Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) megema válasza TigerCat (#56543) üzenetére


megema
őstag

Én elégedett vagyok vele, bár nem használom napi szinten. A felhasználásom úgy néz ki, hogy időnként végighallgatom az "Ütős zeneszámok"-at, hozzáadom a könyvtáramhoz az ízlésemhez passzolókat, aztán egy ideig ezeket hallgatom. Néha nosztalgiázom egy kicsit a könyvtáramban szereplő, 10+ éves számokkal. Esetenként belenézek egy-egy lejátszási listába.

Ami nem tetszik, hogy néha eltűnik ez-az. Pl. törölnek egy single albumot, mivel a szám megjelent más album részeként. Ilyenkor kézi beavatkozásra lehet szükség, mert nem feltétlenül cseréli le a könyvtárban is. Vagy van olyan is, hogy egy albumon belül elérhetetlenné válik egy-egy szám, ami közös produkció.

(#56552) wm2 válasza megema (#56551) üzenetére


wm2
őstag

mi? ú :)

Ozora <3

(#56553) eldvor


eldvor
csendes tag

Sziasztok!
Hozzám került egy macbook pro a1150 ami jelen pillanatban egy linux mintet futtat, és szeretném rá visszavarázsolni a snow leopardot, usb-ről lehetséges lenne?

iT kontár

(#56554) Head88 válasza eldvor (#56553) üzenetére


Head88
addikt

Lehet jobban jársz ha a Mint marad rajta.

(#56555) Ragnar95 válasza TigerCat (#56543) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jó ideig a streaming szolgáltatások ellen voltam, de áprilisban kipróbáltam és a 3hónap lejárta után eszembe se jutott lemondani.
Kínálatban is pozitívan csalódtam, gyakorlatilag minden fent van, pedig nem épp ismert előadókat hallgatok, április óta összesen 2-3 olyan számmal találkoztam, amit kénytelen voltam máshonnan beszerezni, de azok a többi streaming szolgáltatásban se voltak fellelhetőek. Tökéletesen működik a lejátszás/szinkronizálás is, fel sem tűnik, hogy egy adott számot a saját iTunes könyvtáradból hallgatsz vagy Apple Musicról.
Buggal is egyetlen egyszer volt dolgom, hónapok után először szinkronizáltam géppel a telefonom és valamiért ez megzavarta, letörölt minden zenét a telefonról, kellett neki még egy szinkron a géppel, hogy Apple Musicból visszahúzza a zenéket.
Szóval én bátran merem ajánlani az Apple Musicot :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#56556) tboldi


tboldi
nagyúr

TigerCat!

Megnéztem, az Pixelmatorból másolt alakzatokat is megjeleníti a Paste. :)

[ Szerkesztve ]

(#56557) eldvor válasza Head88 (#56554) üzenetére


eldvor
csendes tag

snow leopard felett annyira elment az idő?

iT kontár

(#56558) Head88 válasza eldvor (#56557) üzenetére


Head88
addikt

Pontosan. Pl: nincs app store, safari is régi rajta (nincs támogatás hozzá) stb stb.
10.9 Mavericks alatt nincs sok értemlme osx-et használni.

[ Szerkesztve ]

(#56559) eldvor válasza Head88 (#56558) üzenetére


eldvor
csendes tag

Akkor felrakok egy ubuntut, azt jobban, szeretem, sokat dolgoztam rajta régebben. Köszönöm a segítséget!

iT kontár

(#56560) bmwk1200s válasza Head88 (#56558) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Miért ne lenne app store? :F
Opera megy rajta tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#56561) lugosi válasza TigerCat (#56543) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Teljesen jól. A kocsiban szoktam főleg hallgatni, én nagyon elégedett vagyok vele.

(#56562) TigerCat válasza tboldi (#56556) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szuper, köszi! Közben leszedtem egy próbaverziót, de sajnos nem győzött meg. Valahogy soknak érzem a fél képernyőt elfoglaló felületet. Ezt leszámítva egyáltalán nem rossz...
:-)

(#56551) megema, (#56555) Ragnar95, (#56561) lugosi

Köszi a Music véleményeket!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56563) ggyula


ggyula
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Több éves iPhone használat után, ráadtam a fejem egy macbook air-re...
neten találtam egy 2hónapos gépet, amely németországban lett vásárolva... 220.000-ért el tudnám elhozni...
2017 13", i5, 128gb SSD
a billentyűzetet szeretném rajta "magyarosítani" és így talán 240-be beleférne...
Reális ez az ár vagy túl olcsónak tűnik? Elég az eladótól a számla vagy kell garancia papír is? (de gondolom úgy működik a jótállás, mint iphone esetében...)
Köszönöm a segítséget előre is!

(#56564) Gyuree91


Gyuree91
tag

Aksi kerdes, rMBP 2015-nel csak lecsukni szoktam (sleep) tolton hagyjam sleepnel ergo 100%-on marad folyamatos aram alatt, vagy mikor hasznalom toltorol lecsukom huzzam ki? :)

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#56565) megema válasza wm2 (#56252) üzenetére


megema
őstag

Pontosan mi volt a gond?

Emlékeztem a problémádra, de én ritkán szórakozom pendrive-okkal, most viszont kellett. Egy NTFS-re formázott Kingston DT101 G2-t töröltem és formáztam ExFat-ra Lemezkezelőben. GPT-t és MBR-t is próbáltam, gond nélkül olvastam és írtam Mac és Win alatt is. Annyi, hogy elsőre egyik esetben sem sikerült törölnie a Lemezkezelőnek, csak másodikra. :U

(#56566) wm2 válasza megema (#56565) üzenetére


wm2
őstag

A Disk Utility xar. Vagyis inkább "meg kellene tanulnom kezelni". :) Terminalból érdemes formázni azt mondják, de én maradok inkább más megoldásnál. Olyat csinált még DU-s formázás után (közben mindenféle hibaüzeneteket írt ki), hogy kellett neki vagy 5 perc mire felcsatolta. Ugye én Type-C/USB3 átalakítóval használom, ami gyári, de az írási sebesség felét hozza csak a macOS a Win-hez képest. Olvasás is kevesebb, mint Win alatt.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#56567) Head88 válasza eldvor (#56559) üzenetére


Head88
addikt

Úgy néz ki tévedtem az app storeral kapcsolatban. Van 10.6.8-on. De ettől függetlenül még mindig egy elavult OS. (több mint 6 éve kapott utoljára frissítést)

(#56568) xors válasza ggyula (#56563) üzenetére


xors
senior tag

Ha mindennképp fontos számodra a magyar bill, (nem tudsz vakon gépelni), akkor magyart keressél inkább, a billentyűzet csere nem egyszerű procedúra, és a garanciát is elveszted vele...
Gariztatáshoz számla sem kell, serial alapján megy, de persze jó ha megvan a számlája.

(#56569) Jaded válasza Jaded (#56502) üzenetére


Jaded
senior tag

Nos a kontaktokat, iMessaget sikerült beüzemelnem. Rajöttem, hogy azért, mert ezek az Outlookban vannak tárolva (Outlookos az iCloud fiókom).

Viszont a könyvjelző sync továbbra sem megy, pedig mindenhol Safarit használok. Legrosszabb esetben kiimportálom Win alatt, Macen pedig betallózom a HTML fájlt.

Renault Megane IV Limited

(#56570) bmwk1200s válasza Head88 (#56567) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha jól rémlik a 10.6.6-tal jelent meg

Semmit sem írok alá!

(#56571) xors


xors
senior tag

Most vettem apple icloud tárhelyet mert láttam, hogy csak 300ft. Mennyi idő mire aktiválják? Egyenlőre csak 100ft -ot zároltak és mintha semmi sem történt volna.

(#56572) ggyula válasza xors (#56568) üzenetére


ggyula
tag

mintha azt olvastam volna, hogy nem nagy procedúra a bill. csere és nem jár garanciavesztéssel, nem kell megbontani a házat sem, csak a billentyűsapkákat cserélik...

(#56573) r4z válasza ggyula (#56572) üzenetére


r4z
nagyúr

Egy adott szerianal tobbfele billentyumechanika is van, meg kell nezni, hogy kompatibilis-e a magyarral.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56574) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Ti tapasztaltatok hibát a Youtubenál Safariban? Nekem mióta ez az új felület van, rengetegszer nem érzékeli a kattintást és be kell zárnom a lapot majd újat nyitnom.

(#56575) TigerCat válasza pana0017 (#56574) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem tűnt fel...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56576) r4z válasza pana0017 (#56574) üzenetére


r4z
nagyúr

Nalam altalaban az iTunes vagy az IINA szokta ellopni a window focust a Safaritol, amikor ez tortenik. De ez a korabbi feluletnel is elofordult joparszor.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56577) marsu. válasza xors (#56571) üzenetére


marsu.
senior tag

Nekem szinte egyből aktiválódott. Egy-két órán belül küldik a számlát, legkésőbb akkor már jónak kell lennie.

(#56578) tDr1v3r válasza Head88 (#56567) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Cserebe atomstabil. En haveromnak azzal adtam el a fekete MacBookomat, a baratnoje a mai napig megelegedessel hasznalja, az o napi igenyeit tokeletesen kielegiti.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#56579) Gyuree91


Gyuree91
tag

Akkor srácok jó, vagy rossz (káros) sleep-nél lecsukott állapotban, a töltőn ergo 100%-on folyamatos áram hagyni a gépet...? :U

Ti hogy szoktátok? Lehúzzátok folyamatos töltőn használat után vagy éjszakára is töltőn maradjon?

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#56580) tboldi válasza Gyuree91 (#56579) üzenetére


tboldi
nagyúr

Maradhat, csak néha-néha merítsd le.
Én lehúzom éjjelente, kizárólag azért, mert zavar a LED. :DDD

(#56581) majestic


majestic
őstag

Hogy lehet megváltoztatni a Macbook "nevét". Jelenleg a vezetéknevemet írja ki (pl." Kovács Macbook"), hogy lehet ezen változtatni?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56582) tboldi válasza majestic (#56581) üzenetére


tboldi
nagyúr

Rendszerbeállítások -> Megosztás

(#56583) majestic válasza tboldi (#56582) üzenetére


majestic
őstag

:R

Lenne mégegy kérdésem. Van egy régi HP LaserJet 6L nyomtatóm amihez van egy USB átalakítóm. A Windows felismerte és nyomtatott is rendesen. A MAC is felismeri de sajnos csupa krisz-kraszot nyomtat csak ki... Van valakinek erre tapasztalata?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56584) TigerCat válasza Ragnar95 (#56555) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, elő is fizettem és megszüntettem a Match-et. Így más választásom nem nagyon van, mint ezt használni. Már ha a saját zenéimet is szeretném továbbra is felhőben tárolni...
:DDD

Nem gyenge, hogy a letöltött albumokat is lehet editálni. Tényleg nem nagyon van különbség a meglévő és a "lízingelt" zenék között...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56585) Black Dragon válasza TigerCat (#56584) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nálunk családi előfizetés keretében használjuk az Apple Musicot cirka 1 éve, és nekünk bevállt. A legjobb számomra(is) a rádiók hallgatása, és onnan bizonyos zenék hozzáadása a könytáramhoz, melyeket utána hallgathatok külön is. De a hangminőséggel sincs gond, illetve akinek van plusz netje az bekapcsolhatja a kiváló hangminőséget is a beállításokban, ami kicsi jobbá teszi az élmányt.

De annyi előnye mindenképpen van, hogy az összes eszközödön egyből láthatod a hozzáadott zenéket, és akár egybl le is tölti azokat az eszközre.

[ Szerkesztve ]

(#56586) TigerCat válasza Black Dragon (#56585) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Utóbbi eddig is ment a Match segítségével, de kezdek belefáradni, hogy levadásszam az éppen tetsző zenéket. Így csak egy kattintás a dolog.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56587) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Kicsit off kérdésem van.
Ha viszitek magatokkal a gépeteket akkor miben szállítjátok? Sleeve? Táska? Csak azért kérdem mert eddig volt egy dedikált thule tatyóm csak a gépnek, de ezt most láváltottam egy sima katonai táskára mert nem túl feltűnő, belefér a DSLR a gép és a többi kütyű, csak attól félek ha esetleg beázik akkor megmurdel a gépem..

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#56588) r4z válasza hszilard666 (#56587) üzenetére


r4z
nagyúr

En a gepet egy vastag Thule tokban, azt pedig oldaltaskaban vagy hatizsakban hordom

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56589) TigerCat válasza hszilard666 (#56587) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy teljesen egyszerű Skullcandy tokban viszem az autó csomagtartóig. Nem hardkór védelem, de nekem elég... Ha gyalog cipeled, a pára miatt megfontolnám a plusz bélést.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56590) hszilard666 válasza TigerCat (#56589) üzenetére


hszilard666
veterán

Hát nálam nincs autó, csak 4 es 6 os! :DDD

Hagyom pucéran, a tatyóra őedig teszek majd egy esővédő huzatot és csókolom.

Köszönöm a válaszokat! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#56591) xors válasza marsu. (#56577) üzenetére


xors
senior tag

Újra kellett rendelnem, mert valami nem volt jó. Persze így kétszer szedtek le 100 forintot a bankkártya regisztrálás miatt...
De a lényeg, hogy működik :C

(#56592) N0RBI


N0RBI
újonc

sziasztok!
Macbook Air (2017) laptopot megérné most vásárolni ? Lehet tudni arról valamit lesz árcsökkenés esetleg vagy új széria jön-e ki?

(#56593) tboldi válasza N0RBI (#56592) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most frissítették nemrég (+0,2 GHz-et húztak a processzoron), szóval nem hinném, hogy egyhamar jönne új széria. Árcsökkenést meg ki tudja.

(#56594) N0RBI válasza tboldi (#56593) üzenetére


N0RBI
újonc

irodai felhasznalasra bőven elég az air igaz? filmnezes, netezes, excel, word.. 5-6 evre kiszolgálna szerintetek vagy inksbb pro?

(#56595) tboldi válasza N0RBI (#56594) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mindkét kérdésre nagy valószínűséggel igen a válasz.

(#56596) TigerCat válasza N0RBI (#56594) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Elég lesz. De ha sok tabbal netezel (főleg krómmal), megjöhet a venti hangja. Ebben azért jobb a pro. A kijelző szintén, de gondolom láttad a különbséget.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56597) Ragnar95 válasza TigerCat (#56584) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így láncol magához sajna az Apple valóban :DDD Engem is a kényelem vett rá az Apple Music használatára, elegem lett belőle, hogy le kell töltenem kézzel a zenéket (még akkor is, ha megvolt 1perc alatt 1 szám és magától hozzáadta az app az iTuneshoz), be kell állítgatnom az ID3 tageket, majd még szinkronizálhatom kézzel telefonra + esetleg iPadre is a zenéket.
Így van, iTunesban nem nagyon lehet megkülönböztetni, hogy melyik "saját" zene és melyik az Apple Music, telefonon meg végképp semmi különbség. Egyedül az zavar, hogy a play countot még mindig nem számolja telefonon a Music app, egyedül a gépes iTunes, de túlélem ezt is valahogy.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#56598) TigerCat válasza Ragnar95 (#56597) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igazán nem is zavar, hogy maghoz láncol, mert jó a szolgáltatás minősége. Egyedül az iCloud külső domain támogatása hiányzik (vagy alias), csak emiatt tartom még a Gmail-t. Más minden oké...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56599) tDr1v3r válasza hszilard666 (#56587) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van egy Crumpler sleevem, ugyanolyan mont a taskam, en abban hordom.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#56600) TBMC válasza hszilard666 (#56587) üzenetére


TBMC
addikt

én incase icon sleevet használok,. ez megvédi az ütődésektől, bármi ilyesféle behatástól.
+ egy nike backpacket amiben van ilyen noti tartós rész. 24/7 nálam van a gép, sokat bringázok is vele.

markbellus.hu 

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.