Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56951) Black Dragon válasza kpetyke (#56950) üzenetére


Black Dragon
addikt

Árban nem tudom, szerintem Svájcban azért olcsóbbak az Apple termékek, de erről pontos infóm nincs, csak sztereotípiám, hogy itthon minden sokkal drágább.:)

De egyébként igen, alapvetően a termékben és a garancia tekintetében nincs különbség. Az AppleCaret itthon az iPhone kivételével bármire meg tudod vásárolni, a bárholt nem mondanám, de lényegében ott is csak egy terméket kapsz, ami bolttól független.

(#56952) kpetyke válasza Black Dragon (#56951) üzenetére


kpetyke
tag

svájc: mbp 13 2017 touchbar 460k
itt a 2016-os 530k 2017:680k

elég furának tartom ezeket a különbségeket :(

[ Szerkesztve ]

(#56953) nord_ válasza r4z (#56948) üzenetére


nord_
veterán

Úgy tudom, hivatalos Apple-garanciával vásárolt termék esetében a hivatalos Apple-szervizek csak a garancia meglétét vizsgálják. De ha kpetyke felhívja az ingyenes mo-i Apple telefonszámot, biztosan elmondják neki, mi a helyzet. ;)

(#56954) kpetyke válasza nord_ (#56953) üzenetére


kpetyke
tag

köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#56955) papp_no1 válasza papp_no1 (#56139) üzenetére


papp_no1
senior tag

Sajnos azóta sem kaptam egyetlen választ sem Tőletek.. Eladtam a gépet, most gép választás előtt állok.

2015 rmp
2016 rpm
vagy sima macbook 12 2015/16

Van akkora teljesítmény különbség a 15-16os rmp-k közt h megérné azt az 50-60ezres felárat?

(#56956) Black Dragon válasza kpetyke (#56952) üzenetére


Black Dragon
addikt

Sajnos ez nem furcsa, kis hazánk az inkább.:) Mint kiderült az új iPhone X is az egész világon nálunk lesz a legdrábább, lájk?:)

Az árfolyam most elég jónak mondható, így külföldön vásárolni jelenleg sokkal jobban megéri, mint itthon bármilyen formában beszerezni. Tehát ha megoldható neked a svájci vétel, akkor vedd ott!:K

(#56957) Diokhan válasza papp_no1 (#56955) üzenetére


Diokhan
addikt

Szerintem ez nagyban függ attól, hogy mire szeretnéd használni. Ha folyamatosan 8 órás 4K videókat renderelsz youtube-ra, vagy hasonló számítási teljesítményt igénylő programokkal dolgozol, akkor valóban érdemes válogatni, de ha csak "mezei" felhasználó vagy (no offense), akkor teljesen mindegy, hogy melyiket veszed meg, mert nem fogsz tapasztalni nagymértékű különbséget. Nekem egy 7 éves 13 colos próm van (mid 2010) és imádom, mai napig is simán megy 6 giga rammal és 128 sösödövel, semmi bajom nincs vele, bár a halivúdi terveimről le kellett mondanom. :DDD

Talán ami szembe tűnő különbség még átlag felhasználóként is, az a kijelző, hogy retina vagy nem retina. Én sosem láttam még retina prót, nekem nem olyan, de nem is bánom, nekem nem hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#56958) general válasza TigerCat (#56915) üzenetére


general
addikt

és Ragnar95 köszi! azóta a Forkliftét ki is tanultam. kicsit fura a logika (Apple-nél nem lepődünk meg ezen...), de most már érthető, megoldottam

[ Szerkesztve ]

(#56959) kpetyke


kpetyke
tag

Milyen dokkolót (usb-3, usb-c, hdmi legyen rajta) ajánlotok? Esetleg kínai alternatíva?

(#56960) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Kint van a High Sierre GM is, akit érint!:)

(#56961) r4z


r4z
nagyúr

Dedikalt GPU-val rendelkezo rMBP juzereket kerdeznem: Parallelsben at lehet adni a dedikalt GPU-t egy VM-nek teljesen, ha a macOS az integraltat hasznalja?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56962) megema válasza Black Dragon (#56960) üzenetére


megema
őstag

Elkezdtem a frissítést Sierráról, de egy ideje nem látok haladást. Volt pár újraindulás, most vagy 20 perce azt írja “Telepítés folyamatban. Hátralévő idő számítása...” :F Nem kérdezett még semmit, és nem is melegszik. Billentyűzet háttérvilágítás nem kapcsol be, monitor ki-bekapcsolást viszont észleli.

(#56963) megema válasza megema (#56962) üzenetére


megema
őstag

Force Shutdown > Recovery-ből telepítés. Most halad.

(#56964) r4z válasza megema (#56962) üzenetére


r4z
nagyúr

Szerintem epp a fajlrendszert konvertalta APFS-re, ott nekem is megallt egy idore a beta telepitoje.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56965) wardemi válasza Syl (#56864) üzenetére


wardemi
senior tag

pl a saját chip illetve a dedikált hw a felismerésre és az ott használt technológiai megközelítése

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#56966) megema válasza r4z (#56964) üzenetére


megema
őstag

Lehet, csak az volt a fura, hogy abszolút nem melegedett. Mintha idle-ben ment volna.

Már fent van, minden oké. APFS konvertálás is megtörtént.

(#56967) r4z válasza megema (#56966) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, mert a fajlrendszer konvertalasa SSD intenziv muvelet, CPU-t alig zabal.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56968) Diokhan válasza Black Dragon (#56960) üzenetére


Diokhan
addikt

Tudjuk már, hogy mikor jön ki a végleges?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#56969) Syl válasza wardemi (#56965) üzenetére


Syl
nagyúr

Tekintve hogy a Lumia 950 két éve ugyanezt tudta, nem látok benne újdonságot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56970) r4z válasza Syl (#56969) üzenetére


r4z
nagyúr

Az apro kulonbseg, hogy a Lumiat barmikor atverhetted egy fenykeppel, ez teljesen mas elven mukodik. Innovativnak innovativ, bar ebben az arcelemzesben nem erzek nagy potencialt a biometrikus vedelmen kivul.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56971) Nescafé válasza Diokhan (#56968) üzenetére


Nescafé
őstag

Szeptember 25

 iPhone 15 Pro

(#56972) wm2 válasza wardemi (#56965) üzenetére


wm2
őstag

Igen. Már megy az iFjúsági Magazinon az "egy rMBP erejével bír". :)

Ozora <3

(#56973) wardemi válasza wm2 (#56972) üzenetére


wardemi
senior tag

Láttam láttam, kő az e-pénisz méregetés, de hát minden "szaksajtó" ezt műveli XD

Syl: öm oké akkor csak kullog a nép után és ennyi, elengedtem, 1 év múlva térjünk vissza rá, hogy alakul a tendencia illetve, hogy egy képpel átvered-e mint az előző piaci szereplőket és többi . :) lehet az egész csak egy jó marketing ^^ :D + várjuk meg mit tudd majd a droidos AR

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#56974) wm2 válasza vasi89 (#56923) üzenetére


wm2
őstag

Nagy frissítést kap a VOX iOS-en és macOS-en. Jó lenne ha macOS-en is megkapná a Spotify Premium-ot.

Ozora <3

(#56975) wardemi válasza wm2 (#56974) üzenetére


wardemi
senior tag

Várós :/ én is ezt hiányoltam ugye anno.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#56976) vasi89


vasi89
addikt

Valaki tud ajánlani normális usb3-as dokkolót 2014es pro-hoz? Valami ehhez hasonlót.

@wm2: azt én sem bánnám, ha végre megkapná.

(#56977) TBMC


TBMC
addikt

ha kijon a végleges high sierra, munkagépre, amit 24/7 használok, mennyire ajánlott feldobni szerintetek?
- gondolom adobe pack és egyebek már kompatibilitással rendelkeznek e felé.

markbellus.hu 

(#56978) Syl válasza r4z (#56970) üzenetére


Syl
nagyúr

A 950 infrás írisz-érzékelővel működik, nehéz fotóval átverni. Amire te gondolsz az a Samsung megoldása.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56979) Black Dragon válasza TBMC (#56977) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szerintem 1-2 hetet biztosan várj vele, vagy legalább az első visszajelzésekig, esetleges komptaibilitási gondok elhárításáig.

(#56980) papp_no1 válasza Diokhan (#56957) üzenetére


papp_no1
senior tag

Köszi a választ igazából az előző 2013late gépem is azért lett cserélve mert lejár a biztosítás róla s szeretnék egy sok garis gépet tehát nem feltétlen a nagyobb teljesítmény kellene, mivel csak netezek meg szökőévente photoshop.

(#56981) Diokhan válasza papp_no1 (#56980) üzenetére


Diokhan
addikt

Akkor ebben az esetben javaslom, hogy ár/érték+biztosítás legyen a fő szempont, esetleg némi külcsín :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#56982) TigerCat válasza TBMC (#56977) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azonnal told fel! Maximum pár napig-hétig csak netezni használod a géped. Vagy levélnehezéknek...
;]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56983) vasi89


vasi89
addikt

Van egy tippem h nem csak én vagyok ennyire suttyó h nem csak megvásárolt programokat használ. Na azok szintén ne frissítsenek egy pár hétig... :U ;]

(#56984) TheMarci válasza vasi89 (#56983) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha megvetted a programot, akkor meg max veheted meg az új verzióját n+1 verziónéven, ami meg támogatja a rendszert..

Do You Dream?

(#56985) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Sziasztok!

A 2013-as MBA-m még sose volt újratéve és azt tervezem, hogy High Sierra előtt mindent lédúrok róla és nyomok egy clean install-t. Gondolom jót fog tenni az új file rendszernek, viszont ezt nem tudom, hogyan csináljam majd meg.

Esetleg van valakinek valami pontozott leírása, hogyan nullázzak/telepítsek (recoveryből?) teljesen újra egy rendszert? Nagyon hálás lennék érte. :R

Time-Machine mentésem már van, bár azt is csak most kezdtem el nézegetni, hogyan is működik.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#56986) wm2 válasza vasi89 (#56983) üzenetére


wm2
őstag

"OS X El Capitan update breaks some music software" -óta nem várós

https://ask.audio/articles/5-reasons-musicians-producers-and-djs-should-avoid-updating-to-os-x-1011-el-capitan-today

meglepne ha most is simna lenne a dolog

Ozora <3

(#56987) TBMC válasza TigerCat (#56982) üzenetére


TBMC
addikt

ááá király! végre szabadság! :D
a főnököm imádna. ;]

markbellus.hu 

(#56988) Diokhan válasza vasi89 (#56983) üzenetére


Diokhan
addikt

Hálistennek én nem használok olyan programot, ami nem legális, de kiváncsi lennék, hogy miért nem szabad frissíteni. Származik abból bármi bajom, ha nem az Appstore-ból töltöm le a programot?
Gondolok itt például a torrent kliensre, ami ingyenes, vagy a Viber-re, ami szintén ingyenes és hivatalos oldalról letöltött, de egyikük sem az app store-ból van.

(#56985) Matada2.3: Sosem volt még újra rakva? Milyen rendszer van rajta? Én legszivesebben vissza mennél havas leopárdig, mert az sokkal szebb volt, mint ahogy iPhone-on is inkább az iOS6 jött be kinézetre és sebességre is.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#56989) wm2 válasza Diokhan (#56988) üzenetére


wm2
őstag

és a filmeket hol veszed? ;]

Ozora <3

(#56990) vasi89 válasza Diokhan (#56988) üzenetére


vasi89
addikt

Az a legnagyobb gond ami TheMarci írt. Kijön az új OS és az addig használt programod már nem kompatibilis vele, ami nevetséges. És várhatsz amíg a következő verziót is feltörik. De ami még rosszabb, hogy sokan a verziófrissítésért plusz pénzt kérnek.

Nem a freeware programokkal van a baj, nálam pl a paragon ntfs létszükséglet, de minden évben inkompatibilis lesz az új OS-el. Tavaly megvettem mert abból elég kaotikus a tört verzió, viszont morcos leszek hogyha idén a frissítés is fizetős, egy olyan alap dologért amit a mai napig nem értek miért nincs benne az OSX-ben. Túlzottan sok tört programom nekem sincs de pl a little snitch és istat menus totálisan használhatatlanok lesznek. Ezeknek nem a filerendszerhez van köze mert minden évben eljátsszák :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56991) Diokhan válasza wm2 (#56989) üzenetére


Diokhan
addikt

Sehol. Filmet moziban nézem, de nagyon kevés alkalommal idő és érdeklődés hiányában. A torrent az X-akták és az Agymenők miatt kell, mivel mindkettőt eredeti nyelven nézem angolul. Ja és az asszonynak Szulejmán vagy nyócezer rész...

(#56990) vasi89: Nem kompatibilis? Gondolom az új filerendszer miatt... vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#56992) TBMC válasza Diokhan (#56991) üzenetére


TBMC
addikt

alapból. általában majdnem minden app kompatibilitási problémákkal küzd teljes OS frissítését követően, ha cska korábban nem adtak ki frissítést az adott apphoz ami már fel volt készítve az új OSre.

markbellus.hu 

(#56993) Matada2.3 válasza Diokhan (#56988) üzenetére


Matada2.3
veterán

A legfrissebb sierra, úgy értve nem volt újrarakva, hogy teljesen tisztán, ahogy alapból kellene.

Finn the human

(#56994) metju


metju
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy egy 2011-es MacBook Pro (13) akkumulátorát hol érdemes cseréltetni? Illetve honnan érdemes beszerezni, ha magam is vállalkoznék a műveletre? Sajnos 60% körüli az akkumulátor teljesítmény, ami mostanában azért érezteti hatását. Utánaolvasva arra jutottam, hogy ugye A1278 típust kellene keressek, de sok helyen egyben írják az A1322-vel. Valamin a gépem modellszáma (?) MC700LL/A, ami sok helyen megintcsak nem olvasható vásárláskor.
Előre is köszi!

(#56995) bmwk1200s válasza TBMC (#56977) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha fo munka gep, akkor .4 frissitesig nem ajanlott.

Semmit sem írok alá!

(#56996) Diokhan válasza TBMC (#56992) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem azért vannak a fejlesztői béták, hogy mire a végleges kijön, addigra minden appot megcsináljanak úgy, hogy az kompatibilis legyen? Feltéve, ha a fejlesztő ad magára egy kicsit is...

(#56993) Matada2.3 : Így már értem.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#56997) Matada2.3 válasza Diokhan (#56996) üzenetére


Matada2.3
veterán

És tudsz esetleg a clean install-hoz valami tuti leírást? :)

Finn the human

(#56998) Diokhan válasza Matada2.3 (#56997) üzenetére


Diokhan
addikt

Hogynemá':

Egyik móccer'

Másik móccer'

Az elsőt javaslom jobban, mert az a full clean :K ;)

Remélem inglist nyesed :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#56999) Dhampir válasza Diokhan (#56998) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélem inglist nyesed

Ő már nyesi.

(#57000) Matada2.3 válasza Diokhan (#56998) üzenetére


Matada2.3
veterán

Kenem vágom, és nem utolsó sorban vielen dank! :P

Finn the human

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.