Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) Somansky válasza general (#55042) üzenetére


Somansky
aktív tag

Egyetértek. Én is megvettem a 4K Dell monitorom és igaz nem full félbontásbán nyomom, csak 2560x1440-ben, de érezhetősen sokat lassult azóta a munka, bár az adobe progit is rendesen tehet róla, egyre lassabbak, már az Adobe is elismerte és próbál tenni érte. Pedig egy fullos MacPro 15R 2015-ös modellem van. De akkor is idegesítő. Vegyem vissza Full HD-ra? hm...

www.somansky.com

(#55052) Syl válasza Somansky (#55051) üzenetére


Syl
nagyúr

Szentségtörés következik, amiért valószínűleg kitiltanak a topikból :DDD
Az Adobe Windows-on gyorsabb mint Mac-en.

Én Indesign-ban dolgozom tízen éve. (Kevés Illustrator, nagyon kevés Photoshop) Az elmúlt pár évben egy i3-as asztali gépet használtam Linuxszal. Rajta Virtualbox, benne win7 + Adobe.
És bizony ugyanaz az Indesign verzió az i5-ös Macbook-on érezhetően lassabban fut, mint desktop i3 + virtualizált windows-on (úgy hogy vbox alatt nincs 3D gyorsítás és csak 4 GB memóriát kapott). :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55053) Alex91 válasza Syl (#55052) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, en ilyen nyiltan nem mertem leirni... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55054) Syl válasza Alex91 (#55053) üzenetére


Syl
nagyúr

:DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55055) bmwk1200s válasza Syl (#55052) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Érdemes megnézni a Premier Pro teszteket is a két platformon.
Egyik ilyen teszten egy razer konfig kb. 14 perc alatt végzet, még a 2016os MBP-n ugyanahhoz 40 valamennyi kellett... szánalmas.
Persze, ahogy Macen a FCPX futatta ugyanazt a projektet, nem kellett 1 perc sem :C
Adobe és az optimalizálás két külön világ. Mintha megcsinálnák winre, aztán egy külsős 3 fős csapatnak kellene lefordítani Macre. Kb. ilyen érzés.

Semmit sem írok alá!

(#55056) solties


solties
tag

Sziasztok!
Miért van az(ha valaki tapasztalt ilyet), hogy mikor csatlakoztatom az i6-ot a Macbook Air (2015) laptophoz, akkor az esetek túlnyomó többségében olyan jelenség tapasztalható, mint ha ki be csatlakoztatnám folyamatosan a telefont. tölt/nem tölt/tölt/nem tölt/tölt/nem tölt..... stb.. És a telefonon a töltéscsatlakozó hangjelzés is ki be kapcsolgat.
Nem mindig van ez a jelenség, de tegnap pl vagy 6-8 percbe tellett mire normálisan csatlakozott a géphez.
Ma pl semmi baja eddig.....

(#55057) general válasza Syl (#55052) üzenetére


general
addikt

amennyire én tudom, neten összeszedett infók alapján, ez igaz is, meg nem is. videó szerkesztő progiknál úgy néz ki, lassabb a Mac, de ott sem minden területen, export, renderelés, vagy szerkesztés, nem mindegy, függ a munkafolyamat részétől.
viszont fotós progrmoknál, ebből ugye 2 van az Adobe-nak (most a Bridge-et ne számoljuk) már más a szitu. PS tökmindegy, én legalábbis retusálok, nem használom a HDR, panoráma és hasonló hardverigényes funkciókat, alapfelhasználás szintjén mindkét platformon jól megy.
és akkor ott a Lightroom, ami egy külön kategória. lassú dög, de Windowson van egy olyan közismert nyűgje, hogy egy mappán belül, ha sokáig dolgozik az ember szépen belassul, a képek elején so-so, aztán mondjuk 200 fotó után (1000-ről ne is beszéljünk) olyan szinten lassul be, hogy képek váltásánál konkrétan várakozni kell, mire betölti az egy nyomorult fotót... cache ürítés sem segít, újraindítás ideiglenesen megoldja, újra gyors, aztán ugyanez...évekig Win alatt dolgoztam, most pont ezért váltottam Mac-re, mert ott a LR jobban megy, kicsivel kezelhetőbb, de legalább is egyenletesen lassú. :D. de az idegeim miatt mindenképpen megérte.
és elég objektíven mérhető, mert a PC-mre hackintosht tettem, tehát pont ugyanaz a hardver, két platform. a MBP meg backup, arról írtam fentebb véleményt. kollégámnak 15" 2015 csúcsmodell van, azon eléggé hasít a LR. :)

[ Szerkesztve ]

(#55058) wm2 válasza bmwk1200s (#55055) üzenetére


wm2
őstag

Audio szoftverekkel nincs ilyen tapasztalatom. Az Ableton memóriakezelése jobb Macen de az új verziókat a Logic-al együtt itt sem sokan szeretik. Korábban már írtam, hogy az ingyenes de masteringhez kitűnően használható Audacity is problémás Sierra alatt. Korábban rengeteg nagyobb audio szoftvergyártó kiírta a honlapjára, hogy mindenki maradjon 10.10.5-ön és NE lépjen feljebb, várjon.

Ozora <3

(#55059) kkp900


kkp900
senior tag

Sajnos igazatok volt az Exfatot sajnos nem kezeli az LG kurva okos tv sem...A Paragon vagy Texturához esetleg valami kis okosságot nem lehetne -e tudni, mivel szerintem nagyon drágák!És jó lenne mindig használni valamelyiket.vagy esetleg teljesen más használható progit ,hogy menjen minden flottul NTFS vinyok is.Előre is köszi szépen.

Láttam a legutóbbi hozzászólást a témához ,de ott arról nem volt szó ,hogy ezek csak 10 vagy 15 napig élnek utánna annyi meg kell venni.

Minden jó megoldást előre is köszönök. :K

(#55060) Head88 válasza kkp900 (#55059) üzenetére


Head88
addikt

Az okoskodásos témákat hagyuk a topicon kívül. PÜ!

[ Szerkesztve ]

(#55061) general válasza kkp900 (#55059) üzenetére


general
addikt

nekem hackintoshon és macbookon is megy a tuxera, tökéletesen kezeli az ntfs-t, bár hozzáteszem, nem kevés sebességet veszít az ember, ha ntfs-re formázott vinyót kezel épp a mac, főleg a forklift, az totál meghülyül, egy-egy mappába belépés is hosszú másodpercekig tart néha. nekem volt, hogy 10-13 MB/s-kel másolt csak (gépben lévő hdd-k!). :U most folyik nálam a hdd-k másolása, hogy át tudjam formázni a munkalemezeket hfs-re. eltart egy ideig..:-)

hm, esetleg van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a paragon alatt mondjuk gyorsabb a fájlkezelés?

[ Szerkesztve ]

(#55062) bmakszim válasza kkp900 (#55059) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ha Seagate külső vinyód van, ahhoz jár ingyenes Paragon. Elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#55063) Head88 válasza bmakszim (#55062) üzenetére


Head88
addikt

Ez így van. De sajnos tényleg csak seagate lemezekkel működik.
És a 14.0.456 verzió már elég régi. (nem biztos hogy sierrával is megy)

[ Szerkesztve ]

(#55064) Head88 válasza Head88 (#55063) üzenetére


Head88
addikt

14.2 kell a sierrához.

(#55065) Syl válasza kkp900 (#55059) üzenetére


Syl
nagyúr

A Sierra izomból írja/olvassa az NTFS meghajtókat, csak kicsit el van dugva a cucc.
Én próbáltam a II módszert (ez olyan linuxos fstab szerkesztés). Egyedül a meghajtó leválasztása problémás, mert nem jelenik meg a Finder ablak bal oldalán.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55066) Head88 válasza Syl (#55065) üzenetére


Head88
addikt

Ez a funkció jelenleg fejlesztés alatt van. Azért dugták el. A hivatalos közlemény szerint nem érdemes használni mert jelenlegi állapotában kárt tehet a hdd adatain.
NTFS olvasás minden okoskodás nélkül megy el capitan óta.

[ Szerkesztve ]

(#55067) Head88 válasza Head88 (#55066) üzenetére


Head88
addikt

Mármint yosemite óta.

(#55068) Somansky válasza general (#55057) üzenetére


Somansky
aktív tag

Elszomorítalak....eleinte nekem is így volt, azért is váltottam Macre. Tette is a dolgát, de egyszer csak nagyon nagyon belassult a Lightrom...ha újraindítom egy darabig megyeget, aztán a képek váltása, paste stb. úgy belassult, hogy már mérgemben szétverném a cuccost. Úgy veszem észre nem minden milyen a monitorod sem. Az iMac is a 5K kifejezővel rendesen szív, kollégák is panaszkodnak. Bár a PS is sokszor eljátssza ezt a belassulást. Lehet reinstall lesz. A régi Capitain és Full HD monitorommal hasított mindkettő.

Ja és nekem is 2015-is 15R-es csúcs Macbookom van... :)

[ Szerkesztve ]

www.somansky.com

(#55069) GhettoChild


GhettoChild
tag

Hello!
Segítség kene, hogy tudom kikapcsolni mb-on, hogy ne jelezze folyton hogy update-eljek ?
Hogy lehet kikapcsolni az emlékeztetőt ?

(#55070) Head88 válasza GhettoChild (#55069) üzenetére


Head88
addikt

Rendszerbeállítások/ App Store (ha a háttérben letöltötte a frissítés csomagot akkor már folyamatosan zaklatni fog, hogy telepítsd)
De miért nem akarsz frissíteni?

[ Szerkesztve ]

(#55071) GhettoChild válasza Head88 (#55070) üzenetére


GhettoChild
tag

Kicsit tartok minden update-tő,10.12.5 van fent most, gondolom nem vesztek sokat ha már a high sierrat megvárom.
Vagy túd újat mutatni a 2014-es Air-emnek v. lassabb lesz ?
(Már a háttérbe letöltötte)):

[ Szerkesztve ]

(#55072) Head88 válasza GhettoChild (#55071) üzenetére


Head88
addikt

A 10.12.5 a legfrissebb. Mit akar egyáltalán frissíteni? Lesz majd még pár hét múlva egy 10.12.6 de ez jelenleg beta állapotban van. Amennyiben nem vagy beta tesztelő úgy ezt nem fogja felajánlani.

A high sierrával én várnék egy kicsit. (megjelenés után) Egyenlőre a tapaszalatom a high sierrával annyi, hogy az APFS marhára nem úgy működik mint kéne.

[ Szerkesztve ]

(#55073) GhettoChild válasza Head88 (#55072) üzenetére


GhettoChild
tag

Lehet az itunes kell frissíteni. Már meg se nézem csak rányomok hogy majd holnap. :D

(#55074) Head88 válasza GhettoChild (#55073) üzenetére


Head88
addikt

A legutóbbi frissítés a remote desktop kliens frissítése, v: 3.9.3 júni 22-én jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#55075) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

No csatlakoztam a táborba egy rMBP 13" 2015-ös modellel. :)

(#55076) Nescafé válasza r3dsnake (#55075) üzenetére


Nescafé
őstag

Gratula :)

 iPhone 15 Pro

(#55077) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Hogy tudom rávenni az MBA-t, hogy a feltelepített TeamViewer-el fel tudjam ébreszteni?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#55078) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Bootcamp esetében fix méretű helyet kap a Win, vagy dinamikusan változtatható a Win-macOS tárhelyének aránya? Ha netán több hely kellene a winnek (vagy fordítva) fel tudom csatolgatni a helyet ide-oda adatvesztés vagy egyéb macera nélkül?

Köszi!

(#55079) entropy


entropy
tag

A topik elejen a "Hogyan óvjam az akkumulátort?" alatt az olvashato, hogy tartsuk tolton a macet ha lehetseges es par havonta meritsuk le teljesen, majd toltsuk fel teljesen.
Ez tok erdekes szamomra, mert az eddigi windowsos gepeimnek az akksija mind kinyiffant eleg hamar (1 ev), ha allandoan tolton volt. Valtozott valamit a technologia es ez mar nem aktualis problema, vagy az apple vmi nagyon mást hasznal?

Más: 2016-os macbookokra letezik védöfolia? A ház aljára es a kijelzo hatuljara raknek. Vèdöburkolatot nem akarnek, mert az elrontja a formajat, ergonomiat, stb., csak nyüg.

[ Szerkesztve ]

(#55080) r4z válasza entropy (#55079) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha havonta beletolsz egy ciklust, nem lesz semmi baja. Jo minosegu akkuk vannak a Macekben, nem kell aggodnod az akkuhalal miatt.

A dbrand gyart ilyen foliakat, telefonra bevaltak.

r3dsnake: Fix a felosztas, de a CamptuneX a baratod, ha megis at akarod meretezni a boot campet.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55081) TigerCat válasza entropy (#55079) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, nem az a javaslat, hogy állandóan töltőn legyen, hanem ha így használod (mert pl. dokkolva van a munkahelyeden), akkor alkalmanként merítsd le. A legjobb, ha vegyesen, vegyesen akkuról és töltőről is használod.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55082) entropy válasza TigerCat (#55081) üzenetére


entropy
tag

Oh, ertem. Koszonom.

(#55083) bmakszim válasza entropy (#55079) üzenetére


bmakszim
senior tag

A legtöbbször az szokott lenni a mondás, hogy kerülni kell a szélsőségeket. Tehát nem érdemes hagyni teljesen lemerülni és állandóan fullra feltöltve használni. De ezeket az eseteket elkerülő elektronikával fel vannak szerelve a mai készülékek. Szóval, ha azt is írja a gép, h az aksi 100%-on van, vagy teljesen lemerült, az nem teljesen igaz.
A havi egyszeri lemerítés inkább csak a kalibrálás miatt hasznos, jót nem tesz az akkumulátornak.

[ Szerkesztve ]

(#55084) vasi89 válasza entropy (#55082) üzenetére


vasi89
addikt

3 éve használom úgy, hogy havi 1x merítem kb, de amúgy töltőről.

(#55085) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Tud valaki olcsó, de megbízható beszerzési forrást macbook air akkura és töltőre ebay-ről? Nem szeretnék kifogni gyenge utánzatot, de nem akarok egy vagyont se költeni rá.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#55086) xors


xors
senior tag

A kijelző fedőréteg lemálás melyik Macbook Pro -kat érintette? Továbbá, a kijelző csere tartós megoldást jelent rá? (nem találom az Apple csereprogramok között, ezek szerint már le is járt a program?)

(#55087) Eszleny válasza r3dsnake (#55078) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A Bootcamp létrehoz egy partíciót a Windowsnak. Utólag is lehet rajta (elvileg) változtatni, de kicsit macerás. Ehhez le kell Lemezkezelővel csökkentsd a OSX partíció méretét, majd Windows alól meg kell növeld a Bootcamp-es partíció méretét. Mindkét műveletben benne van az adatvesztés kockázata. Előtte érdemes mentéseket csinálni.

(#55088) Eszleny válasza xors (#55086) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Ha jól tudom az Apple nem indított csereprogramot, de ha beviszed a géped, akkor kicserélik. Mindenhol erre a cikkre hivatkoznak.

(#55089) Head88 válasza Tigerclaw (#55085) üzenetére


Head88
addikt

A gép vásárlási dátumától számított 3 évig cserélik és a retina gépekre vonatkozik.

(#55090) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Tudtok valami ilyesmi stílusú tutorialt, hogy "xcode hülyéknek"? :D Kíváncsi vagyok, próbálkozgatok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55091) Ragnar95 válasza lugosi (#55090) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Magával az Xcode-al, mint IDE-vel szeretnél jobban megismerkedni? Ha igen, akkor fontos pontosítani, hogy milyen programozási nyelvhez használnád és milyen célra, mert nagyon sok minden függ ezen két dologtól. Csak hogy mondjak egy konkrét példát, nagyon nem mindegy, hogy C++ kódot írnál, Swiftben fejlesztenél iOS appot vagy Swiftben szeretnél egy nem projekt alapú appot írni, mert teljesen más mértékű segítséget nyújt mindegyikhez az Xcode és emiatt csomó funkció egyiknél-másiknál el sem érhető.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55092) toth_janika


toth_janika
őstag

Erre senki semmit...? :F

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#55093) r4z válasza toth_janika (#55092) üzenetére


r4z
nagyúr

A Google teamviewer mac wake on lan kifejezesre kiadott elso ket talalata minden szukseges informaciot tartalmaz.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55094) toth_janika válasza r4z (#55093) üzenetére


toth_janika
őstag

:R Őszintén ez nem jutott eszembe.

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#55095) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

PS2 Mac emulátorral van valakinek tapasztalata? Elég macerásnak tűnik a pcsx dolog.

yo

(#55096) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok!

Most keszulok az elso Mac gepem vasarlasara. Az erdekelne, hogy Ti mit tapasztaltatok az elmult evek alatt: azzal, hogy nehany napja megjelent az ujabb Macbook Air modell, az eddigi legfrisebb (2015-os) modell ara fog-e esni, s ha igen, akkor korulbelul mennyivel?

Udv!

(#55097) r4z válasza x220i7 (#55096) üzenetére


r4z
nagyúr

A raktarkeszlet utolso darabjait akciosan szoktak kiszorni. Bar ha azt nezzuk, hogy eddig is 300k-ert ment a korabbi szeria, a "2017-es" pedig 360k-ert megy, ne szamits nagy learazasokra.

Az idezojel azert van ott, mert a kulonbseg osszesen +200MHz CPU-ban, semmi mas nem valtozott. Ugyanugy Broadwell a platform, es ugyanugy early 2015 a modell megnevezese.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55098) x220i7


x220i7
tag

Ertem, hasonlora szamitottam... :)
Egyebkent letezik olyan uzlet, ahol AFA-s szamlaval tudok vasarolni hasznalt Air-t?

(#55099) vasi89 válasza Head88 (#55089) üzenetére


vasi89
addikt

de ő akkut keres és air-be :)

@x220i7: régen az ijoe.hu árult használt gépeket 27%os áfás számlával, mert a többség 0%os számlát ad ami nem tudom mennyire szabályos.

[ Szerkesztve ]

(#55100) lugosi válasza Ragnar95 (#55091) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A swiftre gondoltam, de már találtam, köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.