Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55751) Head88 válasza majestic (#55748) üzenetére


Head88
addikt

A csúcs gépek apple-nél (is) kevésbé értékállóak mint a többi. Erre még rájön az, hogy a Magyar használt piacon senki sem hajlandó annyit adni érte mint amennyit valójában ér.
Kérdésedre a válasz, 3 év múlva kb 400at fog érni a gép. (talán egy kicsivel többet)

Az ÁFA visszaigénylésből jól értem, hogy nem magánszemélyként vásárolod?

[ Szerkesztve ]

(#55752) TigerCat válasza Head88 (#55751) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja. Mac-ezni nem a csórók sportja (még amcsiban sem), de ha "fussa" rá, nagy királyság. Azt kell átgondolni, hogy a prémium termék és a márka megéri-e az árát. Az biztos, hogy kollégáknak klasszikus Office munkára nem vennék, teljesen felesleges pénzkidobás lenne. Azonban aki videókat vág és grafikázik, annak simán.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55753) Alex91 válasza majestic (#55748) üzenetére


Alex91
félisten

Azt kell mondjam, hogy aki Windows alatt szinte minden trukkot, bill. kombinaciot stb. tudja, annak nehez lesz valtani. Tapasztalatom szerint ilyen teren van egy olyan ember tipus, aki mar valamit megszokott, akkor mindig ugy akar mindent csinalni, ahogy eddig. Minden valtozas xar es az idegeire megy. A masik tipus meg probal alkalmazkodni. Ugyan eddig igy csinaltam, de most itt hogyan is kell csinalnom...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55754) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ezt ismeritek?

Cyber Pass for Mac

2 napja vettem észre a sztórban. Megvagyok a jelszóval (amíg nem lesz ujjlenyomat olvasós külső billentyűzet), de ígéretesnek tűnik. Már ha igaz amit állít...

Ja és magyar fejlesztő.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55755) mijos


mijos
senior tag

Ha felrakok egy alkalmazast (utorrent, androidfilestransfer) miert tunik el az ikon az asztalrol kikapcsolas utan?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#55756) r4z válasza mijos (#55755) üzenetére


r4z
nagyúr

Marmint a dockrol? Jobb klikk az ikonjan, options, keep in dock.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55757) tDr1v3r válasza majestic (#55740) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Csak azért hogy Apple legyen meg nem csak legális programokkal használd (ami eleve ciki ha gépre telik) felesleges Mac-et venned.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#55758) TigerCat válasza mijos (#55755) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A uTorrent trükkös. Amit letöltesz, az telepítő, ha kész, törölheted a letöltött fájlt. Sajnos nem teljesen egyértelmű... Amit a dokkon szeretnél látni, azt jobb gombbal kattintva tudod rögzíteni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55759) Smiley válasza tDr1v3r (#55757) üzenetére


Smiley
őstag

Amilyen software-es minosegi melyrepulesben van ez az OS mar lassan egyaltalan nem erdemes apple notebook-ot venni. Meg 2-3 ev es ott tartunk, mint anno a windows eseteben... egy hatalmasra hizott bughalmaz lesz belole.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#55760) tDr1v3r válasza Smiley (#55759) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tbh a Windows-ban kevesebb bug van. Ha jó lesz a Fluent Design nem is kérdés, hogy lépek a fenébe erről a bughalmazról.

Mostanában volt egy olyan problémám hogy random bekapcsolt az optikai kimenet a jack dugaszomban, és ezzel ugye letiltotta a belső hangszórókat. Takarítottam, kifújtam levegővel, piszkáltam a pöcköt a csatiban de no luck... aztán csináltam SMC-PRAM resetet és tökéletes lett. Úgy egy hétig... nem tudom hogy mit szartak el, de ahogy utánanéztem ez már lassan egy évtizede fennálló probléma sokaknál. De a DisplayPort-HDMI kábeles történetem is megérhetne egy misét, egy kiváló kábel ami egy Mac Minivel és egy Dell notival is tökéletesen működik aztán az MBP-men, irónikusan a 10.12.3-es frissítés óta random dobálja a jelet.... Windows-al még nem próbáltam a gépen, de a csati nem retkes és a kábel is kiváló volt majd' egy évig ezzel a géppel, másokkal meg ugye jól működik. De ha már itt tartok, a 10.12.1-es frissítés óta (amit megoldott a 10.12.4 ha jól emlékszem) fennállt glitches képernyőtükrözés (framebuffer, csak csíkos kép jött elő - pedig extendedben kiválóan működött) is megér egy misét. Mint valami kib.szott bétateszter, komolyan... ilyen problémáim nekem még egyszer se voltak Windows-os gépen, pedig aztán az én asztalim olcsóbb komponensekkel van összerakva, csak úgy mint haveroknál.

A munkahelyemen majd akarok prezentálni egy új Access appot, de komolyan gondolkozok azon hogy csak arra az időre felhúzok egy Bootcamp-os Windows-t hogy véletlenül se legyen probléma... és ez azért már bőven kimeríti a szánalmas kifejezést, úgy érzem.

Köszi iPhone, úgy tíz évvel később de sikerült elhoznod azt hogy a Mac a mélypontjára kerüljön és olyan ember is gondolkozzon a Windows-ra váltáson aki amúgy szinte gyerekkora óta Mac-hez van szokva...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#55761) kkp900 válasza Nescafé (#55744) üzenetére


kkp900
senior tag

Mekkora ,és milyen kártyát vettél bele? :)

(#55762) wm2 válasza tDr1v3r (#55760) üzenetére


wm2
őstag

"Köszi iPhone, úgy tíz évvel később de sikerült elhoznod azt hogy a Mac a mélypontjára kerüljön"

+1

Közben olvass egy kis ifjúsági magazint (aka iM) hogyan toborozzák a híveket, néha a pofám leszakad a szinttől, amit képviselnek

Ozora <3

(#55763) Nescafé válasza kkp900 (#55761) üzenetére


Nescafé
őstag

Scandisk ultra 128 GB

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#55764) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Az normális,hogy eléggé meleg volt a gép alja barátok közt nézése közben? ;] Rtlmost ennyire nyírja a gépet? :Y

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55765) majestic válasza TigerCat (#55750) üzenetére


majestic
őstag

Kicsit régi a cikk de vágom mi a helyzet. Gondolom azóta szoftveres téren fényéveket javúlt a helyzet. Billentyű kombinációkat nem használok most sem és nem fogok (ha lesz a Mac-em) sem. Az ár nagyon húzos, annál inkább, hogy tavaly vettem egy csúcs PC-s laptopot...

Nem gáz szerintem, ha valaki vesz egy millás gépet de nem akar még kiadni 2-3000 eurót kiadni szoftverre :). De ehhez mindenki úgy áll hozzá, ahogy akar...

Nagyon köszi mégegyszer a tanácsokat (szívesen veszem ha még jönnek tippek/tanácsok), ennek tükrében fogok dönteni.

Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#55766) lmno válasza majestic (#55740) üzenetére


lmno
őstag

(akár két csúcs PC-s laptop is kijönne az egy MacBook Pro árából)

Mondjuk ezt azért nem mondanám, mert egy jobb Dell XPS is 700 ezertől indul...

(#55767) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Lehet összefüggéstelen a dolog, de nem bírok rájönni mi bolondítja meg néha a ventit... tevékenységfigyelőben megnéztem, semmi nem indokolja, hogy ennyire kellene pörögnie.... nem zabálja semmi a procit!
A fissítés (10.12.6.) okozhatta ezt szerintetek? (bug?)
Nem! A meleg miatt sem, most pl. 23 fok van a lakásba és majd felszáll :)

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#55768) Smiley válasza Frontiner (#55767) üzenetére


Smiley
őstag

Fogadjunk, hogy a spotlight...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#55769) tboldi


tboldi
nagyúr

Kint van az 5. High Sierra developer beta. :)
A 4-es egész tűrhető volt, remélem, nem csesztek el semmit, ami eddig működött. :D

(#55770) Ragnar95 válasza TigerCat (#55754) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Weboldal olyan szinten amatőr és igénytelen, hogy ezek után nem szívesen bíznám rá a jelszavam. Tele nyelvtani hibákkal az egész, ráadásul valami ingyenes weboldalszerkesztő szolgáltatással lett összedobva, katasztrófa.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55771) lugosi válasza FIREBLADE78 (#55764) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Normális. A gép tiltakozik.

:DDD

(#55772) Mr.C válasza majestic (#55765) üzenetére


Mr.C
őstag

Én windows-ról váltottam macOS-re (mint fő oprendszer) de van win is telepítve az ssd-re. Tömören amire rájöttem:
A Microsoft agresszív, az Apple meg f*sz a "júzerrekkel" :D

Amire jó a Mac: sztem a content creation és üzleti dolgok (pl management). Én rendkívül szeretem az asztalok megoldását. Mert minden egyes full-screen app külön desktop-on van, nem úgy mint a Windowson, hogy minden mindent takar. Sokkal átláthatóbb. Valamint csekély dolog, de használ, hogy nem látod az értesítési sávot, azaz nem nézed meló közben, mennyi az idő stbstbstb, hanem 98% a munkára tudsz figyelni.

Ez csak egy rövid meglátás és szigorúan szvsz

sudo rm -rf /*

(#55773) Frontiner válasza Smiley (#55768) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Jóformán soha nem használom. Kapcsoljam ki? Az megoldja a "pörgést" ? :)

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#55774) TigerCat válasza Ragnar95 (#55770) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A sztórban találtam, oda azért csak nem kerül be minden hulladék app... Amúgy az összes távol-keleti alkalmazás ilyen. Volt olyan is, aminek letöröltem az összes nyelvi fájlját, mert akkora hulladék volt a felület. Vagyis a szöveg. Na mindegy, nem tettem fel, megvagyok a jelszavammal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55775) Smiley válasza Frontiner (#55773) üzenetére


Smiley
őstag

Ha az mds vagy mdstore ami tekeri akkor az a spotlight lesz. Nalam az szokta mostanaban hajtani.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#55776) Frontiner válasza Smiley (#55775) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Egyik sem! Mindkettő 0%
Tök normálisak a folyamatok, sehol nem látok kiugróan magas %-o(ka)t. A legtöbbet (egyenként 20-30%) a kernel_task és a WindowServer fogyasztja, ennyi. Miden más folyamat pár %.

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#55777) Head88 válasza Frontiner (#55776) üzenetére


Head88
addikt

A lemez fülön is nézd meg, hátha valami folyamatos írási feladatokat csinál a gépeden. Az is befűthet.
De a kernel task 20-30% is sok. Nálam pl: 5%-ot eszik.

[ Szerkesztve ]

(#55778) wm2 válasza Head88 (#55777) üzenetére


wm2
őstag

most egy 17 fokos helységben vagyok és 46 fokon pörög alapból, ez a 10.12.6 óta van így, hogy vmi kicsit jobban megtekeri, nem is megy le 40 alá, 10.12.5-nél tétlen állapotban uebben a helyiségben 37-38 szokott lenni

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55779) Head88 válasza wm2 (#55778) üzenetére


Head88
addikt

Én Mavericks-óta figyelem a hőmérsékleteket. Az én 2012 15" Pro-m 50fok alá nem megy. Most egy 28fokos szobában vagyok és 55 Celsius a gép procija. És már lassan megérett a gép egy újrapasztázásra.

Neked milyen géped is van?

(#55780) wm2 válasza Head88 (#55779) üzenetére


wm2
őstag

2016 rMBP 13" ezen jobban megfigyelhető, mivel tétlen többnyire passzív, ráadásul friss telepítés volt, ami nem hozott megváltást a mail fagyásokra sem, amit Apple számlák okoznak :)

Ozora <3

(#55781) Head88 válasza wm2 (#55780) üzenetére


Head88
addikt

Vicc, hogy az Apple saját számlái okozzák a mail app problémákat.
Amúgy az én gépem is kvázi passzív. Alapjáraton nincs hangja és szinte midig alapon megy. (2000rpm)

[ Szerkesztve ]

(#55782) wm2 válasza Head88 (#55781) üzenetére


wm2
őstag

azért nem mindig, van amikor kibírja és nem dől össze, de jót lehet rajta nevetni igen

Ozora <3

(#55783) Frontiner válasza Head88 (#55777) üzenetére


Frontiner
aktív tag

A legtöbbet a "launchd" használja ~700MB. Nemtom miez!? :F
A kernel_task-al tudok vmit tenni, hogy kevesebbet egyen?

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#55784) wm2


wm2
őstag

a feleslegesek tekerések közül ez volt a legviccesebb, a hanyagság a belexaromság mintapéldája:

com.apple.NowPlayingTouchUI.plist

TouchBar-t keresi nem TB-s gépen. :))

Ozora <3

(#55785) Head88 válasza Frontiner (#55783) üzenetére


Head88
addikt

Az csak a launch daemon, azzal ne foglalkozz. Jó úgy ahogy van.
A kernel_task-ot nem tudom.

(#55784) wm2
Ez durva.

[ Szerkesztve ]

(#55786) wm2 válasza Head88 (#55785) üzenetére


wm2
őstag

és akkor ment a "pushing respawn out by 10 seconds" és SIP kikapcsol, hogy ezt a "macOS is constantly trying to launch the TouchBar software on a non-TouchBar machine"-t manuálisan töröld, mert nem kell oda és ez alfa verziók kidobásánál senkinek nem tűnt fel, ez a durva

Ozora <3

(#55787) Head88 válasza wm2 (#55786) üzenetére


Head88
addikt

Csak úgy osztják nekünk a minőséget...

(#55788) wm2 válasza Head88 (#55787) üzenetére


wm2
őstag

napfényben, mert az mostanság van belőle bőven, takarítottam a kijelzőt és furcsa dologra lettem figyelmes, nem tudom, hogy pixel, kopás vagy csak mikroszemcsék aka egyenetlen felület, de már lexarom :-)

Ozora <3

(#55791) Ragnar95 válasza TigerCat (#55774) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sajna minőséget nem ellenőriznek a store-ban, csak azt, hogy az AppStore szabályzatát betartja-e az app. A nyelvtudás hiányával még nem is lenne gond, de hogyha annyira igénytelen a fejlesztő, hogy átnézesse valakivel a weboldalt kiadás előtt, nem igazán tudok megbízni benne, hogy a programot megfelelő minőségben írja meg. Ha pedig még ezen felül egy weblapot sem tud összedobni, hanem valami kész sz@rt használ, végképp hogy bíznék meg benne, hogy a kriptográfiához ért az illető?
Persze ettől függetlenül ne legyen igazam, de ilyen kényes adatoknál úgy vagyok vele, hogy jobb a biztonság.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55793) TheShow válasza r4z (#55792) üzenetére

MacBook-ok helymeghatározása mi alapján történik?
Van erre valami külön szenzor a gépekben (GPS?), vagy a wi-fi adatok alapján lövi be a helyet magának?

iPhone-ról osztom meg a laptopnak jelenleg a netet, és sem a helymeghatározás alapú időzóna beállítás, sem a Maps nem tudja azonosítani a tartózkodási helyemet... :F

(#55794) r4z válasza TheShow (#55793) üzenetére


r4z
nagyúr

Wifi alapjan megy. Az idozonat mondjuk illene tudnia beallitania IP location alapjan is, engedelyezve van az adatvedelemnel a helymeghatarozas?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55795) TheShow válasza r4z (#55794) üzenetére

Igen, minden szükséges engedélyt megadtam, de valamiért mégsem megy.
Sebaj, holnap talán leszek wi-fi közelben, kipróbálom, úgy ihletet kap, vagy sem. Ha nem, akkor azért elgondolkozok, mit is tegyek. :)

(#55796) Amarton


Amarton
tag

NTFS írásra melyik progit használjátok?

http://kodolas.skoda-muszerfal.hu

(#55797) Head88 válasza Amarton (#55796) üzenetére


Head88
addikt

Paragon NTFS for Mac 15

[ Szerkesztve ]

(#55798) Nescafé válasza Head88 (#55797) üzenetére


Nescafé
őstag

+1

 iPhone 15 Pro

(#55799) Ragnar95 válasza Amarton (#55796) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tuxera

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55800) TigerCat válasza Amarton (#55796) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Paragon (összefoglalóban a link)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.