Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56451) mijos


mijos
senior tag

Hogyan tudnék macrol windowsos gépre adatot atmasolni?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#56452) TigerCat válasza mijos (#56451) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Windows alatt bekapcsolod a megosztott mappát és látni fogod a megosztott eszközök között a bal oldalsávon. Ha nem megy, vagy döcögős, akkor NitroShare (összefoglalóban).

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56453) HoTDoG válasza Black Dragon (#56439) üzenetére


HoTDoG
tag

Ez elég meggyőző :) - kiemelve, hogy nem a videóvágás és nem is 4k-n lesz a fő profil, csak alkalmanként

(#56454) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy, ugyebár a google bőngészőből ha el akarok menteni egy képet akkor jobklick aztán kép mentése.

De ha nincs egér, akkor erre van valami bill kombináció a macbookon?

(#56455) toth_janika válasza Syl (#56450) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm a tanácsokat! Semmi xtra... valami talicska kódosálú avi lesz csak, amit nézek. Doku filmek a History channelről

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#56456) toth_janika válasza mijos (#56451) üzenetére


toth_janika
őstag

Vagy SMB megosztás a WIN-en és felcsatlakozol Finderben :) (Bár az SMB-vel én is szopok/szoptam, úgyhogy csak akkor, ha mazohista vagy)
Nekem a nitroshare nagyon nem jött be... :(

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#56457) Head88 válasza apple87 (#56454) üzenetére


Head88
addikt

MacBookon a "jobb klikk" = 2ujjas kattintás a trackpadon.

(#56458) bmakszim válasza HoTDoG (#56453) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ráadásul ebben a videóban még az első generációs MacBook szerepel. A 2. már sokkal használhatóbb teljesítménnyel rendelkezik (ha jól emlékszem ilyet néztél ki).

(#56459) Dhampir válasza toth_janika (#56455) üzenetére


Dhampir
félisten

kódosálú

Ez kicsit Sigur Rós hangzású szóra sikeredett. :D

(#56460) HoTDoG válasza bmakszim (#56458) üzenetére


HoTDoG
tag

Ezt néztem ki. Attól tartok ez első generációs, igaz? :( A második generációs 150-el több.

[ Szerkesztve ]

(#56462) bmakszim válasza HoTDoG (#56460) üzenetére


bmakszim
senior tag

Elsőt már nem árulnak újonnan. Ez második.
Itt be tudod azonosítani.

[ Szerkesztve ]

(#56463) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Egy nyamvadt képméretet továbbra sem tudok megnézni Safariban? Leszámítva az Inspect Element lehetőséget, ami nem kicsit kaotikus, ráadásul sokszor meg sem találom benne a megfelelő információt... Sokszor kellene. Amúgy mindez rém kényelmes Firefox alatt. Jobb gomb, kép tulajdonságai. Esetleg kiegészítőt nem találtatok hozzá? Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56464) toth_janika válasza Dhampir (#56459) üzenetére


toth_janika
őstag

Jóvanmán! :DDD Munkából, sutyiba írogatás ezzel jár :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#56465) TigerCat válasza TigerCat (#56463) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Közben megoldottam. Átállítottam az elem kijelölésének billentyűparancsát és kész. Fapados, de működik.
Éljen!
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56466) buvartacsko válasza TigerCat (#56463) üzenetére


buvartacsko
addikt

Igen, ezt én is hiányolom.

(#56467) Black Dragon válasza HoTDoG (#56453) üzenetére


Black Dragon
addikt

Tényleg az, akkor már csak jó áron kell kifognod egy 2016-os gépet.:K

(#56468) TBMC


TBMC
addikt

Tegnap elhoztuk barátnőmnek az új gépét (2017 alap pro w/o tb). Lecserélte a 2015 airjét.
Kicsit tesztelgettem, bíbelődtem vele, nagyon jó kis gép. Neki pedig bőven elég lesz. (fülig ér a szája akárhányszor csak kezébe veszi :)) )

Amit észrevettem, mintha talán feszesebbek lennének a billjei az én 2016omhoz képest, vagy cska azért mert ez 15"os. nemtudom.

markbellus.hu 

(#56469) Nocsesz1 válasza apple87 (#56454) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Szerintem a leggyorsabb ha a képet kihúzod simán az asztalra. :U

HAJRÁ VIDI !!

(#56470) megema


megema
őstag

High Sierra béta felhasználóktól kérdezném, hogy szükség van-e még a packet signing kikapcsolására SMB esetén?

Gbit LAN-on 40-50 MB/s sebességet tudok elérni SMB olvasásnál/írásnál, de ha elvégzem a linken szereplő beállítást, akkor 100-at is. AFP-n 100+ MB/s-et mérek. Ami fura, hogy Ubuntu klienssel is ugyanez az eredmény SMB-n.

(#56471) M@trixfan válasza TBMC (#56468) üzenetére


M@trixfan
addikt

Azért azt mindig megállapítom magamban amikor ilyen setup képeket nézek, hogy még mindig az Apple gyártja a legízlésesebb eszközöket, hiába na... Gyönyörű mindiét gép!

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#56472) marsu. válasza TBMC (#56468) üzenetére


marsu.
senior tag

Én is erősen gondolkozok azon, hogy lecseréljem a 2015-ös Air-t, egy minimum 2015-ös Pro-ra. A retina kijelző nagyon vonz. :)

(#56473) tboldi válasza marsu. (#56472) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én már eldöntöttem, hogy lecserélem az Airt egy új Próra, csak a cash hiányzik. :D

(#56474) bmakszim válasza M@trixfan (#56471) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ez mindaddig érdekes, amíg el nem kezded használni, aztán mikor küzdesz a macOS-szel már nem nagyon vîgasztal, hogy szép a gép.

(#56475) wm2 válasza bmakszim (#56474) üzenetére


wm2
őstag

+1 (és ilyenkor szoktak jönni azok, akiknél mindig minden faxa)

Ozora <3

(#56476) TigerCat válasza wm2 (#56475) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam is minden rendben, de ha épp nem, akkor legalább szép. Most őszintén... Mi kell még?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56477) lmno válasza bmakszim (#56474) üzenetére


lmno
őstag

Az is egy opció, hogy szánsz egy kis időt rá hogy megtanuld.
Gondolom a Windowst/DOS-t se kented/vágtad amikor elkezdted használni.

(#56478) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Az egyéni problémák semmit sem változtatnak azon, hogy mennyire jól össze van rakva a gép hardveresesn. Másik fiók logikailag, ugyanúgy nem zárja ki, hogy valakinél lehetnek problémák. Ez a "Mac OS-szel való küzdés" számomra érthetetlen, olyan szinten kényelmes és egyszerű minden benne... Azt aláírom, hogy eddig nekem kizárólag asztali pro gépek voltak 2005 óta, de kb. 1993 óta ismerem a termékeket. Én is látom mit csinál egyeseknél a Sierra, elismerem, hogy a Powermac G5 és a Mac Pro egy másik szellemi éra gyümölcse volt mint most.

Azért illene összességében nézni a dolgot. Sokan szerintem olyan dolgokra akarják használni a rendszert amire nem elsődlegesen való. Pl. innen az egyik kolléga, aki nem érti hogyan működik a swap, megmondaná minden kreatív embernek, hogy ne akarjon 50GB hangmintát, vagy fotókönyvtárat valós időben böngészni, esetleg helyszínen pár száz GB ProRes anyagot pakolgatni, stb...Másik új kolléga fikázza mennyire szar a QuickTime, csak mondjuk nézzük meg a filmiparban milyen jól lehet Windows alatt ProRes-t használni...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#56479) marsu. válasza tboldi (#56473) üzenetére


marsu.
senior tag

Nálam az új Pro-nál a "csak USB-C" egyelőre nem jön be. Majd, ha már jobban elterjedt lesz (ha lesz ilyen), vagy ha már tényleg ott tartunk, hogy minden vezeték nélküli (mondjuk akkor már csatlakozó se kell rá :DDD). Nem akarok folyton átalakítózni. Igaz, az Air-hez is van már kettő...

(#56480) wm2 válasza TigerCat (#56476) üzenetére


wm2
őstag

Popcorn. 🙂

Ozora <3

(#56481) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Tudom gamer, de azert ezen melozni se lehet utolso... mekkora mar :DDD

[link]

Teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#56482) TigerCat válasza bmwk1200s (#56481) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jól néz ki, de szerintem alacsony a felbontás, főleg függőlegesen kevés a pixel. Nekem legalábbis.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56483) Gyuree91


Gyuree91
tag

Srácok, ti otthoni használatnál hogyan használjátok a gépet? Amíg lehet töltőről? Töltő nélkül? Töltőről lecsukva sleep, vagy csak simán aksiről merüljön pár %-ot?

Mi a legoptimálisabb aksi szempontjából? Valamiért hatalmába kerített ez a ciklusszámláló, illetve a minél hosszabb aksi élettartam, sem lenne hátrány... :R

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#56484) tboldi válasza marsu. (#56479) üzenetére


tboldi
nagyúr

Engem nem zavar az USB-C, egy sima USB-A adapterrel ellennék. :D

De egyelőre most fontosabb dologra gyűjtök. :))

[ Szerkesztve ]

(#56485) wm2 válasza tboldi (#56484) üzenetére


wm2
őstag

szép ez a volkswagen/audi motor! úgy volt eladják, de aztán maradt

@Gyuri: leírásba kész regény van erről.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#56486) tboldi válasza wm2 (#56485) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerelem van azóta, hogy kipróbáltam. :B

Ha a kezemben lenne már a kártérítésem, azonnal indulnék is ezért.

(#56487) TBMC válasza TigerCat (#56482) üzenetére


TBMC
addikt

+1. Nagyon kevés.
Nálam eddig még mindig a 34/38uc99.

De remélem előrukkolnak hamarosan valami brutállal. Akár más gyártó.

markbellus.hu 

(#56488) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!

Belépek én is a klubba egy Macbook Airrel (2017, 8GB ram, 128-as SSD). Nem sok időm volt nyomkodni, éjszakás vagyok, aludnom is kellett (volna) :D Eddig tetszik, ez az első Macem, Win10-ről váltottam. A topikból elolvastam az utolsó kb 8000 hozzászólást (mégis 20percbe telt a @-ot megtalálni, aztán még 20 a % :DDD )

Remélem jó barátok leszünk, sok minden ismerős már iPhone-ról és iPadről. Majd kellene hozzá egy tokot vennem és egy külső vinyót, addig majd megpróbálok átköltözni Windowsról.

Adatokat (képek, zene, stb) nem nagyon szeretnék az SSD-n tárolni, az maradjon csak meg a rendszernek és az appolnak. Jól gondolom?

Renault Megane IV Limited

(#56489) bmakszim válasza lmno (#56477) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ja, tanítsd már meg légyszi pl az x265 videók lejátszását. Vicces, hogy a hardver ott van a gépekben hozzá (a kis macbookban már másfél éve), de a rendszer nem képes használni.

Egyébként tanulom én, de ez küzdéssel jár, mert attól még nem lesz kényelmesebb a rendszer, hogy megtanultam használni.
Egy szimpla képnézegetés is marhára túl van benne komplikálva. Windowson enter aztán jobbra-balra nyíl. Itt nyomhatsz spacet, de ha kiteszed teljes képernyőre, már nem működnek a nyilak. Ki kell jelölnöd az összes képet, majd cmd+o (komolyan, ezt is ki találta ki, hogy a leggyakoribb fájlműveletre -a megnyitásra- billentyűkombinációt kelljen használni?!), na most tudsz a nyilakkal lapozni fullscreenben... :C

Én próbálom megszokni, de egyelőre nem látom mitől lenne jobb a macOS, mint a Windows.

(#56490) Smiley válasza bmakszim (#56489) üzenetére


Smiley
őstag

Szerintem meg a cmd+o az tok jo kombo, meg az hogy return-el at tudom nevezni a file-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56491) Syl válasza Jaded (#56488) üzenetére


Syl
nagyúr

Én anno nyomtattam magamnak egy "szamárvezetőt", innen le tudod tölteni: [link]
(A gombokon a bal alsó szimbólum ALT, a jobb alsó pedig ALT+Shift kombinációra jön elő)

(#56489) bmakszim

Aki kitalálta ezt az enteres fájlátnevezést, annak a kezét törném le :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56492) wm2 válasza Syl (#56491) üzenetére


wm2
őstag

én a Siri-t használom, lefőzöm a kávét, hátradőlők és hibátlanul, precízen teszi amit kell, nélküle létezni sem tudnék

Ozora <3

(#56493) allein


allein
addikt

Jó reggelt. Történt egy friss install a laptopon. Telefont rácsatlakoztatva, nem menti automatikusan a fényképeket, icloud mentés van jelenleg beállítva.
Régebben csak laptopra mentettem, icloud-ra nem. Hogyan lehet ezt visszaállítani?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56494) TigerCat válasza Syl (#56491) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Többek között emiatt sem nyitom meg soha a Findert. ForkLift a barátom, ott Enterrel megy a megnyitás, ahogy kell. Egyébként tényleg elcseszett megoldás. Most őszintén, az átnevezés, vagy a megnyitás a logikusabb azzal a gombbal, amely minden környezetben és alkalmazásban a legerősebb parancsra van programozva? Nem is értem...
:W

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56495) Syl válasza TigerCat (#56494) üzenetére


Syl
nagyúr

Forklift valóban jó cucc (bár én csak az előző, ingyenes verziót használom). Minden "rendes" bill kombináció működik benne, ami meg nem, az beállítható. Backspace előző mappába, F5/F6 copy/move stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56496) TigerCat válasza Syl (#56495) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó.

Kérdés:
- Paste appot használja valaki?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56497) Winne


Winne
nagyúr

Urak tudok egy gépen két külön fiókot (egy angol és egy magyar) csinálni?

Mind a kettőn más Apple ID-vel szeretnék bejelentkezni.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#56498) tboldi válasza TigerCat (#56496) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jelen! :)

(#56499) r4z válasza Winne (#56497) üzenetére


r4z
nagyúr

Persze, minden tovabbi nelkul.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56500) TigerCat válasza tboldi (#56498) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyszerű, akkor lenne is egy kérdésem...

A Paste tudja az alkalmazáson belüli másolás követését is? Pl.: Pixelmatorban, vagy Photoshopban másolok vágólapra egy képet/alakzatot/objektumot, akkor azt is megjeleníti vizuálisan? Erről sehol nem találtam infót.

Egyébként a Clipy ezt tudja, csak sajnos manuálisan nem tudok törölni és néha elfelejti az előzményeket. Mindezt leszámítva nagyon jó, szeretem, de a Paste rém látványos, megérne egy próbát.

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.