
addikt

Nagyobb környezetben is érdemes időt szakítani a megfelelő IP osztogatásra.(főleg ha több külön tartomány is van) 2 évet melóztam egy kórház informatika osztályán és ott is ki volt adva hogy minden egyes gépnek statikus ip címmel kell rendelkeznie.
Potom 2000 gépről beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#55738) lugosi válasza rjg (#55730) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szívesen használnám az epson scan-t mac-en is, mert windowson nagyon bevált, de nem találtam az epson oldalán a letöltések között. Na az egy jó kis progi.

TigerCat: igen, tudja a preview, de bár ne tudná. Rettenetes lesz a fileméretet csökkentő quartz szűrő eredménye. A szövegek pl az olvashatatlanság határára kerülnek. Most találtam róla egy cikket, és azt írja, hogy a pdf-ben szereplő jpg-t leméretezi valami nevetségesen kicsi felbontásra.

(#55739) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Erre valaki?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#55740) majestic


majestic
őstag

Segítséget kérnék egy igencsak szubjektív témában...

A helyzet, hogy amióta az eszemet tudom mindig is PC-s laptopot használtam Windows-al és most gondoltam egyet és szeretnék venni egy új MacBook Pro 2,9GHZ-est, 512GB SSD, 16MB videó, stb.

Fontos, hogy évek óta iPhone és iPad a világom, semmilyen más márka szóba se jöhet. Innen az ötlet, hogy a notebook is Apple legyen. Ami nekem fontos, hogy az is szinkronizáljon mindent ugyanúgy mint az iPhone, az iWatch és az iPad...

A kérdés, hogy szerintetek megéri-e ennyi horribilis összeget (akár két csúcs PC-s laptop is kijönne az egy MacBook Pro árából) kiadni csak azért, hogy az is Apple legyen?
Mi van a programokkal (nem feltétlenül legálisokkal) van rá ugyanannyi és féle mint a Windowsra?
Mennyire megbízhatóak ezek a gépek?
Stabilabb a rendszer, megbízhatóbb mint a Windows?
Általában mi szólna mellette és ellene?
Mi az az optimális SSD méret ami elég mindenre?
Mennyire nehéz átálni Windowsról macre?

Stb. Stb, stb. bármilyen vélemény hasznos lenne számomra!

Előre is szeretném megköszönni aki veszi a fáratságot és elmondja a véleményét!

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#55741) Alex91 válasza majestic (#55740) üzenetére


Alex91
félisten

Mire kell?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55742) Head88 válasza majestic (#55740) üzenetére


Head88
addikt

Csak azért átállni mac-re, hogy a laptopod is apple legyen tök fölösleges. Kicsit márka függőség szaga van...
Másrészről viszont nyújt annyit az OS, hogy érdemes kipróbálni. Szinte 100%, hogy meg is tetszik. Rövid idő alatt meg fogod szokni.
Az optimális ssd méret a minél nyagyobb, ha mindent az ssd-n szeretnél tárolni. Amennyiben szóba jöhet egyéb adattárolási mód,(külső hdd, nas stb.) akkor elég a 256GB is.
Program ellátottsággal sem lesz gond. Viszont a warez téma emlegetését felejtsd el itt a fórumban. (szabály)

Az icloud-nak köszönhetően a macbook is ugyanúgy szinkronizál mint a többi apple cucc.

A kérdésedre, hogy megéri-e 2 csúcs laptop árát kifizetni egy csúcs macbook pro-ra a válaszom: határozottan nem. (csak saját vélemény) De azt is jó lenne tudni, hogy milyen felhasználási területre kell a gép.

A macOS sem hibátlanabb oprendszer mint a windows. Itt is vannak jó ideje nem javított bugok de folyamatosan rajta vannak a fejlesztők, hogy foltozzák. (véleményem szerint a 10.9 Mavericks volt az utolsó ami még stabil volt. Azóta rendre csak elcseszik)

[ Szerkesztve ]

(#55743) Imy válasza Head88 (#55742) üzenetére


Imy
veterán

Alap felhasználásra az OSx jobb mint a windows, mivel gyorsabb gördülékenyebb még mindig, mint a windows.

A notebook összeszerelésre is jobb minőség, mint a konkurencia. Hasonló tudású gép is hasonló áron van, mint egy macbook. Habár én nem újat, hanem pár hónaposat vennék. Én még a 2015-ös modellt 100e-el olcsóbban vettem, mint amennyiért az új lett volna (3 hónaposan, és 3 töltési ciklussal, és a srác pár napot használta, és félrerakta)

(#55744) Nescafé


Nescafé
őstag

Megérkezett :)
Istyle

Nifty Mini Drive
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#55745) Head88 válasza Imy (#55743) üzenetére


Head88
addikt

Tudod mit nem értek? Ezt miért nekem írod? Én párhuzamosan használok win10, és macos rendszereket. (külön gépekről)
Inkább a kérdezőnek írj véleményezést. (én is azt tettem)

Másik... Pontosan milyen konkurenciára gondolsz? mert pl: garantálom, hogy összeszerelés minőségében egy új hp elitebook vagy egy thinkpad is simán egy szinten van egy macbookkal.
Véleményem az, hogy nem kell fanboykodni, egyszerűen olyan gépet kell venni amilyen tetszik és amit ki is használ az ember.

[ Szerkesztve ]

(#55746) r4z válasza majestic (#55740) üzenetére


r4z
nagyúr

Alex91 ratapintott a lenyegre: mire kell neked egyaltalan a gep? A tobbit elottem mar leirtak. Siman lehet, hogy egy alap Air is eleg lenne neked.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55747) TigerCat válasza majestic (#55740) üzenetére


TigerCat
nagyúr

"A kérdés, hogy szerintetek megéri-e ennyi horribilis összeget (akár két csúcs PC-s laptop is kijönne az egy MacBook Pro árából) kiadni csak azért, hogy az is Apple legyen?"
Nem, csak emiatt nem éri meg. De ha van rá pénzed és nem sajnálod a márkára, akkor igen.

"Mi van a programokkal (nem feltétlenül legálisokkal) van rá ugyanannyi és féle mint a Windowsra?"
Szinte minden megtalálható Mac-es platformra is, de ha mégsem, találsz alternatívát.

"Mennyire megbízhatóak ezek a gépek?"
Hardveresen elég jól össze vannak rakva, egy új készülék évekig kiszolgál majd.

"Stabilabb a rendszer, megbízhatóbb mint a Windows?"
Érdekes kérdés. A stabilitás rendben van, de itt is vannak hibák, nincs tökéletes rendszer. Szerintem semmivel nem megbízhatóbb, bár a zártsága miatt jóval kisebb az esély, hogy kinyírod. Az biztos, hogy kevesebbszer kell újratelepíteni, mint a Windows-t. Bár nálunk azok is különösebb hiba nélkül mennek...

"Általában mi szólna mellette és ellene?"
Mellette az alma logó és a szinkronizált működés. Ellene az ára, illetve hogy sok dolog merőben eltér a Windows-on megszokottaktól. Ha utóbbit sikerül levetkőzni, szerethető rendszert kapsz. Ha nem, akkor messze nem lesz akkora élmény, mint ahogy kívülállóként látod.

"Mi az az optimális SSD méret ami elég mindenre?"
Ezt neked kell tudnod. A rendszernek (telepített alkalmazásoktól függően) 20-30 GB elég.

"Mennyire nehéz átálni Windowsról macre?"
Ahogy fentebb is írtam, ha nem az ott megszokottakat keresed, akkor könnyű. Ha viszont igen, akkor lesznek álmatlan éjszakáid. Összességében azonban logikus, jól felépített rendszer, szóval nem kell tőle tartani.

Még egy dolog... Ne várj csodát. Ismerek olyan srácokat, akik óriási lendülettel vágtak bele az almás világba, de mivel ezer éve Windows-t használtak és az ott berögzültek szerint használták volna, feladták és visszaváltottak. El kell fogadni, hogy ez más és vannak dolgok, amelyeket el kell fogadni, vagy ha nagyon nem megy, alternatív megoldást találni.

Nekem sem volt egyszerű a váltás (loguton le is írtam), de mostanra gyakorlatilag tökéletesen belaktam és megkedveltem a macOS-t. Igaz, a rózsaszín köd elmúlt. De ez nem is baj, kap elég hype-ot a Mac.

Ennyi.

i ❤ mac

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55748) majestic válasza TigerCat (#55747) üzenetére


majestic
őstag

Hát nagyon sok infót mondtatok, köszönöm mindenkinek!

Valóban kihagytam az egyik legfontosabb dolgot, hogy mire is használnám...

Íme:

Szövegszerkesztés
Videó, zene és kép vágásra, szerkesztésre
Videó és zene letöltésre
Internetezés
Videó nézés neten, ilyesmik...

Nekem azt hiszem nagyon jól jönne ez az írásod az átállással kapcsolatban, esetleg egy linket dobnál, légyszi?

Mennyibe kerülnek átlagosan a progik az AppStore-ban?
Fel lehet használni ott is az összegyüjtött redeem dolcsikat?
Mire gondoltok, amikor azt írjátok többen is, hogy "nem ott vannak a dolgok, ahol a Windows-ban" vagy, hogy ha nagyon ott és úgy keresek, mint a Windowsban, akkor lesznek álmatlan éjszakáim?

Azért gondolom az alapok ugyanazok (használat terén) mint a Windowsban, nem? Ha úgy vesszük aki iPhone-t használ, az Androidos telcsivel is elboldogúl... bár ez lehet, hogy rossz példa, mert én rendre minden csúcs Samsungot megveszek, aztán a rendszer miatt rendre el is adom őket, mert rájövök, hogy milliószor több szart lehet rajta állítani, de az IOS ami nekem tökéletes (ha végre javítanának egy pár idegesítő baromságot).

Valahogy így járhatok a MacOS-el is esetleg a Windows után? Erre gondoltatok?

Ja és egy nagyon fontos tény: ezt a gépet úgy 670-680.000-ért tudnám megszerezni, mert visszakapon az ÁFÁ-t... (az iStyleban 1.060.000.- az ára most) Mennyiért lehet ezt eladni, mondjuk úgy 3 év múlva? Lesz tá kereslet?

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#55749) Syl válasza majestic (#55748) üzenetére


Syl
nagyúr

>Mire gondoltok, amikor azt írjátok többen is, hogy "nem ott vannak a dolgok, ahol a Windows-ban" vagy, hogy ha nagyon ott és úgy keresek, mint a Windowsban, akkor lesznek álmatlan éjszakáim?

Például:
- A @ nem alt gr v hanem alt q - és ezt kezdetben gyakran összekeveri az ember a cmd q-val, az meg bezárja a programot.
- Finderben állsz egy mp4 fájlon, nyomod az F2-őt, de nem akar átnevezni. Rácsapsz az enterre, de nem elindul a lejátszó a filmmel, hanem a fájlt tudod átnevezni.
- Kirántod az ablakot a képernyő szélére és nem tölti be a kép felét. Nem történik semmi.
Persze van rá app, minden vacakra van, de amíg az ilyen apróságokat pótló programok windowson ingyenesek, itt általában fizetősek. Nem drágák, de azért na.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55750) TigerCat válasza majestic (#55748) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Parancsolj: Váltás Mac-re

Felhasználási terület: Amiket írtál, rendben van, nem lesz gond. Bár ha a videóvágás non-stop és kemény munka, akkor inkább egy combos iMac-et (vagy PC-t) vennék.
Árak: A programok nem drágák, de akad egy-két komolyabb, húzósabb darab a sztórban. Összefoglalóban találsz linkeket.
Redeem: Passz, még nem próbáltam, de gondolom igen.
Ami másként működik: Van egy csomó megszokható apróság, amit felettem írtak is, de akad, ami rém idegesítő. Ezekre nagyrészt találsz megoldásokat, szóval no para.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.