Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) r3dsnake válasza GSpecter (#56250) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem az írási sebesség a lényeg, hanem hogy mennyi IO műveletet képes kezelni egyszerre. A pendrive-ok ebben a leggyengébbek.

(#56252) wm2


wm2
őstag

2 drágább pendriveomat tette tönkre a macOS. Mindig a fat32/exfat/ntfs formátumokkal szivatott meg. Nem a gépet hibáztatom, de egy 500ezres vas mellé tartani vmilyen wines gépet formázgatni vérciki.

Ozora <3

(#56253) godorbalint


godorbalint
újonc

Sziasztok!

Van egy 2015-ös elejei 13 collos retina Macbook Pro-m. Hála az égnek bő másfél éve tesz jó szolgálatot hibamentesen. Az első pár hónapban magas igénybevételt kapott mert még ezen kezdtem a 3D-s tanulmányaiamt, így volt, hogy órákat rendereltem vele kisebb, egyszerűbb jeleneteket. stb. Kb. egy hónapja elvittem tisztíttatásra, újrapasztázásra az iDokihoz. Nem azért mert hangos lett volna a venti, de úgy éreztem jobban melegszik, meg ennyit megérdemel 1,5 év után.

A kérdésem: normális az, hogy mostanában ha teljesen csöndes helyen vagyok (mondjuk éjszaka olvasok valamit) hallok némi “alaplapi zajt”. Hogy is kell ezt érteni?! Természetesen nem a ventilátor hangja, azt felismerem, inkább ilyen kondenzátor, meg nem tudom milyen alkatrész hangjai lehetnek ezek. Hű, de nehéz ezt most így megfogalmazni. Magasabb frekencián, enyhén sípoló dolgok ezek. Szóval ilyen kis elektronikai hangok, melyket hallottam már, tudok a létezésükről, hogy léteznek ilyenek, csak nem ennél a gépnél. Legalábbis másfél évig nem tűnt fel. Ezt meg nehezen tudom elképzelni, hogy hirtelen most feltűnt, szóval gondolom mostanában kezdődött ez az egész.

Ez normális, és másnak is van ilyen, vagy kezdjek aggódni? Egyébként hardveresen, szoftveresen (nyilván volt már clean install azóta), de tökéletes. És mára már csak grafikai munkákat végzek rajta, meg a 3D-s rendereim utómunkáját. De kimondottan nagy igénybevételű rendereléseket már nem végzek vele.

üdv.
Bálint

(#56254) danilla


danilla
őstag

X akta: reggel masoltam 12db 20 perces avi-t a gepre (macbook air 2015 sierra 10.12.6) egy untitled folderbe. Ma delben az inna lejatszoba behuztam az elso videofile-t, miutan a vegere ertem furcsaltam, hogy nem indul el a kovetkezo video, hisz ilyenkor automatikusan el szokott indulni. Sebaj, gondoltam akkor inditom "manualisan". Megnyitottam a mappat, de egy file se volt benne. Szoren szalan eltunt az osszes videofile. Kuka nincs kiuritve, de abban nincs, rakerestem de a gepen sehol nincsnek a fajlok.
A gep nem volt ujrainditva, hozza se nyultam, megneztem az elso 20 perces videot, es mire a vegere ertem hult helyuket talatam a fileoknak.

Valaki talalkozott mar ilyennel?

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#56255) r4z


r4z
nagyúr

Akinek gondjai vannak a particionalassal, annak tudom ajanlani a GParted live VM-et. Berakjatok a live ISO-t a VM fajljai koze, beallitjatok, hogy bootoljon rola, es kesz is. Csak at kell adni a VM-nek az eszkozt, amit piszkalni akartok.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56256) Syl válasza wm2 (#56252) üzenetére


Syl
nagyúr

Ciki v2.0: én a 400 ezres gép mellett egy Linuxos Mini-ITX gépet tartok :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#56257) GSpecter válasza r3dsnake (#56251) üzenetére


GSpecter
tag

Memóriakártya. Nem találom, hogy hol kellene a cache-en állítanom.

(#56258) majestic


majestic
őstag

Kicsit kezdem gyűlölni az új gépemet... Annyira nem vagyok képes, hogy egy mappát hozzak létre a pendrive-omon. Hogy lehet átmásólni bármit is a gépről egy pendrive-ra? Ez a rendszer számomra egyenlőre szőrnyűen primitív...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56259) buvartacsko válasza majestic (#56258) üzenetére


buvartacsko
addikt

kell hozzá NTFS Driver valszeg. én a Paragont használom, de van beépített ingyenes is, csak nem kényelmes. (ezt googlezd ki)

nem akarlak lelombozni, de egyik percről a másikra több mint 1 millát költöttél Apple termékekre, úgy hogy nem próbáltad előtte, nem jártál utána? nem néztél leírásokat/cikkeket/tippeket/trükköket?

nem primitív, csak másképpen működik. ez a helyzet. meg kell tanulnod használni, meg átállni rá.

[ Szerkesztve ]

(#56260) Ragnar95 válasza majestic (#56258) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Összefoglaló a barátod, le van írva, hogy tudsz NTFS-t írni. Nem a rendszer primitív, csak windowshoz szokva van, ami máshogy működik :)) Windows se tud alapból HFS+t írni, akkor az is primitív?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#56261) majestic válasza buvartacsko (#56259) üzenetére


majestic
őstag

Valóban ez kellett... Dehogynem olvastam róla nade, hogy ezt ne tudja alapból egy ilyen drága gép? Hogy nincs rajta "DEL" lehetőség? Na ez gáz... Amúgy IOS eszközeim vannak amióta kitalálták őket csak MAC OSX az új de nagyon nagyon illogikus rendszer... Pl. nem tudok kirakni egy ikont az íróasztalra, nem tudok másólni, szóval gáz. Nincs saját beépített Media lejátszó, Paint féle primitív képszerkesztő, stb. stb.

De nagyon szeretném megszeretni, azért vettem...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56262) majestic válasza Ragnar95 (#56260) üzenetére


majestic
őstag

:K

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56263) Head88 válasza majestic (#56261) üzenetére


Head88
addikt

Van beépített média lejátszó. QuickTime. Az egy dolog, hogy nem a legjobb de hát a Win Media payer is vacak.
Erre találták ki a VLC-t.

(#56264) buvartacsko válasza majestic (#56261) üzenetére


buvartacsko
addikt

van rajta del, csak másképpen. fn + backspace. egy idő után rááll a kezed.

van beépített médialejátszó, igaz kb "semmit" nem visz, de amennyire tudom, a Windowsnál is csak a hetestől kezdve volt használható a Media Player, de akkor is a VLC-t használom mindenhol mindenre.

valóban nincs Paint, meg nincs ez, meg az, de itt is vannak olyan dolgok amik nagyon jók, és nem cserélném el őket semmire ha lehet. :)

más a rendszer.

(#56265) majestic válasza buvartacsko (#56264) üzenetére


majestic
őstag

Jó, jó, minden igaz amit írtok, de pl. Windowsos Media Player mindent lejátszik.... A QuickTime az egy nagy nulla...

Amúgy tudtok javasólni egy pont olyan primcsi app mint a Paint?

Ja és hogy lehet bármit (pl. egy weboldalt) kirakni az Íróasztalra, a Windowsos Desktopra kvázi?

Hogy lehet egyessével kijelőlni elemeket, pl. a Finderben?

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56266) buvartacsko válasza majestic (#56265) üzenetére


buvartacsko
addikt

QickTime-al szoktam az iPhone-al készült videókat néha megvágni. Ezt meg a Media Player nem tudja, pedig nagyon szeretem ezt a funkciót.

Szedj le egy VLC-t.

Pl belekattintasz a címsorba Safariban, és a favicont drag and drop kirakod az asztalra. Nagyon egyszerű.

"Hogy lehet egyessével kijelőlni elemeket, pl. a Finderben?"

command + kattintás (windowsban ctrl + kattintás)

[ Szerkesztve ]

(#56267) majestic válasza buvartacsko (#56266) üzenetére


majestic
őstag

Köszi szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak :R A VLC-t már rég letőltöttem, köszi.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56268) allein


allein
addikt

Sziasztok. Van lehetőség arra, hogy az apple mailhez valami hasonló alkalmazást lehessen használni win 10 alatt? Outlook-on kívül, kinek mi a tapasztalata?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56269) general válasza majestic (#56265) üzenetére


general
addikt

nekem is nehéz volt átszoknom és a mai napig tartom, hogy nem az ésszerű logikát követi a MacOs, hanem a sajátját, de bele lehet tanulni. nekem is sokminden hiányzik a windowsból, de van egy rakás dolog, ami itt sokkal egyszerűbb, és főleg szebb. :D
meg fogod szokni, főleg a macbookot, azt egy álom használni. ;) mindkét rendszernek megvannak az előnyei és a hátrányai, én nem tudnék komolyabban különbséget tenni, de az tény, hogy a macbook talán legjobban használható laptop, ami létezik.

[ Szerkesztve ]

(#56270) Head88 válasza allein (#56268) üzenetére


Head88
addikt

Thunderbird pl nagyon jó.

(#56271) allein válasza Head88 (#56270) üzenetére


allein
addikt

Szerinted jobb az outlooknál? Felraktam, szimpatikusabb mint az outlook :DDD belenézek.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56272) allein válasza general (#56269) üzenetére


allein
addikt

Nehéz a váltás, meg kell szokni. De ha már belekóstolsz az apple világba, szerintem nem kell más :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56273) majestic válasza general (#56269) üzenetére


majestic
őstag

Igen erre azért számítottam, csak most kicsit kiborultam pár dolgon, ami ügye rohadt egyszerű volt a Windowson...

Lenne mindjárt egy kérdésem: hogyan lehet az egész rendszerben megjelenített betűk méretét nagyítani egy kicsit? olyan aprók a betűk, hogy semmit sem látok :Y

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56274) Head88 válasza allein (#56271) üzenetére


Head88
addikt

Bármikor jobb mint az outlook. :)

(#56275) general válasza majestic (#56273) üzenetére


general
addikt

A skálázást kell átállítanod. Beállításokban a kijelző résznél keresd a felbontás méretezését!
Külön a betűket azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#56276) Head88 válasza majestic (#56273) üzenetére


Head88
addikt

Itt megtalálod a kérdésedre a választ.
[link]

(#56277) allein válasza Head88 (#56274) üzenetére


allein
addikt

:C :R :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56278) majestic válasza Head88 (#56276) üzenetére


majestic
őstag

:R

Akkor lenne mégegy bugyuta kérdésem: hogy lehet azt beállítani, hogy amikor lehajtom a laptop tetejét, akkor ne alukálni menjen, hanem hibernáljon?

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56279) majestic


majestic
őstag

Hol lehet beállítani, hogy a VLC legyen az alapértelmezett média lejátszó ne a QuickTime Player?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56280) Alex91 válasza majestic (#56279) üzenetére


Alex91
félisten

Be.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56281) Lall válasza majestic (#56279) üzenetére


Lall
veterán

Jobb egérgomb a file-on, info megjelenítése, megnyitás ezzel "fül", összes módosítása.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#56282) majestic válasza Lall (#56281) üzenetére


majestic
őstag

Köszi!

A hibernálással mi a helyzet?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56283) lugosi válasza Ragnar95 (#56260) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Windows se tud alapból HFS+t írni, akkor az is primitív?"

Ez kérdés? 😀

(#56284) majestic válasza lugosi (#56283) üzenetére


majestic
őstag

A minimum az lenne, hogy ha valamit szeretnél felmásolni egy olyan filerendszerre, amit esetleg az egyik vagy a másik rendszer nem ismer, akkor legalább írja ki infóként, hogy nem támogatott... Akkor az ember legalább tudja, hogy mégis miért nem tudja olvasni vagy írni a lemezt. Én meg órákig keresgéltem, hogy miért nem lehet másólni. Azt hittem valami biztonsági beállítás miatt van...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56285) Ragnar95 válasza majestic (#56278) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs olyan, hogy hibernálás macOS-en. Kb semmit nem fogyaszt a gép altatva se, tehát nyugodtan hagyd alvó módba, nincs is szükség hibernálásra, illetve kikapcsolni sem kell a gépet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#56286) bmwk1200s válasza Ragnar95 (#56285) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ez így nem teljesen igaz!
Terminálból elérhető és beállítható.
Amúgy a Mac addig alszik amíg van áram az akkuban. Ha elfogy, gyorsan a meghajtóra menti a memória tartalmát, ergó hibernál. Innen tölt majd be a gép, ha újra áramforrásra teszik.

Semmit sem írok alá!

(#56287) TigerCat válasza bmwk1200s (#56286) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Így van, nem egyszer szembesültem ez utóbbival, de egyetértek az előtted szólóval, felesleges vacakolni vele. Szerintem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56288) bmwk1200s válasza TigerCat (#56287) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Jaj, én sem úgy értettem! Szerintem sem kell vele "vacakolni" :D

Semmit sem írok alá!

(#56289) TigerCat válasza bmwk1200s (#56288) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Különben is... Meken semmivel nem kell vacakolni. Úgy jó, ahogy megálmodták.
;]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56290) bmwk1200s válasza TigerCat (#56289) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ezt utoljára, némi jóindulattal, max a 10.6.8-ra állíthatták, vagy a 10.4.11-re :D

Semmit sem írok alá!

(#56291) wm2 válasza bmwk1200s (#56290) üzenetére


wm2
őstag

+1

Ozora <3

(#56292) TigerCat válasza bmwk1200s (#56290) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vazz, nem ment át az irónia?
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#56293) majestic válasza Ragnar95 (#56285) üzenetére


majestic
őstag

Valóban, nekem az éjszaka (kb. 6 óra) ugyanúgy 100% volt mint ahogy hagytam. Viszont ennek van egy nagy hátránya: folyamatosan az akku használatban van, ami rövidíti az éllettartamát...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56294) buvartacsko válasza majestic (#56293) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ne foglalkozz vele csak használd. Az se tesz neki jót hogyha nem használod.

(#56295) bmwk1200s válasza TigerCat (#56292) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Dehogynem! :DD

Semmit sem írok alá!

(#56296) r4z válasza majestic (#56293) üzenetére


r4z
nagyúr

Sokkal tobbet art az akkunak, ha nem hasznalod.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#56297) majestic


majestic
őstag

Hálás lennék ha valaki priviben belinkelné a DoskDX 1.6-os verzió elérhetőségét...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56298) Head88 válasza majestic (#56297) üzenetére


Head88
addikt

A DriveDX-re gondolsz?

(#56299) majestic válasza Head88 (#56298) üzenetére


majestic
őstag

Persze, elírtam, bocs :DD Esetleg megvan?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#56300) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello!
Szerintetek melyik a jobb választás egyetemi (doku szerkesztés, prezentáció stb...) + Általános tartalomfogyasztásra?
A két opció :
#1: non-touchbar 2017 13" mbp 16gb rammal és i7-tel + 512gb ssd

#2: alap 13" touchbar, talán 16gb ram

Touchbar jelenléte nem szempont, inkább a lényeg hogy minél hosszabb ideig kiszolgálja majd a tulajt

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.