Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) hoodoo86 válasza kenny123 (#13950) üzenetére


hoodoo86
tag

Alapbol az F gombok funkcioi es a piktogrammok funkcioi fel vannak cserelve (fenyero, hangero). Beallitasokban at lehet valtani, hogy alapbol az F gombokat vegye a hangerot meg fn-el.

(#13952) Gergi válasza kenny123 (#13950) üzenetére


Gergi
aktív tag

Az élet apró örömei! :))

(#13953) rjg válasza kenny123 (#13948) üzenetére


rjg
őstag

Többnyire igen, de van amelyiknek saját uninstallja van. Javaslom, inkább használd az AppCleaner-t, ez nem csak az app-ot, hanem az általa létrehozott egyéb fájlokat is megtalálja és törölhetővé teszi.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#13954) rachmaninoff válasza rjg (#13953) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Kösz a tippet, pöpec cucc.

(#13955) viserion


viserion
tag

van, aki hasznal itt hotmailt? nalam nem megy a pop, "mail can't connect to the account."
egyelore semmi megoldast nem talaltam ezzel kapcsolatban. komolyan lassan tobb szopas van osx-el, mint windows-al volt.

(#13956) irgum válasza viserion (#13955) üzenetére


irgum
addikt

Csak simán a felsoroltak alatt a "másik fiók hozzáadása" után beírtam a nevem címem és jelszavam. Tök egyszerű volt, nálam megy.

(#13957) viserion válasza irgum (#13956) üzenetére


viserion
tag

hat eddig nekem is mukodott, 1-2 napja nem megy.

(#13958) irgum válasza viserion (#13957) üzenetére


irgum
addikt

Nálam jó most is. Töröld ki a fiókot és próbáld meg újra beállítani.

(#13959) viserion válasza irgum (#13958) üzenetére


viserion
tag

koszi, de megvolt az is, jelszocsere is, illetve a rendszer is friss, konkretan miota ujraraktam nem megy. lehet ez is a beta atka, hiaba jott idokozben egy ujabb update.

[ Szerkesztve ]

(#13960) biker


biker
nagyúr

iJoenál felkerült használtak közé egy cto 13-as Air 5,2
i7 2,0Ghz, 8GB ram, 512SSD
420-ért

mondom, hazáig kigondolom, aztán írok neki emailt, mennyiért számolja be a late 2010 pro-mat
addigra el is kelt :( :O :O :O

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13961) 5000watt


5000watt
aktív tag

(#13960) biker

Ott eléggé kapósak a dolgok.

Macbook Airból valamelyiket nem lehet véletlenül bőviteni ? 2ről 4 gigásra mert használtan vennék egyet de nem most :)

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#13962) W1 válasza 5000watt (#13961) üzenetére


W1
senior tag

HA (!) jól tudom, az újakat nem lehet csak.

(#13963) mobileman válasza 5000watt (#13961) üzenetére


mobileman
aktív tag

Sajnos nem lehet az újak alapból 4GB- osak, a régebbiek meg 2GB, alaplapra integrálva, nem cserélhető modulokkal.

[ Szerkesztve ]

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#13964) 5000watt


5000watt
aktív tag

mire elég 2 gb ? mennyit eszik meg az Rendszer ?
hülyén hangzik de elég tudatlan vagyok a MAcVilágba :))
Igazából ismerkedés és netezés lenne a cél,olyan ágyban netezés illetve vonaton stb :)

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#13965) Alex91 válasza 5000watt (#13964) üzenetére


Alex91
félisten

Ha SSD van benne talan meg eleg is... De en ilyet mar nem vennek.

Agyban netezesre meg inkabb egy iPad, jobban jarsz vele!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13966) 5000watt válasza Alex91 (#13965) üzenetére


5000watt
aktív tag

Akkor marad a gondolatomba Pro. :R
és az később is elég lesz meg azt simán lehet bőviteni.

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#13967) mobileman válasza 5000watt (#13964) üzenetére


mobileman
aktív tag

Én jelenleg egy 2009- es Air- t használok, gyári 2GB rammal, bőven elég, nem látok lassulást, bár SSD- van benne, nem a lassú 4200rpm- es sima HDD..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#13968) 5000watt válasza mobileman (#13967) üzenetére


5000watt
aktív tag

Ssd nálam is alap lenne, már nem szeretem a lassú reakciókat, meg ügye ott az akuidő is nő vele együtt :)

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#13969) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Ha a StarKing-hez viszem be gariztatni (HDD probléma miatt), akkor elég csak a notit vinnem? Vagy kell a töltő, doboz, esetleg papírok?

Előre is köszi.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13970) TheMarci válasza csusza` (#13969) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem elég volt a gép, és a szåmla.

Do You Dream?

(#13971) csusza` válasza TheMarci (#13970) üzenetére


csusza`
senior tag

És ha külföldi vásárlás, ajándék, akkor is kell a számla?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13972) TheMarci válasza csusza` (#13971) üzenetére


TheMarci
addikt

Azt nem tudom, szerintem hivd fel öket, az a biztos.

Do You Dream?

(#13973) -axxon- válasza csusza` (#13969) üzenetére


-axxon-
tag

nekem soha nem kellett számla, a serial szám alapján tudják ellenőrizni hogy garanciális vagy sem.
iphone, ipad, macbook esetében voltam garis javításon eddig.

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13974) csusza` válasza -axxon- (#13973) üzenetére


csusza`
senior tag

Sziasztok,

Nagyon köszönöm a válaszokat.
A széria számos azonosítás az ok, azt a neten bárki megnézheti. Csak érdekelt, hogy kell e ezen felül valami.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13975) Misi1979 válasza csusza` (#13974) üzenetére


Misi1979
őstag

Számla akkor kell, ha az apple rendszerében nagyon más dátum szerepel, mint amikor vetted a gépet.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13976) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem hogy late 2010-es macbook air 11,6 (1,4 ghz core 2 duo proci 64 giga ssd) mennyiért lehetne eladnikb mennyit ér most a használt piacon? Láttam 1 ilyet 160-ért az mennyire reális ár? Amikor a late 2010es 13,3 inches volt 180-190 között?

(#13977) tDr1v3r válasza Chiftain (#13976) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Azok csúnyán túl vannak árazva, 130-140-150k között valahol van a reális értéke szerintem.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13978) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Hozzám került egy Macbook, amin az előző tulaj le jelszavazta a felhasználói fiókat, így belépni sem tudok.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám ezt a "jelszavazást" megszüntetni, vagy újra telepíteni a rendszert?

Itt lenne a másik kérdésem, hogy így hogyan tudom azonosítani a Macbook pontos típusát? Mivel kívülről én nem látok rajta jelzést!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdvözletem!

(#13979) irgum válasza HeavyToys (#13978) üzenetére


irgum
addikt

Kérd el a jelszót.

(#13980) HeavyToys válasza irgum (#13979) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Svédországból nehézkes :).

(#13981) irgum válasza HeavyToys (#13980) üzenetére


irgum
addikt

Nem kell személyesen...

(#13982) 5000watt válasza HeavyToys (#13978) üzenetére


5000watt
aktív tag

Kicsit fura hogy felakarsz nyomni egy gépet... nem letámadás!
Kérd el a jelszavát.... :R

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#13983) W1 válasza HeavyToys (#13978) üzenetére


W1
senior tag

Se jelszó, se típus?! :U

(#13984) irgum válasza 5000watt (#13982) üzenetére


irgum
addikt

Sok mindent enged következtetni a szitu... :D

(#13985) 5000watt válasza irgum (#13984) üzenetére


5000watt
aktív tag

Én még nem talàlkoztam ilyennel ezen a fórumon...bàr kisfiú vagyok itt :)))

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#13986) HeavyToys válasza irgum (#13984) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Na most akkor legelőször is, mindenki magából indul ki. Értem én a célzásokat, hogy bugázott a gép, de nagyon nem. De ha nem szeretnétek segíteni, akkor rendben, mondhatjátok ezt is.

Svéd cégtől selejtezett gép, ennek az akkuja lett tropa, kidobták, ennyi a story. Van az ürgének aki használta egy felhasználói fiókja meg egy sysmanager fiók.

Totálisan nem érdekel, hogy mi van a gépen. Ha van rá módszer, hogy legyaluljam róla a rendszert, azt is szívesen meghallgatom, totál nem érdekel mi van a gépen.

(#13987) W1 válasza HeavyToys (#13986) üzenetére


W1
senior tag

benyomod a gépet, altot nyomva tartod amint hallod a bekapcsoló gombot, majd beadja a bootolási lehetőségeket, vagy van ott egy visszaállítási partíció vagy szerzel egy osx-et lemezen és újrarakod arról.

(#13988) Chiftain válasza tDr1v3r (#13977) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Köszönöm a választ én is erre tippeltem! De akkor ezek szerint 130-ért el lehetne adni! Még 1 ilyen régi gépet is!

(#13989) bLaCkDoGoNe válasza HeavyToys (#13978) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez a hozzászólásom segíthet a modell beazonosításában.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#13990) HeavyToys válasza W1 (#13987) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget. Sikerült beazonosítani, a legelső generációs Macbookról van szó. Köszönöm még egyszer!

(#13991) irgum válasza HeavyToys (#13990) üzenetére


irgum
addikt

Akkor nem csoda ha leselejtezték...

(#13992) HeavyToys válasza irgum (#13991) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem:) De Vaternak ha megcsinálom, szerintem el netezgetni még jó lesz.

Annyi kérdésem lenne még, látom DDR2 PC5300-as memóriák vannak benne gyárilag. Nekem van itthon 2x1 Gb PC4200-as, azt lehet még megeszi? Vagy kizárt dolog?

(#13993) Ombi5


Ombi5
őstag

EGyik ismerosomnek egy macbookra feltettek a win7-et, allitolag gyarit is rajta hagytak. Hogy lehet atvaltani, vagy kivalasztani, hogy mi bootoljon be?

(#13994) W1 válasza Ombi5 (#13993) üzenetére


W1
senior tag

Pár hsz-al feljebb írtam, hogy bekapcsoláskor nyomod az alt-ot.

(#13995) kenny123


kenny123
addikt

Valahogy el tudom tüntetni a felső sávról a hangerő ikont, vagy zárolni a gépet egy bizonyos hangerőn?
Általában kb negyed hangerőn van, amikor itthon vagyok.. Aztán ha nem, akkor nővérem erről halgat zenét, 2 szobával arrébb, aztán valahogy nem akarom hogy hamar bekrepáljon a hangszóró, a tuctuctól.
Van rá lehetőség?

yo

(#13996) TheMarci válasza kenny123 (#13995) üzenetére


TheMarci
addikt

Settings - sound, és kiveszed a pipát, hogy ne mutassa a felső sávon, vagy az alma gombot nyomva tartva bal gombbal lehúzod az ikont a sávról.

Do You Dream?

(#13997) kenny123 válasza TheMarci (#13996) üzenetére


kenny123
addikt

Köszi szépen a gyors választ! :R

yo

(#13998) twine


twine
addikt

Sziasztok

Szeretném kérdezni, hogy Apple Tv-vel monitorra "kötve", Bluetooth bill.zettel és egérrel használva, össze tudok e úgy csukni egy macbook-ot, (mountain lion), hogy az nem alszik be "semmilyen formában", tehát munkaképes marad a gép...
használva a keresőt,láttam, nem először hangzik el a kérdés, de ebben a formában(full wireless) még nem találtam rá pontos választ...Olvastam egy linken a leírást az Apple-től, de ott is vezetékes összekötést láttam a monitorral,,,,
Köszönettel a válaszért előre is... :R

[ Szerkesztve ]

(#13999) irgum válasza twine (#13998) üzenetére


irgum
addikt

Tedd hálózati töltőre a gépet, így nem megy sleepbe mikor lecsukod.

(#14000) twine válasza irgum (#13999) üzenetére


twine
addikt

Köszönöm a választ :R
a kérdés sajnos még csak elméleti volt,,, :B
Tehát akkor működik a gyakorlatban is az elképzelésem, ha egyetlen kábel lóg ki "ebben a szettben" a gépből,az pedig a töltőkábel....?

Egy másik kérdés:
ha az élete nagy részét egy macbook kábelen "tölti",az nem vágja haza az aksiját? :F :U

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.