Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) Xero válasza toza (#12150) üzenetére


Xero
nagyúr

Ne a gép legyen már sz*r mert nem értesz hozzá könyörgöm.

(#12152) toza válasza Xero (#12151) üzenetére


toza
senior tag

bocs bocs valoban.. nem a mac.. az osx a "nem ojan jo" akkor.mindenkitol elnezest.( a windoz meg egy tragya egyebkent ).jobb volt minden meg a fa epito kockak idelyen.. :U

a lenyeg az h minden szuper korulmenyes rajta.(elsore)(meg masodikra is).. szamomra.. de ez senkit nem erdekel nyilvan. :) viszont akkor is szomoru h nem 1 kattintas az boot usbs dolog windoz alol macre..ennyi csak.

szegyen a futas,de faraszto...

(#12153) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
Hogyan tudom gariztatni a macbook-om?
Van valami háztól házig futárszolgálat vagy be kell vinnem valahova?
Köszönöm szépen!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12154) Xero válasza toza (#12152) üzenetére


Xero
nagyúr

Semmi körülményes nincsen rajta, de Te egy hét éves géppel próbálkoztál minden nemű háttérinfo nélkül.

Azt nem is értem, hogy miért kellene, hogy egy kattintás legyen mindez Windows alatt. Egy supported Mac-en még kattintani sem kell csak beírom az Apple ID-mat, és már települ is a rendszer neten keresztül. Ettől egyszerűbb megoldás nem nagyon van. Ha pedig minden áron pendrive-ra akarod archiválni a telepítőt, az kb 4 kattintás Disk Utilityvel.

(#12153) Zjunior: Be kell vinni szervíz partnerhez.

[ Szerkesztve ]

(#12155) Zjunior válasza Xero (#12154) üzenetére


Zjunior
veterán

Mindenhol kérnek el pénzt a bevizsgálásért+szállításért?:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12156) tDr1v3r válasza Zjunior (#12155) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szállításért kérnek szerintem (ha házhoz jönnek), de bevizsgálásért nem.

Debrecenben van iStyle, oda vidd be, és ők felküldik szervízbe...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12157) rachmaninoff


rachmaninoff
aktív tag

Sziasztok!

Csak kíváncsiságképpen kérdezném, hogy a futó 'kernel task' 0,8-1,1 GB körüli mérete átlagosnak mondható-e? (2012 Air 4GB)... Csak mert ha egy régebbi gépen fut ez az OS pl. 2 GB RAM alatt, akkor mit tud majd kezdeni a user a szabad 500M memóriájával?

(#12158) Xero válasza rachmaninoff (#12157) üzenetére


Xero
nagyúr

Teljesen normális. Dinamikusan foglal, ez nem kötött méret.

(#12159) Zjunior válasza tDr1v3r (#12156) üzenetére


Zjunior
veterán

Oksaaa!
Köszii!:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12160) rachmaninoff válasza Xero (#12158) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Köszi.

Még egy hülye kérdés: ha elkattintok vhova, akkor kétszer kell: egy, hogy aktiválod a másik ablakot és még egy, hogy megkatt abban vmi gombot. Nem lehet ezt egy klikkre intézni?

(#12161) Xero válasza rachmaninoff (#12160) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem hiszem, hogy pont az megoldható amit szeretnél, de a focus mehet az egérrel, ha nagyon szeretnéd:
defaults write com.apple.Terminal FocusFollowsMouse -bool true

(#12162) Zjunior


Zjunior
veterán

Nem tudom mi történt, de nem reagál a gép semmire ha töltőre rakom kicsit zölden világít, és utána nem is tölt:(
Valakinek ötlet?
Ezért megy szervíz!

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12163) Zjunior válasza Zjunior (#12162) üzenetére


Zjunior
veterán

Macbook Pro 2012 late...

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12164) TommyNagz válasza Zjunior (#12163) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Masik toltovel probald meg. Gep mit ir ki? Akksirol megy toltore dugva vagy "not charging"?

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#12165) Zjunior válasza TommyNagz (#12164) üzenetére


Zjunior
veterán

Semmi!
Be se kapcsol!
Másik töltővel zöld világítás fél percig és elalszik utána!Ennyi ..:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12166) toza válasza Zjunior (#12165) üzenetére


toza
senior tag

velhetoen elszalt vmi az alaplapon.lehet h csak az ac csatlakozo ha.makod van.azt olcson cserelheted.vagy olcson szerzel egy hasznalt alaplapot es csereled.vagy megolcsobban egy hasznalt hibas gpus,de bootolos lapot es azt ujragolyoztatod es csereled.vagy torott kepernyoset es atszereled.vagy hajszaritoval ovatossan melegitgeted hatulrol,vigyazva h nehogy olvagyon vmi.es esetleg elindul.es akkor egyertelmu h a gpu szarakodik.

egyebkent nem tudja vki h mi a modelszam az uj NVIDIA G84-602-A2 MACBOOK PRO A1226 A1229 A1260 A1261 VIDEO CHIP GPUhoz. ?! vmi 10.0. vmi csak nem talalom sehol.elvileg ugyan az ,de javitott,es nem melegszik tul es vagy szarik be 6 honap utan.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#12167) Blaise válasza toza (#12166) üzenetére


Blaise
veterán

Miért cserélné otthon, ha van rá garancia?

(#12168) toza válasza Blaise (#12167) üzenetére


toza
senior tag

akkor ne cserelje otthon.ha van ra garancia akkor meg kb tok mindegy h mi a baja,megcsinaljak gondolom.bar egy ovatos hajszaritozast meger kiprobalni.sajat felelosegre.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#12169) Gergi


Gergi
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap vettem bontatlanul egy Ausztriából származó Macbook Air-t. A kérdésem az lenne, hogy mi van akkor ha beütöm a szériaszámát az Apple oldalán és ezt írja:

Please validate your product's purchase date.

Apple is unable to provide information about your service coverage. Please sign in with your Apple ID and provide your product's date of purchase so that we can display your coverage information.

Tegnap este be is adtam neki a vásárlás dátumát és a géppel voltam is fenn a neten, frissítettem stb. Várni kell még pár napot amíg látszik a gari, vagy mi van ilyenkor? :F

(#12170) TommyNagz válasza Gergi (#12169) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Miert nem csinalod amit kiir az oldal? Belepsz az id-dal es megadod mikor vetted. Lehet be kell scannelni majd a papirokat es feltolteni.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#12171) Gergi válasza TommyNagz (#12170) üzenetére


Gergi
aktív tag

Mit írtam is, megadtam az oldalon, hogy mikor vettem a gépet... :K

(#12172) Zjunior válasza toza (#12168) üzenetére


Zjunior
veterán

Ha nagy a gáz nem kapok zsír újat helyette?:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12173) Blaise válasza Zjunior (#12172) üzenetére


Blaise
veterán

Azért a 13-as Macbook Pro könnyen javítható fajta, kicsi az esélye, hogy egyből cserélnek.

(#12174) tDr1v3r válasza Zjunior (#12172) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Kaphatsz, de inkább javítás lesz ott...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12175) lefkosia


lefkosia
őstag

Macbook air 2011 OS X alatt külső billentyűzettel tökéletesen működik a rendszer, de a saját bill. nem hajlandó, vagy csak egy-két gomb müxik. Windows alatt nem megy külsővel, illetve a sajátjáról. Vajon mi lehet a baj :F

The Truth Is Out There

(#12176) Zjunior válasza tDr1v3r (#12174) üzenetére


Zjunior
veterán

Kár!!!:D
Mennyi idő kb a szervíz?

[ Szerkesztve ]

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12177) linkoln001


linkoln001
tag

sziasztok!
lenne egy macbook pro-m, amit beszeretnék áraztatni:
specifikáció:
Macbook pro 4.1
2.4 ghz intel core 2 duo
4 gb 667 mhz ddr 2
8600 gt 256 mb
magyar világítós billentyűzet,
200 gb gyári winchester
120 gb intel SSD
gyönyörű állapot.
számlás. stb.

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?sfor_all=&sfor_exac=&sfor_some=&sfor_none=&suser=linkoln001&sival=&sctyid=&scmpid=&swanna=

(#12178) xedos válasza linkoln001 (#12177) üzenetére


xedos
addikt

Ahogy néztem a piacon ezek 120-140.000Ft között szoktak elmenni.
SSD elvileg dob rajta, de aki ilyen régebbi gépet akar venni, annak inkább az ár számít.

(#12179) bLaCkDoGoNe válasza lefkosia (#12175) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem itt a topikban kihoztuk a dologból, amit lehetett, miért nem viszed el szervizbe/szakemberhez?

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12180) lefkosia válasza bLaCkDoGoNe (#12179) üzenetére


lefkosia
őstag

Reménykedtem, hogy tudtok valami megoldást. Hétfőn viszem szervizbe. :R

The Truth Is Out There

(#12181) Gergi


Gergi
aktív tag

Rendelt már valaki Displayport vagy HDMI átalakítót a Thunderbolt portos Macjéhez? Ha igen, akkor honnan és melyik fajta a legjobb? Ebayen nézelődtem én nekem ezek a 3in1 átalakítók a legszimpatikusabbak: [link] Csak furcsa nekem, hogy azt írják, hogy miniDP port, de kompatibilis a Thunderbolttal... Valóban jó lehet a Thunderboltos gépekhez? :F

[ Szerkesztve ]

(#12182) biker válasza Gergi (#12181) üzenetére


biker
nagyúr

csak gyárit, és nem lesz gondod :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12183) Watto1991


Watto1991
senior tag

Hali !
Macbook Air-rel kapcsolatban lenne pár kérdésem:
- mit gondoltok, van értelme megvenni hozzá az AppleCare Protection Plan -t ? (3 év világgarancia ..)
- ez a "festék"/bevonat, amivel bevonják a mai Macbookokat, mennyire hajlamosak a lepergésre? Ha teszemazt a 2. év végén pereg le a festék, arra vonatkozik a kiterjesztett garancia? Vagy ezt akkor benéztem?
- meglazult zsanérra vonatkozik a garancia ?
- EU szabályozás alapján nem 2 év garanciával kellene rendelkeznie a termékeknek alapból?

Köszönöm a válaszokat előre is !

[ Szerkesztve ]

(#12184) tDr1v3r válasza Watto1991 (#12183) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szia!

- Attól függ... ha telik rá akkor mindenképp.
- Nem festik, anyagában ilyen.
- Tudtommal vonatkozik.
- De... Olaszországban és Szlovákiában 2 év van rájuk.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12185) Watto1991 válasza tDr1v3r (#12184) üzenetére


Watto1991
senior tag

Köszönöm a válaszod ! :R

(#12186) Kosak


Kosak
csendes tag

Sziasztok,

Volna 1-2 kérdésem Mac-el kapcsolatban. Most fogok kiutazni USA-ba és ott jóval kedvezőbb árakon vannak. Azonban
1) garancia az itthon is él függetlenül hogy kint vettem?
2) használat az teljesen alap, képek, videok stb... hd filmekhez kell a mac pro + gt 650? elég sokat nézek és roppantul idegesítene ha egy movie-tól behalna az egész :S

Idáig nem volt apple notebookom és most is bizonytalan vagyok hogy megéri e. ha nyers belsőt nézek akkor mindenképp mást választanék.

Előre is köszönöm a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#12187) Misi1979 válasza Kosak (#12186) üzenetére


Misi1979
őstag

1: igen
2: ahhoz még egy integrált jópáréves intel x3100 is elég. Vagy a benne lévő integrált hd4000. Sőt, még sok is:)

Jut eszembe, az egy dolog, hogy kedvezőbb az áruk, viszont számold bele, hogy majdnem minden állam más adókulccsal dolgozik.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12188) xedos válasza Kosak (#12186) üzenetére


xedos
addikt

Biztos kell neked a MAC? Jó lenne ha egy boltban kipróbálnád, hogy bejön -e neked...
Ne legyen csalódás! Win után nagyon más - főleg, ha beidegződések alapján akarod használni!

Garancia itthon is érvényes.
Amit írsz, arra egy 2006-os Macbook is elég...

(#12189) TommyNagz válasza Kosak (#12186) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Szerintem Neked a legjobb egy 2010-es vagy 11-es 13,3" MacBook Pro lenne a legjobb.Használtan jó áron van itthon is. Nem túl régi, nem túl új, tuti kihasználnád, nem lenne fölöslegben "kakaó". :) Ha USA-ban készülsz gépet venni, készülj fel arra, hogy kényelmetlen lesz a billentyűzet, nem lesz meg a hosszú í-nek a helye. (US English billentyűzetkiosztás miatt)

encapsulation dot1q

(#12190) Misi1979 válasza xedos (#12188) üzenetére


Misi1979
őstag

Egyébként én azt tapasztaltam, hogy 10-ből 3 switcher megbánja, hogy váltott. Jellemzően ők azok, akik divatból, fogalom nélkül vesznek apple-gépet, fura elvárásokkal. Szintén kb ennyi ember az, aki nem bánja meg, csak néha bosszankodik egy sort:) a maradéknak, ahová én is tartozom, az osx tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzést nyújt.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12191) DanielK


DanielK
addikt

Két kérdésem lenne.

Az első első sorban Xerohoz és azokhoz, akik plexet használnak:
Hogyan tudnám rábírni, hogy az mkv-ba "integrált" magyar feliratot normálisan jelenítse meg, és ne kriksz-krakszok legyenek az ékezetes betűknél? (forced subtitle)

A másik:
Tudtok-e olyan filmadatbázis progiról, amiben a média formátumot is tudom állítani? (DVD, Blu-ray, mkv, 720p stb.) :B

(#12192) DiVaD válasza Misi1979 (#12190) üzenetére


DiVaD
senior tag

Nem tudom, Én kb. 1x használtam a gépem előtt máshol Apple gépet (iMac-et még a vásárlás előtt kb. 2 évvel), de nem bántam meg.
Most a HW-t meg a kialakítást nem is veszem alapul, mert igazságtalan lenne (egy N5010-ről váltottam).
Pl. a Total Commander az elején nagyon hiányzik, de az XCommander, ha még használom néha, akkor az bőven megteszi nekem.

(#12193) Xero válasza DanielK (#12191) üzenetére


Xero
nagyúr

A vobsub feliratokat jeleníti meg hibásan. Távolítsd el őket és használj külső nem vobsub feliratot. Későbbi updatere ígérnek megoldást.

(#12194) TommyNagz válasza DiVaD (#12192) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én tök simán leszoktam róla OS X alatt. Először nekem is hiányzott (ez elég sokat elárul a Windows fájlböngészőjéről szerintem....) de most már csak nagyon ritkán veszem elő a Path Finder-t OS X alatt. A Finderben kényelmes, hogy nem cut és paste, hanem áthelyezgetsz, több ablakkal dolgozol egyszerre. Főleg, ha betanulod a shortcutokat, mint pl. cmd+klikk a mappára új ablakban nyitja meg, cmd+w ablakot zár be, cmd+m, cmd+h, és még az exposé is nagyon hasznos. Ha megszokod egyszer, nem fog hiányozni a Windows-os fapados kétablakos fájlkezelés. Szerintem a Finder megoldása sokkal emberhez közelibb :)

encapsulation dot1q

(#12195) Misi1979 válasza TommyNagz (#12194) üzenetére


Misi1979
őstag

S ha meg hiányzik a kétablakos finder, ott a totalfinder kiegészítő:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12196) DanielK válasza Xero (#12193) üzenetére


DanielK
addikt

ok, köszi.
jobb szeretem, ha minden egyben van. :B így inkább hagyom. nem vészes, pláne ha később úgyis javítják. :K

(#12197) Zjunior


Zjunior
veterán

Macbook Pro gariztaáshoz kell vinnem a töltőt is?
Vagy elég a gép+doboz?
Köszönöm szépen.:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12198) TheMarci válasza Zjunior (#12197) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem elég volt a gép + garipapír.

Do You Dream?

(#12199) Zjunior válasza TheMarci (#12198) üzenetére


Zjunior
veterán

Garpapír nincs csak serial...
Gondolom az elég:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#12200) spyduck válasza Zjunior (#12199) üzenetére


spyduck
nagyúr

Attól függ mi a hibája, de alapvetően csak a gép kell. Számla csak akkor kell ha a serial alapján már lejárt, mert akkor a számlával tudod igazolni, h mikor vetted. Doboz nem kell semmiképpen!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.