Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) megema


megema
őstag

Ez 10.12.6 csak rontott a helyzeten. Ma ébresztettem a gépet, minden lassú, CPU használat maxon, WindowServer tekeri ész nélkül. Ki kellett lőnöm, mert 1-2 perc után sem tért észhez.

(#55602) Black Dragon válasza megema (#55601) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nálam a Fotó alkalmazás ügynökére jelzi, hogy sok akksit fogyaszt, pedig az alkalmazás meg sincs nyitva, sehol nem látni, force quittal sem akart kilépni, érdekes.

(#55603) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Szerda délutántól indul elviekben az értékesítés. Akit érdekel az gyorsan iratkozzon fel! Mi tuti rendeljük is megfele :DDD

Vinpok Bolt

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55604) Ottcsi


Ottcsi
újonc

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni? Bekapcsolás után jelszóval nem enged be a gépem! (MacBook Pro) Érzékeli, ha rossz a jelszó, a jó után visszadob... Van valakinek ötlete esetleg? előre is köszi :)

(#55605) TigerCat válasza Ottcsi (#55604) üzenetére


TigerCat
nagyúr

iCloud visszaállítást próbáld meg. Weben belépve...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55606) xTc válasza megema (#55584) üzenetére


xTc
aktív tag

Áh már értem, köszi a választ.

(#55607) Imy


Imy
veterán

Ha én a Telefonban adok hozzá eseményt a naptárhoz, akkor nem jelenik meg a Google calendarban. Ezt hogyan lehet beállítani, hogy ott is megjelenjen? Ha a google calendarben adom hozzá, akkor pedig megjelenik a telefonon.

Ha google calendarban adom hozzá, akkor 3 e-mail jön, ami zavaró. :D

(#55608) syIex


syIex
veterán

Az "új" Touch Bar-os gépeknek várható árcsökkenés a közeljövőben? Vagy ezzel kell számolni még egy ideig? :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#55609) Diokhan válasza Ottcsi (#55604) üzenetére


Diokhan
addikt

capslock esetleg? Nem nagyon szokta a rendszer visszadobni a jó jelszót csak úgy magától.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#55610) TBMC válasza syIex (#55608) üzenetére


TBMC
addikt

szvsz nem...
de pl styleboltban elég jó áron vannak.

markbellus.hu 

(#55611) TigerCat válasza Imy (#55607) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Minden platformon állítsd be, hogy az értesítéseket hogy kezelje. A Google küldjön email-t is, vagy csak figyelmeztessen, az iOS, macOS fiókok alatt az elsődleges az legyen, amelyiket a Google-ben is használsz, vagy ha nem az elsődleges, hozzáadáskor azt válaszd. Nagyjából ennyit tudsz tenni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55612) Ragnar95 válasza syIex (#55608) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Megjelenéstől számítva 1éven belül nem igazán. Amikor jönnek a frissített Touchbaros modellek, lehet hogy csökkent az árukon az Apple, retinás gépek ára is 1 év után csökkent a frissítéskor.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#55613) TigerCat válasza Ragnar95 (#55612) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyon kíváncsi leszek mivel jönnek ki ősszel...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55614) Black Dragon válasza TigerCat (#55613) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szerintem Apple Watch és Apple TV. A napokban cikkeztek új, 4K-s Apple TV frissítésről, illetve viszonylag rég dobtak ki újat, szerintem sanszos.

Mondjuk az Apple Watch kétes, gyakorlatilag még hírfoszlány sem volt róla, semmi leak stb, de talán októberre lesz belőle valami. De még akár Mac Pro vagy Macbook Air frissítés is jöhet, bár az lenne a meglepőbb, mégis jó lenne.

(#55615) xTc válasza Black Dragon (#55614) üzenetére


xTc
aktív tag

Egy 4k-s AppleTv-t én is várnék. :))

(#55616) wm2 válasza Black Dragon (#55614) üzenetére


wm2
őstag

Egy MacPro legalább képes lenne 4K streamingre, a többi Macről leolvadna az alu. :D

Ozora <3

(#55617) r4z válasza wm2 (#55616) üzenetére


r4z
nagyúr

A HEVC-VP9 formatumokat a friss 12" MacBook is csuklobol viszi 2160p-ben ;)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55618) wm2 válasza r4z (#55617) üzenetére


wm2
őstag

én streamingről írtam, azért az még kemény dió

Ozora <3

(#55619) r4z válasza wm2 (#55618) üzenetére


r4z
nagyúr

YouTube-ra gondolsz peldaul? Az VP9 formatum, es 2160p30-ig viszi a Kaby Lake Core M is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55620) bmakszim válasza r4z (#55619) üzenetére


bmakszim
senior tag

Az mitől lehet, hogy nekem mégis minimálisan akadozik a 4k30fps youtube videó? 1440p-ben folyamatos, de 4k-ban alig észrevehetően, de meg-megugrik néha. Nem a netkapcsolat a probléma, mert a piros csík szerint a buffer elég nagy.

2017 mid 13" MacBookPro - Chrome, hardveres gyorsítás bekapcsolva.

(#55621) Black Dragon válasza wm2 (#55616) üzenetére


Black Dragon
addikt

Kérdés, hogy az Apple az iMac Pro után mennyire akar "konkurenciát" csinálni saját magának. Bár a Mac Pro lényegében egy szabadott megoldás az iMac Prohoz képest, de tudásban már kb lekörözni, de ezt majd a tesztek után tsztán lehet látni. Innentől vagy valami még brutálisabb Mac Prot kell összerakniuk ami az iMac Pro fölé lő, vagy a szőnyeg alá söpörni, mint a Mac Minit.

(#55622) wm2 válasza r4z (#55619) üzenetére


wm2
őstag

Nem, nem a YT-ra :) hanem a netflixre, ahova 25 megabits per seconds sávszél kell, de ajánlott több és egy ilyen szolgáltatást ha ráküldenénk a passzív macbookra, hááát ;] egyébként android 4K tv-kre sincs tartalom, 4K Apple TV-re ki gyártana?

Ozora <3

(#55623) r4z válasza bmakszim (#55620) üzenetére


r4z
nagyúr

A Chrome OR macOS miatt. A betepett Sierraban lesz teljes a HEVC/VP9 tamogatasa, minden bizonnyal javul majd a helyzet.

wm2: A Netflix HEVC-t hasznal tudtommal 2160p-ben.

10-bit / 60 fps / 2160p 4K / HEVC / 76 Mbps playback works perfectly on my 1.2 GHz Core m3 MacBook, using hardware decoding in High Sierra. That was with about 25% CPU utilization. (forras)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55624) wm2 válasza r4z (#55623) üzenetére


wm2
őstag

ez nekem is működne, és nem kell hozzá Kaby Lake, csak egy pendrive meg 160-180ezres LG TV, viszont a coreM egy izmosabb live 4K anyaggal (mondjuk Barca vs Real élőben) hááát :-) és akkor még mindig ott van, hogy a Netflix szinte maga gyártja a sorozatait, az Apple 4K TV-re ki fogja?

Ozora <3

(#55625) r4z válasza wm2 (#55624) üzenetére


r4z
nagyúr

Az LG TV-ben ott az ARM SoC, ami ugyanugy elvegzi a hardveres dekodolast, mint a modern telefonok vagy a Kaby Lake-ek.

A live 4K anyag meg ugyanugy HEVC/VP9-ben jon, mint a sima video, semmi kulonbseg nincs a lejatszo szempontjabol a ketto kozott. Lehet, hogy nagy a kodek komplexitasa, de ha van hozza hardveres gyorsitas, es a szoftverkornyezet tamogatja azt, meg se kottyan a vasnak.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55626) TayRol


TayRol
veterán

Sziasztok,

Adott egy 2011-es MBP, mely eladásra kerül. Ki lett jelentkezve mindenhonnét, le lett formázva, de mikor telepíteném indulás és cmd+r után, le szeretné tölteni az app store-ból a telepítő file-t. Ezzel nincs is gond, beléptem a saját icloud fiókommal, de azt írja ki, hogy pillanatnyilag nem elérhető (itt gondolom a telepítőre gondol). Próbáltuk más accounttal is, de ugyan ez.

Ez egy ismert probléma, vagy pillanatnyi kihagyás? Mi ilyenkor a teendő, hogy egy szűz os-sel tudjuk átadni a gépet?

Köszi,
TayRol

[ Szerkesztve ]

(#55627) wm2 válasza r4z (#55625) üzenetére


wm2
őstag

meg sávszél, meg tartalom, az egyik az embereknek nincs, a másik meg még ritka, mint a fehér holló, mindenki dobálózik ezzel a hevc 10bit-el, de szerintem egyikünknek sincs a gépén ilyen film, vagy sorozat, vagy mennyi fér el egy macbookon? :)

Ozora <3

(#55628) r4z válasza TayRol (#55626) üzenetére


r4z
nagyúr

Abban a gepben mar van Internet Recovery is, Alt+Cmd+R komboval ered el inditaskor.

wm2: Probalj akar csak 2 evvel elore latni, ne a mai napra gondolj. Az 1080p-re meg az AVC-re is hogy mondtak anno az SD DivX es WMV idokben, hogy tok felesleges, es senki nem fogja hasznalni. Most meg mar 720p-ben forgatott sorozatokat is alig talalni, mert az 1080p lett a standard. A filmekrol nem is beszelve. Eddig azert nem volt ra igeny, mert:
- nem volt hozza megjelenito -> terjednek a 4K TV-k, pipa
- nem volt hozza savszel -> terjed a tobbszaz megabites optika es WLAN, pipa
- nem volt hozza hatekony formatum -> terjed a HEVC/VP9, pipa
- nem volt hozza felvevoeszkoz -> ez ugyan lassabban terjed, mint a fentiek, de mivel a kereslet hatarozza meg a kinalatot, igy ez se lesz sokaig problema

Eljon majd a nap a nem tul tavoli jovoben, amikor az lesz a direktiva, hogy Kaby lake ala ne add, mert azzal megy a YouTube.

A kerdesedre valaszolva: 10-15GB korul van egy egy oras true 2160p25 HEVC HDR kontent 5.1 DTS-HD hanggal

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55629) TayRol válasza r4z (#55628) üzenetére


TayRol
veterán

Köszönöm, megnézem este.

(#55630) wm2 válasza r4z (#55628) üzenetére


wm2
őstag

legutóbb tesztelésképpen szedtem le egy ilyen természetfilmet, de felskálázott, digitálisan javított változat volt, viszont persze, mindig jön valami új, csak ha bekapcsolom a TV-t még sokan a 720p-ig sem jutottak L, nemhogy a true 4K-hoz, ebbe is belegondolunk azért nem? :-) és persze a vicces, amikor a 2160p HEVC mellé vágnak egy pocsék HE-AAC hangfájlt és próbálom az erölködőt hozzá hangolni, mert a faxa kép mellett a hang meg nem elég jó, na erre mondtam, jó nekem még az az 1080p hiszen alig kapok többet, ha meg még vadásznom is kell a tartalomra, mert nincs, vagy felskálázott, vagy 60 giga kicsit sokára jön le, akkor meg pláne lehúzhatják a vétén... majd 2-3 év múlva igen, az akkori géppemmel, nem a mostanival amit addigra már rég eladtam, de amúgy csak nézd meg droidos TV-kre mennyi tartalom van, sztem 2 kezen meg fogod tudni számolni

U.I.: és akkor 60 giga egy 128/256Gb SSD-n. Uhh. Meg még adjál a NAS-nak is sávszélt. Gyönyörű időtöltés lehet egy passzív Macbookal.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55631) allein


allein
addikt

Sziasztok. Van két ilyen céges gépünk, HDD van bennük. Van lehetőség arra, hogy a HDD-t kicserélni kompatibilis SSD-re (nem tudom pontosan milyet lehet belerakni)? Valahogyan ki lehet menteni az egész op rendszert HDD-ről SSD-re? Természetesen ezt úgy, hogy a garancia ne vesszen el.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55632) Head88 válasza allein (#55631) üzenetére


Head88
addikt

Ezekben sima 2,5"-os laptop hdd-k vannak. Ilyen méretű ssd-re cserélhetőek bármikor. Garancia viszont ugrik mer szét kell bontani hozzá a gépet.[link]
Az adatok mentésére a Time Machine alkalmas.[link]

[ Szerkesztve ]

(#55633) allein válasza Head88 (#55632) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen a segítséget :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55634) r4z válasza allein (#55631) üzenetére


r4z
nagyúr

Egy masik, gyorsabb modszer az adatok koltoztetesere.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55635) Syl válasza Head88 (#55632) üzenetére


Syl
nagyúr

Régebben volt olyan gond, hogy ha nem spéci Apple cert. SSD-t raktak bele, akkor a CPU venti teljes sebességgel pörgött, mert hiányzott a hőérzékelő (vagy mi). Ez ma már nem érvényes?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55636) Head88 válasza Syl (#55635) üzenetére


Head88
addikt

Az én macbookjaimban nem apple ssd-k vannak. (mid2010 és mid2012) Illetve régebben használtam egy 2010es imac-et is amiben a hdd-t kicseréltem nem apple ssd-re. Nem volt semmi ilyesmi mint amit te mondasz.
A nem apple ssd-k automatikusan nem kapcsolják be a TRIM funkciót, amit külső programmal gond nélkül lehet aktiválni. Más hiba nincs.

[ Szerkesztve ]

(#55637) r4z válasza Syl (#55635) üzenetére


r4z
nagyúr

Csak iMaceknel van ez.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55638) Syl válasza Head88 (#55636) üzenetére


Syl
nagyúr

Youtube: [link]

(#55637) r4z

:R

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55639) Black Dragon válasza Syl (#55638) üzenetére


Black Dragon
addikt

Azért nem vennék mérget arra, hogy egy ilyen szerelés mindenkinek menne elsőre hibátlanul. De azért ultra fasza lett a végeredmény, elfogadnám a gépet.:))

(#55640) Syl válasza Black Dragon (#55639) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem is azóta csorog a nyálam :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55641) Black Dragon válasza Syl (#55640) üzenetére


Black Dragon
addikt

Mondjuk az a 3500 dodós árcédula nem rossz, habár állítása szerint cirka 2000 dodóval több lett volna az Apple által nyújtott ugyan ilyen konfig, ami azért tetemes különbség, gyakorlatilag egy alap 27" imac ára.

(#55642) Dhampir válasza Syl (#55640) üzenetére


Dhampir
félisten

(#55643) diskeeper válasza wm2 (#55627) üzenetére


diskeeper
csendes tag

"mindenki dobálózik ezzel a hevc 10bit-el, de szerintem egyikünknek sincs a gépén ilyen film, vagy sorozat"

Ez így nem teljesen igaz. Nekem van.

(#55644) TigerCat válasza diskeeper (#55643) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Minap kíváncsiságból leszedtem néhányat. TV-n megnéztem, de csóri 2015-ös Mac-em nem sok mindent tudott kezdeni velük. Akárhogy is nézem, ez is egy motiváló tényező az újabb készülékre váltáshoz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55645) wm2 válasza diskeeper (#55643) üzenetére


wm2
őstag

"X265 encoded files" na azt nézném még meg, ahogy HandBrake-el és passzív procival nekiáll valaki, de mivel ilyen tartalmakkal vannak tele a magyar torrent oldalak (80-90%-ban felskálázott, HE-AAC hang stb.) ezért nagyon nem kell vele vesződni, de célszerű a torrent klienst is külső vinyóra telepíteni, mert hamar kinyírja az SSD-t

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55646) diskeeper válasza wm2 (#55645) üzenetére


diskeeper
csendes tag

A Handbrake nem is tud 10-bites HEVC-et tömöríteni, csak ha felokosítod.
Sokkal jobb erre a célra az XviD4PSP, és persze egy erősebb gép.

(#55647) wm2 válasza diskeeper (#55646) üzenetére


wm2
őstag

Csak tippeltem. Gondoltam képes rá. Én sokszor jó minőségű 1080p 60fps anyagot sem nagyon találok, ezért volt, hogy inkább leszedtem a kevesebb helyet foglaló 720p-t, mert a két x264 álomány között lehelletnyi volt a minőségbeli különbség (főleg, hogy a tv-s sorozatokat 720p-ből skálázzák fel).

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#55648) Nescafé


Nescafé
őstag

Üdv
Melyik a jobb vagy egyforma?
Nifty mini drive vagy Ninja Stealth Drive
Köszönöm

 iPhone 15 Pro

(#55649) diskeeper válasza wm2 (#55647) üzenetére


diskeeper
csendes tag

Pontosan ezért kezdtem el én is átváltani a gyűjteményt x265-re. A 19gigás x264 1080p-ből 2,1gigás x265 10-bit lesz és én nem nagyon látok minőségkülönbséget. Tehát a helyspórolással már számomra ez nagyon is jó megoldás.

(#55650) wm2 válasza diskeeper (#55649) üzenetére


wm2
őstag

áá értem, fullHD x265, én külsőre mentem egyből, aztán dugom a TV-be, de a 2160p filmek kicsit több helyet foglalnak és az átlag magyar 5-6-7 megás letöltéssel több időt vesznek igénybe (digi ajánlott!) amihez jön, hogy hd/fhd állományokból készítik őket

U.I.: 4 magos rMBP dolgozik? :)

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.