Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok.
Végre én is Mac júzer lettem.
Van is kérdésem: mikor töltök le/fel, a gép automatikusan kikapcsolja a kijelzőt (alszik), ahogyan ez be van állítva. Viszont én azt tapasztalom, hogy a letöltéseim is szünetelni fognak. Ezt nem lehetne valahogy szabályozni? A Windows, amikor elment Sleep-be, továbbra is folytatta a böngészős/torrentes letöltéseket...

(#55652) r4z válasza x220i7 (#55651) üzenetére


r4z
nagyúr

A Windows se seedelt sleepben. InsomniaX, Amphetamine vagy Caffeine a baratod.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55653) x220i7 válasza r4z (#55652) üzenetére


x220i7
tag

Köszönöm.

(#55654) M@trixfan válasza wm2 (#55645) üzenetére


M@trixfan
addikt

"célszerű a torrent klienst is külső vinyóra telepíteni, mert hamar kinyírja az SSD-t"

Maga a kliens mit csinál amivel terheli az SSD-t? A letöltések értelemszerűen használják az élettartamot írásakor, de még ott is inkább csak olvasás van visszaosztáskor. Nálam a kliens SSD-n van, de a fájlok HDD-n.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#55655) Head88 válasza M@trixfan (#55654) üzenetére


Head88
addikt

A kliens a letőltött adatcsomagokat cache fájlba menti először a rendszer partición, és csak később menti át a végleges helyére.

(#55656) Syl válasza M@trixfan (#55654) üzenetére


Syl
nagyúr

Mennyivel egyszerűbb NAS-t használni ilyen célra.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55657) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Az normális, hogy mostanában az utorrent kiakasztja a procit (100-110%) és pörög a venti mint az állat?

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#55658) Head88 válasza Frontiner (#55657) üzenetére


Head88
addikt

utorrent egy bugos vacak. Az utóbbi 4-5 évben minden platformon az. Javaslom a qbittorrent-et.

(#55659) Ragnar95 válasza Frontiner (#55657) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam nincs vele ilyen probléma.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55660) Frontiner válasza Head88 (#55658) üzenetére


Frontiner
aktív tag

kipróbálom,köszi :)

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#55661) madle válasza Frontiner (#55657) üzenetére


madle
őstag

Nekem sincs vele bajom, 3 éve ezt használom. A Transmissiont pedig nem merem a vírus botrány óta.

(#55662) wm2 válasza Syl (#55656) üzenetére


wm2
őstag

És viszed magaddal mhova? Vagy mindenhol van egy? 🙂

Ozora <3

(#55663) r4z válasza madle (#55661) üzenetére


r4z
nagyúr

A weboldaluk lett meghekkelve, a Githubon nem fordulhat elo ilyen.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55664) x220i7


x220i7
tag

Még egy buta kérdés: miért pörög fullra a Macbook Air, ha a 13 éves Counter-Strike-ot akarom játszani? Két percnél tovább nem merem futtatni, annyira elkezd melegedni. Ez egy nagyon régi játék, tudom, hogy az Air nem erre való, de ezelőtt is egy kis Subnotebookom volt, 12,5"-os ThinkPad-em, i7-el, 8GB RAM-al, HD3000-es kártyával, és az azért tűrte.
Sőt, a neten is láttam, hogy néhány eszetlen a Macbook-kal gamel... :Y

(#55665) madle válasza x220i7 (#55664) üzenetére


madle
őstag

Én nem foglalkozom a dologgal, Civilization VI szokott menni órákat néha, pörög a venti maxon, dehát azért van benne... :D

(#55666) wm2 válasza M@trixfan (#55654) üzenetére


wm2
őstag

Mondjuk megnéztem megint a régi Intel Sata2 SSD-t mennyi van hátra neki, de bírja a strapát. 😁 Erre mennek a filmek és zenék. Az új NVMe meg még jobban bírja a gyalulást. Egy Sata3/USB3 kábelt használok, amihez nem kell külön táp semmi extra, de a 2,5" SSD alapból alig eszik. De van ilyen is már:

Ez elfér a Thule tok oldalzsebében is. Ezt viszem haverokhoz, utazásra stb.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55667) Head88 válasza x220i7 (#55664) üzenetére


Head88
addikt

Ilyen iszonyat melegben ne csodálkozz, hogy a gép is erőlködik.

(#55668) Ragnar95 válasza x220i7 (#55664) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

IGP termeli a hőt rendesen és mivel nincs saját ventilátora, a prociét kell maxra felpörgetni. Nem lesz semmi baja tőle a gépnek, ne aggódj.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55669) Syl válasza wm2 (#55662) üzenetére


Syl
nagyúr

Miért érzek szarkazmust a kérdésben? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55670) x220i7 válasza Ragnar95 (#55668) üzenetére


x220i7
tag

Köszönöm a válaszokat.
Esetleg majd beszerzek egy olcsóbb hűtőpadot.

Különben nagyon meg vagyok elégedve a géppel, köszönöm a korábbi tippeket és bátorításokat. Sikerült ráfutnom egy olyan gépre, amiről senki se mondaná meg, hogy 9 hónapot használták. 119 ciklussal vettem, még garis októberig. Az akku nagyon pöpec. Kicsit azért szoknom kell az UNIX alapú op.r.-et. (korábban csak próbálgatásig jutottam velük, 5 éves koromtól fogva Windows-t néztem...)
Ami valóban gyengéje a gépnek, az a kijelző. (na jó, egyik PC-s notimnak se volt jobb, sőt... Csak tényleg hiányzik az a retina...)

(#55671) wm2 válasza Syl (#55669) üzenetére


wm2
őstag

Dehogy! Én? 😉

Sajnos a vezeték nélküli átvitel és a "lossless streaming 16bit 44.1khz CD quality" az amivel nekem gondom van.

Rengeteg jó erősítőt gyártanak Japánban, de az USB rész nem tudja kezelni az NTFS/exFat pendriveokat. Csak a Fat32-őt, amivel meg max. 4Gb stickeket tudsz csatlakoztatni. Ez a logika megérdemel egy tapsot. Pedig egy 8-16-32-64 NTFS support igazán nem nagy kunszt.

Az Apple eszközök bluetooth szekciója is elavult 350kbps limites A2DP átvitelt és tizenöt éves SBC codecet használ. Ettől az aptX és a Sony LDAC messze jobb technológia már. Persze az SBC ilyen 192kbps MP3 fájlokhoz tökéletes, de izmosabb FLAC-hez és nem lakkossági tuctuchoz nem. Ebben a droidok már 4-5 éve lelépték a nem kicsit túlárazott iPhone/iPad kettőst. A nagy iPod-ról nem is beszélve.

Az AirPlay megint kötött. Jobb, mint a Apple-féle bluetooth de közel sem az igazi még. Mixcloudnál használom pl.

A NAS megfelelő lenne a CD minőség továbbítására, de sajnos minden mást is konvertál erre. Bár gondolom folyamatosan fejlődik és vannak árak a komolyabb példányoknál. Mivel nekem elsősorban FLAC/ALAC tárolására kell, egy CD-s network player jobb választás lenne.

Természetesen ez egy speciális igény. Filmekhez nekem elég a kis külső SSD, mivel ebben a gyatra felhozatalban jönnek-mennek a filmek és nem vagyok sorozatos.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55672) r4z válasza wm2 (#55671) üzenetére


r4z
nagyúr

Vannak lossless kepes halozati lejatszok, ha mar a japan erositoket hozod peldakent. Annal egyszerubb megoldas nincs a fenti problemara.

Amugy lehet a FAT32-t nagyobbra is formazni, nekem 2TB-os particiom is van hasznalatban Xboxhoz. Vagy ez a 4GB-os korlat azert van, hogy jobban fogyjanak a celeszkozok?

En Apple TV 3-at hasznalok erre a celra, de ott meg az a gond, hogy csak 48kHz-et hajlando kiszenvedni magabol, 44.1-re nem kepes. 24bitrol vagy 88.1/96kHz-rol ne is beszeljunk.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55673) wm2 válasza r4z (#55672) üzenetére


wm2
őstag

Még nem néztem körül megmondom őszintén. Lehet érdemes? Utoljára vagy 3-4 éve olvasgattam róla.

"Amugy lehet a FAT32-t nagyobbra is formazni, nekem 2TB-os particiom is van hasznalatban Xboxhoz. Vagy ez a 4GB-os korlat azert van, hogy jobban fogyjanak a celeszkozok?"

Jah. Vedd meg a céleszközt! :) Van egy 64Gb stickem, hogy tudom Fat32-ben nagyobbra formázni?

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55674) TigerCat válasza wm2 (#55673) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A 4GB-os méret csak a fájlokra vonatkozik, formázhatod egyben natív méretre. Nekem is így van 16GB-os USB a kocsiban. Csak zenékre kellett, szóval nem gond a fájlméret korlát.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55675) Syl válasza wm2 (#55671) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt az audiós részt gondolom nem nekem címezted :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55676) Head88 válasza wm2 (#55671) üzenetére


Head88
addikt

A 4Gb a FAT32-nél csak a fájl méret határ. 128GB Corsair Flash Voyager GTR-em van FAT32-ben.
Ha jól tudom a FAT32 pontosan 2TB-ig támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#55677) wm2 válasza TigerCat (#55674) üzenetére


wm2
őstag

4Gb a max. fájlméret amit kezel? Csinálom is. :)

@Syl: De. Utoljára amikor elérhető árfekvésű NAS-okról olvastam, azoknál volt egy olyan limit (a hi-res minőség rovására) ami miatt elálltam a vásárlástól. Lehet azóta változott, de a fals információm tisztázása után az USB így már biztos elegendő.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55678) TigerCat válasza wm2 (#55677) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, hajrá, hajat rá!
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55679) wm2 válasza TigerCat (#55678) üzenetére


wm2
őstag

Ettől még eljuthatna oda a Yamaha és az LG, hogy támogassák lassan végre azt a q...va exfatot! 🙂

@Head88: köszi!

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55680) Syl válasza wm2 (#55677) üzenetére


Syl
nagyúr

Audióhoz nem értek (magyarul: qrvára igénytelen vagyok :DDD ), a NAS fájlrendszere meg nem érdekes, hisz hálózaton át bármiről elérem: win, osx, android, linux stb. Egyébként nagyrészt ext4-et használnak.

Vagy (ismét) nem értem a kérdést :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55681) TigerCat válasza wm2 (#55679) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gondolom licencdíj miatt van, bár ennek nem olvastam utána, lövésem sincs ki alkotta ezeket a formátumokat.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55682) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Első laptopnak Macbook Air-t érdemes vásárolni vagy Macbook Pro-t?
Amire használnám: Böngészés, Facebook, filmnézés, zenehallgatás, szövegszerkesztés, táblázatkezelés.

(#55683) Head88 válasza timelord1987 (#55682) üzenetére


Head88
addikt

Az AIR-ek a legjobb ár-érték arányú apple gépek. És tökéletesek arra amire te használnád.

(#55684) n000rbi válasza Head88 (#55683) üzenetére


n000rbi
senior tag

Én is Air-t vettem volna, csak a kijelző tántorított el és lett belőle inkább egy 13-as idei pro. (ami nem pro itt sokak szerint, de nekem megfelel :) )

[ Szerkesztve ]

(#55685) r4z válasza timelord1987 (#55682) üzenetére


r4z
nagyúr

Teljesen jo erre az Air is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55686) Nescafé válasza timelord1987 (#55682) üzenetére


Nescafé
őstag

Első mac gépem nekem is air , nagyon jó nekem megfelel :)

 iPhone 15 Pro

(#55687) tboldi válasza timelord1987 (#55682) üzenetére


tboldi
nagyúr

Leírjam én is, hogy megfelelő lesz, vagy elég ennyi is? ;] :DDD

Viccet félretéve, nekem is Airem van (early 2015/8 GB RAM), simán elégnek kell lennie ezekre. Sőt, virtualizált Windows-ban egész jól fut az Autodesk Inventor is, egy pillangószelepet vagy satut különösebb gond nélkül meg lehet vele tervezni. :D

[ Szerkesztve ]

(#55688) TigerCat válasza timelord1987 (#55682) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kimaxolt kuka Mac Pro alá ne add...
;-)

Ui.:
(Simán jó lesz az Air)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55689) kkp900 válasza Nescafé (#55648) üzenetére


kkp900
senior tag

Szia!Ha nem zavar ,hogy egy picit kilóg akkor ezt javaslom.Egy tagnak bevált ,és 128GB kártyával használja.Én is megrendeltem ennyiért elfér itthon. :)

http://www.ebay.com/itm/272441098056

(#55690) Head88 válasza n000rbi (#55684) üzenetére


Head88
addikt

Én is határesetnek tartom a 13" Pro-t. De ettől függetlenül nagyon jó gépek. :)

(#55691) bmakszim válasza timelord1987 (#55682) üzenetére


bmakszim
senior tag

Elégnek elég az Air, viszont filmezni pl sokkal nagyobb élmény a retina kijelzőn. A 2016-os és újabb Proknak pedig a hangszórója is nagyságrendekkel jobb, mint az Airé.

(#55692) r4z válasza bmakszim (#55691) üzenetére


r4z
nagyúr

13"-en a filmezest sok mindennek lehet nevezni, de elmenynek szerintem nem :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55693) bmakszim válasza r4z (#55692) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az Air kijelzője talán nagyobb? :U ;)

Szerintem nem ártana figyelni, hogy az adott kontextusban értelmezzükk a hozzászólásokat és ne kössünk bele feleslegesen.

Persze, ha a kolléga tv-re kötve szeretne filmet nézni az Airen, akkor valóban tárgytalan a hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

(#55694) r4z válasza bmakszim (#55693) üzenetére


r4z
nagyúr

Ertem en a kontextust, de egy 4K VA panelen se filmeznek szivesebben 13"-on.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55695) bmakszim válasza r4z (#55694) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem is neked írtam, hanem neki:

"Amire használnám: Böngészés, Facebook, filmnézés, zenehallgatás, szövegszerkesztés, táblázatkezelés."

[ Szerkesztve ]

(#55696) perfegor17


perfegor17
senior tag

Köszönöm szépen a segítségeket! 1500ft-ból meg úsztam a macbook pro javítást.Valami kis vacak volt elszállva a proci tápellátásában azt kicserélték is újra hasít a gépezet :)

(#55697) TBMC válasza r4z (#55692) üzenetére


TBMC
addikt

nekem meg a 15"on is szenvedés, deeee még a 27"on sem élvezetes :D ( bár kipróbáltam, nem élvezetes ;] )

erre a célra TV! :DD
én pl. filmezni sosem filmezek gépről, csak utazáskor, reptéren egyebek. ott meg kb majdnem mindegy hogy egy 13 airt vagy egy 13 prot nézel.

markbellus.hu 

(#55698) Head88 válasza perfegor17 (#55696) üzenetére


Head88
addikt

:) Erre tippeltem én is.[link]
Örülök, hogy meg lett javítva.

[ Szerkesztve ]

(#55699) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Egy kis segítséget kérnék két kérdésben.

- Van ez a weboldal. Amikor először rámentem, akkor feldobott egy ablakot, amire csak úgy rányomtam,hogy haladjunk, viszont az oldal SSL certificate hiba miatt nem jön be Safarival. HOgy lehetne megoldani ezt a hibát? Chrome alatt megy.

- A másik, hogy gmailes emailcím van beállítva a levelezőben és minden nap egy két levél "Megjelölt" lesz. Ezzel lehet valamit kezdeni? Tudom mintha már lett volna szó erről. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#55700) wm2 válasza bmakszim (#55691) üzenetére


wm2
őstag

Bizony. Én rendszeresen nézek rajta filmeket. Elég sokat utazom és ez van csak. 4K TV-n x264 fhd sokkal rosszabb. :) Még ha fel is tuningolja neked.

Ozora <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.