Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) Frontiner válasza marsu. (#55399) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Szia!
Írtam priv.-be.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#55402) wm2


wm2
őstag

Na tovább teszteltem az iTunes/VOX/FLAC szinkronizációt. Ugye a legtöbb helyen így vehetsz zenét, hogy 320kbps MP3 vagy veszteségmentes 16bit/44.1khz FLAC. A probléma, hogy az iTunes nem támogatja a free lossless formátumot csak az ALAC ami szifonnal szinkronizálható. Létezik egy olyan drága de hasznos kis app, mint a WALTR, amit az iMagazin is felkapott. A WALTR (a kettes verziót még nem próbáltam, csak az alkalmazás 1.7-es verziója van... volt meg ) viszont real time konvertálja ALAC formátumra a hi-res FLAC anyagokat. Ahhoz, hogy a FLAC kiterjesztés az iOS VOX-ban megjelenjen kell az iTunes csak azért is. Az iTunes/iPhone/Alkalmazások/Fájlmegosztáson belül a VOX (vagy VLC) ikonra kell kattintani és hozzáadni az iTunes által nem támogatott formátumokat, amelyek természetesen nem fognak az iTunes zenék/videók közt szerepelni, csak a VOX/VLC lokális könyvtárában (de ezek legalább innen törölhetőek is, mert a külső lejátszók az iTunes-ból beolvasott zenei anyagokat nem tudják törölni).

Ez egy android teló után elég idegtépő lehet egyeseknek. :DDD A procedura után a VOX már valóban FLAC formátumot játszik le. A dal címe és az előadó alatt mutatja a kiterjesztést:

A hi-res 24bit/96khz dalok is megjelennek, de ezeket csak külső DAC-al tudod maximálisan élvezni, ugyanis Cirrus audio codec erre nem képes és dropolja 48khz-re. iJoe-nál lehet találni a hi-res audiohoz dolgokat.

Remélem TigerCat nem veszed offnak. Ha valaki esetleg kérdezné, hogyan tudna FLAC (+ FLAC hi-res) anyagot hallgatni, szinkronizálni annak hasznos lehet. Valamikor a beszeljukmac.com oldalon olvastam, hogy rá lehet bírni az iTunes-t a FLAC lejátszására csak bütykölni kell. Én ezt nem próbáltam, mivel a VOX ezerszer jobban szól. Ha valakit érdekel rákereshet.

Ozora <3

(#55403) Giovanny


Giovanny
őstag

Üdv,lenne egy primitív kérdésem, osx ben létrehozott word exel dokumentumok kompatibilisek windows rendszerrel?

Zero Defect.No Compromise !

(#55404) Ragnar95 válasza Giovanny (#55403) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Persze, MS Office-t használva ugyanaz lesz a fájltípus, mint Windows alatt és kompatibilisek lesznek teljesen. Egyedül ha rendszer specifikus betűtípusokat használsz, azzal lehet baj, de ez könnyen kiküszöbölhető, ha olyan betűtípusokat használ az ember, amik mindkét rendszeren elérhetőek.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55405) Giovanny válasza Ragnar95 (#55404) üzenetére


Giovanny
őstag

Köszönöm,ma sikerült eladni a gépemet,és lehet hogy macbook pro 2015 lesz a következő gépem,keresem jó ajánlatot itt az aprón.

Zero Defect.No Compromise !

(#55406) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy 2011-es Macbook Air-re érdemes még felrakni a Sierra-t? :U
Mert eléggé megoszlanak a vélemények akár itt, akár külföldi oldalakat nézegettem (igaz ott volt pár hónapos, lehet azóta már javult a helyzet ). :U

(#55407) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Hali!

12-es MacBookocskára tennék Win10-et El Capitan mellé.
Elég lesz az .iso fájl vagy kell még más is?
Vagy fél éve próbálkoztam már így, de állandóan kiírta, hogy csatlakoztassak külső USB-t. Eléggé félvállról vettem, hogy jóvanakkor nem lesz win, és nem néztem utána, hogy mi lenne a teendő.
Most viszont érdekelne :))

Köszi

(#55408) Gyuree91


Gyuree91
tag

Ti amúgy, hogy használjátok a trackpad-ot (forcetouch)?

Egy ujjas koppintásos (hozzáérés), vagy kattintás (lenyomott érzés)? :U

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#55409) r3dsnake válasza muszurkefal (#55407) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sierra alatt telepítettem, nekem csak az ISO kellett.

Gyuree91: Kattintás a legerősebb feedback-kel.

(#55410) muszurkefal válasza r3dsnake (#55409) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

:Y
Hétvégén csekkolom
:R

(#55411) Ragnar95 válasza Gyuree91 (#55408) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Hozzáérés, gyorsabb sokkal, mint a kattintás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55412) banánocska


banánocska
aktív tag

Sziasztok!

Megvettem a Macbook Air 2011 11" modelt. Par kerdesem lenne a geppel kapcsolatban.
Jelenleg egy OSx 10.7.5 lion van rajta, viszont mar a programok tobbsege nem fog kompatibilis lenni vele.
Hogy tudok ujabbat felrakni? Az aksi se mar a regi, es magyaritani kell a billentyuzetet amikor hazamegyek.
Ez a ket dolog otthon mennyibe fog kerulni?

Koszonom :)

(#55413) r4z válasza Gyuree91 (#55408) üzenetére


r4z
nagyúr

Kattintassal, ugy nem kell megemelnem az ujjam kattintashoz - nekem igy sokkal gyorsabb es magatol ertetodobb.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55414) TBMC válasza r4z (#55413) üzenetére


TBMC
addikt

+1 :K

markbellus.hu 

(#55415) Head88 válasza banánocska (#55412) üzenetére


Head88
addikt

Új rendszert az app storeból tudsz leszedni. A legújabb van fent. a jobb szélén a gyorshivatkozásoknál megtalálod a macOS Sierra-t.
Sztem a billentyűzet matricázást hagyd. Én is egy svéd billentyűset hasunálok. Az a pár ékezetes betűt reflexre kell tanulni. Amúgy milyen kiosztású a billentyűzet?

(#55416) mijos


mijos
senior tag

Uj mac tulaj vagyok de soha nem hasznaltam ezt a rendszert, lenne par kerdesem:
1. Apple store-ba valo belepesnel behozza az elozoleg rosszul megadott email cimet, hol tudom ezt megvaltoztatni? Nem akarok mindig atirni...
2. A masik, mi a feneert kell megadnom fizetesi modot ingyenes alkalmazas letoltesenel?
3. Miutan belepek az accommal, kiirja, hogy ezt az ID nem volt meg hasznalva az apple store-al. Majd a Review utan nem tolt semmit csak bejon egy ures ablak... otlet?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#55417) r4z válasza mijos (#55416) üzenetére


r4z
nagyúr

Az elso es harmadik hibara: hozz letre egy uj admin profilt, kezdetben Apple ID nelkul, a mostanit meg torold. Ha megvan, bejelentkezhetsz iCloudba.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55418) wm2 válasza mijos (#55416) üzenetére


wm2
őstag

Figyelj. Sztem vegyél pár üveg sört is. Relax.

Ozora <3

(#55419) wm2


wm2
őstag

Igaza lett... de mi lesz így a magyar weboldalakkal? :DDD

Ozora <3

(#55420) bmwk1200s válasza wm2 (#55419) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ha jól olvastam az Adobe 2020ban nyírja ki a Flasht. Addig meg csak képesek átállni HTML5re.

Semmit sem írok alá!

(#55421) CharlieDrop válasza bmwk1200s (#55420) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Pont ma futottam bele, hogy a KSH vmelyik oldala flashes, ahol, céges statisztikákat kell feltölteni, hmmm

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#55422) mijos válasza r4z (#55417) üzenetére


mijos
senior tag

Es felmerul a kovetkezo kerdes: hogy tudok ujat letrehozni? Nem azert de barmilyen muszaki dologrol van szo, konnyen elboldogulok. Aztan jott az elso macbookom :U annyira nem idegesitett fel, hogy sort vegyek, szimplan csak lehajtottam. Az viszont tetszik, hogy ott folytatom ahol abbahagytam.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#55423) entropy válasza mijos (#55422) üzenetére


entropy
tag

Ismerős érzés! :D nekem kb. 2-3 hónap volt megszokni teljesen, de mai napig tanulok új dolgokat. Legfőbb segítségem a google: "How to ... on osx/mac/osx el sierra"

Viszont most már annyira megszerettem (elsősorban munkában, app fejlesztéshez, unix miatt), hogy nem voltam hajlandó lemondani róla munkahely váltás után sem és vettem magamnak egy sajátot :) Ami nekem még mindig nagyon más egy macbookban, hogy szerethető. Valahogy/valamiért szerethető maga a macbook, a rendszer... Egy PC-m iránt sem "éreztem" még így :D
Hozzáteszem önmagában az OSX-et nem tudnám szeretni, egy iMac egyáltalán nem izgat, viszont egy Macbook + az OSX együtt valahogy megszólít :D

[ Szerkesztve ]

(#55424) Head88


Head88
addikt

Kár, hogy itthon nincs Apple Store. [link]

(#55425) banánocska válasza Head88 (#55415) üzenetére


banánocska
aktív tag

Amerikai. Nem veszes.

(#55426) Diokhan


Diokhan
addikt

Üdv srácok.

Az lenne a gondom, hogy az iTunes-ban kiszürkültek a zenék, egy szaggatott vonalas kör van mellettük és nem tudom őket rátenni a telefonra. Akármivel próbálkozom, sikertelen. Utána néztem neten, jópár "szolúsönt" próbáltam megcsinálni, de nem segített egyik sem.
Tapasztalt már valaki hasonlót? Mi lehetne a megoldás?

Legujabb iTunes verzió, MBP, Sierra.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#55427) bmwk1200s válasza Diokhan (#55426) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Maguk a zenefájlok nem sérültek, a helyükön a megfelelő mappában vannak?

Semmit sem írok alá!

(#55428) Diokhan válasza bmwk1200s (#55427) üzenetére


Diokhan
addikt

Mindent úgy hagytam, ahogy volt, soha nem piszkálom a könyvtárat, mindent ráhagyok az iTunes-ra, hagy csináljon azt, amit akar. A zenék nem lettek át pakolva sehova, mivel eleve 1 partícióm van, és az SSD install óta formázva sem volt a gép. Miután installáltam az SSD-t, akkor kezdtem újra belakni a telefont, a zenéket pedig mindig az "Automatikus hozzáadás az iTunes könyvtárhoz" mappán keresztül adom hozzá az iTunes könyvtárhoz. Épp ezért nem értem, hogy mi lehet a gond...

Bődületes butaság amit kérdezek, de nem lehet, hogy annak van köze hozzá, hogy az SSD-n dolgozik a wear levelling és az pakolgatja automatikusan a lemezen?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#55429) bmwk1200s válasza Diokhan (#55428) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Azért megtennéd, hogy iTunesban nyomsz egy jobb klikket egy olyan zenén, amivel gond van és utána a megjelenő menüben egy újabb katt a Show in Finderre? Simán mutatja, hogy hol a zene?

Mi a zenei fájlok kiterjesztése?

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55430) Diokhan válasza bmwk1200s (#55429) üzenetére


Diokhan
addikt

MP3.
Jelen pillanatban nem tudom megtenni amit javasoltál, mert "dolgozom", és Macbookocskám otthon alszik, de ha haza megyek midnenképp kipróbálom, mert ez eszembe sem jutott. Mondjuk próbáltam kattintani jobbegérrel rájuk, nem is rémlik, hogy lenne ilyen opció.
De az az érdekes, hogy ha simán a gépen vagyok, lejátssza a zenét, nem szürke, csak a telefonra és azon belül a zenére kattintva jelenik meg szürkén, tehát elvileg a gépen minden rendben van, csak a telefonra való másolásnál makacsolja meg magát a drága...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#55431) Syl válasza entropy (#55423) üzenetére


Syl
nagyúr

>Valahogy/valamiért szerethető maga a macbook, a rendszer... Egy PC-m iránt sem "éreztem" még így

A Microsoft mindent elkövet, hogy az ember ne tudja megszeretni a rendszerüket :U A telefonos platformjukról is mindenkit sikeresen elüldöztek...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55432) r4z válasza mijos (#55422) üzenetére


r4z
nagyúr

System preferences, Users & Groups, lakatot kinyitod, es csinalhatod is. Miutan letrehoztad a masodik fiokot, jelentkezz ki az elsobol, ugy tudod csak a masodikbol torolni az elsot.

Diokhan: Probald meg az iTunesban a telefon beallitasainal a zene szinkronjat kikapcsolni, jovahagyni, aztan visszakapcsolni, megint jovahagyni. Hatha csak valami adminisztracios gond van a keszulekek kozott.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55433) access_denied


access_denied
senior tag

Az iCloud tartalmát (nem csak képek, egyéb fájlok) lehet valamilyen úton elérni?

(#55434) r3dsnake válasza access_denied (#55433) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iCloud.com

(#55435) r4z válasza access_denied (#55433) üzenetére


r4z
nagyúr

iCloud Drive, a Finder beallitasaiban az oldalsavnal be tudod kapcsolni a shortcutot, ha nem lenne ott. Ha a pontos hely erdekel, az "eleresi ut" kulcsszavakra ki fogja dobni a kereso itt.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55436) Diokhan válasza r4z (#55432) üzenetére


Diokhan
addikt

Rendben, megpróbálom, köszi!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#55437) HI-FI


HI-FI
tag

Sziasztok!

A következő dologgal kapcsolatban lenne kérdésem. Remélem tudna valaki hozzáértő okosat mondani a témával kapcsolatban, mert eddig nem sikerült túl sok információt találnom.

A helyzet az, hogy van egy MacBook Air notebookom. Idén szeptemberben programtervező informatikus szakon kezdek majd az egyetemen. Ahol magától értetődően a programozáshoz Windows op. rendszer szükséges.

Na most. Mi lenne a jobb megoldás? Venni egy Windows-os laptopot vagy az Air-re Windows-t tenni? Érdemes e egyáltalán Windows-t tenni rá? Mert gondolom a teljesítménye romlana Windows alatt.

Igazából a másik probléma meg az, hogy hasonló gépeket nézegettem, de egyik sem igazán győzött meg túlzottan. Amire meg azt mondom, hogy elmegy, az pedig semmivel sem olcsóbb mint az Air volt. Szóval eléggé tanácstalan vagyok.

Kinek mi a véleménye? Mindenképp be kellene ruházzak valamilyen Windows-os gépre?

(#55438) r4z válasza HI-FI (#55437) üzenetére


r4z
nagyúr

Felul osszefoglalo, GYIK elso kerdes. Boot camppel telepitve pont ugyanolyan a teljesitmeny, mint azonos hardverrel szerelt ultrabookok eseten.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55439) Head88 válasza HI-FI (#55437) üzenetére


Head88
addikt

Azzal nem vesztesz ssemmit ha Bootcampen keresztül telepítesz egy windowst. Kipróbálod, és ha viselhető a teljesítmény akkor a gond letudva. Amúgy milyen évjáratú és specifikációjú Air-ed van?

(#55440) r3dsnake válasza HI-FI (#55437) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Teljesen felesleges másik noti. Jobb ultrabook-ot nem találsz Windows-os gépek közt sem.

(#55441) HI-FI válasza Head88 (#55439) üzenetére


HI-FI
tag

A 2016-os modell: Apple MacBook Air 13" (2016) Core i5 1.6GHz, 8GB, 128GB SSD, HD 6000
Legtöbb helyen azt olvastam, hogy teljesítményben nem szabadna kevesebbnek lennie, mint egy hasonló alapból Windows laptopnak. De igaz, ki kell próbálni és akkor eldől.

(#55442) r4z válasza HI-FI (#55437) üzenetére


r4z
nagyúr

Meg annyit hozzafuznek a temahoz, hogy nehogy azt hidd, hogy fejleszteshez Windows kell. C#-hoz es .NET-hez mondjuk nincs meg eletkepes alternativa, de kb barmi mashoz (C, C++, Java, Python, webes nyelvek) tokeletesen jo a macOS is, sot, sokszor kimondottan elonyos, hogy UNIX alapu.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55443) HI-FI válasza r4z (#55442) üzenetére


HI-FI
tag

Igen, persze azt tudom. És köszönöm a segítséget!

(#55444) Head88 válasza HI-FI (#55441) üzenetére


Head88
addikt

Ezzel a géppel sima liba. Nem lesz semmilyen gondod a windows alatt.

(#55445) megema válasza HI-FI (#55437) üzenetére


megema
őstag

Nekem elég volt egy virtuális Windows (.NET) és Linux (Qt) is. A parancssoros (C/C++/Ada) alkalmazásokat pedig macOS-es vagy szerverre SSH-n belépve fejlesztettem.

(#55446) wm2


wm2
őstag

Még mindig nem sikerült javítani. Miután a mail lefagy nem engedi kikapcsolni/újraindítani a gépet és feldobja ezt a windows aranyéveire emlékeztető üzenetet. :DDD Újrapróbálkozás, újrapróbálkozás, újrapróbálkozás...

(U.I.: nem, nem lehet a tevékenységfigyelőben kilőni, mert ott nyoma sincs, hogy futna)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55447) r4z válasza megema (#55445) üzenetére


r4z
nagyúr

+1

Egy virtualis Win7 eleg kell, hogy legyen egyetemi projektekre, 1-1,5GB RAM-mal elszaladgal vidaman rajta a Visual Studio. Plusz nem foglal tobb helyet a szuksegesnel, ellentetben a Boot Camppel.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55448) bmwk1200s válasza wm2 (#55446) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem tudom mire vélni. Ezer éve nem volt gondom a maillel (lekopogva). Esetleg telepítsd teljesen újra a rendszert és manuálisan állítsd vissza a szükséges appokat, fájlokat, mail fiókokat. Tudom, ezzel el tud menni az ember életéből 2-3 óra, de ha megoldja akkor megéri. TimeMachine mentést, ha szűz rendszert telepítek, mindig manuálisan állítom vissza, miután felállt a rendszer, települtek az esetleges frissítések és a spotlight is befejezte az indexelést.

Semmit sem írok alá!

(#55449) Diokhan válasza r4z (#55432) üzenetére


Diokhan
addikt

Próbáltam, kikapcsoláskor sem kérdi meg, hogy valóban törölni szeretném stb... Kikapcsoltam, bekapcsoltam, manuális, vagy teljes könyvtár, semmire nem hajlandó...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#55450) wm2 válasza bmwk1200s (#55448) üzenetére


wm2
őstag

Nem. Véletlenül kattintottam rá mikor spotlightban kerestem vmit, aztán nem tudtam kilépni persze. De a legjobb az, amikor az Apple levelektől/számláktól omlik össze szerencsétlen. Szeretjük egymást. Thunderbird megoldotta a problémám. Hogy tudom törölni még az írmagját is? :DDD

áá megvan, app cleaner / protect default osx apps-ből pipa ki, többet ne is lássam

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.