Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) buci30


buci30
addikt

Adott egy folyóiratszerkeszto a Scribus.
A bajom vele hogy ezt hiányolja amit letudok szedni külön de nem tudom hova kell másolni ebbe valaki tudna segíteni?

Vagy pedig valami jó folyóirat szerkesztő ami ingyenes?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#55452) wjbhbdux válasza HI-FI (#55437) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Oda az első évben kockás füzet fog kelleni, nem laptop. :K

/s

(#55453) Head88 válasza wjbhbdux (#55452) üzenetére


Head88
addikt

Hát igen :K

(#55454) madle válasza HI-FI (#55437) üzenetére


madle
őstag

Nekem nagyon nem jött be a Windows virtualizáló Mac-en, esetleg, ha egy az egybe felteszed bootcamppel, de akkor meg mi értelme e felé indulni.. Szerintem Dell XPS, tudom hogy drágább mint az Air, de biztos nem fogsz benne csalódni.

(#55455) access_denied válasza r4z (#55435) üzenetére


access_denied
senior tag

Köszönöm, de olyan fájlokat keresek, amelyek a felhasználók elől rejtettek (?). Ezeket nem mutatja a finder. iexplorer, ilyesmi programokkal próbálkoztam, de túl magas az ios verzió (szerintem).

(#55456) r4z válasza access_denied (#55455) üzenetére


r4z
nagyúr

Appok sajat mentesei peldaul? Azokhoz nem fogsz hozzaferni. Ezeket le se szinkronizalja a rendszer a gepedre, csak az iCloud Drive tartalmat.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55457) entropy válasza access_denied (#55455) üzenetére


entropy
tag

Terminalt nyisd meg és másold be:
defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles True; killall Finder

(#55458) entropy


entropy
tag

Ha valaki esetleg USB-C hubot keres 2016+-os machez, ajánlom ezt
Kipróbáltam és szépen működik, van rajta HDMI és SD kártya olvasó is, szal ezért a pénzért elég jó. Ugyanakkor az összeszerési minőség elég gyatra. Azért remélem bírni fogja a kiképzést. Elég kicsi és vékony az egész eszköz (én nagyobbra számítottam, pozitívan csalódtam), simán befér egy laptop táskába is anélkül hogy feldomborítaná.

[ Szerkesztve ]

(#55459) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok.
Megint én nyaggatlak Titeket, megint buta és félig megválaszolhatatlan kérdéssel kapcsolatban.
Megint akku ügyben: tehát a Mac-ek akkujánál 2 dolog mérvadó, ha jól értem a dolgokat. Elsősorban az Apple az akksikat 1000 ciklusra tervezi, ezután elhasználódottnak lehet nevezni, azaz már nem tudják azt az eredetileg beígért ~9-12h időtartamot. A másik mérvadó dolog, amiből az akkumulátor állapotára lehet következtetni, az pedig a mAh maximális száma. Ezek a ciklusok számának növekedtével csökkenek a teljes töltöttség esetén (tehát minél régebbi az elem, minél több a benne lévő ciklus, úgy annál kevesebb a teljesen töltött állapotban lévő akkumulátor mAh órában mérhető töltöttsége, amit pedig a tervezett értékhez lehet viszonyítani).
Kérdés: ezen két érték alapján lehet következtetni arra, hogy egy kéz alól vásárolandó Mac akkuja hány órát fog tudni dolgozni? Adott egy 213 ciklusos Early 2015 gép, melynek akkuja 6283 mAh-ra van tervezve, az adatok alapján most 6130 teljesen feltöltve. Ez azt jelenti, hogy még mindig olyan állapotban van, mint új korában? Eléggé baráti áron tudnék venni egy ilyen gépet (kb. 170 matyi, postával együtt, 1 hónap van még az Apple Care-ből is rajta), csak nem tudom megéri-e így, vagy várjak egy ettől kevesebb ciklusos gépre, hátha ráfutok.
Eddig egy x220-as ThinkPad-em volt, jócskán használtam az akkut, heti 4*6h-t használtam az egyetemen, azért is szerettem, mert bírta. Tudtommal a Mac-ek azok ettől is jóval tovább kell, hogy bírják, illetve az is szimpatikus, hogy milyen méretekkel rendelkezik (az operációs rendszerről ne is beszélve), hisz sokat cipeltem a ThinkPad-et is, és egy idő után a helyigénye és súlya hátrányossá vált.
Szerintetek ez a gép hány órát bírhatna, és meddig bírna az akku években mérve, ideális körülményeket tekintve?

(#55460) r4z válasza x220i7 (#55459) üzenetére


r4z
nagyúr

10+ orakat birt nalam az Air 95% feletti akkuval. A kapacitas kijelzese csaloka lehet, ha sokat allt asztalon, toltore dugva a gep, de latszik a ciklusszamon, hogy hasznaltak a gepet rendeltetesszeruen, nem kell aggodnod miatta. Meg jopar evig ki fog szolgalni, lattam mar 1400 ciklusos 2013-as gyartasu gepet 80% feletti kondicioval. En azt mondom, hogy vedd meg batran, a 170k jo ar egy 2015-os Airert akkor is, ha csak 4/128GB-os, a gari mar csak hab a tortan.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55461) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Időnként viszem magammal hátizsákban a rMBP-t. Érdemes-e valamilyen szövetet/kendőt tenni a billentyűzet/kijelző közé tenni? Nem szeretném, hogy a billentyűzet idővel megkarcolja/kikoptassa az üveg felületét. Ahogy utánaolvastam, azért előforduló jelenség.

(#55462) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok olyan problémám van hogy egy régi macbook pro-m van.2010 Mid 13"-os.
A gép bekapcsol de kép nincs.az alját levettem mikor bekapcsol a venti megy a vinyó felpörög majd leáll.Utána megint elindul a venti is pörög de kép nincs.Kuka lett a gép vagy még menthető lenne?

(#55463) r4z válasza r3dsnake (#55461) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha koszos a billentyuzeted, hagyhat nyomot a kijelzon, de nem maradando. Nalam kb 2 het utan szokott lathatova valni, miutan letoroltem.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55464) TigerCat válasza r3dsnake (#55461) üzenetére


TigerCat
nagyúr

13-as gépnél nem vészes, 15-ös esetén én tennék valamit. Mondjuk amit adtak hozzá, az tökéletes...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55465) access_denied válasza r4z (#55456) üzenetére


access_denied
senior tag

Igen, alkalmazás fájlokat keresnék. Ipad játékmentést szeretnék kimazsolázni, át kellene vinni az állást Androidra és ehhez kellene a hozzáférés. A játék cloud-ba ment és ios-ról nem láttam esélyt a fájlok megtalálására, ezért próbálom osx-ről.

#55457 entropy

Köszönöm szépen, ki fogom próbálni!

#55435 r4z

Finder-ben látom oldalt az icloud-ot, de a finder teljesen üresnek mutatja. Windows oldalról iExplorerrel, hasonló programokkal nem értem célba :(.

(#55466) Ragnar95 válasza access_denied (#55465) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem tartom valószínűnek, hogy univerzális fájltípusba mentene az app, utánanéztél, sikerült ezt már másnak kiviteleznie?
Amúgy nem fogsz tudni hozzáférni az app adataihoz iCloudban sem. Csak az adott app fér hozzá a saját fájljaihoz iCloudban is, hacsak nem más appok által is látható mappába pakolja a fejlesztő a fájlokat, de játékmentést hülye lenne bárki is hozzáférhető mappába rakni.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55467) wm2 válasza TigerCat (#55464) üzenetére


wm2
őstag

16/17 rMBP gépeknél érdemes használni egy a gyáritól vastagabb A5 lapot. Kb. középre teszem, mert a tapipad, a sokat használt billek és főleg a space környékén a gyári lap befoltosodik a zsírtól. 🙂 Nem pörköltzaftos ujjal pöryögök de elég hamar meglátszik rajta a folt. Ha nem teszem ezt az A5 lapot a kijelző és a bill közé, akkor a kijelzőn is meglátszik minden légypiszok. Van akit ez nem zavar. Haverom simán ráhamuzna.

A kijelző takarítására emberi lehelletet és olcsó kínai ultravékony H&M pólót használok. Nagyon bevált! 😁

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55468) x220i7 válasza r4z (#55460) üzenetére


x220i7
tag

Nagyon koszonom!

(#55469) Head88 válasza perfegor17 (#55462) üzenetére


Head88
addikt

Próbáld ki egy külső kijelzőn. Szükséged lesz hozzá mini displayport to hdmi átalakítóra.

Lenne egy kérdésem mindez előtt.
Az alma világít a gép fedelén miután bekapcsoltad?
Ha nem akkor egy led lámpával világíts közvetlen az almába. Ha közben lehet látni egy részletet a képernyőn akkor az lcd háttérvilágítása adta meg magát, vagy az alaplapon a háttérvilágítás biztosítéka.

[ Szerkesztve ]

(#55470) general


general
addikt

SOS kérdés azokhoz, akik gyakorlottabban kezelik a Pages-t. :B :D

Szeretnék egy jól látható, vaskos nyilat (irányt mutató nyíl) szerkeszteni, előre mutatót, ami ki lesz téve egy folyosóra egy sima A4-es lapra nyomtatva, hogy menj előre tovább.
tud ebben nekem segíteni valaki, hogy hogyan lehet ilyesmit, tud-e egyáltalán Pages ilyet? :)

(#55471) TigerCat válasza general (#55470) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Keynote-ban nem próbáltad? Handrás mindent azzal dizájnol...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55472) perfegor17 válasza Head88 (#55469) üzenetére


perfegor17
senior tag

Helló alma logó nem világít.Se kép se hang.Annyit csinál hogy bekapcsol felpörög a vinyó majd leáll.Utána vissza kapcsol.

(#55473) general válasza TigerCat (#55471) üzenetére


general
addikt

Azt még meg sem nyitottam eddig...:-D Nem vagyok egy prezentáció-guru...
De nekem csak egyetlen lap kell egy nagy nyíllal. :B

(#55474) marsu. válasza general (#55473) üzenetére


marsu.
senior tag

Pages vagy Keynote, legfelül az "Alakzat" menüben tudsz ilyet csinálni.

(#55475) Head88 válasza perfegor17 (#55472) üzenetére


Head88
addikt

Nem érintkezett folyadékkal a gép? Bármikor. Akár évekkel ez előtt.

Annyit biztosan állíthatok, hogy nem gpu hiba. Inkább a vezérlő áramkörben keresendő a probléma. Mondjuk az SPI ROM chip.

[ Szerkesztve ]

(#55476) perfegor17 válasza Head88 (#55475) üzenetére


perfegor17
senior tag

Nem volt semmi ilyen.Még hordozgatva se volt le volt téve egy asztalra és annyi. :(

(#55477) general válasza marsu. (#55474) üzenetére


general
addikt

látom ott a nyilat, de mint említettem, egy perspektivikus nyilat szeretnék, egy "térbeli" formát, hogy ne felfelé mutasson, hanem látható legyen, hogy előre. Ezt nem tudom, hogy hozhatom létre, vagy hogy lehet-e ilyet.

(#55478) Head88 válasza perfegor17 (#55476) üzenetére


Head88
addikt

Akkor összefoglalva. Bekapcsol, venti hdd felpörög, se kép se hang, (a bekapcsoló "chime tone" sem) bekapcsolás után pár másodperccel újraindul és utána úgy marad.

lvds áramkör és gpu kizárva.
Vagy az SPI boot rom chipje, vagy a cpu áramellátásáért felelős áramkör hibásodott meg.

Ennél többet így távolról nem tudok. Látni kéne és méregetni kicsit multiméterrel. Lényeg, hogy alaplapi hiba és házilag ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ilyen jellegű hibákról a 13" 2009 és 2010 gépeknél hallottam.

Mikor volt a gép utoljára használatban?

[ Szerkesztve ]

(#55479) perfegor17 válasza Head88 (#55478) üzenetére


perfegor17
senior tag

1 hete kb.Most rendeltem meg bele az ssd-t hogy kicsit gyorsítsak rajta de hát így felesleges volt.

(#55480) Head88 válasza perfegor17 (#55479) üzenetére


Head88
addikt

Korábban nem volt belenyúlva a gépbe? Alplap kiszedve vagy ilyesmi?

Tudom, hogy nem vígasztal de a korai unibody pro-k tele voltak tervezési hibákkal. 2011-2012 évjáratra ezek megszűntek. Aztán megjelentek a retina gépek és kezdődött előről.

[ Szerkesztve ]

(#55481) perfegor17 válasza Head88 (#55480) üzenetére


perfegor17
senior tag

Lehet ezt vajon javítani mert fájó szívvel válnék meg tőle amire kellett tökéletes volt.

(#55482) Head88 válasza perfegor17 (#55481) üzenetére


Head88
addikt

Lehet javítani szinte mindent, csak az nem mindegy, hogy belekerül-e a gép jelenlegi értékébe.
Mikroelektronikával és legfőképp macbook alaplapokkal foglalkozó műszerészt kell keresni. Bevizsgálja (van költsége) és ha lehet akkor reworköli a hibás részt az alaplapon. (költséges és nehezen hozzáférhető komponensek amik nem mellesleg elég drágák, illetve a szaki sem fog olcsón dolgozni mert kevesen értenek hozzá és megteheti)

(#55483) general


general
addikt

tudna valaki olyan zenelejátszó appot ajánlani, ami tutira mutatja a fájlnevet, nem pedig az ID3 tagek általi előadót, számcímet, stb.
rengeteg zenét át kellett nevezzek, bpm számokat beleírtam a fájlnévbe, és kellene nekem, hogy lássam folyamatosan.

(#55484) access_denied válasza Ragnar95 (#55466) üzenetére


access_denied
senior tag

Androidon ez gyerekjáték, csak ugye az ios / osx zártabb rendszer. Igazából nem feltétlen szükséges a cloud-ot túrni, mert az állás a tableten is megvan, de ott túl magas az ios verzió, nem támogatját az iexplorer stb alkalmazások.

(#55485) wm2 válasza bmwk1200s (#55448) üzenetére


wm2
őstag

ááááá :DDD :DDD

tiszta vista :DD :DDD ;] :W

Ozora <3

(#55486) r4z válasza wm2 (#55485) üzenetére


r4z
nagyúr

Irany a recovery, es reinstall :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55487) wm2 válasza r4z (#55486) üzenetére


wm2
őstag

yes :K

Ozora <3

(#55488) Head88 válasza wm2 (#55485) üzenetére


Head88
addikt

Mikor kapott utoljára clean installt a géped? Tuti, hogy a mail app hibáit is megoldaná.

(#55489) wm2 válasza Head88 (#55488) üzenetére


wm2
őstag

új gép, csak a gyáriak jöttek rá 10.12.2-től de a .6-al amúgy is akartam egy clean installt, most az 1 hónap szabi alatt lesz is rá időm, szerencsére

Ozora <3

(#55490) bmwk1200s válasza wm2 (#55485) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én javasoltam, hogy csinálj egy clean installt, de inkább csak a mailt törölted le... most mondjam, hogy megérdemelted? ;] :P :DDD

Semmit sem írok alá!

(#55491) wm2 válasza bmwk1200s (#55490) üzenetére


wm2
őstag

az amúgy is ezer sebből vérzik, de ez az ablakocska always made my day, lehet meghagyom :DDD most gondolj bele, a fordító mire gondolhatott (már ha érdekelte) :)

Ozora <3

(#55492) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Egy MacBook Pro late 12 vagy 13 indításnál egy fehér mappán egy kérdőjellel villog. Comand + R bejön, de nem csinál semmit, ha megpróbálom kiválsaztani a hálózatot. Van biztonsági mentés. Mit kell ilyenkor tenni?

(#55493) bmwk1200s válasza bzolika10 (#55492) üzenetére


bmwk1200s
őstag

HDD vagy HDD kabel csere. Első tippre.

Esetleg próbáld meg lefuttatni a hardware diagnostikát. Indításnál tartsd lenyomva a D-t. Onnan már egyértelmű lesz.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55494) bzolika10 válasza bmwk1200s (#55493) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Ha sokáig nyomom a D-t akkor is az internet recovery jön be.

(#55495) bmwk1200s válasza bzolika10 (#55494) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Próbáld meg alt-D -vel, de internet kell; wifi vagy ethernet.

Semmit sem írok alá!

(#55496) Head88 válasza bzolika10 (#55494) üzenetére


Head88
addikt

ALT+D vel az apple diagnostics internetről is indítható.

De nem mindegy hogy 2012 vagy 2013 a gép. Ha jól tudom a 2013 előtti gépekbe nincs beépítve. A géphez járó lemezen van a gép specifikus Apple Hardware Test .

(bár 2012late gép nem létezik akkor gondolom 2013 late-re gondoltál)

[ Szerkesztve ]

(#55497) bmwk1200s válasza Head88 (#55496) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Épp egy picivel voltam gyorsabb :P :DDD

Semmit sem írok alá!

(#55498) Head88 válasza bmwk1200s (#55497) üzenetére


Head88
addikt

Ez van :D Lassú tetű voltam.

(#55499) bmwk1200s válasza Head88 (#55498) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Dehogyis! :)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55500) Dhampir válasza Syl (#55431) üzenetére


Dhampir
félisten

A Microsoft mindent elkövet, hogy az ember ne tudja megszeretni a rendszerüket :U A telefonos platformjukról is mindenkit sikeresen elüldöztek...

Egyébként ez különféle Linux disztribúcióknál is megesik. A Canonical cégnek is vannak "jó dobásai". :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.