Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) makaveli666 válasza wm2 (#56649) üzenetére


makaveli666
senior tag

Nem értetted a kérdést :D Én tudom, hogy milyet szeretnék, csak azt nem tudom, hogy a non touch bar az most sima macbook pro 13 nak felel meg, vagy méret szempontjába nincs különbség a touch bar és a nem touch baros között. De ahogy látom méretbeli különbség nincs közöttük.

(#56652) wm2 válasza makaveli666 (#56651) üzenetére


wm2
őstag

jajj bocsi, igen, nem lesz gond

Ozora <3

(#56653) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Tipp Lightroom felhasználóknak, integrált Intel kártya mellé. Amióta kikapcsoltam a Lightroom beállításokban a grafikus "gyorsítást" azóta repül az egész program.

(#56654) Eszleny válasza hszilard666 (#56641) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A Beállításoknál, ahol látszik mind a két monitor, ott megfogod az egyiket és olyan oldalára húzod a másiknak mint ahogy szeretnéd. pl. alul vagy felül.

(#56655) entoni1989


entoni1989
tag

Sziasztok.

Segítsetek kérlek, nem tudom melyik vga-val felszerelt modell volna jó választás :F

Macbook Pro vásárlása előtt vagyok, amire kellene, hogy azért már a 4K-s videó anyag kezelése Final Cut Pro alatt meg se kottyanjon neki, elég már a radeon 450-el szerelt vagy inkább 560? :F

Köszönöm :R

(#56656) Papa-Het válasza r3dsnake (#56653) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Lightroom 5-ben hogy lehet ezt kikapcsolni? Nekem nincs a Preferences-ben Perfomance fülecske sajnos.

(#56657) r3dsnake válasza Papa-Het (#56656) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor az valószínűleg eleve nem támogatja a grafikus gyorsítást.

(#56658) bmwk1200s válasza entoni1989 (#56655) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Tehát az a kérdés, hogy 2016os vagy 2017es modelt válaszd e?
Nyilván az újabbat és ha teheted a legerősebb GPUt válaszd ami elérhető. Persze igaz ez a CPUra is.

Semmit sem írok alá!

(#56659) hszilard666 válasza Eszleny (#56654) üzenetére


hszilard666
veterán

Az megvan természetesen, én elforgatni szeretném :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#56660) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali.
Eladtam a gamer gépem mivel inkább Xboxon játszom mostanában, és most kellene valami lapos.
200-at szánnék rá. Mit érdemes vennem ennyiért? Egy "újabb" Air-t vagy egy régebbi Pro-t? Netezésre, filmezésre kellene, nem túl bonyolult PS munkákra, esetleg videó vágásra.

Köszi előre is :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#56661) V.Stryker válasza vasi89 (#56633) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

NÉztem ezt a progit, de nem akarok varezolni. Közben megnéztem és azt írják,hogy HandOff -al is valahogy lehet korlátozni egy program kimenő forgalmát. Ebben valaki nem tudna segíteni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#56662) wm2 válasza IntelKiller7 (#56660) üzenetére


wm2
őstag

Ennyi kevés lesz. Ezért lelakott és elavult Pro-t kapsz. AIR-hez tegyél még egy százast és veszel egy újat.

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#56663) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Hello.
Van egy MacbookPro 15" Late 2011-es gépem, amivel iMovieba "szerkesztettem" egy videót, 720p-be elmentettem, de élvezhetetlenül szaggat a végeredmény, kevés lenne a gép már ehhez a művelethez, vagy valami szoftveres gond van/lehet?

(#56664) TigerCat


TigerCat
nagyúr

App Store, Apple Music döglött. Nálatok megy?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56665) marsu. válasza TigerCat (#56664) üzenetére


marsu.
senior tag

Itt is halott. Mac-en és iPhone-on is.

Biztos újra leforgatják jövőhétre. :D

(#56666) TigerCat válasza marsu. (#56665) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyszerű, pedig elvileg minden rendben:
https://www.apple.com/support/systemstatus/

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56667) marsu. válasza TigerCat (#56666) üzenetére


marsu.
senior tag

MIK kiírta Fb-ra, hogy központi hiba van, de nem hiszem, hogy ezt valamilyen hivatalos forrásból szedték.

(#56668) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Milyen bluetooth-os (plusz dongle nélküli) egeret ajánlanátok Macbook-hoz? Nincs semmi extra elvárásom, csak jól bírja akkuról/elemről és ne legyen apró. Nagyon szeretem a Trackpad-et, de retusáláshoz és játékhoz nem jó útközben. (Otthon van rendes egerem, asztaliként használva a gépet.)

[ Szerkesztve ]

(#56669) r3dsnake válasza r3dsnake (#56668) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

EZT nézegettem.

(#56670) n000rbi válasza r3dsnake (#56668) üzenetére


n000rbi
senior tag

Én Logitech m720-at-at használok. 3 eszközre is csatlakoztathatod, amik között egy gombnyomással váltogathatsz.

(#56671) r3dsnake válasza n000rbi (#56670) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, de ez nagyon drága, ahhoz képest, amire kell (heti 4-5 óra). Szerintem marad az aliexpress-ről linkelt.

(#56672) vasi89 válasza r3dsnake (#56671) üzenetére


vasi89
addikt

Én vettem aliról, hasonló tudású és árú billentyűzetet. Nagyjából 2 percenként dobta el a kapcsolatot a BT. A végén már 1 szót nem tudtam leírni anélkül h ne szakadt volna meg. Soha semmit nem rongáltam szándékosan de azt konkrétan kettétörtem, hogy véletlenül se kerüljön elő évek múlva és mást se tudjon felbosszantani :DDD

(#56673) lmno válasza vasi89 (#56672) üzenetére


lmno
őstag

;]

Tekintve hogy Mac-en még a márkásabb egerek is sz*rakodnak, én se szórakoznék ilyen olcsókkal.

(#56674) r3dsnake válasza vasi89 (#56672) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ott van csupa pozitív értékelés. Sztem egy próbát megér. Az apple féle magic mouse-tól csak jobb lehet. :D

(#56675) vasi89 válasza r3dsnake (#56674) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem az első szériás van kb 2011 óta. Semmi gondom vele. A fogása meg ennek sem hiszem h jobb lenne és mint fentebb írták, az mac nagyon érzékeny az egérre.

(#56676) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Érdekes egyébként ez az érzékenység az egérre. Bár a xerox találta fel, az Apple vezette be kereskedelmi forgalomba a GUI-val együtt. Lett volna már idejük tökéletesre fejleszteni, nem? :))

Semmit sem írok alá!

(#56677) vasi89 válasza bmwk1200s (#56676) üzenetére


vasi89
addikt

Meg az iphone is használhatná az usb-c-t vagy előtte a micro usb-t. De szerintem te is tudod h ez szimplán az üzletpolitikájuk.

(#56678) TigerCat válasza bmwk1200s (#56676) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vagy ha nem is tökéletesre, de lehetne mondjuk egy fokkal kényelmesebb...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56679) bmwk1200s válasza TigerCat (#56678) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ilyen múlttal és presztízs márkaként én elvárnám, hogy mára tökéletesen kezelje a rendszer a 3rd party egereket (vezetékes vagy sem az mind1) és persze legyen a saját egerük kényelmes és testre szabható. Ilyen téren szerintem még a windows is köröket ver a macre.

Semmit sem írok alá!

(#56680) r3dsnake válasza bmwk1200s (#56679) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Eddig egy egérrel sem volt bajom Macbookon. Kivéve a magic mouse. :DDD

(#56681) TigerCat válasza r3dsnake (#56680) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Oké, ez mindent vitt...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56682) Syl válasza bmwk1200s (#56676) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg bevezették azt az elvet, amit az MS is a Win10-zel elkezdett magáévá tenni: nem javítjuk ki a hibákat, csak új ficsőrökkel nyomjuk tele az OS-t

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56683) buvartacsko válasza vasi89 (#56677) üzenetére


buvartacsko
addikt

A Lightning sokkal többet tud mint a Micro USB, miért is lett volna ez nekünk jó?

Soha a büdös életben nem kerültem még olyan helyzetbe ahol probléma lett volna a Lightning. :U

(#56684) wm2 válasza Syl (#56682) üzenetére


wm2
őstag

Nekem minden jó. Soha nem találkoztam hibával pedig már 1 éve használom a Mac-et. ...

Ozora <3

(#56685) bmwk1200s válasza Syl (#56682) üzenetére


bmwk1200s
őstag

"az MS is a Win10-zel elkezdett magáévá tenni..." - ugye ez vicc? Mármint nem a win10-zel kezdte magáévá tenni... szerintem ez náluk üzleti alapelv lehet :DDD

Semmit sem írok alá!

(#56686) Syl


Syl
nagyúr

Háát, nekem pár hónap után is van vele bajom...

(#56685) bmwk1200s

Komolyan gondoltam. Régen egy-kétévente jött service pack, amiben javították az os hibáit (bevett gyakorlat volt, hogy "majd az SP1 után áll át rá a cég"), de most? Félévente jönnek a nagy ápdétek, folyamatosan tolják ki az új feature-kat, de a meglévő hibák gyakorlatilag érintetlenek maradnak. Én is találkoztam pár bosszantó problémával, ami a legelső w10 óta jelen van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56687) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Két kérdésem lenne.
1.: Van arra megoldás, hogy újraindítás után 1-2 alkalmazást ugyan ne nyissa meg, de az értesítések jöjjenek róla (pl maileket jelezze, ha jön de az ablak ne jelenjen meg, kvázi ilyen background process-ként indítsa)?

2.: Van megbízható file recovery program mac-re, ami képes tűrhető hatásfokkal visszaszerezni formázott és használt winyóról régi adatokat? Kollégának sikerült életre kelteni a gépet csak már sokat mahinált a merevlemezével. Igazából nem tudom, hogy lehetséges-e hfs+ fájlrendszerről ilyet csinálni...

Köszönöm! :R

sudo rm -rf /*

(#56688) madle


madle
őstag

Kifogytam a Photosból a memória zabálása miatt, esetleg van valami jó alternatíva fotók albumokba rendezgetésének? LR, vagy esetleg valami más ingyenes alkalmazás?

(#56689) Kokusz91


Kokusz91
csendes tag

Sziasztok!

Megint van egy kerdesem.. :B

Sierra fut a gepen, es megnyitottam a gyari sakk alkalmazast. De egyszeruen nem tudom bezarni. Se a command q nem hasznal, se ha kivalasztom a kilepes opciot sot hiaba kapcdolom ki be a gepet akkor is nyitva marad. Le tudom tenni a talcara es tudok mast csinalni de szerintem ez nem normalis h egyszeruen nem tudom bezarni.

Mit csinaljak? :F

(#56690) r4z válasza Mr.C (#56687) üzenetére


r4z
nagyúr

1. A felhasznalod beallitasainal tudod elrejteni az automatikusan indulo alkalmazasok ablakait.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56691) Mr.C válasza r4z (#56690) üzenetére


Mr.C
őstag

De akkor értesítés se jön, de lehet nem tudtam mehfogalmazni mit szeretnék pontosan.

Azt szeretném, hogy ujrainditas után kapjak értesítést a levelekről.
De sztem akkor marad az, hogy automata indítás és rá kell boknom az x-re... Tudom tudom, nagy meló :DD

sudo rm -rf /*

(#56692) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Esedékessé vált a macbook vásárlásom, jövőhéten szeretném megvenni. Használt gépet szeretnék venni, 2015-öst. A felhasználási terület grafikai tervezés, főleg ui/ux és weboldal tervezés. Van amikor logót is kell meg illusztrációt készítenem. A nyomdai grafika az kb. évente 1-2 alkalommal van.
300-400 ezer forint van rá. Jövő év januárjától naponta fogom hordozni a gépet, ezért 13"-os modelleket nézegettem.

Szerintetek?

Köszönöm előre is!

Üdv, Skinny26

(#56693) Skinny26 válasza Skinny26 (#56692) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Esetleg ha tudnátok konkrét linkeket adni, amit Ti is megvennétek azt nagyon hálásan megköszönném! :R

(#56694) r4z válasza Skinny26 (#56693) üzenetére


r4z
nagyúr

Konkret hirdetesi linkeket nem lehet itt megosztani.

A jo veteleket ki kell fogni, de 300 korul mar 8/256GB-osok is vannak. A garancia annyira nem lenyeges, megbizhato szeriarol van szo. Bongeszd napi szinten a Hardveraprot es a Jofogast, tuti talalni fogsz jo vetelt 1-2 heten belul.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56695) lmno válasza Skinny26 (#56692) üzenetére


lmno
őstag

Szerintem a retina széria óta a 15-ös is bőven hordozható, és cserébe erősebb, és jobban használható monitor nélkül is (persze az árát megdobja).

[ Szerkesztve ]

(#56696) Keksz válasza r3dsnake (#56653) üzenetére


Keksz
senior tag

ezt?

(#56697) Eszleny válasza hszilard666 (#56659) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Elnézést, félreértettem. Akkor szerintem a monitor saját menüjében kell keresd a 90 fokos elfordítást.

(#56698) Skinny26 válasza lmno (#56695) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Értem, köszönöm mindkettőtöknek!
Egy tól-ig értéket tudnátok adni ciklust illetően, hogy mi számít jónak?

(#56699) Ragnar95 válasza lmno (#56695) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

+1
Van, hogy napi szinten cipelem a gépem hetekig, aztán utána hetekig iPad van csak helyette a táskában. Nyilván érződik a súlykülönbség, de egyáltalán nem zavaró szerintem. És a 13-as gép jóval közelebb van a 15-öshöz súlyban, mint egy iPad, tehát az esetek 90%-ában fel sem tűnik a különbség (a maradék 10% az, ha egész nap az ember hátán lóg a táska, amiben a gép van, de ez nem hiszem, hogy sokakkal napi szinten megtörténne). Aki azt a fél kiló súlykülönbséget megérzi és cserébe hajlandó bevállalni a kisebb kijelzőt és a jóval gyengébb teljesítmény, annak egészségére.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#56700) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Van olyan progi ami gpu z alternatíva? Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.