Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) Alex91 válasza TigerCat (#13900) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, csak akkor elotte a cuccaidat mentsd le!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13902) TigerCat válasza Alex91 (#13901) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, azt csinálom éppen...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13903) rachmaninoff válasza TigerCat (#13900) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Nem akarlak felidegesíteni, de nekem is ez az Air-em van és After Effects és Maya alatt izzadva is simán tudok böngészni 4GB RAM-mal.

Reinstall, de nem szokás szerint, hogy újrapakolsz mindent, ami fent volt, hanem üresen próbálgatod, aztán ha 1-2 napig jó, folyamatosan 1-1 dolgot visszaraksz. 4GB az lófütyi, de SSD mellett én nem érzem semmin, amikor fogyogat.

Nem féltételezek senkiről ismeretlenben semmi csúnyát, csak általánosságban mondom, hogy a rendszer stabilitása összefüggésben van a használt programok eredetével is (próbáltam :D )

(#13904) TigerCat válasza rachmaninoff (#13903) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mindenem legális az App Store-ból, plusz Firefox, LibreOffice, Skype, stb., de mellékelek egy képet, hátha valamelyik nem kell majd...

Nem használok extra alkalmazásokat, de ezeket napi szinten...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13905) Alex91 válasza TigerCat (#13904) üzenetére


Alex91
félisten

Latom hackeled a rendszert, akkor meg ne csodalkozz :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13906) tDr1v3r válasza Alex91 (#13905) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Néhány custom ikon nem árt...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13907) rachmaninoff válasza TigerCat (#13904) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Disk diet, speedtest, ilyesmik sztem felejtősek.

Tedd újra a rendszert, szerintem az megoldja.

Ha gariztatni akarod is úgy tudod csak vinni, 3rd party cuccokra nincs jótállás. Valami csodatweak szervize zavar be nálad sztem, restore megmondja majd a tutit. :)

(#13908) TigerCat válasza Alex91 (#13905) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs hackelve... Ezeket egy hozzáértő tette fel nekem. Amit kellett, megvettem App Store-ból, ahogy kell.
1. Az ikonokat cseréltem le, mert így tetszik. Megmutatta, hogy rá kell húzni az alkalmazás infójára az újat és kész.
2. A ThinkerTool azért kellett, hogy ha megnézek egy szöveges dokumentumot space-szel, akkor ki tudjam jelölni a benne lévő szöveget (mert alapértelmezetten ezt nem lehet). Ha máshogy is lehet, akkor úgy állítom be, de ezt a funkciót sokszor használom. Más abban nem lett állítva.
3. Disk Diet - nem használom, mert be kellene állítani, azt meg nem tudom, de javasolta karbantartásra.
4. CandyBar - Finder ikonhoz kellett, de csak egyszer használtam.
5. Ds Store Remover - Egy próba erejéig kellett, ezt Én szedtem le, viszont már nem használom, de ez nem hiszem, hogy gondot okoz. Tudtommal csak a mappák beállítását lehet resetelni vele, mást nem csinál.
6. Monolingual - Szintén nem Én tettem fel és csak egyszer volt használva, valami extra nyelvek kiszedéséhez, hogy több hely legyen.
Ennyi...
Ha megmondjátok, melyik nem kell, akkor azokat nem teszem fel.
Disk Diet és Speedtest nem kell, ezt tudom...
:-)

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13909) Alex91 válasza TigerCat (#13908) üzenetére


Alex91
félisten

Ezek nem veszesek, de ami melyebben belenyul a rendszerbe, azok mar okozhatnak gondot!

En azt ajanlom, hogy rendszer ujra telepit, aztan csak azokat tedd fel, amit tenyleg napi szinten hasznalsz. Persze, ha valami kell, akkor tedd fel, bar jol meggondolni, hogy tenyleg kell-e?

Amit elso korben kerulnek, az minden tweak, meg tisztito, meg blokkolo...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13910) TigerCat válasza Alex91 (#13909) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt terveztem, de abban segíthetnél, hogy tudom beállítani a Preview-val megtekintett (space-szel rányomok) szöveges doksik tartalmának kijelölését, ThinkerTool nélkül...
Böngészőhöz sem teszek fel semmilyen addon-t, meglátom...
Köszi a tippeket!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13911) Alex91 válasza TigerCat (#13910) üzenetére


Alex91
félisten

[link], bar nem tudom, hogy a google-t minek a francnak csinaltak...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13912) TigerCat válasza Alex91 (#13911) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi!
Jogos...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13913) kenny123


kenny123
addikt

Holnap érkezik egy mid 2011-es air, kaptam rá garit is.
Tudnátok mondani pár alap dolgot, amit nézzek meg rajt, esetleg létezik valami tesztprogram, ami "atnezi" a gepet?
Első Mac lesz a kornyezetemben, szóval lehet készülni a durván triviális kérdésekre. :D

yo

(#13914) TheMarci válasza kenny123 (#13913) üzenetére


TheMarci
addikt

'kaptam rá garit is' - hogy mi? :D

Akksit meg tudod nézni a coconut batteryval, töltőjét nézd meg, hogy nem érintkezési, vagy kontkathibás -e, wifi megy -e rendesen, kijelzője nem foltos, vagy rossz.

Do You Dream?

(#13915) kenny123 válasza TheMarci (#13914) üzenetére


kenny123
addikt

Használt, gyártói gari nincs rá, de adott rá az eladó. :)

yo

(#13916) TheMarci válasza kenny123 (#13915) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem támadásképp mondom, korábban is gondolkodtam azon, hogy a sima mezei hardverapro user által adott gari mit ér. Személy szerint kétlem, hogy ha a kövi nap elromlana az alaplapja, vagy egyéb alkatrésze, akkor visszaadná bárki a pénzt.

Do You Dream?

(#13917) kenny123 válasza TheMarci (#13916) üzenetére


kenny123
addikt

Eléggé "megbecsult" tag az oldalon, nem hiszem hogy pont ő vágna át itt akárkit is. Másik oldalról pedig felét fizetem most csak ki, a másik felét pedig próbaidő után. :)

yo

(#13918) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na, újraraktam az egészet...
Látványosan gyorsabb minden, jót tett neki. Köszi a segítséget, ha valami nem okés, még lehet, hogy jelentkezem!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13919) kenny123


kenny123
addikt

Na hát megjött a dolog, nemrég hozták. Első mac, valami kegyetlengyilkos fura, amerikai, de magyarra állitva a billentyűzetet megy a vakon gépelés kb. Viszont magyar kiosztáson nincs nulla (mint szám) ?

yo

(#13920) tDr1v3r válasza kenny123 (#13919) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Itt van hozzá layout, használd ezzel a billentyűzetet.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13921) ivey


ivey
csendes tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki ilyen hibaüzenettel?
Létezik erre megoldás? :F

Az USB eszközömmel semmilyen probléma nincs, másik USB porton kitűnően működik.
Ezen a porton viszont minden eszköz csatlakozásánál ez a hibaüzenet fogad.

[ Szerkesztve ]

(#13922) xedos válasza ivey (#13921) üzenetére


xedos
addikt

Mid van? előfordul, hogy a billentyűzetben lévő usb kevés az eszközhöz.

(#13923) ivey válasza xedos (#13922) üzenetére


ivey
csendes tag

2008-as MacBook, a két port egyforma rajta

(#13924) kenny123 válasza tDr1v3r (#13920) üzenetére


kenny123
addikt

Köszönöm!

Újabb kérdése lenne, mégpedig a felső sávot (nem tudom minek hivják, ahol fájl, szerkesztés, nézet stb van) nem lehet állandó láthatóságra tenni? Idegesitő, ha mondjuk böngésző megy fullscreenen, odatolom az egeret, és előmászik. :DDD

yo

(#13925) csanad09


csanad09
csendes tag

sziasztok!

laptop vásárláson gondolkozom, és arra jutottam, hogy mivel nem csak általános használatra venném, hanem munkára is használnám (zenei utómunka, élő produkciók), ezért a macbook pro került a képbe. ismerem az apple termékeket, 5-ös iphone-om van, és egy imac-et is használtam egy darabig, szóval az alapokkal tisztában vagyok. viszont azt nem tudom, hogy mennyi ideig működik rendesen egy ilyen gép, leginkább használtban gondolkozok. hány éveset érdemes venni? mikre kell odafigyelni vásárlásnál? milyen áron mozognak?

előre is köszönöm a segítségeteket

(#13926) negyedes válasza csanad09 (#13925) üzenetére


negyedes
addikt

elo muzsikalashoz: havar ilyet akart venni de mikor meglatta hogy mennyire csilloga a kijelzoje letett rola. ha te arnyekosabb helyen dolgozol ezzel nem lesz bajod, vagy kereshetsz matt kijelzot is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13927) rachmaninoff válasza csanad09 (#13925) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

i5 proci, min. 8GB RAM, ha sok sávos hangkarid van (gondolom, ha élőzöl) akkor némelyiknek USB 3-as felület kell. Valamint SSD vagy cserélhető HDD (SSD-re).

(#13928) kenny123


kenny123
addikt

Osx alatt van valami billentyű kombináció, amivel hosszú listákat tudok egyszerre kijelölni? Mint win alatt a ctrl+a pl.

Köszi

yo

(#13929) Kommy válasza kenny123 (#13928) üzenetére


Kommy
veterán

Cmd + a. Legtöbb wines bill kombináció ctrl helyett cmd

(#13930) csanad09 válasza negyedes (#13926) üzenetére


csanad09
csendes tag

köszönöm az eddigi válaszokat.
kint és bent is dolgozok, szóval még meggondolom a matt kijelzőt. keverő lesz rákötve, az lesz a hangkártya. én is minimum i5-tel gondoltam, akkor a 8 GB is fix lesz. én 15 colosra gondoltam, mert a 13 kicsi, és szerintem laptophoz a 17 már nagy. hány éveset érdemes venni? és az ilyen konfiggal rendelkezők mennyibe kerülnek kb?

(#13931) kenny123 válasza Kommy (#13929) üzenetére


kenny123
addikt

Köszi!

Bootcamp segitségével, Air-re (nincs meghajtó) hogyan zajlik a windows telepitése? Csak megnézném, hogy 1-2 régi favorit játékot mennyire visz el.

yo

(#13932) kleinguru válasza kenny123 (#13931) üzenetére


kleinguru
addikt

USB boot:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13933) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Sziasztok!

Van valakinek Berryje??

Kellene nekem egy Blackberry desktop szoftver dmg. A 2.4-es...

Nem jön le a kanadai szájtról. De nem tudom miért? :F

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13934) marceeh válasza Polarstar (#13933) üzenetére


marceeh
tag

Kiválasztottad itt,hogy : Would you like to receive information about RIM and/or BlackBerry products and/or services from RIM or authorized third parties selected by RIM?
Igen vagy Nem?
nekem simán lejött. Ha így se megy akkor dobj 1 emailt és elküldöm. :))

[ Szerkesztve ]

(#13935) Polarstar válasza marceeh (#13934) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ja, nem megy.. Kösz! A Berry csapat megmozgatta magát és leszedte.

Elküldték nekem, telepítettem volna, de nem ment fel, mert ez már csak Duál-Intelre megy fel.
Nem települt...

De nem értem miért nincs egy Older Version kapu, ha valakinek ép nincs egy jobb gépe???
Kötelező újnak lenni mindennek??

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13936) tDr1v3r válasza Polarstar (#13935) üzenetére


tDr1v3r
veterán

iSync-et nem próbáltad?

Basszus, a PPC-t már el kéne felejteni, a legújabb Power-es Mac is 2005-ös, baromi régi cucc.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13937) kenny123


kenny123
addikt

Na, mit akartam.. :D
Elvileg a vett macet az előző tulaj visszaállitotta gyári állapotba, de valahogy mégsem. Pl ha megnézem a mappaszerkezetet, akkor igy néz ki:
/users/tulajneve/stb
Ezt a felhasználót hol tudnám törölni / átirni?

szerk: és a bekapcsoláskor hallható hangeffektet hol tudom kilőni?

[ Szerkesztve ]

yo

(#13938) tDr1v3r válasza kenny123 (#13937) üzenetére


tDr1v3r
veterán

System Preferences / Users & Groups, ott tudod törölni a profilt.

A gongot nem lehet kikapcsolni sajnos...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13939) Polarstar válasza tDr1v3r (#13936) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Semmi gáz.. Te nem tudhattad. MacBook Pro-t és egyebeket mint elvitték...
Kirámolták a lakást februárban. Erre tellet..

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13940) kenny123 válasza tDr1v3r (#13938) üzenetére


kenny123
addikt

Itt kerestem, de nem igazán mentem bele a haladó beállitásokba. Itt viszont olyat találtam, amilyet nem kellett volna, picit félek hozzányúlni.

Mindenféle felhasználói id, meg csoport, meg hosszú-bonyolult betü-szám kombinációk. Belenyulhatok? Csak a fióknév ami érdekes részemről, a többi az micsoda, és miért okozhat károkat? :DDD

yo

(#13941) Gicz válasza kenny123 (#13937) üzenetére


Gicz
addikt

bekapcsoló hangot úgy a legegyszerűbb kilőni, ha kikapcsolás előtt nyomsz egy némítást.

mindig olyan hangos lesz a hang, ami kikapcsoláskor be van állítva.

(#13942) ivey


ivey
csendes tag

A gong tiltására szerencsére vannak már nem hivatalos, de működő programok.

lion: [link]

leo: [link]

Nálam beváltak.

(#13943) kenny123


kenny123
addikt

Próbáltam bootcamp-el csinálni win7 pendriveot, ami elvileg kész is lett, viszont nem bootol be róla a rendszer.
128gb ssd-ből adtam neki 2OGb-t, amit addig szeretnék visszaparticionálni OSX-re, amig találok egy normális pendriveot. Ez hogy lehetséges?

yo

(#13944) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Minden okés, végre nincs semmi gondom, hasít a masina mint állat, de erre nem tudom miként kellene rákeresni a Google-ben (amit találtam, nem segített), így hozzátok fordulok:

Ha lecsukom a gép fedelét, majd legközelebb felnyitom, nem a legutoljára használt alkalmazás van felül. A rendszer random szerűen váltogatja az éppen aktív alkalmazást.

Például: megnyitom a böngészőt, közben fut az iTunes, levelezek és Skype-on írok valakinek. Visszajövök fél óra múlva, nyomok egy space-t, vagy megmozgatom a kurzort és nem a Skype van felül amiben utoljára írtam, hanem mondjuk a böngésző, vagy a levelező. Nem tudjátok mi ebben a logika, vagy hol lehet beállítani, vagy mire keressek rá a Google-ben?

Mutattam egy ismerősömnek, azt mondta hülye vagyok, ez nem így van. Kipróbáltattam vele és lássanak csodát, Neki is így viselkedett. X akta...

Előre is köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13945) D-Roy


D-Roy
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a macbook air (original 2008) ledje (sleep) fizikálisan egy vagy több ledből áll? [link]
Elég hülyén néz ki...

Szerk.: Csak elmozdult volna?

[ Szerkesztve ]

 Think Different.

(#13946) Ear001 válasza kenny123 (#13943) üzenetére


Ear001
addikt

Újraindítod a Bootcamp varázslót, és törlöd a kijelölt partíciót.

(#13947) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek arról, hogy a trackpadtól jobbra, ahol van az állapotvisszajelző led, ott az élén a gépnek pattog le a felső réteg, már régebben is csinálta, garanciába cserélték az egész felső részt, de most újra pattog.

Mitől lehet?

(#13948) kenny123


kenny123
addikt

Mac-en egy telepitett program törlése kimerül annyiban, hogy finderben az alkalmazásokból kukába helyezem?

yo

(#13949) Gicz válasza kenny123 (#13948) üzenetére


Gicz
addikt

majd a kukát üríted!

(#13950) kenny123 válasza Gicz (#13949) üzenetére


kenny123
addikt

:R

Amúgy meg besz@rás. Azthittem az airben nincs billentyűzetvilágitás (mid 2O11), próbálgattam is hogy command + f5/f6, de semmit nem reagált. Most véletlenül benyomtam csak simán a gombot, aztán bekapcsolt. Hát ilyen nincs. :DDD

yo

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.