Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) Keksz


Keksz
senior tag

Billentyűzetre mit raktok hogy a kijelzőn ne legyen nyoma?

(#56602) vasi89


vasi89
addikt

Hali!

Bármilyen BT hangszórót csatlakoztatok a géphez az torzít. Ez így normális vagy valami beállítás gond lenne? Maga a BT kapcsolatom hibátlan mindennel.

@Keksz: a kijelzőre rakj védőfóliát. Van már tempered glass is, én azon gondolkodom de ugye annak van egy vastagsága és nem tudom h gondot okozna e ha nyomja a billentyűzetet. Viszont a sima fólia az tökéletes, csak szívás feltenni. Vagy a billentyűzetre rakhatod azt amit gyárilag adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#56603) r3dsnake válasza vasi89 (#56602) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem tapasztaltam még ilyesmit.

(#56604) TigerCat válasza Keksz (#56601) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Semmit, 13-as gépnél nem látszik szerencsére. 15-ös gép esetén a gyárit használja egy kollégám.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56605) wm2 válasza Keksz (#56601) üzenetére


wm2
őstag

Az új gépeknél érdemes használni egy papírlapot. Nagyon kicsi a hely és becsíkozódik a zsírtól. A gyári lapon is hamar meglátszik. Áttetsző lesz tőle. Főleg a space környékén. Törölni is óvatosan érdemes. Szobában normál körülmények közt nem látszik, de napfény alatt lehet csak csodálkozni.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#56606) lmno válasza Keksz (#56601) üzenetére


lmno
őstag

Semmit.
2 év után nem látszik semmi (2014-es 15 MBP).

(#56607) r3dsnake válasza lmno (#56606) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam megkarcolta az üveget pár hét után (2015 rMBP). :U Azóta is bánom, hogy nem tettem közé kendőt az elejétől fogva.

(#56608) wm2 válasza r3dsnake (#56607) üzenetére


wm2
őstag

A kendőbe beszorulhatnak mindenféle apró szemcsék. Ezek csinálják aztán a mikrokarcokat. Teljesen makulátlan úgysem lesz. Van vmi védőréteg rajta, ami lassan kopik, olyan mintha pixeles lenne a készülék. A retina felbontás miatt persze nem zavaró. Viszont régebbi gépeknél nagyobb garis gondokat is okozott. Nehezen akarta benyelni az Apple.

Ozora <3

(#56609) r4z válasza Keksz (#56601) üzenetére


r4z
nagyúr

Inkabb letorolgetem x hetente mikroszalas kendovel a koszt a kijelzorol es a billentyuzetrol is, mint hogy ilyennel szorakozzak. Ezzel a modszerrel egy karc se keletkezett a gepeim kijelzojen.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56610) Keksz válasza wm2 (#56605) üzenetére


Keksz
senior tag

Nekem Macbook Air 13"-as gépem van, 2016 februári
Nagyon durván látszik a billentyűzet "nyoma", a space és felette lévő kb. 1-1,5 sor

Kipróbálom a papírlapot.

(#56611) nord_ válasza Keksz (#56610) üzenetére


nord_
veterán

Az simán letörölhető.

(#56612) Keksz válasza nord_ (#56611) üzenetére


Keksz
senior tag

Ok, köszi!

(#56613) TBMC válasza r4z (#56609) üzenetére


TBMC
addikt

+1 nálam is ez a szitu. :K

u.i: nem utolsó sorban elég sz@rul nézne ki: megérkezek egy ügyfélhez és papírlapokat szedem ki a milkós gépemből :D mindig vigyázok mindenemre, jobban mint a két szememre, nekem soha nem volt még mikrokarc sem a kijelzőmön, napfényben sem.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#56614) hszilard666 válasza TBMC (#56600) üzenetére


hszilard666
veterán

Meg lettem győződve! Be is mentem a corvinba és elhoztam egy szép vastag sleeve-et a szívem csücskének, így fogom tatyóba dobni. :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#56615) Syl válasza TBMC (#56613) üzenetére


Syl
nagyúr

>soha nem volt még mikrokarc sem a kijelzőmön

Cserébe a gépház olyan, mintha betonon frizbiztél volna vele :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56616) vasi89 válasza r4z (#56609) üzenetére


vasi89
addikt

én is ezt szoktam, aztán elkezdett kopni a tükröződésmentes réteg. Pedig a gyári kendővel törölgettem :( most új kijelzőt kapott de erre rakok fóliát.

(#56617) wm2 válasza vasi89 (#56616) üzenetére


wm2
őstag

kis apró pontocskákkal kezdődött? gariba cserélték?

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#56618) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok!

Én írtam már nektek múltkor is, amikor nem érzékelt a spacebar jobb sarka a 2015 Early Macbook Air-en. Akkor az iStyle-os srác azt ajánlotta, hogy ne adjam be bevizsgáltatni, mert az Apple ezért nem fog TopCase-t cserélni.

Most még egy hibát véltem felfedezni, szerintem ez nem normális: vettem egy iPhone-t, s iTunes-szal szerettem volna zenéket felrakni. A telefont felismeri és tölti is a Mac, de az iTunes-nál nem jelenik meg. Ez idáig nem is lenne nagy gáz, hanem arra gondoltam, hogy biztosan nem dugtam be rendesen a kábelt, és le akartam ellenőrizni. Ha a bal oldali USB aljzatba dugott kábelt enyhén megnyomom, akkor kontakthiba lép fel. Ugyan ezt csinálja a fülhallgatóval is, bal oldalt. Ha az Earpodot nem megfelelő szögbe rakom, akkor csak a bal oldal szól, valamint mozgatásra saját magát felhangosította. Ez tuti nagy gáz. Mit mondotok erre??? Nem könnyű bejárkálnom Pestre a szervizbe, vidéki vagyok, 200 km-re van a főváros...

Ja, és nem a zsinórok a rosszak, mert leellenőriztem másik telefonnal + zsinórral illetve másik fülessel is.

[ Szerkesztve ]

(#56619) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Pixelmator Pro Coming soon :C

Semmit sem írok alá!

(#56620) vasi89 válasza wm2 (#56617) üzenetére


vasi89
addikt

először igen, aztán a 2 felső sarka, habár elég kis területen de lassan lejárt már a 3 év így bevittem és garisan cserélték.

(#56621) Rage47 válasza bmwk1200s (#56619) üzenetére


Rage47
veterán

remélem nem szállnak el az árával, vagy nem lesz előfizetéses

(#56622) TigerCat válasza bmwk1200s (#56619) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ááááá, nagyon várós!
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56623) bmwk1200s válasza TigerCat (#56622) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Gondoltam, hogy tetszeni fog :D
Kedvesemnek is felcsillant a szeme :DDD

Semmit sem írok alá!

(#56624) moya#no1


moya#no1
aktív tag

üdv srácok. A következő dokumentumot szeretném letölteni, illetve vagy kitölteni:
De a file tipusokat a mac nem támogatja. Van valami lehetőgégem hogy kitöltsem a nyomtatványt ?
köszi :U :U :R

Just Ride KTM

(#56625) Kokusz91


Kokusz91
csendes tag

Sziasztok!

Eletem elso macbookjat vettem meg es most ismerkedem az osx szel. Egy olyan problemam lenne, hogy nem tudom a @ sehogy se elohivni. Hiaba nyomom le az alt(option) billentyut es a utana a q t nem tortenik semmi. Hogyan kellene?

Elore is koszi! :))

(#56626) Dhampir válasza Kokusz91 (#56625) üzenetére


Dhampir
félisten

ALT+Q

(#56627) Dhampir válasza moya#no1 (#56624) üzenetére


Dhampir
félisten

(#56628) moya#no1 válasza Dhampir (#56627) üzenetére


moya#no1
aktív tag

köszi megnézem :)

Just Ride KTM

(#56629) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Bartender bétát próbálta már valaki a High Sierra alatt? Nem bétázom, hogy müxik?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56630) tboldi válasza TigerCat (#56629) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egész jó, néha megjelenik az óra a Bartender menüben lévők között is, meg az átrendezés nem megy mindig rendesen, de biztos lesz ez még jobb is. :)

Ja, és nagy sajnálatomra nem lehet eltüntetni az értesítési sáv ikonját (egyelőre?).

[ Szerkesztve ]

(#56631) TigerCat válasza tboldi (#56630) üzenetére


TigerCat
nagyúr

SIP átmeneti kikapcsolásával és a helper telepítésével sem?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56632) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki szájbarágós módon leírná, hogy kell egy program kimenő netkapcsolatát letiltani?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56633) vasi89 válasza V.Stryker (#56632) üzenetére


vasi89
addikt

Little Snitch-el eléggé egyszerű de itt le is van írva. Igen fizetős és warezt nem akarok itt reklámozni de meg lehet találni egyéb helyeken.

(#56634) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Sziasztok!

Fel szeretném tenni bootcamppel a windowst a gépemre, viszont a bootcamp folyamatosan azt írja ki, hogy legalább 50 Gb tárhelyemnek lenni kell, ami azért érdekes, mert elvileg több, mint 60 Gb helyem van. Viszont az szintén érdekes, hogy ha egy bizonyos fájlcserélő alkalmazást elindítok, ott meg 43 Gb helyet ír csak. Illetve a Dokumentumoknál is 20+ elfoglalt területet ír, ami ha ránézünk a fájlok méretére, nem reális. Mi lehet a probléma?

(#56635) tboldi válasza TigerCat (#56631) üzenetére


tboldi
nagyúr

:N

(#56636) r4z válasza matthew95(2) (#56634) üzenetére


r4z
nagyúr

A felszabadithato teruletet nem szamolja szabadnak a rendszer, mert nem is az.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56637) matthew95(2) válasza r4z (#56636) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

És most akkor mit kéne csinálnom? Mert kb semmi nincs a gépemen. :R

(#56638) TigerCat válasza tboldi (#56635) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fakk. De majd csak megoldják valahogy...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56639) r4z válasza matthew95(2) (#56637) üzenetére


r4z
nagyúr

[link]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56640) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
Dev-c++ hasonló programot tudtok ajánlani macos alá? Lehetőleg ingyenes kellene.

(#56641) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Rákötöttem a macbookomra egy második monitort is, ez csak 16:9 és 1080P viszont vertikális elrendezésben szeretném használni. Hol tudom beállítani hogy ne vízszintes legyen?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#56642) r4z válasza zenwalk (#56640) üzenetére


r4z
nagyúr

Xcode?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56643) lmno válasza zenwalk (#56640) üzenetére


lmno
őstag

Eclipse, NetBeans?
Visual Studio is van már.

(#56644) Kokusz91 válasza Dhampir (#56626) üzenetére


Kokusz91
csendes tag

Koszi!
Igy kellett, mondjuk ezt probaltam magamtol is, csak billentyuzet magyar qqwertyre volt allitva, vissza kellett allitanom.
De koszi :))

amugy szuper az macbook, bar windows utan meg sok mindent kell tanulnom de akkor is imadom :))

(#56645) x220i7


x220i7
tag

Macbook USB aljzat random módon érzékeli/ledobja az iPhone-t, és más Androidos eszközt is. Kábelek, telefonok aljzatai fixen jók, minden eredeti. Mi a baja a Macnek? Pendrive-val, midi kontrollerrel sosem csinált ilyet.. (az alanyok Early 2015 Air, iPhone 5s, Xperia Tipo)

(#56646) matthew95(2) válasza r4z (#56639) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Letöltöttem a progit, viszont nem találom, hogy hol kéne látnom ezt. Tudsz egy kis segítséget? Még csak nemrég tértem ár erre a rendszerre. :DDD

(#56647) matthew95(2) válasza matthew95(2) (#56646) üzenetére


matthew95(2)
senior tag

Na na megvan, viszont nincs .mobilebackups mappa.

[ Szerkesztve ]

(#56648) makaveli666


makaveli666
senior tag

Sziasztok. Az lenne a kerdesem, hogy szeretnek vasarolni a 2017 es macbook promhoz taskat. Meretnel van olyan, hogy macbook pro meg macbook touchbar. Az enyem nem touch baros, de gondolom azt a meretet kell nekem valasztani ugye?

(#56649) wm2 válasza makaveli666 (#56648) üzenetére


wm2
őstag

nekem ilyen van, véd a kisebb eső és hideg ellen is, ha valahova át kell szaladni vele, az oldalzsebében elférnek a kiegészítők és a vékony külső ssd, pendrive is, ezt bármilyen táskába teheted, de ha magában egy hátizsákban szeretnéd hordani, akkor arra vigyázz, hogy az alja valamivel párnázottabb legyen, mert volt, hogy elfeledkeztem róla és ledobtam, persze bírja a strapát, de jobb az óvatosság

ennek a gyártónak vannak masszívabb tatyói is, az oldalukon nézd meg

Ozora <3

(#56650) matthew95(2)


matthew95(2)
senior tag

Újabb problémába akadtam. Becrashelt a gép bootcamp eltávolítása közben, és így adta vissza a particiót és most ezt látom. Nem is értem igazából, mivel 128-as gépről van szó. Továbbá ha megpróbálom eltávolítani a szabad területeket, hibát ír ki.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.