Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13251) Beethoven válasza tDr1v3r (#13248) üzenetére


Beethoven
tag

A starcraft 1, diablo 1-2 az tökéletes, azokkal a mai napig játszom :)
Nem igazán tartok lépést a mai játékokkal, a régiek jobban tetszenek. Max az assassins creed-del meg a gta san andreassal játszanék még de azok kétlem hogy futnának rajta.

Macbook Pro-t is néztem de egy megkímélt, közepesre bővített is 150e ft. Legjobb esetben ha szerencsém van pont eladja valaki 100 körül sűrgősen anyagi problémák miatt.

(#13252) Beethoven válasza goldnarmz (#13250) üzenetére


Beethoven
tag

Miért? Mi a baj a torrentel? és nem értem mi köze a váltáshoz?

A másik hogy mint mondtam nem veszek százezrekért macbookot ha 30k-ért is ugyanazt kapom csak jóval gyengébb kiszerelésben.

Nem tudom hogy van e kocsid de ha jól értelmezem a szavaid ha leteszed a jogsit helyből ferrari-t veszel nem éred be kockaladával.

(#13253) Xero válasza Beethoven (#13252) üzenetére


Xero
nagyúr

Azon kívül, hogy már az első kérdésed warezzel kapcsolatos, ami a szabályzat szerint itt tiltott, lényegében semmi.

(#13254) Beethoven válasza Xero (#13253) üzenetére


Beethoven
tag

Bocsánat de tudatlan vagyok e téren. Elnézéseteket kérem és a support-tól is. De tényleg nem tudtam hogy a to.... tiltott és warez dologgal kapcsolatos.

(#13255) Beethoven válasza Beethoven (#13254) üzenetére


Beethoven
tag

A lényeg hogy magával az osx-szel mint operációs renszerrel ismerkedjek és lehetőleg az alapoktól. Ez a célom egyelőre. Ehhez nincs szükség egy erőműre szerintem. A púderbúk olyan mint egy alap p4-es kb ami nekem tökéletesen megfelel.
Amire kell arra több mint kiváló.

(#13256) rjg válasza Beethoven (#13255) üzenetére


rjg
őstag

Amire goldnarmz utalt, az az, hogy egy régi PowerBook-on nem fog menni sem a Lion, sem a Mountain Lion. Így egy olyan rendszerről fogsz benyomást szerezni, ami már finoman szólva sem mai - mintha egy XP-t használnál egy Windows7 vagy 8 helyett. Ha ismerkedni akarsz a rendszerrel, inkább tedd fel virtuális gépre, vagy rakj össze egy hackintosh-t.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#13257) Beethoven válasza rjg (#13256) üzenetére


Beethoven
tag

Gondoltam én már hackintosra is de notebookokon instabil eléggé és vannak funkciók amiket nem fogok tudni használni(pl fényerőszabályzás). Asztali gép meg felejtős mivel sokat vagyok munkahelyemen meg utazgatok mindenfele hordozható gépre van szükségem. Azt a kevés időt amit otthon vagyok mivel kertesházban lakom egy jó nagy telekkel, nincs időm a gép előtt gubbasztani, a kerttel és egyéb házkörüli munkával kell foglalkoznom mert ezt is valakinek meg kell csinálnia és nincs más aki helyettem elvégezze.
De ha van valakinek egy felesleges macbook white-ja amit idead 40e-ért is(ram és hdd nem kell mert van) annak örülnék.

(#13258) Xmodule válasza Beethoven (#13255) üzenetére


Xmodule
őstag

Én is pont igy voltam. Magával az OSX-el akartam ismerkedni. Intel gépem van, de valahogy sehogyan sem sikerult felraknom rá a hackintosh-t. Aztán meguntam a több hetes szenvedést és elhatároztam veszek egy jó kis macbook pro-t de nem tul drágán, mert sokat nem akartam rá költeni. Igy lett most ez a mid 2009 -es 13"-os macbook pro. Aksi majdnem hogy új 8gb rammal erös procival nagyon szép állapotban és került 130ezer ftba. jó tudom nem kevés pénz de ugy voltam vele ha nem tetszik még mindig el tudom adni amennyiért vettem vagy pár ezer ft-tal olcsobban. De végül annyira megtetszett az egész, hogy azóta be sem kapcsoltam a gépemet mármint a PC-t :) Szerintem totál megéri. Régen én is ugy voltam, hogy ezek az apple cuccok tul drágák, de amig az ember ki nem probálja nem tudja. Szerintem simán megéri. És ahogy a többiek is írták régit ne vegyél mert kb semmire nem fogod tudni használni. Nekem is volt egy régi imac g3 as gépem amit turkáloban vettem 5ezer ft ért aztán eladtam 15ezerért mert azon kivul hogy nagyon frankon össze volt rakva a cucc meg minden csak ugy lestem mikor bekapcsoltam neten sokmindent nem tudtam megnézni mert a flasht pl alapbol nem játszotta le. De amugy a gép jo volt de nem sokat kapcsoltam be amikor nálam volt pont amiatt mert már elavult volt nem tudtam mindennapi dolgokat megcsinálni rajta. Szóval a lényeg ha komolyan érdekel a téma akkor szerintem 100ezer környékén már vannak macbook prok akár 2008 as darab is jó. Simán megéri ha meg nem jön be eladod ennyi.

Ilyen volt a g3:D

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13259) rachmaninoff válasza Beethoven (#13257) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Core2Duo-s Mac Minik vannak 60-70 körül. Tökéletes, hogy kipróbáld és használd is. Az újabb OS-ek nem mennek fel rájuk, de míg a G-s gépekkel semmit se fogsz tudni csinálni, addig ezekkel majdnem mindent.

(#13260) tikshow


tikshow
addikt

Üdv!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy az Apple logo a Macbook Pro 13" Retina vagy nem Retina fedlapján milyen széles?

Előre is köszönöm!

Megtaláltam, tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#13261) TheMarci válasza tikshow (#13260) üzenetére


TheMarci
addikt

Olyan 3,9 cm széles, és 4,6 cm magas, nem retina mb pro-n.

Do You Dream?

(#13262) tikshow válasza TheMarci (#13261) üzenetére


tikshow
addikt

Köszöntem szépen.
Ezért kellett:

Aki szeretné kinyomtatni annak itt egy vektoros belőle valószínűleg pontos méretre szabva: link

[ Szerkesztve ]

(#13263) TheMarci válasza tikshow (#13262) üzenetére


TheMarci
addikt

Ööö, azért ennyire ne bízz bennem, csak egy colstokkal mértem le, pár mm eltérés bőven lehet benne, a neten vannak AI fileok a logóval azokra keress rá inkább.

Do You Dream?

(#13264) tikshow válasza TheMarci (#13263) üzenetére


tikshow
addikt

1,83" * 1,5" -es értéket találtam neten a logora, ez az alapján készült.

[ Szerkesztve ]

(#13265) schawo válasza TheMarci (#13263) üzenetére


schawo
titán

Igazi fa zollstockkal?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13266) TheMarci válasza schawo (#13265) üzenetére


TheMarci
addikt

Ilyennel, csak már közel sincs ilyen jó állapotban, így bőven benne van 2-3mm hiba. Az írásmódján meg sokat gondolkodtam, hogy németesen írjam, vagy szabad -e magyarosítani. :)

Do You Dream?

(#13267) Echoo


Echoo
senior tag

Sziasztok!

Jól látom, hogy az első Macbook Air-ok nem bővíthetők szinte semmilyen formában? Hdd ide, ram onboard (slot nincs is)? Ezt nézegettem, de ha nem tudok legalább egy 250-es hdd-t és 4gb ramot beletenni, akkor kihagyom.

(#13268) schawo válasza TheMarci (#13266) üzenetére


schawo
titán

Lenni Germán? :D Mindig jókat vigyorgok, mikor a németek előrántják a germán hagyományok szerinti zollstockjukat, amivel még saccperkábé sem lehet mérni :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13269) Blaise válasza Echoo (#13267) üzenetére


Blaise
veterán

Nem bővíthető. De amúgy is...Macbook Air-be HDD-t? :Y

(#13270) Xero válasza Blaise (#13269) üzenetére


Xero
nagyúr

Kezdetben 1.8"-os hdd volt az alapkiépítés az Air-ekben.

(#13271) Echoo válasza Blaise (#13269) üzenetére


Echoo
senior tag

Azt olvasom, hogy ide 60gb hdd van benne. Csak az ide volt hihetetlen számomra. Mi van benne vajon? 1.8-as hdd?

Xero: Na pont erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#13272) Xero válasza Echoo (#13271) üzenetére


Xero
nagyúr

A topic összefoglalóba azt hiszem ezt is beírtam.

(#13273) Echoo válasza Xero (#13272) üzenetére


Echoo
senior tag

Olvasom máris az összefoglalót.
80Gb volt a gyári hdd, most 60-as ssd van benne az eladó elmondása szerint. 1.8-as ssd-t ide felületen nem láttam még.

(#13274) Alex91 válasza Echoo (#13273) üzenetére


Alex91
félisten

Pedig van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13275) Xero válasza Echoo (#13273) üzenetére


Xero
nagyúr

A gyári SSD is 64-es volt.

(#13276) Echoo válasza Xero (#13275) üzenetére


Echoo
senior tag

Kiokosodtam. Tehát ebben a gépben 1.8-as pata drive van. Ha 120-as ssd-t szeretnék, az kb. 30k. A ram nem bővíthető, alaplapra forrasztva. 1xUSB 2.0, és OSX 10.7 a vége oprendszerben.

Kb. jól látom?

(#13277) Misi1979


Misi1979
őstag

Az aprók között van most egy olcsó, 128gb-os 11" air..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13278) Xero válasza Echoo (#13276) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen. :K

(#13279) Echoo válasza Xero (#13278) üzenetére


Echoo
senior tag

Akkor ez talán nem a legidőtállóbb választás, inkább gyűjtök még hozzá, és ezt kihagyom.

(#13280) Xero válasza Echoo (#13279) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezt egy kérdésből is megmondtam volna. :K

(#13281) Echoo válasza Xero (#13280) üzenetére


Echoo
senior tag

Oké, de én csak egy windowshoz szokott szervizes vagyok :)

(#13282) viserion


viserion
tag

ez a tronok harca nagyon el van atkozva. :U csak ennel a sorozatnal, de mar sokadszorra fordul elo, hogy nincs ekezet a feliratnal. a leheto osszes kodolast kiprobaltam, amit irnak, betutipus csere megvolt, vlc update megvolt, leszedtem mashonnan is, de ekezet az nincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13283) Xero válasza viserion (#13282) üzenetére


Xero
nagyúr

Semmi bajom nem volt vele soha VLC-vel.

(#13284) viserion válasza Xero (#13283) üzenetére


viserion
tag

hm, hdtv fele 720p mukszik, web dl 1080p nem. mindegy, 15"-ra amugy is felesleges a full hd.

[ Szerkesztve ]

(#13285) Misi1979 válasza viserion (#13284) üzenetére


Misi1979
őstag

MplayerX?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13286) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!

átlagos felhasználásra szeretnék egy apple laptopot venni, pénz nem szűk keresztmetszet, de feleslegesen nem szeretnék pazarolni. Átlagos felhasználásra venném, és fontos hogy telepítve legyen előre. Hol tudom legolcsóbban megvásárolni Bp-n? Milyen boltot ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#13287) vasi89


vasi89
addikt

Arra tud vki magyarázatot adni, hogy a proci ha eléri a 70 fokot vagy többet utána nem tud visszahűlni 60 alá vagy nem is akar. És ha csak facebookozok és megy a torrent akkor is felszökik 60-65re és 2500-3000rpm Viszont ha egész nap nem érem el a 70 fokot akkot semmi baj nincs a melegedéssel. Erre van ésszerű magyarázat? Elméletileg most cserélték az alaplapomat de előtte is ilyen volt meg most is. Esetleg clean install? De akkor is ugyan ezeket a programokat telepíteném fel. Kicsit sokat szenvedek ezzel a dologgal de jó lenne végre megoldást találni.

[ Szerkesztve ]

(#13288) ldave válasza S.J. (#13286) üzenetére


ldave
félisten

Hasonlóképpen vagyok én is, a 13-as Air és Pro (a Retina szerintem otthoni felhasználásra túlzás) között vacillálok, de megvárom most már, hogy milyen lesz az felújított Haswell-es Pro és azután vásárlom meg valamelyiket.

A Slime draws near! Command?

(#13289) Xero válasza S.J. (#13286) üzenetére


Xero
nagyúr

MacBook Air 13" ami Neked kell.
A legkényelmesebb az Apple online store-ból.

Ha személyesen akarod, akkor XMS, iJoe, StarKing, iStyle.

(#13287) vasi89: Mit számít, hogy hány fokon megy? 100 fokig nem szabályozza le magát, addig édes mindegy kb a dolog. Egyébként a gyári paszta, vagy amit használtak lehet egyszerűen hitvány minőségű. A torrentezés is folyamatos művelet, szóval az is megeszi. Ha pedig flasht is használsz, az pláne fűt.

[ Szerkesztve ]

(#13290) S.J.


S.J.
tag

koszonom a valaszokat, egyel regebb uj modellt hol tudok vasarolni legolcsobban? egyebkent nem irtam de 15" os jon csak szoba, igy macbook pro

(#13291) Xero válasza S.J. (#13290) üzenetére


Xero
nagyúr

Újonnan már sehol. Ezeket kiszórják a legújabb modell bejelentése után 1-2 héttel.

[ Szerkesztve ]

(#13292) ldave


ldave
félisten

Amúgy azt lehet tudni, hogy mikorra várható a Macbook Pro Haswell-es frissítése? Vagy a sima Pro sorozat akár meg is szűnhet a Retina gépek javára?

A Slime draws near! Command?

(#13293) Xero válasza ldave (#13292) üzenetére


Xero
nagyúr

Szerintem ősszel.

(#13294) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, megtudnatok mondani hogy ha egy macbookra kulso nagyobb teljesitmenyu wifi kartyat dugok akkor hogy tudom azt bealitani hogy az ora mellett a lenyilo menube ne a beepitett kartya altal latott eszkozok jelenjenek meg hanem a realtek8187 talalatai? Koszi szepen eloreis.
Ja es snow leo

[ Szerkesztve ]

(#13295) spyduck


spyduck
nagyúr

Ha vmiből kijön a legújabb az általában hibás, ezért nem vettem én új MacBook Air-t: [link] :)

(#13296) Xero válasza spyduck (#13295) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez nem minden esetben igaz, sőt. Kíváncsi vagyok egyébként itt mi lesz a hunyó.

(#13297) spyduck válasza Xero (#13296) üzenetére


spyduck
nagyúr

iphone 5, IdeaPad Y500 és még annyit tudok ami nálunk megfordult.

(#13298) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Iphone OFF topikban már érdeklődtem, de azért átjövök ide is. Nyár végére tervezek venni egy használt macbookot, a mostani dell netbookom kiváltására.
Egyelőre csak annyit szeretnék kérdezni, hogy mondjuk egy 2009-10-es mbp-re fel lehet-e tenni mondjuk a legújabb rendszereket, mindenféle kompromisszumok nélkül? Illetve, 4-8Gb-s prokkal (esetleg airrel) szemezgetek. Átlagos felhasználás lenne (böngészés, néha film, zene, ezek variációja), ezek nagyon nem fektetnek meg egy esetleg picit gyengébb-régebbi macet sem, ugye?

yo

(#13299) TheMarci válasza kenny123 (#13298) üzenetére


TheMarci
addikt

Az ősszel kijövő osx mavericket az alábbi gépekre tudod feltenni:

iMac (Mid-2007 or later)
MacBook (13-inch Aluminum, Late 2008), (13-inch, Early 2009 or later)
MacBook Pro (13-inch, Mid-2009 or later), (15-inch, Mid/Late 2007 or later), (17-inch, Late 2007 or later)
MacBook Air (Late 2008 or later)
Mac Mini (Early 2009 or later)
Mac Pro (Early 2008 or later)
Xserve (Early 2009)

Szerintem egy 2009 utáni macbook/pro simán jó átlagos felhasználásra, max raksz bele egy ssd-t, és 8gb ramot.

Do You Dream?

(#13300) vasi89 válasza kenny123 (#13298) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem 2009es pro volt, de már bánom h lecseréltem egy 2011es AIR-re :) szóval jó kis gép!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.