Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) bLaCkDoGoNe válasza Zjunior (#12197) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Mivel jelen esetben töltési problémád van, szerintem vidd el a töltőt is.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12202) DanielK


DanielK
addikt

Szeretném a meglévő eredeti DVD-imet berippelni minden hanggal és felirattal mkv-ba. Ki mit tudna ehhez a művelethez ajánlani? Melyik erre a célra a legjobb app?
(sok helyet foglalnak és jó lenne archiválni őket)

[ Szerkesztve ]

(#12203) bLaCkDoGoNe válasza DanielK (#12202) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én DVD rippeléshez a MacX DVD Ripper Pro-t használtam (egyszer valamilyen promóció keretében hozzájutottam egy kulcshoz), egyszerű mint a faék, de nekem kb. annyi kellett.

Hogy multiaudio-t, sub-ot tud-e, azt nem tudom, nem próbáltam. (Csak az USA Friends DVD-imet toltam át vele aviba, angol hanggal, felirat nélkül, azóta elő sem vettem a programot azt hiszem. Ja de, a Linda sorozatot is archiváltam így, szintén egy audio track, no sub.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12204) TommyNagz válasza Zjunior (#12197) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Neked kaksizott be a töltőd, nem? Mert akkor azt is kéne vinni :)

encapsulation dot1q

(#12205) Zjunior válasza TommyNagz (#12204) üzenetére


Zjunior
veterán

Hali!
Ma voltam istyle!
Meghalt az akksi!
A töltő jó:(!
Nem értem hogy adhatta meg magát egy 4 hónapos gép!
Sok alma cuccom van de meghal egy 400k-s gép azt nem csippantom!
Adom is el!!:((

Köszi a segítőkézségeteket, rendesek vagytok!

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12206) DanielK válasza Zjunior (#12205) üzenetére


DanielK
addikt

4hónap=garancia

Miért gondolják az emberek, hogy ha baromi drága valami, akkor az nem romolhat el? :U

(#12207) tDr1v3r válasza Zjunior (#12205) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Adok érte egy tábla Bocit, mit szólsz hozzá? ;]

Az ár nem garancia arra hogy tökéletesen működjön valami... szvsz örülj neki hogy garin belül halt be, cseréltesd 'szt kész.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12208) DiVaD válasza TommyNagz (#12194) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ezekből a kombókból eddig csak a sima új ablakba nyitást tudtam. Köszi. :)

Viszont lenne egy iTunes-al kapcsolatos kérdésem. Hogy lehet benne, ha egyáltalán lehet exportálni zenét? Tudom, hogy DRM védelemmel van ellátva, de valahogy meglehet oldani? Konkrétan vettem egy albumot és azt akarom nem csak a gépen és a telefonon hallgatni. Vagy egyszerűbb warezolni? :F
update: Ahogy nézem sima ügy, nem kell hozzá plusz program csak az iTunes/itunes Media/ stb könyvtárból kell a m4a fájlokat átmásolni majd átkonvertálni mp3-á. Arra tudtok valami ingyenes programot? :U

(#12209) tDr1v3r válasza DiVaD (#12208) üzenetére


tDr1v3r
veterán

HandBrake

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12210) Zjunior válasza DanielK (#12206) üzenetére


Zjunior
veterán

Basszus azért vettem ennyiért és Macbookot h ne legyen probléma 2-3 évig:)!

Ha garin túl történt volna 60-70k minusz...
Számomra csalódás:(
Iphone-ok al semmi gondom nem volt mióta megjelentek;)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12211) Xero válasza DiVaD (#12208) üzenetére


Xero
nagyúr

XLD

(#12212) DiVaD


DiVaD
senior tag

tDr1v3r és Xero: Köszönöm. :R

Közben rájöttem, hogy miért van kevés helyem.... :W Ha valamit bemásolok a "könyvtárba" (fájl=»hozzáadás a könyvtárhoz), akkor ide (iTunes media mappa) átmásolja "fizikailag is" ezáltal törölhetem máshonnan, igaz? :U

Van akinek 2011-es MBA-je van és ML-t használ? Mert régebben megakartam venni, de amikor kijött sokan panaszkodtak, hogy az akku idő jelentősen esett ML alatt (Lion-hoz képest). Ezt javították már? Csak mert tetszik az értesítési központ és ha ez már javítva van, akkor meglepem magamat május elején vele.
Itt írtak anno a hibáról: macrumors, de talán itt a fórumban is olvastam róla. :U

(#12213) Xero válasza DiVaD (#12212) üzenetére


Xero
nagyúr

Gyári beállításokkal bemásolja igen. Máshonnan törölheted.

(#12214) DanielK válasza Zjunior (#12210) üzenetére


DanielK
addikt

megveszem tőled óccsóért, úgyis hibás gép.
majd én elviszem szervizbe. :U

(#12208) DiVaD: tudtommal az itunesban a legtöbb drm free. legalábbis nálunk a samu galaxy s is lejátszotta simán...

[ Szerkesztve ]

(#12215) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Mostanában már én is meg szoktam venni egy-két zenét :) Pl. ha nagyon tetszik, fiatal az előadó, és tehetséges, akkor ennyivel azért illik támogatni :)

encapsulation dot1q

(#12216) qanic


qanic
tag

Erre valaki? HELP!

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#12217) TommyNagz válasza qanic (#12216) üzenetére


TommyNagz
senior tag

130-140 :) Beszeljukmac.com, vagy esetleg itt :)

encapsulation dot1q

(#12218) Zjunior válasza DanielK (#12214) üzenetére


Zjunior
veterán

Már szervízben van:)!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12219) DiVaD válasza TommyNagz (#12215) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ha tehetném, azért több zenét vennék, de ha már "szelektálnom" kell, akkor én is a kezdőket támogatom ill. ha nagyon, de nagyon tetszik egy szám, akkor nem nézem az előadót se.
Igazából csak tippeltem, h DRM van a zenéken... :)

(#12220) toza


toza
senior tag

egyebkent nem tudja vki h mi a modelszam az uj NVIDIA ---0825A2 --G84-602-A2 MACBOOK PRO A1226 A1229 A1260 A1261 VIDEO CHIP GPUhoz. ?! vmi 10.0. vmi csak nem talalom sehol.elvileg ugyan az ,de javitott,es nem melegszik tul es vagy szarik be 6 honap utan.

szegyen a futas,de faraszto...

(#12221) TommyNagz válasza toza (#12220) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szerintem csak azt nezd, hogy legyen minel kesobbi. Coconutiddntitycard megmondja serial alapjan hogy mikori a gep.

encapsulation dot1q

(#12222) lefkosia


lefkosia
őstag

pentalobe csavarhúzót keresek, vennék ? Eddig csak webshopokba találtam.

The Truth Is Out There

(#12223) Kozmiii


Kozmiii
csendes tag

Sziasztok!
Ilyenem van: http://support.apple.com/kb/sp23 és erre szeretnék windows-ot. Kér kérdésem lenne erre milyet ajánlotok? Illetve nincs bent cd meghajtó hogy lehetne megoldani, driverek, stb. hogy oldható meg?
(Mac OS X 10.5.8. van rajt most)

(#12224) iOce válasza Zjunior (#12210) üzenetére


iOce
tag

Ami el tud romlani, az el tud, és el is fog, lehet ráírva apple, sony, dell, akármi. Sajnos kifogtál egy hibás akksis gépet, ez van, megesik. Ettől még a a macek megbízhatóbbak, mint egy átlag windows pc.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#12225) DiVaD válasza Kozmiii (#12223) üzenetére


DiVaD
senior tag

Szia!
A Win7-et tuti lehet tenni rá USB-ről (max a VGA miatt lehet necces, de lehet elég rá), az XP macerásabb. Vistát meg sose használtam, szóval azt nem tudom.
Itt a hivatalos leírás elvileg.

(#12226) tDr1v3r válasza DiVaD (#12225) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Drivereket meg innét lehet leszedni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12227) Kozmiii


Kozmiii
csendes tag

Köszi, valakinek véleménye még melyiket ajánlanátok rá? :)

(#12228) DiVaD válasza Kozmiii (#12227) üzenetére


DiVaD
senior tag

Amit belinkeltem az alapján lehet xp, vista és 7... Én a win7-et raknám fel, ha mindenképpen win kell csak nem tudom, hogy pl. a vga bírja-e... :U

(#12229) Kozmiii válasza DiVaD (#12228) üzenetére


Kozmiii
csendes tag

Ezt hogy tudnám kideríteni?

(#12230) tDr1v3r válasza DiVaD (#12228) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Bírja... ha mást nem, akkor Aero nélkül.

(#12229) Kozmiii: Felrakod, aztán kipróbálod. Képet biztos fog adni, max az Aero-s felületen nem lesz annyira folyamatos az animáció...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12231) DiVaD válasza tDr1v3r (#12230) üzenetére


DiVaD
senior tag

Én is az Aero miatt "aggódtam".

(#12232) TommyNagz válasza tDr1v3r (#12230) üzenetére


TommyNagz
senior tag

GMA950-nel megy az Aero, próbáltam. GMA900-zal már nem. :))

encapsulation dot1q

(#12233) Kosak


Kosak
csendes tag

Sziasztok!

Köszi a válaszokat. még jópárszor elmegyek "tapizni" illetve kerítek egyet a közelembe h hasznalhassam. Kinti adókat mindent belenéztem :S ha csak azt nézem h apple.comhoz képest az ár hogy csökken már az rettenet.

A billentyűzet meg nem gond. ha nagyon nagyon zavarni fog akkor gondolom van lehetőség cserélni de erre kics az esely h kell majd :)

Persze motosztkál a fejemben hogy vga miatt erősebbet vegyek (persze nem feltétlen retinasat) mivel nagy kedvenc sc2 játékot ha nem is folyamatos játékra de legalább replayek nézésére használhassam ha úgy van időm. ha low grafikan kell az mind1. Idáig úgy mondtak h a 4000es integralt még lowon se hozza. nem értek hozzá sajnos. ti mit gondoltok?

Winről már régóta szeretnék váltani. Linuxot is használok így nem az OS-től tartok hanem hogy sikerül e ugyan úgy megtalálni a "kényelmet" :)

Garanciánál be kell regisztrálnom online vagy amit adnak esetleg kint Garipapírt az elég?

sry ha butaságot kérdezek sajnos nem sok időm van utánna járni.

Előre is köszönöm a segítséget!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#12234) Misi1979 válasza Kosak (#12233) üzenetére


Misi1979
őstag

A bill utólagos cseréje marha drága mulatság.

A garit nem kell regisztrálnod, az automatikusan regisztrálva lesz az apple.com-on.

Ha nagyon nagy eltérés lenne a vásárlás ideje és a gariidő indulása között, a számlát is használhatod az érvényesítéshez. De gariztatáshoz elég a gép.

Én az sc2-t hd3000-n vittem végig és nem low-on.. Ennyit a játszásról.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12235) DiVaD válasza Kosak (#12233) üzenetére


DiVaD
senior tag

Szia,
A topcase csere elég drága, tehát azt nagyjából felejtsd el... majdnem amit spórolsz azt bukod is. :/
Amint bekapcsolod elsőre a gépet, regisztrálni kell (Apple id szükséges), de a gari papír is jó ha megvan, de ahogy itt olvastam leginkább serial alapján megy a gari.
Szerk: megelőztek...:) amúgy nekem is a két dátum között kb 3 hét eltérés volt emlékeim szerint

Szerk2: grid mennyire felejtős Intel VGA-val? HD3000

[ Szerkesztve ]

(#12236) tDr1v3r válasza Kosak (#12233) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A billentyűzetet International English (UK) kiosztással kérd... az ugyanannyi gombos mint a magyar, ha meg magyarítani szeretnéd (fizikailag) akkor könnyen ki tudják cserélni neked az karakteres gombokat ékezetesre.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12237) Kosak


Kosak
csendes tag

Köszönöm a helpet! CSeppet félreinformáltak engem akkor az sc2-vel kapcs.

A bill dolgot meg gyorsan segítettetek eldönteni :D illetve a garit is.

ismét köszönöm a sok segítséget!

(#12238) TommyNagz válasza DiVaD (#12235) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Grid ennyire.

encapsulation dot1q

(#12239) tDr1v3r válasza TommyNagz (#12238) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A FRAPS azért visszafog rajta valamennyit...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12240) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hello!

Esetleg tud valaki egy üzletet, ahol Air A1237-hez kapnék akksit? - természetesen reális áron :)

Köszönöm
Üdv

Picture me Rollin' by 2pac

(#12241) TheMarci válasza Cxgrav (#12240) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha a reális áron van a hangsúly, akkor az nem itthon lesz szerintem. Ebay, esetleg valami távolkeleti országból rendelve. Pajtásom is rendelt már hongkongból akksit, semmi baja nincsen neki eddig.

Do You Dream?

(#12242) Watto1991


Watto1991
senior tag

A legújabb Macbook Air-nél van értelme 8 GB RAM-mal kérni ? (szép felárral..) , vagy 4 GB-nak is elégnek kell lennie ? (nem ismerem a Mac oprendszer igényeit) Esetleg ha futtatnék dualboot-tal win 7-et, akkor érződne valami a plusz 4 GB memóriából, vagy az továbbra is csak felesleges extra ?

Köszi !

(#12243) TheMarci válasza Watto1991 (#12242) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha virtual gépet akarsz futtatni, akkor mindenképp 8GB-al kellemes. 4-el is megy, de 8-al sokkal jobb, gyorsabb. Főleg, hogy utólag asszem nem is tudsz bővíteni.

Do You Dream?

(#12244) Cxgrav válasza TheMarci (#12241) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Néztem ebay-en is, de drágább, mint amit eddig találtam idehaza.

Pl eddig ez a legjobb ajánlat: Katt ide , csak nem tudom, hogy ez most passzol-e az A1237-es modellembe, bár azt írják hogy igen.

Picture me Rollin' by 2pac

(#12245) xedos válasza Watto1991 (#12242) üzenetére


xedos
addikt

Tőled függ! Ha több évre veszed előre a gépet, akkor érdemes.
Ha nincs pénzed, akkor elmegy az 4-el, de bizonyos esetekben lassabb lehet...

(#12246) DiVaD válasza tDr1v3r (#12239) üzenetére


DiVaD
senior tag

Tommy Da B1G: Thx. :R

Amúgy 4GB vs 8GB témához annyit szólnék hozzá, hogy win7-hez nem árt. De ha számít a pénz, akkor elvan az ember 4-el is. Igaz én csak X-en használom, nincs Win-es tapasztalatom.

Az Airport Express vs Extreme között átlagos felhasználás mellett van sok különbség? Ahogy nézem az Express-hez nem lehet HDD-t csatolni, csak nyomtatót, de cserébe van Airplay rajta. Ezeket leszámítva van még lényeges eltérés (minden gép itthon wifi-n megy) felhasználás szempontjából?

(#12247) czanga


czanga
őstag

Szasztok.

Olyan hibába futottam, ami elég fura.

2009 mid MBP, 13-as.

Nem látja a benne lévő HDD-t.

PRAM reset, minden reset, ram csere, SATA kábel csere kolega gépéből, HDD csere megvolt, most mégis megint csinálja. Van, hogy boot-kor strandlabdázik csak, és kapok egy behajtani tilos táblát, de a legtöbb esetben
Option (ALT) nyomvatartása mellett érzékelhető, hogy nem is látja a benne lévő HDD-t. Sokszor a boot felületet sem tudom előhozni, mert Option nyomvatartása mellett is csak szürke kép fogad, ami teljesen üres. Külső tokban lévő ugyanezen vinyóról zokszó nélkül boot-ol.

Logic Board kuka, vagy legalábbis a sata vezérlő halt le benne? :(( Esetleg EFI gond lehet?

Tanácstalanok vagyunk, holott szervizben dolgoztam évekig, mégse tudok rájönni. Azt tudjuk, hogy ennek a szériának gyenge a HDD sata kábele, de valahogy nem hiszem, hogy ez lenne a gond, mivel átraktuk más gép kábelét ebbe, és az enyémet pedig a donor gépbe. Mindkettő működött...

(#12248) czanga válasza czanga (#12247) üzenetére


czanga
őstag

Közben tovább haladtam.

Mivel van ittthon jópár mac, és ezek közt van egy régebbi intel-es Mini, így gyorsan kiszedtem abból a HDD-t, majd az belement a Pro-ba, és láss csodát azzal 4-ből 4 alkalommal boot-olt.
Vajon akkor a kipróbált vinyóm is rossz? Nagyszerű. :)

Alapból a sandforce-os SSD-ket sem szereti, de az az nVidia Sata vezérlő miatt van, az egy másik tészta már, de onnan indultak ki a boot gondok.

(#12249) dellarocco


dellarocco
csendes tag

Hello!

Előre is boccs, ha idióta kérdéseket teszek fel, nem igazán értek a macekhez. DJzés meg zeneszerkesztés miatt vennék egyet. Kinéztem ezt a gépet ---> http://www.edigital.hu/Notebook/Apple_MacBook_Pro_13_Core_i5_2.5GHz_%28md101mg/a%29_notebook-p326030.html?utm_source=edigital&utm_medium=hir&utm_campaign=2079

és az lenne a kérdésem, hogy utólag RAMot (4 GBt) és SSDt (128 GB) mennyiért lehet belerakatni kb? SSDt egyáltalán lehet? Gondolom függ a cuccok minőségétől is, de én semmi extrára nem gondoltam, standard RAM meg SSD, amit ilyen gépekbe szoktak tenni (már ha SSDt lehet).

Üdv,

Ádám.

(#12250) hoodoo86 válasza dellarocco (#12249) üzenetére


hoodoo86
tag

Anyagaron bele tudod tenni te is mindkettot.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.