Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) TommyNagz válasza dellarocco (#12249) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Sot ha ssdt raksz bele a hddt beteheted a dvd helyere is, de akkor ugrik a gar.

encapsulation dot1q

(#12252) Misi1979 válasza TommyNagz (#12251) üzenetére


Misi1979
őstag

Akkor ugrik a gar, ha vandál módjára teszi bele vagy amikor szervizbe vinné, benne hagyja a superdrive helyén a winyót.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12253) TommyNagz válasza Misi1979 (#12252) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Azert jo vigyazni. Szerencse, hogy nincs semmilyen indikator vagy matrica.

encapsulation dot1q

(#12254) Misi1979 válasza TommyNagz (#12253) üzenetére


Misi1979
őstag

Csavarfejeket nézhetik, plusz a hangszórókábelnél, ahol több ilyen vékony kábelke fut, plusz földelés, a szervizesek tudják, hogy mit hova kell becsúsztatni "gyárilag". Na, ott lehet még elbukni:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12255) TommyNagz válasza Misi1979 (#12254) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Az a kis sodort kabel (antenna vagy hangszoro talan?) sose akar igazan a helyen maradni :)

encapsulation dot1q

(#12256) toza


toza
senior tag

hello! nem en csinaltam.. szal vki gyagyan rakta ossze gepet. es par kabel nem a helyen volt es okozott vicces problemakat.
sajnos nem tudom h elotte volt e,de most egyaltalan nincs hang. meg bootolasnal sem. rendszer pedig no output device izet ir..
szova van ez a kabel. es ez sem volt a helyen. mivel le van torve a kis barna ize.. ami a masik oldalon megvan frankon.

szoval ez miatt nincs hang esetleg.(ez a fulest bemenettol jon. de ez akkor ez most mi egyebkent?mert h usb mukodik azon az oldalon. .szoval ez pont a hang kabel vagy miez?)
vagy az egesz spikert cserelnem akkor jo lehetne esetleg. vagy alaplapi bibi. 10.4.11 rol 10.6.8 let. de nincs bootolasnal se hang szoval nem szoftveres tuti.

elore is koszi.

( kozben megallapitottam h ez a Light Sensor Flex kabel. szoval viszont akkor mindegy. tehat akkor hol van a hang kabel? amit fixalni kell?)

(kozben vettem szpiker szettet. szoval majd jon postaval es kiderul h alaplapi hiba e. sokat segitettetek koszonom szepen. :D)

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#12257) DiVaD válasza toza (#12256) üzenetére


DiVaD
senior tag

Az önfejlődés csodákra képes... :)

(#12258) xedos válasza toza (#12256) üzenetére


xedos
addikt

iFixit oldalon már nézted? Ott mindig részletes leírás van! [link]

[ Szerkesztve ]

(#12259) toza válasza xedos (#12258) üzenetére


toza
senior tag

googlen neztem csak. de ma tul vok rajta. mostmar csak varom a postast es ha csere utan sem jo akkor alaplap a beteg. kosz.

szegyen a futas,de faraszto...

(#12260) toza válasza xedos (#12258) üzenetére


toza
senior tag

viszont az altalad linkelt oldal alapjan sikerult eszlelnem h egy j6120 as ket vezetekes szuperkicsi kabel (kozepen)nincs vissza dugva. amit helyere raktam es nem tortent semmi..most akkor az a kerdes h mire jo az.. kosz.

hihetetlen dolog tortent!!! tovabb olvastam.. es kiderult h az a right thermal sensor cable .

koszi..

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#12261) qanic válasza TommyNagz (#12217) üzenetére


qanic
tag

Köszönöm! :R

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#12262) narancsnn


narancsnn
senior tag

Tud valaki abban segíteni abban, hogy hogyan kell Samsung tv-vel az AllShare funkciót kihasználni?

(#12263) TheMarci válasza narancsnn (#12262) üzenetére


TheMarci
addikt

Ha ilyen nagyon okos tv, akkor én a plex nevű progit használtam, tv-re, és gépre is letöltöttem, és a gépen levő filmeket azon keresztül néztem a tv-n.

Do You Dream?

(#12264) narancsnn válasza TheMarci (#12263) üzenetére


narancsnn
senior tag

Sajnos nem okos tv. Csak tudja az Allsharet, kábeles nettel.
Samsung es6030 a tv.

(#12265) dellarocco


dellarocco
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek a segítséget!

(#12266) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Kb. 1 hete frissült a Java, azóta egy frissítést jelzett folyamatosan, akkor is, ha nem volt elérhető frissítés. Ma megjött a Wunderlist új verziója, így már kettőt jelez az alkalmazásban és a Dock ikonon is. Ez miért lehetséges és hogy tudnám kijavítani?
MacBook Air, Mountain Lion 10.8.3

Köszönöm előre is!

Ha rossz topikba írtam volna, előre is elnézést kérek...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12267) tDr1v3r válasza TigerCat (#12266) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Egy újraindítás megoldja szerintem...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12268) TigerCat válasza tDr1v3r (#12267) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Már megvolt, de nem segített sajnos. Azért köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12269) toza válasza toza (#12259) üzenetére


toza
senior tag

megjott a csere szpiker szet.. beraktam. de tovabbra sincs hang: no output device found. ( akkor alaplap?vagy lehete meg mindig szoftveres a problema?10.4.11 rol 10.6.8 lett rakva.de nem turtam le a hddt.. ( azt hogy kell egyebkent?)
az segitene esetleg vajon?! koszonom.

szegyen a futas,de faraszto...

(#12270) tDr1v3r válasza TigerCat (#12266) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Terminalba írd be:

rm -r ~/Library/Caches/com.apple.appstore
rm -r ~/Library/Caches/com.apple.storeagent
rm ~/Library/Preferences/com.apple.appstore.plist
rm ~/Library/Preferences/com.apple.storeagent.plist
rm ~/Library/Cookies/com.apple.appstore.plist

Kukázza a gyorsítótár tartalmát, elvileg megoldja a problémád...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12271) narancsnn


narancsnn
senior tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy egy hdd- t hozzákötöm, és nem tudok törölni, se rá rakni. Reggel pedig minden ment?

Ötlet?

(#12272) TommyNagz válasza narancsnn (#12271) üzenetére


TommyNagz
senior tag

NTFS. Tuxera megoldja.

encapsulation dot1q

(#12273) TigerCat válasza tDr1v3r (#12270) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszönöm a tippet, de nem jött be. Továbbra is frissítéseket jelez, pedig nincsenek. Érdekes...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12274) narancsnn válasza TommyNagz (#12272) üzenetére


narancsnn
senior tag

Köszi :R

(#12275) brumi1024


brumi1024
veterán

Sziasztok!
Beléptem én is a klubba egy Mid-2012-es 15"-os MBP-val. Lenne viszont egy kérdésem: kikapcsoltam a hibernálást, és kitöröltem a fájlját, helytakarékosság céljából, viszont (nyílvánvalóan) ha lemerül a gép nem hibernál, hanem egyszerűen csak leáll(mintha kiszedném az akksit). Visszanyitja az ablakokat újraindításkor, de nem lehet ezt valahogy szofisztikáltabban megoldani, mondjuk úgy, hogy 2% töltöttségnél "szabályosan" kikapcsoljon a gép? Tehát mint windowson is be lehet állítani, hogy alacsony töltöttségnél ne hibernáljon, hanem leálljon. Vagy rosszul sejtem, és nem árt, hogy lemerüléskor csak leáll?

(#12276) irgum válasza brumi1024 (#12275) üzenetére


irgum
addikt

Úgy tudtam, hogy csak sleep mód van és hibernálást terminálból kell előcsalogatni.

(#12277) brumi1024 válasza irgum (#12276) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem a hordozható gépeken az alapbeállítás a 3-as mód: minden sleepkor(képernyőlecsukás) kiírja a memória tartalmát a HDD-re és ha esetleg sleep módban lemerülne akkor a merevlemezen lévő képből állítja vissza a memóriát, ez pedig ugye a hibernálás. Safe sleep a neve ennek az üzemmódnak.

[ Szerkesztve ]

(#12278) reload.


reload.
csendes tag

van, aki @outlook-os címet használ? hogy sikerult bekonfiguralni a mail app-ben?

(#12279) dellarocco


dellarocco
csendes tag

Hello!

A Passmarkon található értékek a processzorok teljesítményét tekintve mennyire tekinthetők hitelesnek? Azért kérdezem, mert azon agyaltam, h vennék egy Macbook Pro 13 i5 2.5ghz-es (i5-3210M) notebookot (4 GB RAM), de közben nézem, h ugyanannyiért tudnék venni Air 13at, ami i5 1.8 ghz (i5-3427U) szintén 4 GB RAM és van benne 128 GB SSD. Amúgy meg sztem jobban is néz ki (gondolom könnyebb is?!). Szóval a Passmark szerint a 3210M az 3833as értéket ad, a 3427U pedig 3610et, ami nem tűnik számottevő különbségnek. Szerintetek is jobb választás lenne az Air? Annyi, h az SSDre mindenképp szükségem lenne későbbiekben + 8GBra bővíteném a RAMot.

Szerk.: Amúgy azért pont ezt a 2 típust nézem, mert az Extreme Digitalnál van részletfizetési lehetőség és náluk ez a 2 konfig forintra ugyanannyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#12280) DanielK válasza dellarocco (#12279) üzenetére


DanielK
addikt

ha bővíteni akarsz, akkor pro. az airt nem lehet.

(#12281) dellarocco válasza DanielK (#12280) üzenetére


dellarocco
csendes tag

Köszi szépen a választ. Akkor mégiscsak Pro lesz. Viszont úgy tűnik lesz lehetőségem egyben megvenni újan. Nézegettem a hirdetéseket. Tudtok vkit kifejezetten ajánlani, akitől érdemes ezt a gépet?

http://hardverapro.hu/apro/2012_macbook_pro_13_2_5ghz_corei5_4gb_vadonat_uj/hsz_1-50.html

http://beszeljukmac.com/index.php/elado/elado_ind/j_mb_pro_13_299.900_ft_j_retina_pro_13_256gb_419.900_ft

http://beszeljukmac.com/index.php/elado/elado_ind/retina_mbp_pro_akci_349ezer_tl_macbook_pro_295ezer_tl

Ezeket találtam. Mind 300K körül írják ezt a Pro-t (13 colos, i5 2.5, 4GB RAM)
Tudtok esetleg vmi jobb ajánlatot, v ezen hirdetések/hirdetők mellett illetve ellen vmit?

(#12282) bongeszo válasza dellarocco (#12281) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Nézd meg, hogy milyen billentyűsek? Szerintem US-t ne vegyél mert azon kevesebb billentyű van. Gondolom a többi sem magyar billentyűzetes, bár az európai billentyűsöknél minden karakternek megvan a helye!

+Esetleg nézzd meg Ausztriában Satrunban vagy Mediamarktben multkor pl az Air 900 euró volt... Szinte mindig van valami almás cucc akcióba és ahogy nézem most pont az általad keresett gépeket akciózgatják...

(#12283) vasi89 válasza bongeszo (#12282) üzenetére


vasi89
addikt

üdv!

Az normális hogy a 2011es air-em proci hője nem megy 60-65C fölé viszont torrentezés + netezés olyan 20-25%on hajtja és a ventillátor is 4000rpm-en pörög h tartsa a hőmérsékletet. Vagy lehetséges hogy hűtőpasztát újra kellene kenni? Hozzám használtan került de tavaly júniusban lett újan véve úgyhogy onnan számolva.

(#12284) W1


W1
senior tag

Sziasztok.
Voltam akkora idiota hogy kiboritottam az MBPmre a kolat. Mit csinaljak? Egybol kikapcsoltam es fejjel lefele csepegtetem ki.

(#12285) TheMarci válasza W1 (#12284) üzenetére


TheMarci
addikt

Hagyd száradni mindenképp, én elvinném egy szervízbe (appsolute, i-doki), hogy megnézzék közelebbről. Ha van sok rizsed, azt rakhatsz mellé egy légmentesen lezárt dologba, az magába szívja a párát.

Do You Dream?

(#12286) W1 válasza TheMarci (#12285) üzenetére


W1
senior tag

Ket dobozzal alapakoltam hogy ne a zsanerol legyen a suly meddig hagyjam? Sajnos hivatalos szerviz nekem messze van szemelyesen.

(#12287) TheMarci válasza W1 (#12286) üzenetére


TheMarci
addikt

Hát, erre nem merek mit mondani. Szedd le az alját, és akkor látod, hogy az alaplap, meg a belseje hol lett olyan. Én attól félnék, hogy amíg nem szárad fel teljesen, addig szerintem simán okozhat rövidzárat pl. Plusz érdemes lenne alkatrészeire szedni, hogy mindenhol ki tudd tisztítani.

Amúgy googlen rákeresve a 'laptop liquid damage' kifejezésre vannak még hasznos tanácsok.

Do You Dream?

(#12288) W1 válasza TheMarci (#12287) üzenetére


W1
senior tag

Tok jo hogy az almariumban a csavarok felet kb beleteptek a menetbe egy ketto meg magatol van hogy kiesik es nem tudom leszedni. Angolom eleg rossz konkretat tudsz mondani?

Szerk: egybol kikapcsoltam rs leforditottam. Meddig ne kapcsoljam be?

[ Szerkesztve ]

(#12289) W1 válasza W1 (#12288) üzenetére


W1
senior tag

Csavarokat sikerult kiszednen es az aljat levennem de most nem allok neki szetszedni mert az idegtol meg a faradtsagtol szerintem csak artanek vele.

(#12290) Misi1979


Misi1979
őstag

Ezt most találtam, gugli véletlen kidobta. Kávé helyett:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12291) Ear001 válasza Misi1979 (#12290) üzenetére


Ear001
addikt

Hát igen, azoknak a leírásoknak mindig lehet előre tudni a végét, aminek az elején az ember azt olvassa, hogy nincs jobb egérgomb.... :W ;]

(#12292) Jorus válasza vasi89 (#12283) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nálam 60 fok körül még nem kapkod a venti, 2.200-2.500 rpm körül mozog. 4.000-re 80 fok környékén szokott kapcsolni Dirt2, Doom3 alatt max.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12293) DanielK válasza Misi1979 (#12290) üzenetére


DanielK
addikt

Hát ez szép. Nagy informatikusként azért elolvashatta volna a bootcamp telepítést... Meg persze a többit. :W

(#12294) Jorus


Jorus
nagyúr

Ismerős Late 2008-as alu MacBook-ja (MacBook5,1 - C2D 2.4GHz, 2GB RAM) ML-re (10.8.3) való frissítés után 700 MB szabad memória mellett gyakorlatilag bármilyen műveltre hosszas strandlabdázással reagál, illetve képtelen önállóan a már nem használt RAM felszabadítására. Elindít valamit/bármit és hamarosan 700-500 MB szabad memória marad - na, onnantól strandlabdázik: belekattint a böngésző címsorába, hogy bepötyögjön valamit és strandlabda. Vagy: Wordben a lenyíló menü fölé viszi a kurzort és strandlabda. (Extra, háttérben futó alkalmazások: Google Drive, WATTS, Flush Memory), szabad RAM induláskor cirka 1.3 GB.

Valakinek ötlet? Nem egy mai gép, de hivatalosan támogatja az ML, és ahogy átolvastam a felhasználói tapasztalatokat ezen gép kapcsán, szinte mindenkinek gyorsult az ML-re való upgrade után a rendszer.

Nekem nincs ez irányú tapasztalatom sajnos, az enyémen szépen fut az ML, igaz, ezzel jött gyárilag.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12295) vasi89 válasza Jorus (#12292) üzenetére


vasi89
addikt

Náalm úgy csinálja, hogy alapjáraton 65 foknál még 2000en pörög. felmegy 70 körülte és hirtelen felugrik 3000-4000re. Neked is air van? Mert ha azon dirt3azol az elég jó :D Szerintem egyébként a torrent klienssel lesz valami mert szerintem indokolatlanul nagy % kell neki. Jah és mountain lion van fenn.

(#12296) Jorus válasza vasi89 (#12295) üzenetére


Jorus
nagyúr

Air, de nem Dirt3, hanem 2. Lehet az is futna rajta épkézláb módon, csak azt nem kaptam ajándékba, pénzt meg nem szánnék rá. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12297) vasi89 válasza Jorus (#12296) üzenetére


vasi89
addikt

Hopp bezavart a doom3. Játszani nem próbáltem még de nálad a flash tartalmak mennyire húzák a procit? Mert pl életben egyszer játszottam FB-n és ott kb 3 perc után 5000rpmen pörgött a venti meg volt vagy 70 fokos a cpu. Nemtudom, hogy ez most a mountain lion hülyesége h ekkora a rendszerhasználat vagy pedig az előző tulaj nem volt túl igényes. Levettem az alját de nem jelentősen piszkos, a heatsinket viszont nem bontottam meg mert úgytudom akkor bele tudnának kötni a gariba.

(#12298) Jorus válasza vasi89 (#12297) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nemtom, FB-on nem vagyok regelve, nem ismerem az ottani játékokat. Doom3 alatt 85 fok körül van, az már kicsit kényelmetlen ölben tartva. :) Egyéb flash-alapú tartalmak megjelenítésével nincs gondja, nem melegszik különösebben mondjuk YT HD alatt sem 52-55 fok fölé.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12299) Xero válasza Misi1979 (#12290) üzenetére


Xero
nagyúr

A Vérpistike tipikus esete. Nem ért hozzá, de meg van róla győződve, hogy igen és ezt szorgalmasan terjeszti is.
Az ilyeneket szívesen tarkón csapnám, hogy húzzál kapálni az való Neked.

(#12300) vasi89 válasza Jorus (#12298) üzenetére


vasi89
addikt

Akkor itt lesz a gond. Most kipróbáltam és full hd video mellett kb 1perc után 65 fokos és 4000rpm :( Pedig meg voltam győződve róla h az Isamurai rendberakja a gépeket eladás előtt....

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.