Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) -axxon-


-axxon-
tag

https://beta.icloud.com -on lehet használni a pagest, munbers-t most már.

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13402) Xero válasza -axxon- (#13401) üzenetére


Xero
nagyúr

Bizony és piszok jó lett. :C

(#13403) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

MacBook Pro 2012Mid-em van.
Melyik hűtőpad alá a legcombosabb? Egy CoolerMaster U2-vel szemezek, ezen el lehet rakosgatni a hűtőket ahová az ember szeretné, és kettőt adnak hozzá.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13404) TigerCat válasza csusza` (#13403) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jégkocka?
:DD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13405) csusza` válasza TigerCat (#13404) üzenetére


csusza`
senior tag

Szárazjég?:)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13406) TigerCat válasza csusza` (#13405) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, vagy keresel egy jó buxát aki legyezget...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13407) Xmodule


Xmodule
őstag

Ma voltam MediaMarktban nyomkodtam kicsit a legújabb MacBook Pro-t, nem a retinát. Nekem most ugye egy mid 2009 2,54GHz CPU 8GB RAM és 60GB SSD van a laptopomban, de netezésnél nem vettem észre különösebb sebesség növekedést. Söt még a programok megnyitásánán sem. Az lenne a kérdésem, hogy ezek az új modellek miben gyorsabbak? Mitöl jobbak? Mert ugye pl külsöre ugyanaz. Kevésbé melegszik, jobban birja az aku, vagy pedig mi miatt érné meg pl lecserélni a mostanit? Csupán kiváncsiság, mert nekem a mostani tökéletesen megfelel.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13408) viserion válasza Xmodule (#13407) üzenetére


viserion
tag

olyan programoknal jonne ki a kulonbseg, amik jobban kihasznaljak a gep eroforrasait. photoshop, lightroom, aperture, final cut pro, autocad, stb. vagyis ahol te proci limitbe utkoznel.
mindennapi hasznalathoz, mint net, filmnezes, torrent nem kell eros proci, epp ezert nagyon meg lehet dobni a regebbi gepek sebesseget egy ssd-vel. az ujabb gepeket pedig nagyon vissza lehet fogni ssd nelkul, megkockaztatom, hogy netezesre egy regebbi c2d ssd-vel gyorsabb, mint egy i7 azzal az 5400rpm-es csodaval.

[ Szerkesztve ]

(#13409) Xmodule válasza viserion (#13408) üzenetére


Xmodule
őstag

Okés, most már akkor értem. Erre nem is gondoltam, sosem dolgozom ilyen programokkal. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13410) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Garis MacBook Pro házilag újrapasztázása garivesztéssel jár?
A HDD-je miatt elvileg a napokban a StarKing-ba kerül, ott csinálnak ilyet, ha megkérem őket?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13411) Blaise válasza csusza` (#13410) üzenetére


Blaise
veterán

Igen, azonnali garanciavesztés.

(#13412) csusza` válasza Blaise (#13411) üzenetére


csusza`
senior tag

Értem, köszi.
Esetleg valaki valamilyen jó dokkoló szerű megoldást nem tud hozzá?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13413) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok!
Csináltam backupot az iphone-ról a számítógépre. Eddig az iCloudba mentette de az ugye nem teljes. A gond csak az hogy nem találom amit a gépre mentett. Tudjátok esetleg hogy hol kéne keresni? spotlight sem találja!
Köszi előre is.

(#13414) Xero válasza Chiftain (#13413) üzenetére


Xero
nagyúr

~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/

(#13415) vasi89 válasza csusza` (#13410) üzenetére


vasi89
addikt

Szerintem csak pénzért :( egyébként ha meg tudod oldani házilag a pasztázást anélkül h nyoma maradna akkor szerintem nincs az az ember aki megmondja esetleges probléma esetén h az a paszta nem gyári :)

(#13416) JenciHUN


JenciHUN
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. (Pontosabban egy ismerősömé) Mennyire jó egy Macbook Air vagy egy Pro egyetemre? Mind a kettő 13-as kivitelben. Üzemidő annál jobb minél tovább bírja. Ezzel nincs is gond. Viszont attól tart hogy nem igazán lenne előnyös a mac kompatibilitás szempontból. Pl. Office vagy akármilyen más dokumentumok, fájlok stb. használatához. Mit gondoltok?

(#13417) Xero válasza JenciHUN (#13416) üzenetére


Xero
nagyúr

Semmi gond nincs a dokumentumokkal. Ugyan olyan Microsoft Office is elérhető mint Windowson.

(#13418) JenciHUN válasza Xero (#13417) üzenetére


JenciHUN
aktív tag

Más szempontból meg nem is nagyon ütközhet akadályba, igaz? Legalábbis nekem most így hirtelen más nem igazán ugrik be. :)

(#13419) Polarstar válasza JenciHUN (#13418) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Max azzal, hogy esetenként silány a betűtipus amivel a doksikat kapod - illetve van egyfajta elvárás az egyetemeknél a szerkesztés és szintén betűtip használattal kapcsolatban. Meg van határozva mivel kérik beadni. /láttam, tudom./

MS Office-re szükséged lehet!

Más extra nincs. Vagy lehet?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13420) Xero válasza JenciHUN (#13418) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem igazán.

(#13421) cserry193 válasza JenciHUN (#13416) üzenetére


cserry193
tag

Egyetem előtt én is nagyon sokat vacilláltam hogy Mac, vagy PC. Aztán lett belőle egy Sony VAIO. Most így első év után, már folyamatban is van a Macbook Air beszerzése.. :) Nagyon előnyös suliba járáshoz a kis méret,ahogy írtad is (13"), illetve én a súly miatt választottam az Airt. Semmi kompatibilitási problémába nem ütköztek eddig évfolyamtársaim se, pedig itt sokféle fájltípussal találkozunk :))

(#13422) vhunor


vhunor
őstag

Hogy lehet megnézni, hogy az utolsó feltöltés óta mennyit üzemelt az akksiról a gép? Egyáltalán meg lehet nézni valami beépített eszközzel? A battery státusznál nem találtam ilyet. Csak kíváncsi vagyok, mert ma igen derakasan bírta a kis 11-esem.

+ lehet hülye kérdés, de nem találom a kettőskeresztet :D. És a neten talált alt+3-ra egy teljesen más jel jön be.

[ Szerkesztve ]

(#13423) Xero válasza vhunor (#13422) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezzel lehet nézegetni, de oob csak 10.9-ben lesz ilyen lehetőséged.

(#13424) kenny123


kenny123
addikt

Macbookok válogatósak SSD téren? Vagy totál mindegy milyen márka, stb?
Illetőleg, van alami hátránya az ssd-nek, hdd-vel szemben?

yo

(#13425) DanielK válasza kenny123 (#13424) üzenetére


DanielK
addikt

Persze, GB/ár értékben drágák. ;]

(#13426) ldave


ldave
félisten

Amúgy mennyi a reális érteke egy jó állapotú 2011-es Macbook Pro-nak? (alap felszereltséggel: i5, 4GB ram, 320 GB hdd)

A Slime draws near! Command?

(#13427) Polarstar válasza ldave (#13426) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nézd meg, hogy a piacon a kedves vevők mennyiért szeretnék eladni a gépeket és vonj le abből úgy 30-40%ot. Ha boltos - akkor meg még többet! Van olyan aki az újak piaci ára felett akar értékesíteni még mindig, mert "amerikánus és csúúúúúcs felszereltségű - ilyen az eu piacon nem is volt!" Mindenkinek van egy kivánsága persze - aztán meg ott rohad rajtuk a gép egy évig és nem értik miért?

Hozzáteszem - kivételek persze vannak. /Na, azokat el is viszik "10 perc és 3 napon belül". :K /

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13428) bLaCkDoGoNe válasza vhunor (#13422) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

# = Alt + Shift + 3 (Magyar kiosztásnál)

Ha nem találsz egy karaktert, akkor javaslom a Keyboard Viewer használatát, ott viszonylag egyszerűen ki tudod keresni a neked kellő karaktert. Be kell kapcsolni a SysPref / Language & Text "Input Sources" fülén kapcsold be a "Show Keyboard and Character Viewer" opciót, így az felköltözik a menubarra.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13429) vhunor válasza bLaCkDoGoNe (#13428) üzenetére


vhunor
őstag

Szuper, köszönöm!

(#13430) DanielK válasza bLaCkDoGoNe (#13428) üzenetére


DanielK
addikt

ja ,csak altatás után el is tűnik... :((( (ezt megcsinálhatnák :W )

(#13431) bLaCkDoGoNe válasza DanielK (#13430) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Micsoda?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13432) DanielK válasza bLaCkDoGoNe (#13431) üzenetére


DanielK
addikt

macbookot mindig kikapcsolom, ott nincs gond. a menubaron mindig ott van.
a mac minit altatni szoktuk (hdd miatt lassan bootolna be) és ott az altatás után, nem lesz ott az ikonja, hanem átvált a magyar zászlóra... :U

(#13433) Chiftain válasza Xero (#13414) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Köszönöm a választ meglett!

(#13434) ldave válasza Polarstar (#13427) üzenetére


ldave
félisten

Hát igen, itthon a használt dolgok néha drágábbak, mint az újak :)

Nagyjából 200e Ft-ot szánnék egy 2011-es Macbook Pro-ra és ami hirdetést találtam ilyen árban, az már mind elkelt (vagy nem válaszol az eladó).

A Slime draws near! Command?

(#13435) bLaCkDoGoNe válasza DanielK (#13432) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

...és ha rákattintasz a zászlóra, akkor ugyanúgy megtalálod a lenyíló menüben a "Show Keyboard Viewer" opciót. Nem értem, hogy mi a problémád.

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13436) Xmodule


Xmodule
őstag

Beraktam most az elöbb az optibay-t hddvel és a gép elkezdett melegedni bekapcsoláskor ez mitöl lehet szerintetek? Meg kikapcsolásnál is tovább tart. Marmint ugy értem az alap hömérséklet emelkedett meg.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13437) DanielK válasza bLaCkDoGoNe (#13435) üzenetére


DanielK
addikt

Sajnos nálam nincs ilyen opció... :(
Csak sysprefben levő nyelv menüt tudom megnyitni onnan... :(

(#13438) Gicz válasza Xmodule (#13436) üzenetére


Gicz
addikt

Ha most tetted be akkor valsz a Spotlight indexeli a lemezt. Majd végez és minden ok lesz. Amúgy a hadd berakásával emelkedhet picit a hőmérséklet, hiszen plusz 2 wattnyi fűtőtestet tettél a gépedbe.

(#13439) Polarstar válasza ldave (#13434) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen.. És szintén sok esetben hulladék külföldi szart akarnak az emberre rásózni rendes árban.
Az más kérdés, hogy esetleg egy anno beázott, biztosított - majd kifizetett és lenullázott gép mire- és meddig lesz képes működni. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13440) ldave válasza Polarstar (#13439) üzenetére


ldave
félisten

Na most frankón elvetted a kedvem a használt gépektől :)

A Slime draws near! Command?

(#13441) Polarstar válasza ldave (#13440) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A figyelmeztető jeleket észre lehet venni.

Én magam ismerőstől veszek inkább. Ha valaki pl szerelő is - akkor okés. Jelenlegi PPC powerbukszát is ismerőstől vettem. A legjobb konfig - nekem elég. Az akksi kissé gázos, de ez legyen a legnagyobb gondom.

iJoe pl? Rá nem gondoltál?
Keraport? És ő?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13442) ldave válasza Polarstar (#13441) üzenetére


ldave
félisten

Abszolút nem vagyok képben ilyen téren, itt hardverapón néztem csak hirdetéseket, de köszi a tippeket.

Amúgy ha mondjuk külföldi a gép rajta az OS angol/német/egyéb, akkor azt lehet magyarra változtatni?

A Slime draws near! Command?

(#13443) Gicz válasza ldave (#13440) üzenetére


Gicz
addikt

Most a 4. Macemnél tartok ebből 3 használt volt.. Ha értesz hozzá kicsit, bele nézel a gépbe, akkor minden oks.

Újonnan magyar billel sosem vennék annyira drága szerintem. Az egyetlen új gépem az egy amcsi billes 13 MBP i5 volt. Használtan volt air 1, aztán 13" 2.26ghz c2d Pro, aztán a sandys i5 13" Pro, most pedig 15" Pro i7 4 magos.

[ Szerkesztve ]

(#13444) Gicz válasza ldave (#13442) üzenetére


Gicz
addikt

Nyelvet átállíthatod persze, csak az a gáz amikor nincs meg mindegyik gombod.

Amerikain pl egyel kevesebb a gomb, nincs hosszú í betű. Ezért hiába állítod át a nyelvet, attól nem kapsz plusz egy gombot a billre :)

(#13445) Xmodule válasza Gicz (#13438) üzenetére


Xmodule
őstag

Köszi. Tényleg jó lett csak az elsö inditásnál volt ilyen. Ami viszont még kérdésem lenne valami néha felebreszti a hdd-t alvo állapotbol. Hogyan tudnam megnezni hogy mi? Jelenleg csont üres a HDD csak ilyen vész esetére tettem be ha már nem lenne elég hely az SSD-n. A másik meg, hogy néha az egész gép megfagy olyan 5-6másodpercre. Ez mitöl lehet? Már az elejétöl fogva van ilyen. De teljesen véletlen idökben, van hogy egy nap nem is csinálja.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13446) Polarstar válasza ldave (#13442) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen a nyelvállítás megy menűből..

A US billen és géppel meg lehet szívni, mert a bill csere Nemzetközi angolra vagy másra - drága. Valami még kell hozzá a beépítéshez.
Onnan tudod, hogy US, hogy a hülye amiknak rá van irva, hogy Command, Controll, Shift.. Továbbá nem tartom kizártnak, hogy a szóköz is rá van firkálva. :D

Nekem német van most. Kiváló a svédhez és finnhez is. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13447) xedos válasza ldave (#13440) üzenetére


xedos
addikt

Volt vagy 25 Mac gépem...
Ebből 2db volt új, az összes többi használt.
Igaz, legalább 10 esetben olyat vette, ami még garis volt.
De: a 25 esetből 1géppel volt gond...

(#13448) Polarstar válasza xedos (#13447) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem lehet, hogy több gépem volt.. A magánszemélytől vásárolt géppel 3 ízben volt gond. Az utolsó most itt nyomja a cipős asztalt... /eMac - legalább van "valami fehér" is az előszobában. :D /
De egy ismerősöm 10 gépből 8-at fogott ki. Elájul, ha lát egy jónak látszó gépet! És "sötét egyénektől" :DDD továbbra sem vásárolunk pl.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13449) biker


biker
nagyúr

macmini 1,1 új: gyári hibás volt, nem volt rápattintva a hűtő rendesen, iJoe 3 perc alatt korrigálta, több baja nem volt
mbp 7,1 új: hibátlan
macmini mid2011 használt: eddig hibátlan
iphone 4 újonnan 2db, egyik gyári hibás
iphone 3gs új: hibátlan
ipad4 új: hibátlan

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13450) Polarstar válasza biker (#13449) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Asszem a felsorolást én passzolom.... A Performáknál elvesztettem a sort. :D
És ájfon helyett nekem volt Newton MP 2100.

Nem lehetett nem szeretni! :K
Még a számszong Nóta jegyzet funkciója sem olyan jó, mint az volt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.