Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Xmodule


Xmodule
őstag

Szerintetek miért van az, hogy skype közben a proci felmegy 70 fokig is? Mondjuk a venti csak 2000rpm-en jár. Használom ezt az smcFanControl nevü appot de ez folyamatosan 2000rpm-en tartja a ventit. Nem lehet valahogy ugy beállitani, hogy dinamikusan emelje a fordulatszámot? Vagy ha teljesen kikapcsolom akkor megnövekedik a fordulatszám magasabb cpu hömérsékleten? Pasztázásra is gondoltam de amikor csak netezek és nincs flash akkor nem megy a cpu 55 fok felé sosem 2000rpm-el. Mert a pasztázáshoz eléggé szét kell szedni. Ki kell szedni az egész logicboardot.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13202) TommyNagz válasza Onderon (#13200) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ha SSD-re gyanakszol bootolj be egy Win7 Install pendrive-ot, de előtte tegyél rá egy portable hard disk sentinelt. Ha elindult a telepítő Shift+F10-zel nyitsz egy parancssort, és voila. Hátha közelebb kerülünk a megoldáshoz.

encapsulation dot1q

(#13203) Gicz válasza Xmodule (#13201) üzenetére


Gicz
addikt

https://www.macupdate.com/app/mac/23137/fan-control

ez kell neked! beállíthatod mikor gyorsuljon be és mi legyen a max amit enged hőmérsékletként.

egyébként milyen gép? én újrapasztáztam és sokkal jobb lett! MBP 15" i7 4magos. netezés közben 42-44 fok.

[ Szerkesztve ]

(#13204) atos19881101 válasza Onderon (#13200) üzenetére


atos19881101
senior tag

A cserénél nem az után gyártott alkatrészekre gondoltam. Officiálisan tudtommal nem lehet bővíteni:

Officially, it is not possible for an end user to upgrade the storage in these models after purchase. Unofficially, however, it is quite possible for the technically inclined.

Ha a RAM is forrasztva van, akkor abban tévedtem, elnézést.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#13205) atos19881101 válasza toza (#13196) üzenetére


atos19881101
senior tag

Pl. újrakenem a CPU+GPU-t (közben megnézem nem száradt e ki a régi hővezető), illetve kitakarítom a ventit.

De igen ... nagyobb valószínűség, hogy hardveres hiba, de szerintem mindig az olcsóbbnál kell kezdeni.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#13206) Xmodule válasza Gicz (#13203) üzenetére


Xmodule
őstag

köszi. nekem egy mid 2009 es 13"-os gépem van 2.54MHz C2D procival.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13207) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Nektek mi a tapasztalotok Mac-en CD írással? Nekem rengeteget nem ír ki az iTunes 2011 Late MBP-n. Nem tudom, a CD lehet a rossz alapból, vagy az író?

(#13208) Gicz válasza Xmodule (#13206) üzenetére


Gicz
addikt

és mikor volt utoljára kitakarítva?

(#13209) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1. Ha a SuperDrive helyére HDD-t teszek, akkor a mozgásérzékelő nem fog működni (illetve a HDD-re vonatkozóan), jól gondolom?

2. Hogy a mozgásérzékelő mégis működjön a HDD-nél, ha az SSD-t a SuperDrive helyére teszem, nem lesz lassabb az adatátviteli sebesség?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13210) tDr1v3r válasza W1 (#13207) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én eddig mindent ki tudtam írni Toast-al.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13211) W1 válasza tDr1v3r (#13210) üzenetére


W1
senior tag

Nem ismerem, audio CD-t tud írni?

(#13212) Xmodule válasza Gicz (#13208) üzenetére


Xmodule
őstag

Hát nem tudom. Múlt héten vettem. De szeirntem szét fogom szedni és bele nézek. Csak eddig azért nem gondolkodtam ezen, mert amugy ha csak netezek nem nagyon melegszik.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13213) Gicz válasza Xmodule (#13212) üzenetére


Gicz
addikt

azért ha az alját lekapod, meg a ventit kiszeded 3 csavarral rögtön ki tudod fujni a bordát. egyébként meg ha az egy 2009es gép, én biztos ujrapasztáznám, ne azon múljon. youtubon rengeteg tutorial van, lépésről lépésre óvatosan követed, sima ügy. emiatt nem érdemes 10-20 ezret fizetni apple szerviznek. esetleg sima számtechboltban 5 körül megcsinálják neked, annyit megérhet még, ha nagyon nem értez a szétszedéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#13214) Ear001 válasza W1 (#13211) üzenetére


Ear001
addikt

Persze.

(#13215) Speed


Speed
őstag

Sziasztok!
Az lenne kérdésem, hogy ha az USA-ban vásárolok egy MAC Air gépet, annak e garanciáját itt az EU ban is tudom érvényesíteni, vagy ami USA azt ott ami EU azt pedig itt?
Előre is köszi :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#13216) Gicz válasza Speed (#13215) üzenetére


Gicz
addikt

tudod érvényesíteni itthon. a mac az világgaris, az iphonok nem.

(#13217) Jorus


Jorus
nagyúr

Érdemes lehet lecserélni az 5.2-es MBA-t 6.2-esre? 50k-t kéne rádobnom kb. Akksi nagyobb lett, CPU kevesebbet eszik, GPU erősebb lett, más difit nem látok.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13218) TommyNagz válasza Jorus (#13217) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Neked ekkora teljesítménynövekedés megér 50-et? Ha igen, igen, ha nem, nem. It's that simple.

encapsulation dot1q

(#13219) Jorus válasza TommyNagz (#13218) üzenetére


Jorus
nagyúr

Épp ezen gondolkodom. :) Plusz kérdés, hogy mennyit esik majd az 5.2-es ára a jövőben, pláne, hogy lassan lejár rajta a gari. A HD5000 mondjuk vonzó opció.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13220) Speed válasza Gicz (#13216) üzenetére


Speed
őstag

Köszönöm :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#13221) Xmodule válasza Gicz (#13213) üzenetére


Xmodule
őstag

okés köszi. Szégyen lenne elvinnem számtech boltba, mivel nem egyszer csináltam már:D CSak ugy vagyok vele ha valami jól megy akkor azt nem bántom. De most szétszedem megnézem mi ujság. Köszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13222) Xmodule válasza Gicz (#13203) üzenetére


Xmodule
őstag

Amugy ez a fanconroll progi érdekes. Azt irja, hogy right fan: -1 rpm. A left fan: 2000rpm az okes. Ezekszerint nem megy a jobb oldali venti? van valami diagnosztikai program ami megmutatja pontosan?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13223) TommyNagz válasza Xmodule (#13222) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Persze. Leveszed a burkolatot. Lehet, hogy a szenzor döglött be, de lehet, hogy csak a program nem támogatja a géped, ezért ír hülyeséget. Ha gondolod, azon a barna kalózhajós oldalon fent vannak az Apple Service Diagnostics DVD-k, a te modelledhez is ott lesz a megfelelő. Azzal aztán jól át tudsz nézni mindent.

encapsulation dot1q

(#13224) W1 válasza Ear001 (#13214) üzenetére


W1
senior tag

És miért nem tudom telepíteni? Azt írja, hogy "A(z) Toast Titanium Update nem telepíthető erre a lemezre. Toast Titanium not found.

Értem, hogy magyarul mit jelent, de egy installert szedtem le, nem update-t.

(#13225) Xmodule


Xmodule
őstag

Nah leszedtem a gép alját, megnézni miért csak 1 ventit mutat a fan programban. Hát azért mert csak 1 venti van a gépben:D FAIL. Na de mindegy ha már szétszedtem beleraktam az ssd-t meg nyomtam egy friss telepitest. :)

Ja igen. Az OSX saját firewall programját érdemes bekapcsolni? Csak mert ki van kapcsolva alapbol.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13226) TommyNagz válasza Xmodule (#13225) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Artani nem fog. En azt ruhellem amikor osxre little snitch-et rak fel, MERT ÚRISTEN AZ APPLE FIGYELI. van ilyen...

encapsulation dot1q

(#13227) vasi89


vasi89
addikt

Még 1 kérdés ezzel kapcsolatban aztán befejeztem :D Az normális, hogy volt egy alaplapcserém az almáriumnál, viszont semmiféle papírt nem kaptam róla, csak a munkalapot adták vissza amin a hibaleírás van. Most a 3 hónap garancia ezzel együtt lesz érvényes?

[ Szerkesztve ]

(#13228) Xmodule


Xmodule
őstag

SSD-nél a noatime flaget állitott már innen valaki ? Nem igazán értem most ez.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13229) brumi1024 válasza Xmodule (#13228) üzenetére


brumi1024
veterán

Én nem csináltam meg, szerintem nem sok értelme van. Azért babusgatni sem kell az SSD-t, meg kell találni az egészséges középutat. :)

[ Szerkesztve ]

(#13230) rachmaninoff válasza vasi89 (#13227) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Garis volt még a géped?

(#13231) vasi89 válasza rachmaninoff (#13230) üzenetére


vasi89
addikt

igen még pont :) viszont nem oldotta meg az alaplapcsere sem a gondot úgyhogy nekem már fogalmam sincs mi lesz a gond.

(#13232) rachmaninoff válasza vasi89 (#13231) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Akkor újraindul a gari,mert fődarabcsere volt.

(#13233) Xero válasza TommyNagz (#13226) üzenetére


Xero
nagyúr

Nekem is fent van mindenhol. Nem azért mert bárki figyel, de a sw-ek kimenő kapcsolatait én akarom kontrollálni, ráadásul sok esetben a routerek tűzfalán is át-át csusszan ez-az.

Nyilván egy hétköznapi usernek pont felesleges.

(#13234) Ear001 válasza W1 (#13224) üzenetére


Ear001
addikt

Nem lehet, hogy csak a Titanum Update telepítőjét szedted le? Mert van olyan is, külön.

(#13235) wmarci


wmarci
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem irányt mutatni, hogy hol érdemes most MBP Retina 13" venni? Hol a legkedvezményesebb, illetve van-e még ilyen egyetemi diákkedvezmény opció? Illetve Eu-n belülről megéri-e inkább tesóval hozatni?

Köszi a segítséget!

(#13236) vasi89 válasza rachmaninoff (#13232) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem azt mondtak h 3 hónap erre is es csak az alaplapra :( de 3adjara fogom visszavinni h nem jó aztán szerintem lassan mar mindent kicserélnek... :/

(#13237) marceeh válasza wmarci (#13235) üzenetére


marceeh
tag

Németország,Ausztria.. pl: www.cyberport.de / http://www.cyberport.at/ akár 70-100 e Ft-os árkülönbség is van az itthoni árakhoz képest,és hivatalos apple viszonteladók, nemzetközi diákkal pedig a németeknél tuti érvényes a diákkedvezmény,mert nekem a kinti előfizuhoz is elfogadták! :P

(#13238) Blaise válasza marceeh (#13237) üzenetére


Blaise
veterán

Mennyi a diákkedvezmény?

(#13239) marceeh válasza Blaise (#13238) üzenetére


marceeh
tag

http://www.cyberport.de/apple-education-cashback

13,3asra (kivéve az air-t,rá is az 50 euro vonatkozik) 20 15,4-től 50 euro a kedvezmény

de ahogy nézem ez most csak jún 30.ig érvényes,de a későbbiekben is biztos lesz kedvezmény!

[ Szerkesztve ]

(#13240) v2izzy


v2izzy
tag

Hello!

Nincsen tapasztalatom, hogy milyen hőmérsékletek elfogadhatóak egy macbookon (13"-as retina MBP).
Ilyen adatokat produkált egy eléggé leterhelt állapotban, amiben azért akár hosszabb ideig is használva lehet.
Ilyeneket pedig negyedórával később egy böngésző és néhány kisebb program használata mellett.
Szerintetek az adhat okot aggodalomra, vagy ez normálisnak mondható?

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#13241) Blaise válasza v2izzy (#13240) üzenetére


Blaise
veterán

Ezek teljesen normális értékek.

(#13242) W1 válasza Ear001 (#13234) üzenetére


W1
senior tag

Elméletileg nem. De azért linkelnéd, neked melyik van?:D

(#13243) v2izzy válasza Blaise (#13241) üzenetére


v2izzy
tag

Oké, köszi.

És nagyjából mekkora az a fokszám ami már túl magas?

[ Szerkesztve ]

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#13244) Beethoven


Beethoven
tag

Hi!

Powerbookra, meg úgy általában az apple gépeire lehet töltögetni akármit a netről mint a microsoft gépekre vagy korlátozott a dolog és valami rendszeren keresztül lehet ezt csinálni?

Beethoven

(#13245) tDr1v3r válasza Beethoven (#13244) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lehet. 10.7 felett van a Gatekeeper ami korlátoz külsös programok telepítésében, de az meg kikapcsolható.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13246) Beethoven válasza tDr1v3r (#13245) üzenetére


Beethoven
tag

Király. Akkor torrentelni is lehet gondolom?
No meg a játékokkal mi a helyzet? A microsoft játékok futnak powerbookon vagy van valami emulátor szerűség ami ezt lehetővé teszi?

(#13247) Alex91 válasza Beethoven (#13246) üzenetére


Alex91
félisten

Powerbook-on mar lassan semmi se fut. Olyat ne vegyel, mert draga es semmire se jo!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13248) tDr1v3r válasza Beethoven (#13246) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Lehet.

Microsoft játék fut... de csak a Halo 1 ;] Windows-os játékokat nem tudsz rajta játszani, ellenben van néhány natív játék amit igen. (Quake talán, Doom 3, Diablo 1-2, Starcraft, és Call of Duty 1-2 (meg talán kiegészítők.))

De amúgy ha vásárlás előtt vagy akkor ne vedd meg, olyan erősek azok a gépek hogy lassan egy YouTube videót se tudsz megnézni rajta. :DDD Programügyileg is van keveredés, nagyon sok programból már csak évekkel ezelőtti elavult változatok vannak, és azok se futnak olyan jól. Inkább gyűjts egy 2007-8 fele gyártott MacBook Pro-ra szerintem.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13249) Beethoven válasza Alex91 (#13247) üzenetére


Beethoven
tag

Nem vennék de amíg még nem ismerem milyen az osx, hogyan tudom használni, stb addig nem szeretnék többszázezreket kidobni az ablakon mert esetleg mégse jön be az unix rendszer és az osx.
Ezért vennék egy powerbook g4 alu-t max 30k-ért, ismerkedek vele és bejön akkor invesztálnék bele egy komoly gépbe.
Vennék én macbook white-ot is kezdésnek de az 1.1 is 70.000-nél kezdődik amelyik még működik is normálisan és véleményem szerint nem éri meg az árát.

(#13250) goldnarmz válasza Beethoven (#13249) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Másik rendszerre váltásnál első gondolatod a torrent. Gratulálok... :(((
Átállnék Mac-ről Windows-ra. Veszek egy PII-es gépet, megnézem, milyen a Windows Millennium, és ha tetszik, váltok drágább gépre. Jó ötlet szerintetek? :F

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.