Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55251) TigerCat válasza jani70 (#55249) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglalót nézd át, minden benne van ezzel kapcsolatban...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55252) general válasza jani70 (#55249) üzenetére


general
addikt

iPhone-on ez a kombó a screenshot... :DDD

(#55253) r3dsnake válasza general (#55252) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem kizárólag. Hosszan nyomva reset.

(#55254) Syl válasza r3dsnake (#55253) üzenetére


Syl
nagyúr

Minden esetre: a ctrl+alt+del triót ne keresse :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55255) buvartacsko válasza jani70 (#55249) üzenetére


buvartacsko
addikt

ezt próbáltad már? :U

(#55256) general válasza r3dsnake (#55253) üzenetére


general
addikt

hm, ezt nem tudtam, akkor óvatosan a screenshotokkal..:-D

(#55257) general


general
addikt

Little Snitch-csel tudna nekem valaki segíteni? azt szeretném, hogy semmit ne változtasson, ne kérjen folyamatosan engedélyeket, (azok sem igazán tiszták, mi micsoda, elbaszarintani meg nem akarnék semmit). mindössze egyetlen program "kimenőjét" szeretném blokkolni. kicsit kusza nekem a felülete, nincs nagyon türelmem beleásni magam.
vagy ha van app alternatíva, szívesen fogadnám, ha tud ilyenről valaki.

(#55258) Eszleny válasza general (#55257) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Esetleg megnézheted a Radio Silence appot. Van 1 napos trial, illetve 9$-ba kerül a teljes verzió.

[ Szerkesztve ]

(#55259) Mr.C


Mr.C
őstag

ilyenkor, mikor jön ki rendszerfrissités, nincs valahol egy changelog vagy valami? mert így csak annyit látok, h verziószám változott, semmi több

sudo rm -rf /*

(#55260) r4z válasza Mr.C (#55259) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem szokasuk a changelog kiadasa, csak foverziovaltasnal ismertetik a fo valtozasokat.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55261) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Milyen lett az új frissítés?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55262) Head88 válasza FIREBLADE78 (#55261) üzenetére


Head88
addikt

Pont olyan mint az előző. :DD

(#55263) madle válasza FIREBLADE78 (#55261) üzenetére


madle
őstag

Ja, nem sok változást vettem észre. :)

(#55264) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Mindegy,csak jó legyen a wifi bugom.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55265) Mr.C válasza FIREBLADE78 (#55264) üzenetére


Mr.C
őstag

Nekem még mindig 30-40 mbps a sebességem 120 helyett, pedig 5GHz-n is vagyok és nem telített a channel, mert csak az enyém tud azon jelet adni :?

sudo rm -rf /*

(#55266) FIREBLADE78 válasza Mr.C (#55265) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Legszívesebben földhöz basznám. Nem tudom,hogy van e köze ahhoz h soha nem volt még szétszedve,kitakarítva. Vag csak lekéne gyalulni és újrahúzni a rendszert.
Update mindenkinek nehezen ment fel? Már 15 perce csak egy helyben áll a csík.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55267) Mr.C válasza FIREBLADE78 (#55266) üzenetére


Mr.C
őstag

én most raktam újra a rendszert teljesen.... sztem router beállítással van a gond, csak nem tudom, mi :F

sudo rm -rf /*

(#55268) FIREBLADE78 válasza Mr.C (#55267) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

De szifonnak jó vagy winfosnak,csak ennek nem? Vicc

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55269) Head88 válasza FIREBLADE78 (#55268) üzenetére


Head88
addikt

Nálam is szarakodik a macbook a wifivel. Mindig is szarakodott. Nem a router volt a hibás mert azóta volt router csere is. Kapott egy linksys wrt1900acs-t extended antennákkal. A macbook clean rendszerrel van és semmi javulás. Többi cuccom hibátlanul veszi a jelet. Lehet csak az a gond, hogy nem apple a router...

(#55270) wm2 válasza Head88 (#55246) üzenetére


wm2
őstag

Fogták a Power8-at és csináltak belőle gépet. Értelme nem sok (számunkra) de Hollywoodban speciel használják. Valszeg az új iMacPro hidegen hagyja őket, amivel csak az Apple tudja milyen piaci rést akar lefedni. A Google pl. Power9 processzorokra építi a jövő szervereit, ahol egy 12 magos Power9 (magonként 8 szál) a duplája teljesítményben az elődjének. A másik érdekesség, hogy a Nasa sem x86 CPU-t küld az űrbe. Oda nem kell nagy teljesítmény. Stabilitás viszont annál inkább: http://lowendmac.com/2012/macs-in-space-curiosity-rover-based-on-g3-processor/

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55271) Head88 válasza wm2 (#55270) üzenetére


Head88
addikt

Ismerem a power architektúrát. Szerverekbe tökéletes megoldás. Közelebbről a power 7 rendszerekkel volt szerencsém ismerkedni.(BME)

A nasa régen is ibm alapú computereket használt az űr cuccaikban. Pl az űrsiklók a Boeing gépek módosított fedélzeti computerét kapták meg. Szintén ibm.

De pl a PS3ban is egy módosított power proci a cell dübörög. Bivajerős csak a fejlesztők bénáztak sokáig vele mert nehezen ismerték ki a képességeit.

[ Szerkesztve ]

(#55272) bmwk1200s válasza Head88 (#55271) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Vajon milyen lenne ma egy mac, ha nem váltottak volna Intelre?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55273) Head88 válasza bmwk1200s (#55272) üzenetére


Head88
addikt

Jó kérdés. De az igazán jó vonal az lesz amikor majd a saját fejlesztésű cpu gpu párossal fognak előrukkolni.

(#55274) bmwk1200s válasza Head88 (#55273) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem is olyan rég felvettem, de le lettem oltva :DDD

Semmit sem írok alá!

(#55275) tDr1v3r válasza bmwk1200s (#55272) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szar. Az IBM nem olt bele semmit a fogyasztas csokkentesebe es a hotermelesbe, teljesitmenyben meg amugy is lehagyta az Intel 2006-ra ha jol emlekszem.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#55276) bmwk1200s válasza tDr1v3r (#55275) üzenetére


bmwk1200s
őstag

És most is ez a helyzet?

Semmit sem írok alá!

(#55277) wm2 válasza bmwk1200s (#55276) üzenetére


wm2
őstag

meg kell nézni a Power8 teszteket a Xeonokkal, de ez kőkemény ipar, nem konzumer vonal, a váltás pedig indokolt volt, akkoriban elképesztően sokat ettek azok a procik és 25 kilós aluminium házakba tuszakolták őket, nem volt alternatívája az IBM-nek a laptopokba és későbbb az egész szsz részleget kiárusította, eladta a kínaiaknak

ma más a trend, ma pengevékony iPad házba tuszakoljuk a számokat, amihez persze a felhasználói szokásokat is kőkeményen lebutítják (előregyártott fotó presetek, zenei sablonok, amikről könnynen felismered min készült stb.) egy kis marketinggel megtűzdelve, hogy azt hidd, ez A személyi számítógép!

Ozora <3

(#55278) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ti felül szoktátok írni valamivel a gyári venti vezérlését? Azért néha rendesen át tud langyosodni az alja a gépnek, ami ölben nem túl kellemes. Minimális zajt elviselnék egy hűvösebb gépért cserébe. Az lenne a legjobb, ha valahogyan megtartva a ventivezérlést pár százalékot hozzá tudnék dobni a fordulatszámhoz. Erre van valamilyen progi?

Köszi!

(#55279) Ragnar95 válasza r3dsnake (#55278) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iStat Menus többek közt ezt is tudja.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55280) r4z válasza r3dsnake (#55278) üzenetére


r4z
nagyúr

Az osszes ventivezerlo ugy mukodik, hogy az SMC altal beallitott ertekek fole engedi csak emelni a fordulatszamot, ala nem tud menni. Tehat ha pl netezes kozben beallitasz egy fix 2500-as fordulatot, es elkezdesz jatszani, meg fogja emelni az SMC a fordulatot, amikor 2500 fole vinne magatol is.

Nem tudok olyan approl, ami gorbe szerint szabalyozna (mint pl az Afterburner a VGA-kat). Naponta 2-3x allitom manualisan, ha olyan terhelest kap a gep, van 5 presetem SMCfancontrolban.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55281) bmwk1200s válasza wm2 (#55277) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ez kurv@ jó! :DDD Kell egy ilyen! :D

Amúgy, ha nem lett volna Apple és így mondjuk MS-se, vagy nem ilyen formában lenne MS, akkor kik lennének a nagyok?

Commodore (Amiga) vs Atari lenne? :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55282) TigerCat válasza bmwk1200s (#55281) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ránézésre simán indítja az összes atomrakétát az USA-ban...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55283) Nescafé


Nescafé
őstag

Üdv
Sd kártya adapter, ami nem lóg ki, van különbség egy 500 ft os ebay-ről rendelt és egy Ninja Stealth Drive között?

 iPhone 15 Pro

(#55284) Head88 válasza bmwk1200s (#55274) üzenetére


Head88
addikt

Tudom. Mi beszéltük. És továbbra is tartom azt, hogy saját fejlesztésű chipekkel a fogyasztást és az os teljesítményét is olyanra tudnák belőni amilyenre akarják. A backward compatibilityt meg majd valami emuval megoldják ideiglenesen. De ezt x éven belül úgyis meg fogja lépni az apple. (ha akarjuk ha nem)

(#55285) general


general
addikt

srácok, a 10.12.6-os frissítés óta minden egyes bekapcsolás, újraindítás után újra kéri az iCloudhoz az ID jelszót, mi a fenéért? rohadt idegesítő, és eddig ilyet nem csinált. ki lehet ezt küszöbölni? help pls!

(#55286) bmwk1200s válasza general (#55285) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Jelentkezz ki az icloudból a gépen, indítsd újra, majd újra jelentkezz be. Hátha...

Semmit sem írok alá!

(#55287) r3dsnake válasza Ragnar95 (#55279) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, ez elég jó toolnak tűnik.

r4z: Neked is köszi az infót! Az iStat menu nekem erre tök jól megfelel. Átdobom medium-ra a fan vezérlést, amikor nem zavar a hangja (pl. kültéren), és így tűrhető hőfokon van. (Kinn 30 fokban az udvaron 48 fokos a proci.)

Más: Gugliztam már utána, de hátha tudtok valami megoldást. iPhone-on / iPad-en tök jól látszik a csatlakoztatott Bluetooth füles, hangszóró töltöttsége. macOS-en viszont sehogy nem tudom kiszedni ezt az értéket. Van rá valamilyen workaround?

Köszi!

(#55288) Mr.C válasza bmwk1200s (#55274) üzenetére


Mr.C
őstag

sztem csak azért nem lépik meg a saját cpu-t (pl Apple A10), mert ARM architektúrájú és nagyon sok profi felhasználó nem venné a megszokott alkalmazások hiánya miatt (PS, FCPX, Affinity, stb).

sudo rm -rf /*

(#55289) Head88 válasza Mr.C (#55288) üzenetére


Head88
addikt

Az mac vonalon ha saját cpu gpu lesz, az tuti nem arm magokra fog épülni erre az kevés lenne.

(#55290) bmwk1200s válasza Mr.C (#55288) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ahogy a PowerPC Intel átállás során is ott volt a Rosetta, úgy ez most is megoldható lehetne. Plusz az Xcode is arra lenne már felkészítve, hogy segítse az átállást a fordítás során.
Ezt érzem a legkevésbé aggályos dolognak.

(#55289) Head88: Egyáltalán nem érzem kevésnek. Hány magnál járnak és milyen fogyasztási mutatókkal? Egy sokmagos rendszer, a megfelelően optimalizált oprendszerrel és appokkal már most is meglepetést okozhatna.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55291) Mr.C válasza Head88 (#55289) üzenetére


Mr.C
őstag

azért hoztam ezt, mert az AX chip-ek ugye belső fejlesztések és elég jók, főleg ami a mostani iPad Pro-ban van, csak hát azért nem tudja átvenni pl egy Air szerepét...

sudo rm -rf /*

(#55292) Head88 válasza bmwk1200s (#55290) üzenetére


Head88
addikt

Nem a magok száma a mérvadó. De lehet mondasz valamit. Megfelelő appok és optimalizálás mellett valóban üthet. És ha már 100% saját hardver lenne akkor nem tudom elképzelni, hogy ne legyen megfelelő optimalizálás. Ha eljön az ideje, úgyis megtudjuk mi lesz.

(#55293) general válasza bmwk1200s (#55286) üzenetére


general
addikt

a kijelentkezéshez is be kell jelentkezni.... :DDD gyönyörűen logikus, mint minden az apple-nél. néha kiborító tud lenni a nyakatekert logikájuk.

(#55294) bmwk1200s válasza general (#55293) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nyilván nem ez a logikus, valami bug okozza. Nekem az egyik béta "kinyirta" az unlockot a watch-csal. iCloudból ki- majd be kellett jelentkezni és megint megy azóta is.

Semmit sem írok alá!

(#55295) wm2 válasza TigerCat (#55282) üzenetére


wm2
őstag

a sivatag közepéről, mint 85-ben a szupercsoportnál :)

Ozora <3

(#55296) r4z válasza r3dsnake (#55287) üzenetére


r4z
nagyúr

Az iStat Menusben van lehetoseg ra, hogy a BT eszkozok toltottseget mutassa a Battery & Power reszen.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55297) kkp900 válasza Nescafé (#55283) üzenetére


kkp900
senior tag

Van sajnos én is azt lestem egyből,hogy van olcsóbb is sokkal! :) Sajnos a belehelyezhető kártya tárhelye maximalizálva van .KB 16gb ,vagy 64gb azzal meg nem sokra megy az ember...

Ezért jobb a drágább ,hogy ott vagy 128gb vagy 256 gb is lehet bővíteni.De én speciel osztottam szoroztam,és 16500 ft vettem egy külső 1TB HDD 2,5 (128mb cache)méretben meg egy usb3.0 házat hozzá az Aliről.És sokkal jobban megéri tárhely/ár értékben.Nekem Torrentezni kellett,és így először vettem egy Samsung Evo 850 SSDt 250gb amit vissza is küldtem,és inkább egy 4-szer nagyobb tárhelyes hddt vettem.Megvilágosodtam,hogy sokkal jobban jövök ki minusz 12000 egyből és ugyan azt a célt szolgálja.
:B

(#55298) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,nem volt még Macbook-om,de egyre jobban szeretnék megismerni,főleg 2 év Iphone után érdekesnek találtam a rendszert.Szóval erősen gondolkodok egy használt Macbook Pro 13" 2015 vásárláson.És azt szeretnék megtudni,hogy ha SSD-t szeretnék cserélni nagyobbra,akkor csak gyári jöhet szóba,vagy jó a mezei M.2 foglalatú is,esetleg valami átalakítóval? Mert minden tetszik a gépen,csak keveslem a 128 Gb helyet,nekem többre lenne szükségem.

Zero Defect.No Compromise !

(#55299) bmakszim válasza Giovanny (#55298) üzenetére


bmakszim
senior tag

Speckó SSD kell bele, amit aranyárban mérnek. Jobban jársz, ha eleve nagyobb tárhellyel rendelkezőt veszel. Esetleg a fent (lent - kinek hogy) említett SD kártyás megoldások jöhetnek még szóba.

[ Szerkesztve ]

(#55300) Giovanny válasza bmakszim (#55299) üzenetére


Giovanny
őstag

Hát igen...ez nagyon bosszantó számomra hogy még ott is kompromisszumot kell kötni ahol nem kellene.Tudom a probléma pénzzel orvosolható,de megnéztem az árakat ,és tényleg irreálisan drágák a "speckó" ssd-k.

P.S. Lehet hogy nem nekem van ez kitalálva sajnos.

[ Szerkesztve ]

Zero Defect.No Compromise !

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.