Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56101) nord_ válasza Black Dragon (#56091) üzenetére


nord_
veterán

Szerintem nem fura: az ember bizonyos összeget szán a gépre - és a tavalyi, illetve az idei modell nagyjából egy árban van. Abban viszont igazad van, hogy a két modell közti különbség érdekelt, konkrétan az, hogy érezhető-e számottevő fejlődés. Mert ha nem, akkor a kifutó modell nagyobb tárhelye és a 2.3 vs 2.9 GHz inkább a 2016-os darab felé billenti a mérleg nyelvét.

(#56102) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

HDD szalagkábelt keresek mid 2010 13"-os Macbook Pro-hoz.

Elvileg a 2009-2010-es évjárat kompatibilis vele. A kábel alkatrész száma 821-0814-A

https://heureka-kreativ.hu

(#56103) Head88 válasza trisztan94 (#56102) üzenetére


Head88
addikt

Ebay-en nézz körbe. Pl:[link]

(#56104) trisztan94 válasza Head88 (#56103) üzenetére


trisztan94
őstag

Örök hála! :R

https://heureka-kreativ.hu

(#56105) Black Dragon válasza nord_ (#56101) üzenetére


Black Dragon
addikt

Elég sok külföldi összehasonlító cikk van a neten, nyugodtan nézz körbe, akár youtube-on is, hogy érezhető-e ez a különbség, a tesztelőknek mik a benyomásik, de szerintem annyival nem ér többet a frissített széria, hogy valamely alapvető igényedből leadj(pl.: tárhely).

(#56106) tboldi


tboldi
nagyúr

Ha valaki erre várt: [link]

(#56107) TigerCat válasza tboldi (#56106) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az első kommentelővel értek egyet. Minit a népnek.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56108) nord_ válasza Black Dragon (#56105) üzenetére


nord_
veterán

Igen, közben elolvasgattam rengeteg összehasonlítást; én is erre jutottam. :R

(#56109) NTX


NTX
tag

Ha a Paralells win10-el nem akar elindulni, illetve leállni egy frissítés után azzal mit lehet tenni, van valamilyen javító program vagy hasonló hozzá?

(#56110) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Felhúzható a 13"-as rMBP virtuális asztalfelülete 1680x1050-ről 1920x1200-ra? Lehet, hogy elvetemült ötlet, de ha megoldható valahogyan kipróbálnám.

(#56111) lmno válasza r3dsnake (#56110) üzenetére


lmno
őstag

(#56112) x220i7


x220i7
tag

Szóval az én kérdésemben senki sem tud támpontot szolgáltatni?

Az egyik gondom az iCloud Drive-val volt, mégpedig az, hogy akár a Macbook-on, akár böngészőből ha feltöltök bármit, az iPhone-omon a Drive-ban nem jelenik meg, pedig mindenhol ugyan azzal a Gmail-os fiókkal vagyok bejelentkezve.
Ha viszont fényképezek a telefonnal, a számítógépen rövid időn belül beszinkronizálnak a képek.

A nagyobb gond a spacebar. Az élek és a sarkak nem érzékelik a leütést, csak ha erősebben odanyomok, illetve a közepe is ilyen. Ha bármelyik alsókategóriás notit veszem figyelembe, azoknak is jobb az érzékelése. Ez mitől lehet? A többi gombbal nincs semmi gond. Van még rajta októberig jótállás. (edigital) Mire számíthatok?

(#56113) r3dsnake válasza lmno (#56111) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, de sajnos HiDPI 1920x1200-at nem tud, csak sima, nem skálázott fullhd-t.

(#56114) Diokhan válasza trisztan94 (#56102) üzenetére


Diokhan
addikt

Az nekem sem ártana, mert a már úgy vettem, hogy nem működik rajta az alvó led vagy mi az...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#56115) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nemrég mintha valakinek FTP gondja lett volna, esetleg érdemes lecsapni rá:
Yummy FTP Pro $0,99

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56116) Black Dragon válasza x220i7 (#56112) üzenetére


Black Dragon
addikt

A telefonon nincs véletlenül az kikapcsolva, hogy akár mobilnettel is szinkronizálja az iCloud Driveot? Ezt tudom eképzelhetőnek tartani, mást nagyon nem.

(#56117) Diokhan válasza TigerCat (#56115) üzenetére


Diokhan
addikt

Nekem volt FTP gondom, megoldottam, de nagyon köszi!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#56118) TigerCat válasza Diokhan (#56117) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs mit, én is gyorsan leszippantottam, hátha egyszer még jó lesz valamire...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56121) tboldi válasza TBMC (#56120) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak 14 hsz-t kellett volna visszaolvasni. ;] :P

(#56122) TBMC válasza tboldi (#56121) üzenetére


TBMC
addikt

:B sorry

markbellus.hu 

(#56123) bmakszim válasza TBMC (#56120) üzenetére


bmakszim
senior tag

Valszeg nem konkrétan ezekkel a típusokkal. Bár, ha beraknának egy GeForce MX150-et melléjük, akkor kész is lenne a tökéletes 13" Pro!

(#56124) wm2 válasza bmakszim (#56123) üzenetére


wm2
őstag

Egyetértek. 🙂

Ozora <3

(#56125) TBMC válasza bmakszim (#56123) üzenetére


TBMC
addikt

'namajdegyszer! ;]

markbellus.hu 

(#56126) bmwk1200s válasza bmakszim (#56123) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Vagy a tökéletes MacMini! Négymagos i7 amúgy is volt már. Most már csak egy erősebb GPU kellene, 512GB SSD és kész is.

Semmit sem írok alá!

(#56127) Smiley válasza bmwk1200s (#56126) üzenetére


Smiley
őstag

Jo, de annak lenne ertelme es letjogosultsaga... tehat az apple a mostani vezetesevel az elen biztosan nem fogja meglepni. Amugy en a hetvegen raszantam az idot, es megnyugodtam, mert linux alatt sikerult az osx elmenyt megcsinalni. Normalis levelezo ami hianyzik, de ennyi kompromisszum belefer.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56128) Dhampir válasza Smiley (#56127) üzenetére


Dhampir
félisten

linux alatt sikerult az osx elmenyt megcsinalni :C

Normalis levelezo ami hianyzik

Thunderbird, Evolution?

(#56129) r3dsnake válasza Smiley (#56127) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

:DDD

(#56130) Smiley válasza Dhampir (#56128) üzenetére


Smiley
őstag

Thunderbird-et nem szerettem soha, az evolution jonak tunt elsore, de a ceges fail2ban allandoan kidobalja az ip-m, mert valami hulyeseget csinal az smtp auth-nal. Valoszinuleg ez lesz a vegleges, csak meg jobban utana kell nezni.
A kde3 volt az utolso aktivan hasznalt desktop linux-om, azota sok ido eltelt, es ez a gnome3 most nagyon tetszik. A hetkoznapi dolgokra tudja azt mint a mac os. A font rendering nem olyan szep, de erre is biztos van megoldas. Persze kompromisszumos kicsit, a windows-nal azert meg mindig fenyevekkel jobb... arrol nem is beszelve, hogy nekem rohadtul nem tetszik az az ut amin az apple jelenleg halad.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56131) bmwk1200s válasza Smiley (#56130) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Örülök, hogy neked ez sikerült. Csak én pl. elvárom az automata szinkront az eszközeim között 3rd party app nélkül és még azt is, hogy fusson az Adobe CS 2017, a Final Cut Pro X és még pár apróság. Nyilván lehet a linuxon is mókolni, hogy menjen a sync (pl. google-lel biztos menne), és biztos ki lehet váltani ezeket a pro appokat linuxos alternatívákra, de nekem a linux (otthoni környezetben) max a wint kiváltó tényező. Számomra és sokunknak nem megoldás a linux, különben már rég arra váltottunk volna.

Egyébként a Fedorának van egy egész macOS-es kinéző változata, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#56132) Smiley válasza bmwk1200s (#56131) üzenetére


Smiley
őstag

Persze nem mindenkinek jo... ezt alairom. Szamomra erthetetlen, hogy a mini-t nem tudjak rendberakni. Szerintem vinnek mint a cukrot, pici kussban van, es a celkozonsege nem vagyik eromure. 4 mag meg egy 1050-es nvidia. Tolem lehetne ez is rendesen tularazva, rohannek erte.
Persze ott a hackli, de az sem megoldas mindenkinek. A telefont en mar elengedtem, ott jo dontes volt szerintem android-ra valtani. Az osx-et azert meg en se akarom otthagyni, megiscsak tizen sok ev megszokas, de a jelenlegi yosemite ota tarto bughalmazokbol mar kezd rohadtul elegem lenni. Beleneztem a beta rendszerbe, alapveto dolgok nem mukodtek a public beta-ban... marmint olyan alap, mint a sleep vagy a dupla vidkari kezelese... es ezt a takolt fost fogjuk megkapni 1-2 honap mulva.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56133) bmwk1200s válasza Smiley (#56132) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én lekopogom, de nagyon régóta nem tapasztaltam komolyabb bugot. Pedig évek óta beta rendszer települ egyre másra.. clean installt terveztem, hogy végre megcsinálom, de azóta megint rá lett telepítve a high sierra beta. Stabil, rendesen működik, igaz az APFS-t kerülni kell egyelőre.
Elfogadom, hogy sok hiba lehet, mert sokan panaszkodnak. Örülök, hogy engem elkerülnek a komoly hibák.
Párom 2016os MBP-ja, ami munkaeszköz, szintén stabil, gyors és nem panaszkodott még bugra.
A minit én is szívesen cserélném, de igazából elvagyok vele.

Semmit sem írok alá!

(#56134) Dhampir válasza Smiley (#56130) üzenetére


Dhampir
félisten

A fontok "megfontolásához" a ttf-mscorefonts installer csomag (a Microsoft TrueType Core Fontokhoz), a ttf-liberation telepítése szebb betűket ad az alapállapothoz képest.

(#56135) x220i7 válasza Black Dragon (#56116) üzenetére


x220i7
tag

Nincs.

Közben voltam az Edigitalban is a billentyűzet miatt. Azt mondták, hogy meg kell rendeljek egy futárt, akkor kb. 2 hét. Ha beviszem hozzájuk, és úgy adom le, akkor meg 4 hét.
Másik megoldás a hivatalos szervíz lenne, de akkor meg fel kell menjek Budapestre Szegedről. Valakinek valami ötlete???

(#56138) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Akkora fagyásom volt, mint a ház. Best of kernel panic.
:C

Szerkesztettem egy .jpg fájlt, majd miután elmentettem, meg akartam nézni a végeredményt. Az egész rendszert hazavágta, amikor rányomtam a Space billentyűre... De legalább udvariasan közölte, hogy probléma miatt indult újra. Love Mac. Illetve lóvé.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56139) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg 2013 Late RMP-t használok, csere előtt állok.. Gondolkozom a 2015-ös ( ha találok jó árba használtan 2016-os) 12"-os macbookon vagy maradok a RMP-nál csak fiatalabbat veszek. Igazából a sajátommal semmi gond nincs, csak hogy 3 éves lesz és lejár róla a biztosítás.. Kizárólag internetre és ritkán filmezésre használom. Szerkeszteni max a gyári photos alkalmazásban szerkesztek. Tehát extrém processzort vagy ramot használó tevékenységem nincs. Safariba van amikor megvan nyitva 20-30 tab, azért az érezhető a gépnek..
Olvastam a topikban több ember használ 12-es gépet, elsősorban Hozzátok szólnék. Mi a véleményetek róla, mire kell figyelni, van e típus hibája. Milyen negatív tapasztalattal rendelkeztek? Akku ideje mennyire jó?

Köszönöm,ha segítetek

Norbi

(#56140) TBMC válasza x220i7 (#56135) üzenetére


TBMC
addikt

ha felhozod szervízbe akkor is leadástól számított min. 4 munkanapot fog igénybevenni a topcase csere.

markbellus.hu 

(#56141) Diokhan válasza TigerCat (#56138) üzenetére


Diokhan
addikt

Gép? MacOS verzió? Szerkesztőprogi? Csak azért kérdem, mert én is sokat csinálok hasonlót, hátha meg tudom előzni a hasonló kernel pánikot. :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#56142) x220i7 válasza TBMC (#56140) üzenetére


x220i7
tag

De miért?
Egyébként most válaszolt az iStyle, hogy abban az estben, ha időpontot foglalok és van nekik raktáron a szükséges alkatrész, akkor még akár aznap meg tudják csinálni. Ti láttok ebben valószínűséget?

(#56143) TBMC válasza x220i7 (#56142) üzenetére


TBMC
addikt

én eddig akárhányszor voltam szervízbe kb mindig leadott készülék után rendelikle a topcaset vagy épp az adott alkatrészt az Appeltől amin min 4 munkanap cserével együtt.

markbellus.hu 

(#56144) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!

Melyik programmal tudom beállítatni h mutassa mennyi időt bír még az akksi a 2017 es macbook pro-n?
Köszönöm! :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#56145) Dhampir válasza TigerCat (#56138) üzenetére


Dhampir
félisten

Nincs hibátlan operációs rendszer, ezt is csak emberek alkották. :)

(#56146) wm2 válasza Dhampir (#56145) üzenetére


wm2
őstag

jó de a macOS olyan szééééép... :) meddig tudja nyugtatgatni magát ezzel az ember? :)

Ozora <3

(#56147) TBMC válasza Zjunior (#56144) üzenetére


TBMC
addikt

tevékenységfigyelő/energia.
vagy istat menus.

wm2: már régen rossz, ha csak a szépsége miatt használja az ember ;]

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#56148) Syl válasza wm2 (#56146) üzenetére


Syl
nagyúr

Szép, de bármelyik linuxot 15 perc alatt mac-ké lehet alakítani.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56149) buvartacsko válasza Syl (#56148) üzenetére


buvartacsko
addikt

ez egyáltalán nem igaz.

(#56150) wm2 válasza Syl (#56148) üzenetére


wm2
őstag

én soha nem akartam azzá alakítani, a mac-et sem tudom már, hogy mivé gyúrjam, annyira unalmas egy idő után, hogy minden u_ott van, linuxon meg akkora a szabadságod, hogy csak a fantáziád szab neki határt, macOS-en próbáltam kitenni a dock-ot balra, de bugos a safari miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.