Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) bmwk1200s válasza Lazika (#56700) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Esetleg a OpenGL Extensions Viewer?

Semmit sem írok alá!

(#56702) Lazika válasza bmwk1200s (#56701) üzenetére


Lazika
senior tag

Köszi! Ez a progi azt is kimutatja, hogy milyen a gpu memóriája is mármint ki gyártotta?

(#56703) r3dsnake válasza Keksz (#56696) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezt.

(#56704) bmwk1200s válasza Lazika (#56702) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Passz. Próbáld ki! Ingyenes.

Semmit sem írok alá!

(#56705) entropy


entropy
tag

Este Mission Controllal elsotitettem a kepernyot, aztan kesobb, fel ora-ora mulva lecsuktam a gepet felelesztes nelkul. Tehat az elsotetitett allapotban ment deep sleepbe. Reggel nem akart bekapcsolni a kepernyo, meg is ijedtem, hogy gond van a geppel, vagy megnyekkent, de valoszinuleg csak bugos ez a sotetitett allapotbol deep sleepbe menés. Ujrainditas utan rendben volt minden.

Persze lehet, h vmi mas a gond, de en erre tudok gondolni, mert mikor nyomkodtam a kepernyo fenyerot egy pillanatra felvillant a kijelzo, aztan el is sotetult pont ugy mint mikor Mission Controllal sotetitem el.

Sierra 10.12.6 (16G29).

[ Szerkesztve ]

(#56706) wm2 válasza Syl (#56686) üzenetére


wm2
őstag

"Háát, nekem pár hónap után is van vele bajom."

Rosszul fogod.

Ozora <3

(#56707) Syl válasza wm2 (#56706) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom, hogy bennem van a hiba :DDD Nekem az iPhone-okkal is bajaim voltak :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56708) r4z válasza Syl (#56707) üzenetére


r4z
nagyúr

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56709) Dhampir válasza r4z (#56708) üzenetére


Dhampir
félisten

(#56710) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok!

Nagyon sokat olvasgattam és próbálgattam megoldani a problémámat, mindeddig sikertelenül.

A helyzet a következő: vásároltam egy iPhone 5s készüléket. Töltőről töltve semmilyen problémám nincsen, mindig minden rendben van. Ha viszont a Macbook Air (Early 2015)-re dugom, az esetek nagy részében azt produkálja, hogy állandóan kapcsolódik/ledob, mintha kontakthiba lenne. Sokáig erre gyanakodtam, de rájöttem, hogy nem erről van szó. Külföldi oldalakat is végigböngésztem, igazából ott sem jutottak az emberek sokra ez ügyben.
A kábel eredeti, és teljesen új. Kipróbáltam többel is, a hiba ugyan az. Ugyan ezt a jelenséget csinálja Androidos telefonnal is, akármelyik USB ajzatra dugva. Ha viszont pendriveot, MIDI kontrollert, vagy akármi mást dugok fel, sosem volt még semmilyen probléma, így az USB aljzatok mechanikai hibáit is kizárhatjuk. Továbbá azért sem lehet érintkezési hiba, mert ha ne adj Isten egyszer sikerül "bevennie" bármelyik eszközömet, és nem dobál le, akkor akárhogy mozgatom óvatosan a kábelt mind a telefonos végénél, mind a Macbookosnál, nincs kapcsolat megszakadás.
Olvastam, hogy ajánlott SMC és NVRAM reset is a Mac-en, de nálam ez sem segített. Másoknak az iPhone helyzet és biztonság visszaállítása oldotta meg a gondjait - hát nekem ez sem. Természetesen az elmúlt napokban 1001 alkalommal indítottam újra a számítógépet s a telefont is. Minden bizonnyal valami szoftveres hiba lehet a Mac-kel, hiszen ha kábel vagy telefon hiba lenne, akkor az Androidos készülék nem ugyanezt produkálná.

Kérem segítsetek, most már nagyon kétségbe vagyok esve. Csatolok egy képernyőmentést is.

Üdv mindenkinek!

(#56711) buvartacsko válasza x220i7 (#56710) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nekem is ezt csinálja, nekem sem sikerült rájönni.

(#56712) gamer187


gamer187
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy 2015-ös Macbook Air-em ma reggel csinált egy olyat hogy kikapcsolt úgy hogy 40-50%on volt a töltöttség, nem engedett újraindulni lemerülésre hivatkozva, feltettem töltőre akkor bekapcsolt a gép és 40%on volt a töltöttség ha kihúztam majd visszadugtam a kábelt ez hol 30%ra csökkent hol 60%ra nőtt. Azóta gyorsabban töltődik és merül mint eddig. PPT007-es hibával akku cserére buzdít a diagnosztika. Mi lehet a gond? Azért furcsa nekem ez így elsőre mivel eddig semmilyen előjele nem volt, tökéletes üzemidőről zuhant kukára az akksi úgy hogy 160ciklus van benne, februárban vásárolt gép.
Az alap Apple gari kiterjed az akksira is? (attól tartok hogy erre pont nem)
Program telepítés után jelentkezett a probléma nem tudom mennyi köze lehet hozzá.
Haver javasolta hogy maxra töltés után hagyjam még 2 órát töltődni ezzel újra életet lehelek az akksiba vagy mi.. Ebből mi igaz?
Ha tudtok bármilyen megoldást a problémámra az akkumulátor cserén kívül (mivel számomra hihetetlen hogy 1ről2re elromlott) szívesen várom!

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#56713) TigerCat válasza gamer187 (#56712) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Pedig megeshet... Mikori gyártású az akku? Coconut Battery kiírja (összefoglalóban a link).

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56714) r4z válasza x220i7 (#56710) üzenetére


r4z
nagyúr

Van egy kis meretbeli gyartasi hibatures a csatlakozoknal, a 2014-es Airem jobb oldali USB-je is tulmeretes volt. Pontosan ugyanilyen tuneteket produkalt, es ahogy nalad is, nalam is csak bizonyos kabeleknel jott ki ez, a legtobb esetben nem okozott gondot. Tobb kabellel is probaltad a telefonokat?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56715) gamer187 válasza TigerCat (#56713) üzenetére


gamer187
tag

Nem tudom itt mi mit jelent, de ez a piros sáv nem tetszik! :D
Felvilágosítanál mik az adatok?

[ Szerkesztve ]

(#56716) r4z válasza gamer187 (#56715) üzenetére


r4z
nagyúr

Azt jelenti, hogy az akkud doglodik, vagy legalabbis azt hiszi, hogy doglodik. Vidd szervizbe, cserelni fogjak.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56717) Head88 válasza gamer187 (#56715) üzenetére


Head88
addikt

Ez így elég para. 33%-os akku állapot egy 8 hónapos 160 akku ciklusos gépnél... Ilyen állapotú akku kb 1400ciklus után szokott lenni, ami azért jó pár év használat.
Vidd szervizbe és cseréltesd mert ez nem normális.

(#56718) gamer187 válasza Head88 (#56717) üzenetére


gamer187
tag

Hát ezaz!

Pedig vigyázva volt rá soha nem hagytam tápon, mindig ha 10% körül volt feltettem maxra töltöttem és használtam.
Vírus vagy szoftveres dolog nem idézheti elő ezt? Egyik pillanatról a másikra történt egy telepítés után, és az is érdekes hogy előtte 1 töltéssel használtam minimum 20-25órát, most a töltés is 20-30perc alatt 100% és kb. 1 óra alatt nullára merül..

[ Szerkesztve ]

(#56719) x220i7 válasza r4z (#56714) üzenetére


x220i7
tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát!
Igen, próbáltam több kábellel. Nekem csak az az érdekes, hogy csak a telefonokkal van ez a probléma...
Elég gáz ez az egész, így, hogy egy prémium kategóriás márkáról van szó...

(#56720) Head88 válasza gamer187 (#56718) üzenetére


Head88
addikt

Vírus vagy hasonló kártevő nem okoz ilyesmit. Valószínű gyenge volt alapból egy cella és az adta be a kulcsot most. De az is lehet, hogy az akku elektronikája zavarodott meg. De a gyors merülés inkább a cella hibára billenti a mérleget. Lényeg, garanciában cseréltesd.

(#56721) gamer187


gamer187
tag

Újabb fordulat az ügyben!
Semmit nem csináltam a géppel, itthon lett hagyva kikapcsolva. Már épp akartam megtenni a hibabejelentést amikor gondoltam ránézek mégegyszer a rendszerinformációkra, és 6ezer feletti töltöttséget mutat, és most az általatok ajánlott programban is máshogy néz ki a dolog.

Ilyenkor mi van? Egy újra telepítés ráfér? Amióta megvettem nem volt újratelepítve.

[ Szerkesztve ]

(#56722) Head88 válasza gamer187 (#56721) üzenetére


Head88
addikt

Fölös újra telepíteni. Egy SMC resetet érdemes megejteni max.
Van olyan, h a coconut ideiglenesen nem a valós adatokat mutatja, viszont az is lehet, hogy az akku 9 cellájából 1 hibás.

(#56723) TigerCat válasza gamer187 (#56721) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én azért elvinném szervizbe és megmutatnám ezeket a képeket is...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56724) majestic


majestic
őstag

Hol lehet azt beállítani, hogy az adott alkalmazás/ablak bezárásakor szép animálásal csukódjon be, illletve nyíljon ki? Sokszor láttam ezt az effektet videókon. Nálam simán becsukodik, minden animálás nélkül...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56725) bmwk1200s válasza majestic (#56724) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Megmutatnád a videót? Nem egészen értem, mire gondolsz pontosan.

Semmit sem írok alá!

(#56726) majestic válasza bmwk1200s (#56725) üzenetére


majestic
őstag

Hát olyan kecsesen csukodnak be (elvékonyodik az ablak és becsukódik) az ablakok, nem egyszerűen eltűnik a képernyőről...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56727) tboldi válasza majestic (#56726) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az ablak bal sarkában lévő sárga gombbal (vagy cmd + m-mel) minimalizáld a dockra, és láthatod a "genie" effektet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#56728) bmwk1200s válasza majestic (#56726) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ezért nem értettem. Ugyanis ez nem csukja be az alkalmazást, csak leteszi a dockra.

Sys. pref.: Dock

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#56729) r4z válasza gamer187 (#56721) üzenetére


r4z
nagyúr

Ezek szerint magahoz tert az akku, es csak a kalibracioval volt valami gond, amit a fagyas okozhatott. Ha tovabb maszik felfele a kondicio, akkor nem erte maradando karosodas az akkut, csak pillanatnyi zavar volt.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56730) gamer187 válasza TigerCat (#56723) üzenetére


gamer187
tag

Hol van ilyen szervíz? Mert én a Budaörsi Euronicsban vettem, ott viszont szóltak is hogy csak 1 hónapig intézik ők a garit..

(#56731) bmwk1200s válasza gamer187 (#56730) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Új gépnél? Aligha! Min. fél év, de igazából 1 év nemzetközi apple gari, aztán újabb év jótállás a kereskedő részéről. Tehát hazudtak, vagy rosszul tudják, mert ezt az EU szabályozza. De lehet rosszul tudom, akkor javítson ki valaki!
Ellenben hivatalos Apple szervízzel valóban jobban jársz. Ajánlani nem akarok, mert igen csak megosztott e kérdésben a fórum.

Semmit sem írok alá!

(#56732) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Milyen billentyűkombó kapcsolhatja ki a hangerő állítást? Munkatársam állandóan ezzel rongál, hogy nem tud hangot állítani, mert nem reagál a gombokra... Újraindítást követően ismét megy.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56733) bmwk1200s válasza TigerCat (#56732) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Lehet nem ez a gond, de ez a tippem elso korben: [link]

Semmit sem írok alá!

(#56734) r4z válasza TigerCat (#56732) üzenetére


r4z
nagyúr

Direct hangkimenetu app is elveheti a hangeroallitast, nalam az Audirvana szokta leblokkolni ezt. Nincs valami audioval kapcsolatos app telepitve neki?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56735) TigerCat válasza bmwk1200s (#56733) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én is erre tippeltem elsőként, de nem. Majd legközelebb csekkolom manuálisan is...

(#56734) r4z:
Ááá, semmi. Gyári appok, Office, Skype és egy króm böngető, kb. ennyi van telepítve neki.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56736) majestic válasza bmwk1200s (#56728) üzenetére


majestic
őstag

igen, ez az, köszi! :R De valóban csak akkor működik ha minimalizálod az ablakot...

Lenne egy másik banális kérdésem: mit kell tennem ahhoz, hogy a Macbookhoz csatlakoztatott iPhone tartalmát (képek) meg tudjam jeleníteni a Finder-ben? Bocs a teljesen idióta kérdésekért de egyszerűen majd megbolondulok... Nagyon egyszerű Windowsos dolog itt vagy nem vagy teljesen máskép működik...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56737) bmwk1200s válasza majestic (#56736) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Gyári Image Capture app.

Semmit sem írok alá!

(#56738) majestic válasza bmwk1200s (#56737) üzenetére


majestic
őstag

Igen, és? Megnyitom és semmi... Mit kell csinálni tovább? Hogy jelenik meg a csatlakoztatott iPhone?

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56739) r4z válasza majestic (#56738) üzenetére


r4z
nagyúr

Megnyitod az appot, csatlakoztatod az iPhone-t, es meg fog jelenni bal oldalon.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56740) majestic válasza r4z (#56739) üzenetére


majestic
őstag

Valami Grab nevezetű szart nyitottam meg :DD . Így már minden ok! De számomra érthetettlen, hogy miért ne lehet ezt megoldanin a Finderben és megjeleníteni az Eszközök között :F Teljesen érthetettlen és logikátlan...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56741) r4z válasza majestic (#56740) üzenetére


r4z
nagyúr

A Finder fajlokat kezel, az iPhone fajlrendszere viszont nem erheto el fajlszinten. Ilyen egyszeru a dolog. Az Apple inkabb azt mondja, hogy hasznald az iCloud Photo Libraryt a Photos appban, ahhoz ra se kell dugnod a telefont a gepre, es meg bevetelt is hoz nekik.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56742) majestic válasza r4z (#56741) üzenetére


majestic
őstag

Hogy hogy nem elérhető file szinten? Nekem csak a fotók kellenének (amúgy a Windows is csak azokhoz fér hozzá) és az elérhető bármilyen op rendszerben. Azt miért ne lehetne megjelenítetni? Érthetetlen...

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56743) tboldi válasza majestic (#56742) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pont azért, hogy használd a Photos appot.

Egyébként meg iMazing, én mindenre azt használom az iPhone-hoz, még PC-n is. :B

[ Szerkesztve ]

(#56744) bmwk1200s válasza majestic (#56742) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Leírtuk. Image Capture. Megadsz egy mappát és bemásolja a készülékről az összes kiválasztott képet. Onnantól, amennyiben nem akarod a Photost használni, simán megnézheted a képeket a Finderben.
Nekem mondjuk eszembe nem jutna windowsos megoldásokat keresni a macen, főleg ezért, mert sokkal kényelmesebb, hogy már eleve a Photos appban vannak a nap folyamán lőtt iPhone képeim. Nem kell szinkronizálni, összedugni, másolni... a háttérben szépen megoldja.

Semmit sem írok alá!

(#56745) majestic válasza bmwk1200s (#56744) üzenetére


majestic
őstag

A Photos app egy nagy szar mert nem lehet mappákat létrehozni, mindent ömlesztve kezel, csak ez a bajom viele. Az az értelmetlen, hogy két app kell egyfajta dologhoz (file mozgatáshoz).... Sajnos azt kell mondanom, hogy a Windows (legalábbis ezen a téren) sokkal de sokkal egyszerübb és logikusabb.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56746) Alex91 válasza majestic (#56745) üzenetére


Alex91
félisten

Albumoknak hivjak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56747) bmwk1200s válasza majestic (#56745) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Én létre tudok hozni, rendszerezni is tudom és még alap-editálni is. Sőt! Még keresni is tudok benne! Beírom, hogy cat és kiadja az összes olyan képet amin macska van. És ez rengeteg dologgal működik igy. Ha nem jön be és több kell, akkor használj profi appot, pl. Lightroomot.
Én sosem állítottam, hogy mindenkinek jó a mac. Nekem ez a logikusabb és hibái ellenére sem térnék vissza a windowshoz. Az még mai napig sem konzisztens saját magával.
Photost sem szaroznám le a helyedben, főleg azért nem, mert látszik, hogy lövésed sincs a működéséről, használatáról.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#56748) hernor02


hernor02
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Vettem egy MacBook White-ot, amibe, ha módosítani akarok rendszer beállításokat, akkor kéri az előző felhasználó jelszavát.
Mivel ezt nem adja meg a volt gazdája, arra lennék kíváncsi, hogyan tudnám létrehozni a saját felhasználó fiókomat?
Esetleg telepítsem újra? Ha igen, hogyan fogjak neki?

Nem foglalkoztam még Mac-es rendszerű gépekkel, de nyitott vagyok rá.

Köszönöm :R

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

(#56749) bmwk1200s válasza hernor02 (#56748) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Megírnék egy trükköt, de nem biztos, hogy szerencsés lenne... aki nagyon akarja megtalálja a neten.
A te esetedben a legegyszerűbb valóban egy clean install lenne, amennyiben az alaplap nem jelszóvédett.
Amennyiben nincs fontos adat a gépen, úgy hálózatra kötve indítsd újra, majd a command - R együttes lenyomásával indítani tudod a recovery módot. Itt tudod formázni a lemezt és internet segítségével újratelepíteni. Kis útmutatás: [link]

Semmit sem írok alá!

(#56750) hernor02 válasza bmwk1200s (#56749) üzenetére


hernor02
tag

Köszönöm! :R

Nem kell róla semmi adat. Kipróbálom holnap!

Nem jegelek olyannak, akivel még nem üzleteltem, mostanában elég sűrűn "elolvadt" a jég...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.