Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) TBMC válasza n000rbi (#55147) üzenetére


TBMC
addikt

gratula! használd egészséggel! :K

markbellus.hu 

(#55152) TBMC


TBMC
addikt

coffee lake - akkor ezek szerint lesz 4 magos 13" rmbpro is? ;] (majd,majd..)

markbellus.hu 

(#55153) bmwk1200s válasza TBMC (#55152) üzenetére


bmwk1200s
őstag

nono! 4 magos Mac Mini legyen! :R

(#55147) n000rbi: Gratulálok! Javaslatom, hogy 1 éven belül aktiválj be hozzá Apple Caret. Jobb a 3 év gari, mint az 1 és kevésbé is kukacoskodnak az Applenél szervíz esetén.

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#55154) n000rbi válasza bmwk1200s (#55153) üzenetére


n000rbi
senior tag

Mindenképpen veszek hozzá, köszi a tippet :R

(#55155) TBMC válasza bmwk1200s (#55153) üzenetére


TBMC
addikt

az jöhetne 6magosba is :B
- ott kitérdekel a tdp :D

markbellus.hu 

(#55156) wardemi


wardemi
senior tag

Pár napja volt téma a VOX. Egy olyan kérdésem lenne, hogy az asztali (macOS) verzióban is elérhető már a Spotify connect? Most lehúztam az iOS (Per pill ma free) verziót, ott egyből megtaláltam, viszont a macOS-ben csak soundcloud és last.fm volt amit láttam.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#55157) Mr.C válasza wardemi (#55156) üzenetére


Mr.C
őstag

nincs benne sajnos... :(

sudo rm -rf /*

(#55158) n000rbi


n000rbi
senior tag

Egy kis negatívum: ahogy láttam itt már másnál is előfordult ez a kattogás a képernyőnél. Sajnos nálam is ez a helyzet. Foglalkozzak vele, okozhat valami bajt? (mindenesetre bosszant egy kicsit)

(#55159) r4z válasza n000rbi (#55158) üzenetére


r4z
nagyúr

Nekem is ilyen hangot ad ki a 2015-os gepem. Nem kell razni ossze-vissza, es nem lesz gond :D

r3dsnake: Valoszinuleg az Intel driver telepitese miatt volt ott a csik.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55160) xors


xors
senior tag

Ha a mac névjegyénél az első sorban nem jelenik meg, hogy milyen típus és melyik év, az jelent valamit?

(#55161) madle válasza r4z (#55159) üzenetére


madle
őstag

Persze, nem rázza így természetes körülmények között az ember, de azért legyen már összerakva rendesen ennyi pénzért, kérem szépen! :O

(#55162) n000rbi válasza madle (#55161) üzenetére


n000rbi
senior tag

Sajnos több helyen is írják, hogy semmit nem csinálnak vele, csak még rosszabb lesz, miután beadják "javításra". Engem is bosszant, de nagyon úgy tűnik, hogy ez ilyen :/

(#55163) Head88 válasza xors (#55160) üzenetére


Head88
addikt

Láttam már ilyet régebben a saját gépemnél. Később amikor clean installal újratelepítettem ez a jelenség megszűnt. Szóval nem kell semmi komolyra gondolnod valami a legutóbbi frissítéskor félrement. (vagy korábbi rendszerek hátramaradt fájljai zavarnak be.)

(#55164) entropy válasza Head88 (#55149) üzenetére


entropy
tag

Komoly! Meglepő... nem értem akkor már ezeket... :D mindenesetre nekem most nagyon jól muzsikál a gép, én is nagyon elégedett vagyok vele. Eszméletlen smooth, szép a kijelző meg minden

(#55165) r4z válasza xors (#55160) üzenetére


r4z
nagyúr

Neha idobe telik, mire kiolvassa az infokat, HDD-s gepeknel foleg. Hosszabb ido utan se mutatja?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55166) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Na mi van az Applenél? Nyaralnak? Se egy béta, se egy végleges? :DDD

Semmit sem írok alá!

(#55167) Head88 válasza bmwk1200s (#55166) üzenetére


Head88
addikt

Lehet bétázunk még 1 hetet.

(#55168) wardemi


wardemi
senior tag

Üdv,

Van egy 2013-as 13" Retina pro late-em és azt vettem észre, hogy a rendes kijelzőm, olyan mint ha szellem képes lenne vagy nem frissítené le teljesen a kijelzőt (pl. megvan nyitva a finder, elküldöm a lock képernyőre és ott a háttérben látom halványan a finder ablakot, meg minden ami meg volt nyitva stb.) Ez mennyire "feature", lehet vele vlmit kezdeni szoftveresen vagy ilyesmi ? 1 év rég lejárt és használtan került hozzám.

Köszi

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#55169) Head88 válasza wardemi (#55168) üzenetére


Head88
addikt

Asszem nincs szerencséd. A korai retina gépeknél az LG panellel szerelt példányoknál gyakori az ilyen hiba. Ez hardveres probléma. Kijelző cserével lehet orvosolni.

(#55170) xors válasza r4z (#55165) üzenetére


xors
senior tag

Egy 2013 -as Pro modell volt, amit eladásra kínáltak, és csodálkoztam, hogy nem írta ki az adatokat, csak annyit, hogy Macbook Pro.

(#55171) Head88 válasza xors (#55170) üzenetére


Head88
addikt

Nincs azzal a géppel semmi baj. Csak rég volt újratelepítve. (csak frissítgették)
Nálam is volt ilyen.

(#55172) vasi89


vasi89
addikt

Nálam csinált egy ilyet a gép, kijelzőcsere után 2 nappal. Azóta okés de ez most így mi? valami bug? Lehet h nem egyértelmű de ez a kikapcsolás előtti képernyő aminek feketének kellene lennie, és ezért kapcsoltam ki mert a kontraszt nagyon elmászott és csak az újraindítás segített. De lényegében, ami fekete az szürke volt. Sohasem csinált ilyet, 2014es retina pro.

[ Szerkesztve ]

(#55173) wardemi válasza Head88 (#55169) üzenetére


wardemi
senior tag

Gondolom erre nincs kiterjesztett garancia :/

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#55174) Head88 válasza vasi89 (#55172) üzenetére


Head88
addikt

Nem tuti, de szerintem újabb kijelző csere lesz. Csörrenj rá azokra ahol cserélték. Valami az lcd panel elektronikájával lesz.

(#55175) Head88 válasza wardemi (#55173) üzenetére


Head88
addikt

Tudomásom szerint nincs, de egy próbát megér. Csak az a baj, hogy a szervizesek sem fogják tudni, hogy egy újabb LG panelt szerelnek fel, vagy a Samsungot. (komplett fedél csere, és a rendeléskor nincs külön jelezve a panel típusa)
Ha rákeresel te is láthatod, hogy az internet tele van ilyen hibáról szóló fórumokkal és youtube videokkal.

[ Szerkesztve ]

(#55176) Head88 válasza TigerCat (#55142) üzenetére


Head88
addikt

Kedves TigerCat majd ha lesz egy kis időd aaz összefoglalóban légyszi javítsd ki az OnyX app linkjét a karbantartás résznél. Köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

(#55177) vasi89 válasza Head88 (#55174) üzenetére


vasi89
addikt

visszahívásos csere volt, 3 hónap garancia van, de sajnos azóta még nem produkálta újból.

(#55178) Head88 válasza vasi89 (#55177) üzenetére


Head88
addikt

Egyszer produkálta a hibát akkor fogja később is. Nyúzni kell a gépet, hogy előjöjjön. A legközelebbi hibánál telefonálj. Ne hagyd lejárni a 3 hó garit.

[ Szerkesztve ]

(#55179) general válasza TigerCat (#55142) üzenetére


general
addikt

bocs, de te most miről beszélsz? :D a képernyő panelről? az hogy jön ide? ugyanazon a képernyőn tök mások pl a FB színei a Safariban (fakó) és a Chrome alatt (vivid). persze nemcsak FB, úgy alapvetően mások a színek a két böngészőben, én ezt kérdeztem, hogy ez mi...

más... mindenkihez

valamiért nem akar működni az egeremen az eddig jól működő beállított shortcut, a böngészéskor előre és vissza funkció!
de csak a Safariban, ott visszaugrik a kezdőoldalra, ami be van állítva alapból. Finderben és Chromeban minden oké, lépkedek vele előre-vissza. a shortcut az Alt+Cmd 8 és 9.
mi lehet az oka vajon?
hogy miért nem tudják a Safarit rendesen összerakni, én agybajt kapok tőle, csak azért használom, mert a scrollozás Chrome alatt botrány, mintha direkt nem lehetne smooth, hogy a gyárit használjuk...)

(#55180) TBMC válasza general (#55179) üzenetére


TBMC
addikt

nálam smooth a chrome is. :U
párhuzamosan használom a chromeot+safarit.

markbellus.hu 

(#55181) Head88 válasza general (#55179) üzenetére


Head88
addikt

Kicsit utána olvastam ennek a szín problémának. Állítólag ez egy ismert hiba, de kivételesen nem a Safari hibázik hanem a Chrome.

(#55182) TigerCat válasza Head88 (#55176) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kész, köszi hogy szóltál!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#55183) wardemi válasza Head88 (#55175) üzenetére


wardemi
senior tag

A vicces, hogy elv volt egy parancs anno még ami kiadta a serialnummber-t a panelról... ezt már kivették....
" ioreg -lw0 | grep "EDID" | sed "/[^<]*</s///" | xxd -p -r | strings -6 " . Mindegy keresek tovább hátha van megoldás, de jelenleg cuminak tűnik, amit el is akarnak tussolgatni xD, köszi pro termékvonal

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#55184) general válasza Head88 (#55181) üzenetére


general
addikt

hát nem tudom, persze lehet hiba a túlszaturáltság, de ahogyan én látom, a Safariban még a PH színei is mintha kihányták volna..:D itt egy screenshot, nem tudom, látszik-e rajta, élőben durva a különbség

(#55185) Head88 válasza general (#55184) üzenetére


Head88
addikt

Látszik a különbség, de a bal oldali jobban néz ki.(jobb oldalinál a színek túlságosan virítanak) Esetleg csinálj egy szín kalibrációt a rendszerbeállítás/kijelzők/szín fülön

[ Szerkesztve ]

(#55186) general válasza Head88 (#55185) üzenetére


general
addikt

minden létező monitor, kijelző hardveresen kalibrálva van itthon egy i1Pro-val. ez nem lehet gond.

...

kíváncsiságból most rákötöttem a macbookot az asztali monitoromra, ezzel korábban már volt gondom. borzasztó rózsaszínes felületet kapok, mintha egy rózsás fólia lenne a képernyőn.
valaki linkelt vagy írt erről már korábban, hogy a külső kijelzőkkel van gondja a MBP-nak, tudtok esetleg segíteni, hogyan lehetne ezt megoldani? ez így nem túl profi.... hdmi bemeneten egy nagy zöld szellemkép fogad, dvi bemeneten van ez a rossz szín, de legalább van kép. (utóbbi értelemszerűen hdmi--dvi kábellel, MBP hdmi output)

(#55187) Head88 válasza wardemi (#55183) üzenetére


Head88
addikt

Nálam működik a parancs amit írtál. Viszont xcode-nak fent kell lennie.

(#55188) r4z válasza Head88 (#55187) üzenetére


r4z
nagyúr

Eleg az Xcode Command Line Tools is, nem?

Ez utobbi terminalbol telepitheto a kovetkezo paranccsal:
xcode-select --install

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#55189) kkp900 válasza Head88 (#55187) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszi a 3,5mm kábel ajánlást.tényleg minőségi egy darab ,de sajnos a macbook pro sokkal halkabb kábelen ,mint ha a BT-on keresztül van összekötve 4,0 . Vonásokban kifejezve legalább 3-mal mire megszólal a Harman Kardon Onyx Studio3.Szóval van egy felesleges ha érdekel valakit...Remélem ennyi még belefért. ;)

(#55190) wardemi válasza Head88 (#55187) üzenetére


wardemi
senior tag

De látod is a panel típusát megjelölve ? Lehet nálam a hiba viszont nekem ennyi csak [kép]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#55191) Head88 válasza r4z (#55188) üzenetére


Head88
addikt

Elvileg elég a command line tools is.

(#55190) wardemi
Igen írja a típusszámát is. Abból meg google és kidobja a márkáját.

(#55192) Head88 válasza kkp900 (#55189) üzenetére


Head88
addikt

Javítson ki valaki ha tévednék, de bluetoothon azért nagyobb alapból a hangerő mert így a macbookról nem lehet hangerőt állítani csak a BT hangszóróról. (max lineout-ot ad ki a gép)
Kábelről meg osztozik a gép és a hangszóró a hangerő beállításokon. Tehát olyan hangerőt lineoutol amilyen a gép hangerő beállítása. A hangszóró ezt veszi alap hangerőnek és ehhez kell még állítani a hangszórón.
Kábelesen ezért szokás erősítőt közbeiktatni. (vagy beépített erősítős hangfalakat használni)

[ Szerkesztve ]

(#55193) madle


madle
őstag

Szerintetek itthon megoldható egy Macbook Air portalanítása és pasztázása? Nem szedtem még szét soha. Illetve milyen csavarhúzók kellhetnek a folyamathoz?

(#55194) Head88 válasza madle (#55193) üzenetére


Head88
addikt

Igen megoldható. Kell hozzá P5 pentalobe csavarhúzó a burkolathoz és T5 torx a ventihez és a hűtőbordához.
Arra figyelj, hogy az első amit csinálsz, az akku lecsatlakoztatása legyen. Leetőleg valami kesztűben dolgozz.(ne zsírozd össze az alaplapot) Szükséged lesz egy antisztatikus műanyag spudger pálcára.
Mindent finoman emelj ki. (ne feszegessed)
Pasztát valam ezüst és fém menteset használj. Pl: arctic mx-4 vagy thermal grizzly cryonaut
ifixit.com-on találsz részletes szerelési útmutatókat.

[ Szerkesztve ]

(#55195) madle válasza Head88 (#55194) üzenetére


madle
őstag

Köszi a segítséget. Beszerzem akkor a kellő felszerelést hozzá. :)

(#55196) Head88 válasza madle (#55195) üzenetére


Head88
addikt

Alaplapot ne vedd ki a burkolatból, és finom sörtéjű ecsettel tisztítsd a belsőt. Porkifújó spray-t ne használj mert bevonatot hagyhat az alaplapon ami kárt tehet az alaplap külső rétegén. (porszívó meg elektrosztatizál)

(#55197) kkp900 válasza Head88 (#55192) üzenetére


kkp900
senior tag

Van apple billentyűzetem is mellé mivel külső monitorral használom Dell 2515h -val.És simán lehet billentyűzetről is a hangot vezérelni tökéletesen minden gomb üzemel(FEL LE NÉMÍTÁS).Pont ezért vettem észre ,hogy sokkal hangosabb legalább kettő de inkább 3-4 egységgel ha kábellel van összekötve.Ezért maradt a BT -vel összekötés.És semmi sistergés alapzaj nincsen mivel gondolom a Harman Kardon almával kompatibilis.De lehet csak szerencsém volt. :U

[ Szerkesztve ]

(#55198) kkp900


kkp900
senior tag

Tudom,hogy nem szeretett téma de ki milyen egeret használ?Normál otthoni felhasználásra kellene.Alma Mouse2 van de eladom nagyon lassú az a bajom vele csak.Halk kattanásos vagy egyáltalán ne kattanjon ,és aránylag gyors dpi -je legyen nem játékra kellene,Lehet BT is ,wireless is , kábelos is .Elolvastam Tigercat 2 éves cikkét
Logitech MX Anywhere 2 erről az egérről.Ami bevált neki meg az Apple oldalán is árulják,akkor csak működik OSX -el .De hátha azóta van más bevált egér is.Előre is köszi a válaszokat. :K

(#55199) bmwk1200s válasza kkp900 (#55198) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Esetleg ez? [link]

Semmit sem írok alá!

(#55200) buvartacsko válasza kkp900 (#55197) üzenetére


buvartacsko
addikt

HDMI-n vagy DisplayPorton csatlakozik a géphez?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.