Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) Head88 válasza r3dsnake (#55350) üzenetére


Head88
addikt

2015-ös pro és air ugyanabban az árban? Gondolom akkor 13as pro-ról beszélünk integrált vga-val.

(#55352) r3dsnake válasza Head88 (#55351) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen.

(#55353) Head88 válasza r3dsnake (#55352) üzenetére


Head88
addikt

Ok. Akkor így érthető. Valamiért a 13as pro-kat nem tartom teljes értékű pro-nak, inkább egy átmenet azair és a pro között. (az árakból ítélve más sem)
A PRO szócskáról nekem a 4magos i7, és a diedikált vga jut eszembe és nem egy 2magos i5 és egy intel vga.

(#55354) bmwk1200s válasza Head88 (#55353) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem vagy ezzel egyedül!

Semmit sem írok alá!

(#55355) wm2 válasza Head88 (#55353) üzenetére


wm2
őstag

Nekem meg a CTO iMac Pro. Ami alatta van vicc.

Ozora <3

(#55356) bmwk1200s válasza wm2 (#55355) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én úgy tudom elég ütős lesz az iMac Pro, mikor karácsony felé megjelenik. Mi benne a vicc?

Semmit sem írok alá!

(#55357) Head88 válasza wm2 (#55355) üzenetére


Head88
addikt

Azért az imac pro kicsit más kaliber. (6-7 milliós árcédulával)
Egy mobil munkaállomást és egy asztalit soha nem érdemes egy lapon említeni. (teljesítményben)

[ Szerkesztve ]

(#55358) wm2 válasza Head88 (#55357) üzenetére


wm2
őstag

Igazad van, de az nVidia mobil lapkát sem az AMD-vel.

Ozora <3

(#55359) Head88 válasza wm2 (#55358) üzenetére


Head88
addikt

Valóban, és ilyen nem is történt. (legalábbis nem rémlik) :)

[ Szerkesztve ]

(#55360) wm2 válasza Head88 (#55359) üzenetére


wm2
őstag

Nem. De mindenkinek más a Pro. Egy programozónak, egy fotósnak és más egy zenésznek. Ezen belül meg aztán további szintek. Ha laptopoknál és a mobil munkaállomás szónál maradunk mi akkor egy Fujitsu Celsius 10 év garival? A 4 magos mobile i7 is egy desktop i5 csak. A mobile i5 meg egy asztali i3. Véleményem szerint az Apple "Pro" sokkal inkább egy felhasználási területet érint. Ez egy DJ-nél azt jelentheti, hogy elég neki a 13-as effektelni 2 bakelit közé. És miért nem elég az AIR? Tegyük egymás mellé a két gépet 50-60 fokon és hallani fogjuk. 🙂

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55361) Head88 válasza wm2 (#55360) üzenetére


Head88
addikt

Egy fontos dolgot kifelejtettem a mondandómból (ami nélkül valóban félreérthető)
A macbook vonal pro kifejezéséről beszéltem.
Tartom továbbra is hogy a 13as macbook pro inkább egy AIR S vagy AIR Pro mint egy Macbook pro. Ezt a nevet ugyanis az apple a mobil gépeinek plafonjára adta eredetileg. 13as pro-t semmiképp nem nevezném plafonnak. (apple vonalon)

Elvonatkoztatva az apple márkától, nálam egy igazán pro mobil munkaállomás a thinkpad p50, de a fujitsu celsius is jó példa.

[ Szerkesztve ]

(#55362) wm2 válasza Head88 (#55361) üzenetére


wm2
őstag

Mondjuk az AIR Pro nekem is az első gondolatom volt, amikor megjelent. De a 28W TDP i5/i7 elég sok Pro vonalat kiszolgál, ott, ahol a Broadwell AIR már elvérzik. Alapvetően mindegyik gépet szánták vhova. Ha komolyan vágni veszi vki a 13-ast az vmit nagyon benézett.

Ozora <3

(#55363) r3dsnake válasza Head88 (#55361) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lightroomhoz 2 monitorral legalább olyan fürgén elvan a 13-as Pro, mint az i5-3550 / R9 270X-es asztali gépem, amit váltott.

(#55364) Head88 válasza r3dsnake (#55363) üzenetére


Head88
addikt

Én pont, hogy nem a felhasználási terület miatt nem osztanám a 13nak a pro cimkét hanem azért mert van az apple-nek jobb mobil gépe is.(pro széri lehetne csak 15" i7 8-16gb ram szép nagy ssd-vel meg az aktuális diszkrét gpu emelt ram mennyiséggel) Ezt próbálom elmondani. Csak az elnevezésével van gondom és nem a létjogosultságát kérdőjeleztem meg. Inkább azt tenném, hogy a 13as air-t szűntetném meg és a helyére menne a 13 MBP így mindenki örülne mert lenne retina kijelzős air.

[ Szerkesztve ]

(#55365) wm2


wm2
őstag

Vagy a Macbook. Passzív. Semmi "Pro" jelző és nincs olyan programozó ismerősöm, aki ne akarna egyet. Ezeknek magyarázhatod miért jobb a 4 mag. 🙂 Itt két dologtól "Pro" a nem "Pro" gép: akksi és hordozhatóság (némi csenddel fűszerezve).

Ozora <3

(#55366) Head88 válasza wm2 (#55365) üzenetére


Head88
addikt

Ha programozók nem vágják miért jobb a 4mag akkor ott baj van. Bár... attól függ mit programoznak. Ha agykontrollal programozzák a gondolataikat akkor ok.

(#55367) wm2 válasza Head88 (#55366) üzenetére


wm2
őstag

Majd jön @Smiley és elmagyarázza. Én csak a zenei részét tudom körülírni. Ez egy 14 sávos 1 órás mix. A gyári pluginek mellett néhány külsőt használok csak, mivel mixeknél EQ-n kívül nem sok mindenre van szükségem, amire meg szükségem van azt megoldom más alkalmazáson belül (bár azért itt is pakolok a sávokra rendesen).

Jelenleg anyagokat gyűjtök egy témához és a Logic 10-15% CPU használattal elvan. Remekül optimailzált program, ami a memóriát sem terheli különösebben. Viszont az Ableton nem terheli az IGP-t sem és ezért jobban szeretem. Na most a Logic mellett nyitva egy külső YT alkalmazás, amivel számok után böngészek, aztán ha megvan amit kerestem beszerzem egy tűrhető formátumban és megvágom Audacityben. Közben hallgatom és a Safarira is ránézek miket írkáltok. Nyitva a viharmadár meg egyéb apró dolgok. Ez egy 2Ghz-es mobile i5 Skylake proci, ami nem éri el az 50 celsius fokot és a venti 0rpm. Max felhőbe töltésnél ugrik meg arra a 10 percre 60-ra. Ilyenkor 1200rpm. Sohasem éreztem, hogy 15-ös gépre lenne szükségem, de nyilván van egy olyan szint, ahol valószínűleg jól jönne. Viszont ami miatt nem váltanék AIR gépre, az pont a 0rpm venti, a nagyobb tapipad és a jobb kijelző, ahol a nagyobb fényerőnek nem csak képek szerkesztésénél van haszna. Persze ez egy házon belüli app (ami igaz a FCP-ra is) és más amikor az ember olyan bugos és katasztrofálisan optilaizált cuccokkal kell dolgozzon, mint Adobe és tsai. Na azokkal nem lenne ilyen szép eredmény.

Ozora <3

(#55368) bmwk1200s válasza wm2 (#55358) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Azért nézzük meg majd mit tud a Vega. A Ryzen is egyre jobb alternatívája a Core i szériának, érdemes bekukkantani az itteni ryzen totyikba. Ugye az nvidianak most jött ki egy új platform, ami a vékonyabb gépeket ruházza fel egész jó grafikus teljesítménnyel. Várom mit reagál erre az AMD. Én, kövezzetek meg nyugodtan, mindig is szimpatikusabbnak tartottam őket, mint az Intelt. Inteles gépem is csak azért van, mert ezekkel szerelik a Maceket.

Semmit sem írok alá!

(#55369) Head88 válasza wm2 (#55367) üzenetére


Head88
addikt

Ez mind szép. De hogy jön ide? Ha még nem lenne tiszta akkor én arról beszéltem, hogy törölni kéne az air 13" és a 13"-os vonal az csak a jelenlegi és jövőbeni pro lenne, csak átnevezném, hogy ne legyen a nevében a "pro" Az, hogy mire használod, a te személyes dolgod. :R

(#55370) wm2 válasza bmwk1200s (#55368) üzenetére


wm2
őstag

mikor Intel pénzelte AnandTech az olcsó nVidia lapkák végéről és az Intel IGP-k jövőjéről írt, az Intel a 940M-nek adott GDDR5-öt, és csendben kuss lett, pedig igazából semmit nem csinált :) szóval az Intel/nVidia lépéselőnye akkora, hogy a többieknek marad az örökös ígérgetés

a probléma az IGP-vel, hogy közel van a CPU-hoz és a rendszermemóriát zabálja, de ezt leszámítva már régen szerethető és teszi amit kell, ahogy van XPS 13" van rMBP 13" amiket visznek, mint a cukrot, de ha Razer Blade szintre léptetnék ezeket a gépeket (14" quad i7, 16Gb ddr4, gtx1060) akkor az lenne a baj, mert ahogy az Apple beárazná abban nem lenne köszönet az biztos

@Head88: én meg csak leírtam, hogy nekem mitől az, egy adott területen belül. Filmekhez nem ezt venném. :)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55371) Head88 válasza wm2 (#55370) üzenetére


Head88
addikt

Oké :)

(#55372) bmwk1200s válasza wm2 (#55370) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Intel IGP lépéselőnye? Akkor én nagyon lemaradtam valamiről, mert eddig az intel IGP-i max radiátornak voltak jók, szemben az nvidia GPUival és az AMD IGPivel. Feltételezem nem véletlen az a rumor sem, amit itt is lehoztak, hogy az intel liszenszelné az AMD megoldásait.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55373) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

A privát gépem egy 2015 végi 13-as retina Pro, amit nagyon szeretek. A munkám miatt többször előfordul, h otthonról el kell érnem a Windows-os távoli szervert. Az elérést az MS Remote Desktop-pal oldottam meg, flottul megy minden, egy dolog viszont nem, mégpedig egy adott fájl átmásolása a Mac-re.
Tételezezzük fel, h lementek a távoli asztalra egy PDF-et, Excel-t és át szeretném copy-zni a Mac-re. A Windows platformon hibátlanul megy a vágólapra másolás, de a Mac-en a beillesztés már nem.
Első körben az eltérő fájlrendszerre tippelnék, mint lehetséges ok.
Mit gondoltok, van errre megoldás?

Kösz!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#55374) bmwk1200s válasza runner 125 (#55373) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Addig amíg nem lesz jobb, próbáld meg mailben elküldeni a macre. Nem elegáns, de addig legalább valami. [link]

Semmit sem írok alá!

(#55375) wm2 válasza bmwk1200s (#55372) üzenetére


wm2
őstag

Azért az Alma/AMD kombó sem egy Sub-Zero. 😁 Nekem nincs szükségem GPU-ra. Talán csak a már említett saját memória miatt nem bánnám, mert több maradna másra.

Ozora <3

(#55376) runner 125 válasza bmwk1200s (#55374) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt nem mertem beírni, de már megvolt. :D Pontosabban kb. csak így tudom most áthúzni az adatokat, amit azért gáznak tartok. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#55377) wardemi


wardemi
senior tag

eGPU is the future :) később meg talán a cloud, de az még odébb xd Vagyis szerintem Apple a kis mm fétise miatt (jójó, meg hűtés meg áram felvétel stb.., de inkább a design) szerintem erre fog elindulni, mint sokan mások mostanában, de lehet ki fog halni.. :)

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#55378) spyduck válasza runner 125 (#55373) üzenetére


spyduck
nagyúr

szívesen ;]

szerk: Ha netán bárkinek azzal dicsekedne runner 125, hogy ő jött rá hazudik. Én mondtam el neki ;]

[ Szerkesztve ]

(#55379) runner 125


runner 125
nagyúr

Aki nem értené, ilyen egy jó kolléga viszony, egy jó munkahelyen. :D

Mindenesetre tényleg van rá frankó, Remote Desktop-on belüli megoldás, de majd a Kémkacsa tálalja, mer a végén megkapom holnap h plagizálok. :))

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#55380) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Arra van valamilyen elegáns megoldás, hogy a gyári Mail-ben beállított Gmail esetében ne ömlessze egybe az összes levelem, hanem szépen különszedje kategóriákra (Primary, Social, Promotions), mint a webes felület esetében? Feltettem az Outlook-ot is, de sajnos ott sem megy, az iOS-en megszokott "Focused Inbox".

(#55381) Head88 válasza r3dsnake (#55380) üzenetére


Head88
addikt

Ezek a primary, promotions, social -ok csak kategóriák. Ha csinálsz gmail webes felületen mappákat (cimkék) és csinálsz házirendet, akkor az a mail app-ban is meg fog jelenni és úgy fogja szortírozni a leveleidet.

[ Szerkesztve ]

(#55382) M@trixfan válasza bmwk1200s (#55368) üzenetére


M@trixfan
addikt

Milyen jó lenne már egy 6 magos Ryzen APU Vega GPU-val egy következő MacBook Pro-ban! Nyilván egy-két Ryzen specifikus optimalizáást meg kéne csinálni, de ez korántsem PPC-x86 szintű dolgot jelentene.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#55383) bmwk1200s válasza M@trixfan (#55382) üzenetére


bmwk1200s
őstag

En egy idoben nagyon remenykedtem. OpenCL teljes platformot csak ok adhattak volna a mac ala. Meg olyan pletyka is volt, hogy az Apple felvasarolja az AMDt es csak sajat procit fejlesztenek a sajat igenyeikre szabva. Szerintem ebbol semmi sem lesz. Kozben kijottek a Metallal, azota a Metal 2vel. Ha atalnak vmi ujra, akkor az ARM nyomdokain haladva fejlesztik a sajat rendszeruket. A nagy valag penz egy jelentos resze, amin meg csucsulnek, elvileg a Disney felvasarlasara megy majd. Meglatjuk. Pletyka pletyka hatan.

Semmit sem írok alá!

(#55384) wm2 válasza bmwk1200s (#55383) üzenetére


wm2
őstag

... érkezik egy 28 wattos Coffee Lake-U sorozat is, amely négy magot és GT3e konfigurációjú IGP-t használ. Ez azért lényeges, mert a korábbi U-s generációk kétmagos processzorokat kínáltak, de most elérhetővé válik ezen a szinten is a négy mag.

Nem hiszem, hogy ezt L fogja dobni az Apple.

Ozora <3

(#55385) buvartacsko válasza wm2 (#55367) üzenetére


buvartacsko
addikt

milyen évjáratú/konfigurációjú MacBook Pro-t használsz jelenleg?

(#55386) wm2 válasza buvartacsko (#55385) üzenetére


wm2
őstag

2016, de az "internetezek közben"-hez htartozik, hogy az ilyen oprendszer méretű js kódokat futtató oldalakat meg szociális hálókat én kerülöm, egy facebook újratöltés azért kemény tud lenni néha, istenem h minden ismerősöm függő és muszáj használni... azzal a gyönyörű messengerrel együtt :P

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55387) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na, leárazták a Folx Go-t.

Teljes áron véletlenül sem, de 0,99-ért megéri. Párszor már kisegített, amikor valami elvetemült oldalról kellett fájlt letöltenem és böngészőben az istennek sem akart sikerülni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55388) buvartacsko válasza wm2 (#55386) üzenetére


buvartacsko
addikt

TouchBaros verzió?

(#55389) bmakszim válasza buvartacsko (#55388) üzenetére


bmakszim
senior tag

(#55395) buvartacsko válasza bmakszim (#55389) üzenetére


buvartacsko
addikt

:R A 13,1-et valamiért kijelző méretként azonosítottam.

[ Szerkesztve ]

(#55396) wm2 válasza buvartacsko (#55395) üzenetére


wm2
őstag

a mini már nincs meg, de lesz! bízom benne :-) a powerbookon van egy Live 7 és Reason 4 bevethető állapotban :-D szét kellene szedni takarítani egy kis pasztát rá és még 10 év ;] régen vittük nyaralásra zenedoboznak kis hangszórókkal, most már azért az iPhone SE + Quadral Breeze M kiváltotta, de pont néztem, hogy nincs nekem iPod Classic, a nagyon jó állapotú 160 gigás darabokért többet kérnek, mint egy SE-ért :F

Ozora <3

(#55399) marsu.


marsu.
senior tag

Aki használ Ethernet adaptert az melyiket használja, vagy melyik az ajánlott? Csak nagyon ritkán használnám ezért, nem akarnék több mint 11ezer Ft-ot kiadni az Apple eredeti átalakítójáért. Thunderbolt sem szempont, a sima USB-s is megteszi, akár ebay-ről is.

(#55400) megema válasza marsu. (#55399) üzenetére


megema
őstag

Én is ritkán használom, sajnáltam volna annyit kiadni rá, így egy patika állapotú használtat vettem féláron. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.