Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) DanielK válasza Gergi (#13550) üzenetére


DanielK
addikt

ha retina akkor igen (bár ott azt hiszem, hogy nem is lehet). a simánál nem.

(#13552) tDr1v3r válasza DanielK (#13551) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Jól tudod hogy nem lehet... :<

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13553) Cxgrav válasza bLaCkDoGoNe (#13549) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Köszönöm szépen, így valóban megy. :R

Az USB-s összekötéssel viszont még mindig érdekelne :)

Picture me Rollin' by 2pac

(#13554) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy egy 2007/8 macbook pro 15-nek(85w, 4.6A eredetileg) megfelelő töltő egy 2006/7-es macbook 13-as(60w, 3.65A) töltője? A gépnek, alaplapnak, akkunak lehet ebből baja, megy egyáltalán a kisebb töltővel?
Előre is köszönet.

(#13555) bLaCkDoGoNe válasza Cxgrav (#13553) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem összedugva simán megjelenik az iPhone a hálózati kapcsolatok között, nem tudom nálad mi lehet a gond... :(

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13556) xedos válasza Isti2 (#13554) üzenetére


xedos
addikt

Megy a kisebb töltővel, de ha játszól, akkor kevés lehet!

(#13557) kenny123


kenny123
addikt

Nagyon tömören annyit szeretnék kérdezni;
A sima c2d-s procik, illetve az i-sek között (i3,i5,i7) mekkora a különbség? Mitől lesz nekem jobb, ha egy i5-7-es macet veszek?

yo

(#13558) Xero válasza kenny123 (#13557) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagy. Ha teheted C2-t már ne vegyél. Lassú és nem időtálló.

(#13559) kenny123 válasza Xero (#13558) üzenetére


kenny123
addikt

Értem. És ha továbbmegyek, i3, i5, i7 között a különbség kimerül annyiban, hogy magasabb orajel?

[ Szerkesztve ]

yo

(#13560) DanielK válasza kenny123 (#13559) üzenetére


DanielK
addikt

nem, a magok száma is fontos!

(#13561) Cxgrav válasza bLaCkDoGoNe (#13555) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Érdekes.
Lehet azért, mert egy csak egy Air 1.1-em van? :F

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#13562) rjg válasza kenny123 (#13559) üzenetére


rjg
őstag

Az i3-ból hiányoznak olyan energiagazdálkodási funkciók is, amik az i5, i7-ben benne vannak. Amúgy emlékeim szerint nincs és nem is volt i3-as MAC.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#13563) hoodoo86 válasza rjg (#13562) üzenetére


hoodoo86
tag

Notebookban valoban nem, de imac-ban volt i3.

(#13564) xedos válasza rjg (#13562) üzenetére


xedos
addikt

Jajj....
Volt i3-as iMac - nekem is...
Talán utána kéne nézni a NET-en... (ivy bridge sorozat)
Alapból az i3-as iMac 2magos és HT (virtuálisan 4mag)
i5 valós négy mag. i7 pedig valós négy 3 HT azaz virtuálisan 8magos.
Cacheben is van eltérés. Az i3-asban nincs turbo (1magra magasabb órajel) az i5 -i7-ben van.
stb...
Amúgy általános dolgokra még mindig bőven elég egy Core2Duo-s gép. Nem volt akkora fejlődés...

[ Szerkesztve ]

(#13565) Xmodule válasza xedos (#13564) üzenetére


Xmodule
őstag

Egyet értek. Én is pár hónapja vettem egy C2D 2.54GHz es macbook Pro-t 8GB rammal és tökéletesen megfelel nekem netezni és filmet. Söt még egy SSD-t is raktam bele nem érzem, hogy lassabb lenne sokkal mint az asztali i5-ösöm. Szerintem simán elég. Nekem.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13566) Jorus válasza xedos (#13564) üzenetére


Jorus
nagyúr

A topic témájából kiindulva szentem úgy értette, hogy nem volt i3-mal szerelt hordozható Apple termék. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13567) rjg válasza xedos (#13564) üzenetére


rjg
őstag

Bocs, én a MBP-ből és Air-ből indultam ki, az iMAC fel sem merült bennem opcióként. :B

(#13566) Jorus
Igen :K

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#13568) biker válasza xedos (#13564) üzenetére


biker
nagyúr

van 2/4 magos i7 rendszere is az applenek :)
olyan minim van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13569) Misi1979 válasza biker (#13568) üzenetére


Misi1979
őstag

Bezony, a 13" és alatti gépekbe nem nagyon tesznek 4 magos i7et az apple-nél (mbp, air).

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13570) brumi1024 válasza Misi1979 (#13569) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen, a 13" és azalatti gépek 2 mag/4 szálasak, amiből a Pro-kban 35W-os i5-ök vagy i7-ek vannak, az Airben 15W-os U procik. A 15"-os modellek 4 magos i7-ekkel jönnek. Laptop fronton egyébként az i3 és az i5 is csak 2/4-es, az i7-ekből pedig vannak 2/4-es illetve 4/8-asok.

(#13571) xedos


xedos
addikt

Hamú a fejemre :Y
A kérdező mac felíratát valamiért iMac-nek olvastam...
Notiba az i5-ös az 2magos...

(#13572) tDr1v3r válasza xedos (#13564) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az i3-as iMac nem Ivy-s, hanem Clarkdale magos. :N

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13573) viserion


viserion
tag

ha letorlok egy programot maradnak fajlok valahol az applications mappan kivul? programra vonatkozo beallitasok, stb.
ha igen, van a maradek torlesere valami terminal parancs? vagy ha letorlok valamit kompletten eltavolit mindent?

(#13574) marceeh válasza viserion (#13573) üzenetére


marceeh
tag

igen maradnak, terminál parancsot nem tudok neked mondani, de pl jó progi erre a cleanmymac 2 ;)

(#13575) biker válasza marceeh (#13574) üzenetére


biker
nagyúr

csak az pénzes. takarításra onyx.

Mellesleg pont senkit nem zavar az a 2-10kb/program, ami fentmarad, ellenben ha újra felrakom, minden beállításom megmarad

ez nem windows, ahol abba a registrybe hányunk be mindent, amit minden futáskor betölt és adatbázisként keres/kezel, hanem csak akkor keresi meg az adott filet és tölti be, ha szükség van rá.
és a gyorsindító menüből is azonnal eltűnik, amit letörölsz, a javasolt appok közül is, stb

szerintem nem osk értelme van. de ez privát vélemény...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13576) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Sziasztok,

Laptop vásárlása előtt állok és ez a Retina kivitel sehogy sem jön be, még a glossy screen-el csak-csak megbarátkoznék, de ezzel, hogy nem lehet RAM-ot updatelgetni, sem optibay-be SSD/HDD-t cserélni, ezért nekem teljesen esélytelen + a HiRes Antiglare kijelző-t tudom akár tűző napon is használni.

A kérdés:

Szerintetek/láttok-e rá esélyt, hogy a MacBook Pro is megkapja a Haswell processzort, vagy hagyják meghalni az Ivy Bridge-el?

http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Pro

E szerint már több mint 1 év telt el, h frissítették volna a MacBook Pro-t, ami rekord és számomra azt mutatja, hogy ez marad.

Csak azért kérdezem, mert akkor megvenném a Haswell-es opciót, ami már sanszosan az utolsó lesz ebből a szériából.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#13577) ldave válasza BLOODSHOT (#13576) üzenetére


ldave
félisten

Ezen pörgök én is, mindenképp Haswell-lel szeretnék venni egy gépet, csak még nem tudom, hogy Air legyen vagy Pro a választott. A legutolsó hír, ami a Pro-val kapcsolatban láttam az ez: link. Viszont sajna ebből nem derül ki számomra, hogy ez retina-e vagy sem.

A Slime draws near! Command?

(#13578) Gicz válasza BLOODSHOT (#13576) üzenetére


Gicz
addikt

ramot upgradelni? kibővítteted gyárilag. a retinás sokkal kevés tükrös mint a sima macbook pro, sztem jobb az antiglare-esnél is.

vehetsz bele 768GB-nyi SSD-t vagy marad a gyári 256 és 1 terás külső vinyó.

biztos h nem vennék sima pro-t hires antiglare plusz ram azmár 630 körül van. és akkor abba még venned kell ssd-t. a retinás szintén 16gb ram 256 ssd vel 730. biztos h a retinát venném.

ennyivel kevesebb a retinán a tükröződés

tűző napon az antiglare-en egy hatalmas szétkent paca lesz az egész. használhatatlanabb mintha a kijelző egy pontjában látod a napod kis karikaként tükröződni

[ Szerkesztve ]

(#13579) BLOODSHOT válasza Gicz (#13578) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Ez a retina egy visszalépés, ha tetszik, ha nem ez van.

Ugyan az mint az iMac-eknél.

Én még szerencsére megtudtam venni a legerősebb nem uj generációs 27" iMac-et, ami ugyancsak upgradelhető, ram-hdd/ssd tekintetében + nem néz ki ilyen idiótán mint a mostani.

A retina macbook pro, egy kompakt cucc, nem lehet belenyulkálni + ha elfüstöl benne a ram vagy a vinyó akkor az egészet viheted a szervízbe. Én ezt nem tehetem meg, mert dolgozom.

Biztos h hires antiglare 15" veszek, csak a kérdés az, hogy lesz-e frissítve, vagy nem.

De mivel rekord ideje hozzá sem nyúltak, ezért lehet h nem.

Csak akkor vágot eret magamon, ha augusztusban megveszem és októberre kijön a haswell.

Btw Gicz:

Nem vennék gyári Apple SSD-t, mivel évente jönnek ujabb SSD-k.

emellé veszek máshol egy 750-es Scorpio Black-et optibay-be és egy Samsung 840 Pro 256-os SSD-t a vinyó helyére.

És kész.

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#13580) ldave válasza Gicz (#13578) üzenetére


ldave
félisten

Jelenleg az alap 13-as retina 469 990 Ft. Ha a Haswell-es típus hasonló áron jön, akkor az jó vétel lesz, de több pénzt én sajnos nem tudok rászánni egy laptopra.

A Slime draws near! Command?

(#13581) BLOODSHOT válasza ldave (#13580) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

MacRumors-on kaptam egy viszonlyag realális választ.

"I don't think the classic line would get Haswell, unless they would remove the superdrive and start supporting SSD on the classic line as well, which doesn't make sense as they already have that on their rMBP line. Though, Apple could place some kind of fusion drive in the classic line (combination of SSD & HDD), which would give a Haswell processor more sense. But I doubt they will. It seems more likely that they will switch to only retina MBP's, with Haswell."

Ez igaz lehet

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#13582) Gicz válasza BLOODSHOT (#13579) üzenetére


Gicz
addikt

Nem is mondtam h Apple től vegyél Ssd-t :)

Nekem 15" pro van, sandy bridge-es. 120 as OCZ Ssd-vel, meg 750-es vinyóval optibayben
Nekem nem gond ha szervizbe kerülne, nem napi szükséglet, én szívesen lecserélném retinára. Csak egy picit sok az ára így egyetemistaként :) nem tudom egyébként mennyire jellemző h ezekben elfüstöl valami. Jó lenne erről valami statisztika, ha tud valaki valami linket ne tartsa magában!

[ Szerkesztve ]

(#13583) tDr1v3r válasza BLOODSHOT (#13581) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem ha lesz új Pro akkor Haswell-el jön az őszi frissítés során, nem hiszem hogy meghagyják ezt a hardvert... OEM-ként úgyis kis árkülömbséggel tudnák megvenni, akkor meg miért ne.

De amúgy, most az Apple megtehetné hogy megnyírbálja a Retinák árát, és kukázza a sima Pro-kat. Akkor máris nem lenne olyan kicsi az a bizonyos rés az Air és a Pro közt...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13584) Gicz válasza tDr1v3r (#13583) üzenetére


Gicz
addikt

a retinák ára nemrég lett megnyírbálva 100.000-rel

szerintem ha nem lesz sima pro, akkor sima pro árban kell adni a retinát. mert akor nem lesz normális árban 15"-es gépe az apple-nek

az nem járja h ha nagyobb képernyő kell mint 13, akkor 670-től indul a buli. kell h legyen 500 -ért 15"-ös

[ Szerkesztve ]

(#13585) BLOODSHOT válasza tDr1v3r (#13583) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Nekem is az a véleményem, hogy már nem fognak Superdrive-os gépet piacra dobni. 2013-ban minek. Egyik gépükben sincs már, sem az iMac-ben, sem az Air-ben. Ezen kívül, ha megnézzük, ez az egyetlen termék, ami még a régi designban tündököl. Uj MacPro, Uj iMac, Uj Air, tehát tök felesleges.

Ha kivennék blőle a superdrive-ot, akkor meg ugyan az lenne mint a Retina, csak abból nem lenne Retina :D

De az ára, ha megnézzük összehasonlításképp, akkor a retina olcsóbb, ha egy classic macbook pro-t akarunk ugyan olyan speclistával.

Tehát az Apple azt akarja, hogy vegyél Retinásat és legyen az a strandard. + nekik jobb, mert ha megveszed és hardveresen elavul, akkor vehetsze egy komplett uj retinát. Ugyan ugy mint az iMac-nél vagy mint a MacPro nál.

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#13586) Gicz válasza BLOODSHOT (#13585) üzenetére


Gicz
addikt

ahhoz h az legyen a standard túl drága, apple szinten is.

én bírnám ha a prót ugy frissítenék, hogy marad a design, kikerül a superdrive, a helyére megy az ssd, és az akksit megnövelik h végigérje a gép alját, és kapna egy 1920x1200-as panelt. és ez lehetne az "alap" pro

(#13587) BLOODSHOT válasza Gicz (#13586) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Ilyen nem lesz.

Én biztos vagyok benne h kiszedik a lineup-ból. Több mint 1 éve hozzá se nyúltak, ez rekord idő a macbook pro tekintetében.

A superdrive-ot minek vennék ki? Azt nem fogják kivenni miközben marad a design + magadnak cserélgetheted a dolgokat benne.

Mint feljebb is írtam, az Apple-nek az az érdeke, hogy te ne tudjál beleturkálni a cuccaikba. Ugy mint az iMac, MacBook Retina, MacPro nál. Minden fix. Ha nem jó, vegyél újat.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#13588) brumi1024


brumi1024
veterán

Amúgy mi értelme a Haswellre várni? Procierőben minimális eltérés van, fogyasztásban a 4 magosok terén nem történt változás, a TDP csak emelkedett. Oké az igp erősebb, de nem hozza a dgpu szintjét.

(#13589) Blaise válasza brumi1024 (#13588) üzenetére


Blaise
veterán

A mostani 13-as retinás gépben elég sovány a hd4000, például ezért.

[ Szerkesztve ]

(#13590) brumi1024 válasza Blaise (#13589) üzenetére


brumi1024
veterán

Igaz nem tettem hozzá, a 15"-os gépekre értettem. Főleg a nem retinás esetben.

[ Szerkesztve ]

(#13591) BLOODSHOT válasza brumi1024 (#13590) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

15" öst szeretnék.

A 4 magosok esetében nincs nagyobb aksi idő? Mert igazából az az ok amiért várnék, ha lesz.

Ezt hol olvastad?

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#13592) Gicz válasza BLOODSHOT (#13591) üzenetére


Gicz
addikt

de biztos jobb lesz az akksi a haswellel. már a 10.9 is javít az amúgy sem rossz helyzeten.

ha a 15-ös pró kapna haswellt, meg 10.9-et, böngészéssel fél fényerőn sztem meglenne a 10 óra

mellesleg holnap jön a 10.9 beta 4 meg iOS 7 beta 4, már várom, kiváncsi vagyok mennyivel lesz jobb az akksi idő pl. nekem 15-ös prón már most beta3-mal is jobb az akksi, illetve az iphone 5 a beta 3-mal már teljesen használható kisebb bugok vannak csak, amik főleg az új UI-t érintik, akksi is olyan mint 6.1.4-el, ha nem jobb, a böngésző meg elég sokat gyorsult

[ Szerkesztve ]

(#13593) brumi1024 válasza Gicz (#13592) üzenetére


brumi1024
veterán

Fogyasztásban nem javult túlzottan a Haswell a 4 magosok esetén a tesztek alapján, és még TDP-t is emeltek. Szóval több üzemidő javulás várható a 10.9-től.

(#13594) tDr1v3r válasza BLOODSHOT (#13591) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem feltétlen... a mostani Air-nél is azért van jobb idő szerintem mert alapban 1,3 GHz-en jár a CPU, meg valószínűleg az energiamenedzsment is meg lett buherálva valamennyire (például saját 10.8.4-el jött ki a gép).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13595) BLOODSHOT válasza tDr1v3r (#13594) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

és az iGPU mennyivel lesz jobb?

Én nagyrész Photoshop-ra fogom használni.

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#13596) ldave válasza BLOODSHOT (#13595) üzenetére


ldave
félisten

A HD5000/5100 papíron jóval erősebb, de egyelőre ez tesztekben nem nagyon jön ki, amit lehet a gyenge driver számlájára írni. Ha azt fejlesztik, akkor látványosabb lesz a fejlődés ezen a téren is.

A Slime draws near! Command?

(#13597) Blaise válasza brumi1024 (#13590) üzenetére


Blaise
veterán

Szerintem a nem retinás 15-ös a kihalás határán van.

(#13598) BLOODSHOT válasza Blaise (#13597) üzenetére


BLOODSHOT
senior tag

Én csak örülnék ha így lenne.

Augusztus 26án utazom el, addigra kellene. 2 hét mire a CTO gépek megjönnek, gondolom addig ugysem lesz frissítés, meg tényleg nem látom már értelmét h egyáltalán forgalmazzák a sima prokat.

Akinek kevesebb pénze van, az megveszi az AIR-t, az is elég komoly erővel bír már.
Akinek több, az meg megveszi a Pro-t (retinával).

A simába szerintem kizárt h 2013-ban Superdrive legyen. Bluray ugysem lesz, a DVD meg már halott. Áttervezni meg nem fogják, mert az új termék lenne. Akkor meg pont a retina felé való terelgetést állítanák meg.

Szerintem

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#13599) Xmodule


Xmodule
őstag

Mi lehet a baja annak a gépnek ahol a képernyő közepén van egy nappa benne egy kérdőjellel?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13600) tDr1v3r válasza Xmodule (#13599) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nincs miről bootolnia.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.