Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) tboldi válasza sztanozs (#56900) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erre gondolsz?

szerk.: iOS 11 GM

[ Szerkesztve ]

(#56902) TigerCat válasza TBMC (#56891) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Simán rádobod a fájlokat. Szinkronizáld le újra és rendben lesz... Nekem minden oké vele.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56903) Mr.C válasza TBMC (#56896) üzenetére


Mr.C
őstag

Itt is van a problémád

sudo rm -rf /*

(#56904) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Azért ezen besírtam. ;] :DDD

(#56905) Syl válasza Black Dragon (#56904) üzenetére


Syl
nagyúr

:C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56906) general


general
addikt

srácok, napok óta nem lehet elérni az App Store-t, mi a franc történt? Egyik eszközöm sem tud csatlakozni, ugyanazt írja ki! "Nem sikerült kapcsolódni az App Store-hoz"
bocs, ha volt már róla szó, egy ideje nem jártam itt.

(#56907) Black Dragon válasza general (#56906) üzenetére


Black Dragon
addikt

[link]

De röviden: lépj ki és be az app storeba, voilá! Nekem is napok óta csinálta már ezt, ma untam meg, ez a módszer segített.

[ Szerkesztve ]

(#56908) general válasza Black Dragon (#56907) üzenetére


general
addikt

köszönöm! mobilon segített egyből, de a gépen hogyan jelentkezek ki? iCloudból kell kijelentkezni? akkor megint jön az a számomra még mindig logikátlan dolog, hogy mi lesz a fájlokkal, kell az a másolat, vagy csak hagyjam, lépjek ki és be, vagy törlődnek vagy...aaaahh. bocsánat, de a mai napig nem értem az iCloudot teljesen. :B

(#56909) Black Dragon válasza general (#56908) üzenetére


Black Dragon
addikt

Gépen csak az itunesnt nyissad meg(nálam ott nem ment a store+rádió, felső sávban fiók, alatta kijelentkezés majd vissza. Maga az app store nálam működik Macos szinten.

(#56910) general válasza Black Dragon (#56909) üzenetére


general
addikt

iTunes-t egyálalán nem használom. de most rendbe jött, valszeg kellett kicsi átfutás a mobil után. köszi!

(#56911) general


general
addikt

másik kérdés: melyik app-pal lehet a legegyszerűbben kötegelt fájlátnevezést csinálni? (mint Win alatt a total commanderrel) Mac alatt még nem csináltam ilyet, de most nagyon kéne! :) Forklift tud ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#56912) Ragnar95 válasza general (#56911) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Finder is tudja ezt :) Kijelölöd az átnevezendő fájlokat>jobb klikk> Rename X items

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#56913) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!

Windows 7-et akarok Boot Camp-el felrakni egy Mid 2010 Macbook Pro-ra MacOS Sierra mellé, viszont az optikai meghajtóm kuka. Módosítottam a Boot Camp Assistant.app-ben az info.plist-et, hogy engedje USB-ről telepíteni a Windows-t - első blikkre minden okés, engedi is ISO-ból elkészíteni az installert, meg a particionálást is megcsinálja.

A probléma, hogy nem hajlandó a pendrive-ról bootolni a telepítőbe, így hiába van meg a partíció, semmit sem tudok vele csinálni.

Próbáltam a telepítőt terminálból rárakni a pendrive-ra sudo dd-vel is, azzal sem megy.

Valószínűleg az én pendriveommal van a baj, mert brutál lassan másolja fel a dolgokat.

Kérdés, hogy lehetséges-e a gépben lévő HDD-n egy új partíciót csinálni, majd arra rárakni a telepítőt? Ergo, arra akarok rábootolni.

Tehát 3 partíció lenne a vinyón:
1. Macintosh HD (250gb)
2. BOOTCAMP (100gb)
3. WININSTALL (5gb)

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#56914) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

ILYEN töltőt szerintetek mennyire lenne érdemes venni? Rengeteget eladtak már belőle, és jó értékeléseket kapott az eladó. "Seller refurbished"-ként hirdetik.

(#56915) TigerCat válasza general (#56911) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Finder, Forklift, Better Rename
Összefoglalóban a link

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56916) r4z válasza r3dsnake (#56914) üzenetére


r4z
nagyúr

Gondolom szakadt kabeles gyari tolto felujitva. Ha a Prohoz kell, 60W-ost nezz, a gyenge adapter nyirja az akkut.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56917) Imy


Imy
veterán

Milyen olyan program van, ami ingyenes, amivel az aktív wifi csatornákat meg lehet nézni? Azaz melyik környező wifi router melyik csatornán sugároz. példa kép

(#56918) vasi89 válasza wm2 (#56895) üzenetére


vasi89
addikt

arcfelismerőse sem volt eddig szüksége senkinek, most meg a legtöbben azzal kampányolnak az X mellett ,hogy mekkora királyság ez a funkció. Ja az csak értelmetlen :) de ha a következő telefonba raknak egy Butthole ID-t akkor azért lesznek megzavarodva az emberek :DDD

(#56919) biker válasza vasi89 (#56918) üzenetére


biker
nagyúr

200 éve autóra sem volt senkinek szüksége, mert nem volt. most meg családoknak van hogy 2-3 db is van
hogy lett volna szükség eddig arcfelismerésre, mikor 10 éve megfelelő előlapi kamerák nem léteztek, 5 éve már igen, csak a háttértechnológia volt szar, lásd fotóval átverhető.
Ez meg működik, igen, királyság.

ugye nem baj, hogy fejlődünk?

A touch ID nekem néha gond volt, mert mondjuk lúggal dolgozok, akkor fél napig nincs ujjlenyomatom. vagy épp gépet szerelek, koszos olajos kézzel nem fogdosom össze, stb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#56920) r4z válasza Imy (#56917) üzenetére


r4z
nagyúr

Fent a menu baron a wifin alt + klikk, open wireless diagnostics, es ha bejon az ablak, cmd + 4-et nyomsz.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56921) vasi89 válasza biker (#56919) üzenetére


vasi89
addikt

nem baj ha fejlődünk de emiatt az újítás miatt nem lehet innovatívnak nevezni a céget. Főleg, hogy először a jack-et hagyja el utána a touch id-t. Még csak szoftveres home gomb sincs, ez számomra visszafelé fejlődés nem előre. De ez nem ide tartozik, ne is feszegessük. A laptopjaikkal meg vagyok elégedve, telefonokkal már elég régóta nem. Írom ezt úgy, hogy iphone 7et használok. Az autó azért más téma szerintem. ÉS a konkurenciánál is fölöslegesnek érzem az arcfelismerést viszont az edge to edge kijelzőt szinte mindenkinek sikerült jobban kivitelezni ami a legfontosabb az X-nél.

[ Szerkesztve ]

(#56922) wm2 válasza vasi89 (#56918) üzenetére


wm2
őstag

Mindketten tudjuk, hogy Kokeró János és Szőkéné Csapágyas Gizella miért fogja ezt a telefont megvenni, nem az új funkciók miatt (jól gondold meg a plasztikai műtétet cicám! :DDD ) hanem mert ezzel fejezi ki a státuszát anyagilag. Menő. Várom, hogy az iFixit szétszedje ls közölje, hogy a készülék kiegészítőkkel közel 0,5 millióért még mindig nem tudja a hi-res zenelejátszást, de persze én kérjek elnézést, amiért ilyen sznob vagyok. Ott az Android 90-ezerért, ami tudja ezt.

Apple laptopok. Én egy 2016-os modellt használok. Nem használt AIR-t, nem olcsón beszerzett 2014-2015-ös modellt, és nem felspékelt de lelakott 2011-est, amivel a magyar aprókon Dunát lehet rekeszteni. Nincs az új billentyűvel semmi gondom, de van egy ilyen betegsége 3-ból 1 felhasználónak. A kijelző foltosodás itt is fog jelentkezni és viheted cserére a bill, a kijelző vagy egyebek miatt, szóval semmivel sem jobb, mint a többi gyártó. Emlékszem, hogy amikor nézegettem, hogy XPS vagy ez a rMBP, akkor a YT tele volt almás firkászokkal, hogy az XPS egy kalap szar, mert ott a "coil noise" stb. Aztán mára már szépen csendben maradhatnak.

Aztán. Két dolgot figyelhetsz meg az iFjúsági Magazinon (aka iM) át, a Prohardveren keresztül, a YT-ig. Van egy réteg, aki melóra szeretné használni az almás laptopját, de folyamatos gondokkal küzd. Ennek persze sokszor az Adobe is az oka, mert tojnak a Mac-es vonalra. Szóval van egy ilyen réteg, akik évek óta Mac-et használnak és kezdik unni a banánt, de mivel Windowson sem jobb a helyzet, Linuxra meg nincs normális PS vagy Logic alternatíva (ami van az kaki), ezért jó az, ami van.

Ill. van a másik, a nagyob réteg, akik állandóan a kontinuitással, a kényelmi funkciókkal jönnek, miközben a gépükön a naptáron és egy kis szövegszerkesztőn kívül alig fut valami. Egy kis Skype még és valami lejátszó a korlátozott QT lehetőségek miatt, na meg a DropBox vagy hasonlók. Na én meg ezekkel az arcokkal unom a vitát. Mint a kereszteslovagok ba...meg, komolyan. Fetisizmus vagy mi ez? :DDD Gáz.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#56923) vasi89 válasza wm2 (#56922) üzenetére


vasi89
addikt

került bele FLAC támogatás csak nincs reklámozva, mert az arcra illeszthető kaki fontosabb :))

Nem azt mondtam h jobb mint a többi, de a touchbar-os gépekben van valami előre mutató, igaz indokolatlanul drágák de legalább valami olyan mit eddig más nem csinált meg. Plusz jól is néznek ki.

[ Szerkesztve ]

(#56924) wm2 válasza vasi89 (#56923) üzenetére


wm2
őstag

ha a notebookcheck.net oldalt az ember átnyálazza, akkor sajnos az jön ki, hogy minden laptop gyártó tele van problémákkal és ezeket összevetve egy rMBP vagy AIR még mindig jobb választás, viszont az ilyen és hasonló oldalak nem foglalkoznak az operációs rendszerekkel, na most tegye fel a kezét, aki melózik és alig várja a High Sierra frissítést!? ;] :) elsősorban a kép-zene-videósokra gondolok, nem az office vonalra

Ozora <3

(#56925) Syl válasza wm2 (#56924) üzenetére


Syl
nagyúr

Jön a frissítés és az egész összeomlik, mint a kerti budi. ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56926) Keksz válasza general (#56911) üzenetére


Keksz
senior tag

Én mióta megvettem a Forklift-et a Finder-t nem is használtam
Mindenre jó, persze nem egy total commander, de közelít

Kötegelt átnevezést is tud, mindenféle opcióval

(#56927) Nescafé válasza wm2 (#56924) üzenetére


Nescafé
őstag

Várós :)

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#56928) TBMC válasza TigerCat (#56902) üzenetére


TBMC
addikt

deee, hogy dobjam rá a fájlokat?
hova húzzam a ringtonejaimat?

markbellus.hu 

(#56929) TigerCat válasza TBMC (#56928) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megnyitod a telefonod és ott a csengőhangok részhez. Nekem ment elsőre...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56930) TBMC válasza wm2 (#56924) üzenetére


TBMC
addikt

jelen! :DDD de abból is várok majd az első nagy frissítésig sztem :D

TigerCat: ooo köszi, basszus, mindig mindent túlbonyolítok... :W

markbellus.hu 

(#56931) r3dsnake válasza r4z (#56916) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pro-hoz kell, de direkt néztem 45W-t, mert utazáshoz kisebb a táskában. Teszteltem Air töltőjével, 30W-t vesz fel ebből is, mint a 60-asból. (Amikor nincs hajtva.)

(#56932) Syl válasza TBMC (#56930) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem arról volt szó, hogy az iPhone meg az iOS már annyira szuper fejlett dolog, hogy nincs szükség iTunes-re? :U :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56933) TBMC válasza Syl (#56932) üzenetére


TBMC
addikt

najjóóóóóó :DDD ;]

markbellus.hu 

(#56934) vasi89 válasza Syl (#56932) üzenetére


vasi89
addikt

épp hétvégén állítottam új csengőhangot anyám telefonján és airdropon küldtem át mac-ről. Semmit nem tudott kezdeni vele a telefon, azon kívül h fogadja :W

[ Szerkesztve ]

(#56935) TigerCat válasza vasi89 (#56934) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vegyél.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56936) vasi89 válasza TigerCat (#56935) üzenetére


vasi89
addikt

megoldottam itunesról, a hozzászólásra reflektáltam.

(#56937) TigerCat válasza vasi89 (#56936) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem ment át az irónia. Na mindegy...
Nekem a legnagyobb gondom a csengőhangokkal, hogy amelyeket pénzért kínálnak, azok java valami rettenet. De a lényeg, hogy az Apple ezen is hülyére keresse magát. Pedig szerintem lehetne közösségi csengőhang csere, ha már minden sz...rjukra előfizet az ember. Vagy valami...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56938) vasi89 válasza TigerCat (#56937) üzenetére


vasi89
addikt

jah itt fórumon nem mindig jön át :)) egyébként azt vettem észre hogy telefonon a csengőhang sokkal rosszabbul szól mint előtte mondjuk gépen. Nem tudok rájönni miért, de ez csak mostanság tűnt fel. Ugyan úgy konvertálok mint eddig.

(#56939) TigerCat válasza vasi89 (#56938) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagy hangfalakon minden sokkal jobb, de nekem telón is jók.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56940) vasi89 válasza TigerCat (#56939) üzenetére


vasi89
addikt

ugyan úgy fülhallgatóval hallgatva gépen is és telefonon is. illetve korábban nem volt ilyen gond. de mindegy akkor nálam lesz a hiba

(#56941) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Apple Music előfizetés, Rádió szekció.

Ha kiválasztok egy állomást, pl. Classic Rock, akkor egy idő után miért áll meg a lejátszás? Milyen rádió az, amely X db számot tartalmaz csak? Vagy rosszul értelmezem a rádió fogalmát?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56942) r4z válasza TigerCat (#56941) üzenetére


r4z
nagyúr

Think different ;]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56943) kpetyke


kpetyke
tag

Sziasztok!

Ha Svájcban veszek egy macbook-ot annak a gariztatása Magyarországon ütközik bármilyen problémába?
Illetve ha itthon vásárolnám meg cégre akkor miben más a garancia?

Köszi!

(#56944) r3dsnake válasza r4z (#56942) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Spotify? :)

(#56945) TigerCat válasza r3dsnake (#56944) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáltam, fizettem, nem jött be. Ez még így is jobb valamelyest. Szerintem egyszerűbb, átláthatóbb.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56946) r3dsnake válasza TigerCat (#56945) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Másképp látom. :)

(#56947) TigerCat válasza r3dsnake (#56946) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kinek-mi. Ez így van rendjén. Sivár világban élnénk, ha mindenki egyforma lenne, megegyező igényekkel...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56948) r4z válasza kpetyke (#56943) üzenetére


r4z
nagyúr

1 ev vilaggarancia van minden Macre, itthon viszont ha hivatalos forgalmazotol (APR, Edigital, Media Markt, stb) veszed, EU jog alapjan kapsz +1 ev szavatossagot, amit a vasarlas helyen tudsz ervenyesiteni szukseg eseten. Svajc nem EU tagallam, igy ott ez nem ervenyes.

Lasd lentebb

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56949) Black Dragon válasza kpetyke (#56943) üzenetére


Black Dragon
addikt

Szia

Szériaszám alapján megy a dolog, így problémád nem lehet belőle. Amennyiben itthon veszed meg cégre, akkor 1 év garancia van a termékre, nem pedig 1+1 magánszemély esetán. Garanciális szemszögből nincs különbség, a korábbit leszámítva.

TigerCat: Nekem is szokta ezt csinálni, én sem jöttem még rá, hogy miért. Random jön elő a hiba, valamikor végig tudom léptetni az egész világot 3x, mármint kb azonos számok előkerülnek 3-4x is léptetés közben, de amikor magára hagyom, hogy léptesse ő a zenéket egymás után akkor néha leáll. Fos.

[ Szerkesztve ]

(#56950) kpetyke válasza Black Dragon (#56949) üzenetére


kpetyke
tag

Szóval gyakorlatilag ugyan ott vagyok árban és garanciában is akárhol vásárolnám meg?. Az applecare kiterjesztést bármire bárhol lehet venni pluszba (míg érvényes a gari)?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.