Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) rachmaninoff


rachmaninoff
aktív tag

A mai event alapján:

Ha van egy Mac, aminek az összes video kimenete már foglalt, akkor semmi gáz, Apple TV + HDMI-s monitor és lesz még egy teljes értékű desktopom?

(#12902) brumi1024 válasza rachmaninoff (#12901) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen.

Vagy sok Thunderbolt display daisy chainben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12903) viserion


viserion
tag

eddig sem voltam teljesen kibekulve az itunes-al, most viszont sikeresen megutaltatta magat velem. (is) egyszeruen nem tudok egy mappat beimportalni.
kb. 8,3gb-rol es 1200 szamrol lenne szo. eloszor gyanakodtam, hogy az usb2 savszelessege akasztja meg, de belso ssd-rol sem jobb a helyzet. kiszedtem az osszes flac-et is, hatha attol hulyul meg, de tovabba sem mukodik, kb. 2 perc utan megadja magat. legujabb itunes, osx restart megvolt.

..vagy csak nagyon turelmetlen vagyok es termeszetes, hogy application not responding, de kozben dolgozik?
igazabol iphone szinkron miatt lenne csak elonyos, ha itt rendezhetnem a zeneimet, de ha nem lesz jo keresek egy 3rd party appot kulon zenehallgatasra.

[ Szerkesztve ]

(#12904) brumi1024 válasza viserion (#12903) üzenetére


brumi1024
veterán

Flacet ne is akarj beimportálni, kódold át m4a-ba.

(#12905) viserion válasza brumi1024 (#12904) üzenetére


viserion
tag

sajnos flac fajlok nelkul sem sikerul.

(#12906) TigerCat válasza viserion (#12903) üzenetére


TigerCat
nagyúr

68,4 GB zenét és filmet importáltam be hálózaton keresztül. Valamennyit az automatikus hozzáadás mappába tettem. A másolás közben nem futott az iTunes. Amikor végzett, elindítottam és 5-6 perc alatt végzett mindennel. Ezután bekapcsoltam a Genius-t is, ami jó ideig molyolt, de semmi probléma nem volt vele. Szóval, működik, csak minden mp3, vagy mp4-m4v formátum legyen.

Ide:

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12907) viserion válasza TigerCat (#12906) üzenetére


viserion
tag

igen, kozben megoldodott ezzel a modszerrel, csupan en a forrast adtam meg alapertelmezett mappanak. koszi a helpet! :R

[ Szerkesztve ]

(#12908) TigerCat válasza viserion (#12907) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs mit!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12909) iOce válasza vasi89 (#12892) üzenetére


iOce
tag

Nálam a macbook pro 60 fok körül van netezés zenehallgatás mellett a proci, ez akkor sok? Flashnél már megy a ventillátor is.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#12910) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Megjöttek az új Air-ek és azon gondolkodom, hogy eladnám a jelenlegi gépem, ami:
2012-Mid MacBook Pro 13-as, Core i5, 8GB ram, 250GB SSD, minden gyári tartozék, kifogástalan állapot, 2012. dec. 27. vásárlási dátum.

Mennyit kellene ráfizessek vajon, hogy az erősebb 13as új airt megkapjam, az erősebb i7-es procival és 8GB rammal?

Semmit sem írok alá!

(#12911) bongeszo válasza Misi1979 (#12891) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Ráadásul az is gyanús, hogy macbook eladással foglalkozik és egy filléres hibát nem javít ki a nagyobb haszon reményében...

(#12912) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Azért egy retina kijelzőt bepaszírozhattak volna a 13"-os új MBA-ekbe. :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12913) Solar_Wind válasza bLaCkDoGoNe (#12912) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Akkor mindenki Air-t venne és nem Pro-t :)

(#12914) M6454


M6454
tag

Sziasztok!

Új vagyok még itt. Most szeretnék majd MacBook Airt venni (13"), és a 128 GB-os változatra gondoltam.
Mennyit foglal ebből az OS? Illetve ha szeretnék rá Win(7-et esetleg majd 8-at) rakni, akkor annak mennyi hely kell? Csak e-maileket és doksikat tárolnék rajta hosszabb távon, a többi csak ideiglenesen. Szóval mobil vinyó lenne nálam, mert különben meg a 256-os sem lenne elég.

Minden Win-es program gond nélkül fut? (Egy régebbi tervezőrendszert szeretnék feltenni, nincsenek nagy igényei...)

Köszi a segítséget!
M6454

(#12915) Blaise válasza M6454 (#12914) üzenetére


Blaise
veterán

Szerintem 256 giga alá ne add.

(#12916) Xero


Xero
nagyúr

Itt szedegetem össze az új infokat a 10.9-ről akit érdekel.
Nem bírtam megállni. :)

(#12917) Watto1991 válasza M6454 (#12914) üzenetére


Watto1991
senior tag

128 GB bőven elég ezekre a célokra.

(#12918) vasi89 válasza iOce (#12909) üzenetére


vasi89
addikt

Hát ha mindenkinél így van akkor gondolom ez normális csak meglepett mert a 2009es pro-m nem melegedett ennyi mindentől :) Igaz hogy ott chromeot használtam és osx 10.6ot.

(#12919) DiVaD válasza Xero (#12916) üzenetére


DiVaD
senior tag

Wow. Köszi. :R
De messze van még az ősz... :( Bár addig meg élvezni kell a nyarat. :K

(#12920) M6454 válasza Watto1991 (#12917) üzenetére


M6454
tag

Köszi Watto1191 és Blaise!

Azt megtudnátok mondani, hogy az oprendszer kb. mennyit foglal el, amikor megveszem a gépet?

(#12921) bLaCkDoGoNe válasza vasi89 (#12918) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem normális, de sajnos az Adobe OS X-es flash implementációja egy hulladék, csak a gond van vele. A Chrome saját Flash plugint használ, ami sokkal jobban sikerült.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12922) vasi89 válasza bLaCkDoGoNe (#12921) üzenetére


vasi89
addikt

Értem én, a normálisat úgy értettem, hogy nem a gépemmel van a gond :) Viszont tényleg bosszantó amit előttem is írtak h ha már flash videot vagy youtube videot nézek már 3-4000en pörög a venti.

(#12923) TigerCat válasza vasi89 (#12922) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem ezzel semmi gondom nincs. Meg sem nyikkan a venti.
Tegnap a da-on képeket válogattam és betöltöttem vagy 5000 fotót a böngészőbe. Na, ott susogott kicsit, de egyáltalán nem zavaróan. Az Air elég jó szerkentyű...
Ha érdekel valakit, olcsóér eladom. Pro-t szeretnék venni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12924) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Air 13-ban, h lehet megoldani, h 8 GB memoria legyen benne?

(#12925) Xero válasza spyduck (#12924) üzenetére


Xero
nagyúr

Úgy rendeled.

(#12926) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ha érdekel valakit, eladó a gépem. Ráfizetéssel 13-as, vagy 15-ös retinát vennék, minimum 256 GB tárterülettel, akár használtan is.

Kérdés, hogy a nagyobb processzor a böngészés közben is számít? Vagy csak pl. video konvertálásnál.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12927) Xero válasza TigerCat (#12926) üzenetére


Xero
nagyúr

Böngészésénél elég ritkán játszik szerepet, a jövőben pedig még kevésbé fog 10.9 alatt.
Félelmetesen jó lett az energia és erőforrás gazdálkodás.

(#12928) spyduck válasza Xero (#12925) üzenetére


spyduck
nagyúr

Utolag nem bovitheto? Csodas....

(#12929) TigerCat válasza Xero (#12927) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszönöm! A deviantART rendesen kihajtja a procit. Csak ezért kérdem. Több száz fotó töltődik be, amikor rákeresek valamire. Láttam már 125%-os processzorhasználatot is. (mondjuk nem nagyon tudom mit kell nézni, de a tevékenységfigyelő ezt jelezte) Esetleg nálad? Mennyire szaggat a görgetéskor? Safari böngészőt használok, minimum 10-15 tab megnyitva.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12930) vasi89 válasza TigerCat (#12923) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem is csak akkor ha megy a torrent és ezt a fajta melegedést a régi pro-mon is észrevettem. Nem látom mi lehet az összefüggés.

(#12931) iOce válasza vasi89 (#12918) üzenetére


iOce
tag

Lehet a Safari fingatja a procit :)

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#12932) vasi89 válasza iOce (#12931) üzenetére


vasi89
addikt

WebProcess és WindowServer-nek magas a processzorhasználata. A windowserver az nem a felső ikonokért felelős? a másik meg gondolom a böngésző folyamata.

(#12933) rootkiller


rootkiller
őstag

Lassan eljutok odáig hogy a MacBook 3.1-embe SSD kerüljön. 64GB elég lenne, úgyis csak a rendszer lenne rajta, van mellette egy 400GB HDD.

Az lenne a kérdésem hogy milyen SSD jó bele illetve hogy milyet és hol érdemes vásárolni.
Valamint hogy a superdrive helyére hol tudok vásárolni a HDD-hez keretet?

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#12934) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ez az új Air nagyon erős lett. tényleg 2x gyors ssd meg 2x aksiidő kb. le kéne már cserélnem a 7,1-es MBP-met már... talán 180 ezerért el tudom passzolni annyiért mennek kb.

(#12935) Xmodule


Xmodule
őstag

Macbook Pro mid 2009 gyárilag HDD van benne. Kiveszem ész teszek bele SSD-t. A kérdésem az lenne még a muvelet elött a HDD-n lévö ML-el, hogyan tudnék olyan USB-s pent késziteni, amivel az üres SSD-re fel tudom tisztán telepiteni a ML-t? Az SSD amit bele rakok meghatározott, hogy FAT32 vagy NTFS vagy mindegy, mert a telepitesnel ugy is DU-vel particionalni kell ujra nem? Késöbbiekben gondolkodom egy opticalbay beszerzésén is és akkor vissza rakom bele a gyári HDD-t is mint adat tárolo. De most egyelöre az USB-s megoldás érdekel. Mert lemezt nem adnak a géphez.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12936) schawo válasza Xmodule (#12935) üzenetére


schawo
titán

Ehhez szükséged van egy saját accounton megvásárolt ML-re.

Így megy: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12937) Chandler


Chandler
senior tag

sziasztok,

macbook airhez szeretnék egy sleeve-et venni, ami jól védi a laptopot.
a hard candy bubble-t néztem ki ami elég jónak tűnik védelem szempontjából, de a kinézete nem igazán tetszik.
melyik sleevet ajánljátok? hátizsákban hordoznám, amiben van egy saját laptop rekesz. azért volna fontos a védelem mert sokszor van hogy nagy és nehéz könyvek vannak a táskában, szeretnék vigyázni a laptopra.
a thule gauntlet eléggé szimpi darab, de nem tudom, mennyire véd jól? az achme made skinny sleeve is tetszik, de védelem szempontjából nem tűnik túl meggyőzőnek.
az árban 50 dollárig mennék fel (amazon vagy bármilyen amerikai site ami szállít, nagyjából gyorsan)

köszönöm a segítséget!

(#12938) TheMarci válasza Chandler (#12937) üzenetére


TheMarci
addikt

Hard candys van nekem is, élőben nem olyan rossz, és védi is rendesen a gépet. Thulét ajánlottam volna, még, csak aztán továbbolvastam a hsz edet. Illetve még egy tok, yt videók, és tapasztalatok alapján jól véd: Forward - G - Form Extreme MacBook sleeve.

Do You Dream?

(#12940) brumi1024 válasza spyduck (#12939) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak új termékekre vállalja ezt, vagy a bejelentés napjától visszamenőleg is alkalmazza valamennyi gépre?

(#12941) Watto1991


Watto1991
senior tag

Biztos lehetsz benne, hogy csak az új gépekre :D

(#12942) spyduck válasza brumi1024 (#12940) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezt csak a mindenható tudhatja ;]

(#12943) Xero válasza spyduck (#12939) üzenetére


Xero
nagyúr

Nálunk is kellene egy olyan érdekvédelmi képviselet a fogyasztóknak, akik tényleg érdeket képviselnek. Máshol is ők járták ki nagyrészt.

Részemről üdvözlöm a hírt. Jó lenne ha itthon is így járnának el még a nagy géppark megújításom előtt. :P

(#12944) rootkiller válasza rootkiller (#12933) üzenetére


rootkiller
őstag

Valaki SSD kérdésre? :((

Artengo TR 990 Pro

(#12945) Misi1979 válasza rootkiller (#12944) üzenetére


Misi1979
őstag

Bármilyen ssd belemegy, márkában a kingstonnal volt néhány emberrnek már problémája.

Beépítőkeretet ebay-en a legolcsóbb megvenni, de itt, a hardveraprón is árulnak. Optibay néven érdemes keresned. Esetleg vaterka.

Most nézem, MB 3.1, abba elég egy régebbi, sata2-es ssd is, ha még tudsz venni valahol.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12946) tDr1v3r válasza spyduck (#12939) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kíváncsi leszek, hogy ez mikorra fog ideérni...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12947) spyduck válasza tDr1v3r (#12946) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szerintem írok egy hosszú cikket elemezve az EU-s jogszabályokat és elküldöm nekik, hogy mit gondolnak, valamint megkérdezem, hogy miért vásároljak itthon Apple cuccot ha a szomszédban megkapom 2 év garival olcsóbban ;]

(#12948) -axxon-


-axxon-
tag

Ezt miért kapom?

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#12949) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok

A következő a problémám szeretnék kirakni 1 numbers dokumentumot az asztalra. Kihúzom a finderből és kirakja de akkor el is tűnik az adott mappából. Ha megkettőzöm és az egyiket kirakom és később szerkesztésre kerül akkor mindkettőben ugyanúgy megjelennek a változtatások? Vagy teljesen más dokumentumként kezeli tovább? Illetve van-e lehetőség arra hogy ott legyen az asztalon is és a számára fenntartott mappában is megkettőzés nélkül?

Köszönöm a választ előre is.

(#12950) TheMarci válasza Chiftain (#12949) üzenetére


TheMarci
addikt

jobbgomb, make alias, és azt rakd ki az asztalra, asszem ez az, amit keresel.

Do You Dream?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.