Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) TommyNagz válasza csusza` (#13050) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Xero: ezen már vitáztam valakivel :P Én azon a véleményen vagoyk, hogy a kényelem fontosabb, és én egyáltalán nem vettem észre semmiféle lassulást ezáltal. Programok ugyanolyan gyorsan indulnak, ugyanolyan gyorsan futnak.

Csusza: SSD mindenképp maradjon az "akksi mellett". Az ODD-nél szerintem csak SATA1-es port van. Vagy ha nem is SATA1, mindenképp lassabb a csatoló.

encapsulation dot1q

(#13052) Xero válasza TommyNagz (#13051) üzenetére


Xero
nagyúr

5 parancsot kell beütni Terminal-ba az átköltözéshez. Ezen mi a kényelmetlen?
A sebességben pedig szignifikáns eltérések vannak. Egy Safarinak vagy iPhoto-nak marhára nem mindegy honnan tölti be a dolgait.

De most felhúztál. Mindjárt csinálok pár test usert és mérek.

[ Szerkesztve ]

(#13053) TommyNagz válasza Xero (#13052) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Jó jó jó, akkor mondd meg, mi az az 5 parancs és eskü lebenchmarkolom neked stopperrel, hogy mi mennyi idő alatt indul :D Ha mondjuk 2x gyorsabb így, akkor a vendégem vagy egy sörre. :)

encapsulation dot1q

(#13054) Xero válasza TommyNagz (#13053) üzenetére


Xero
nagyúr

Átmásolod amit kell, majd azokra a mappákra (Movies, Music, stb..):

ln -s /Volumes/HDD/Users/Neved/Music /Volumes/SSD/Users/Neved/Music

Permission Repair, restart és örülsz. :K

Közben lemértem szűz userekkel:
SSD-n tárolt Lib:
Safari indítás: 1.4
Chrome indítás (bejelentkezve egy híroldal betöltéssel): 3.2

HDD-re mozgatott teljes home folder:
Safari indítás: 2.0
Chrome indítás: 3.7

Egy olyan appnál, ami izmosabb adatbázist tárol a Libraryben, annak még inkább számít. Sokan azt is szokták javasolni, hogy az iPhoto/Aperture és az iTunes adatbázisát is érdemes az SSD-n tartani, de ezzel én nem p*csöltem.

[ Szerkesztve ]

(#13055) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
van arról valami lista, hogy mac-mely pc-s játékok érhetőek el?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13056) Jorus válasza adamssss (#13055) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez pl. olyan oldal.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13057) TheMarci válasza adamssss (#13055) üzenetére


TheMarci
addikt

(#13058) adamssss


adamssss
veterán

Először is köszönöm a válaszokat.
Másodszor leírom, hogy miért kérdeztem. Ösztöndíjjal megyek ki külföldre huzamosabb ideig ahová is kell egy laptop. Eddig mindenképpen olyan gépben gondolkodtam amin lehet játszani, de egyre inkább húz a szívem a hordozhatóság és a megbízhatóság felé. Természetesen a játékot nem szeretném eldobni, tehát alkalmanként biztosan elővennék kint is egy két címet, de rájöttem, hogy ki az a hülye aki kimegy kockulni...
Így kezdtem el gondolkodni az új 13.3-as Mac Air-en. Abban ugye már elég jó kis IGP van (HD5000) tehát pár játék elfutna rajta low-on, vagy medium grafikán.

Jelenleg ami visszatart az az egy év garancia. Tudom, hogy az Apple gépek nagyon megbízhatóak, de ilyen értékben ez akkor is gáz, 80k-t meg nem fizetnék pluszban. (P plan)
A másik az ár, hogy megéri-e. Kapok-e többet mint a windows-tól, illetve ha hazajövök, addigra bele tudok-e annyira szeretni, hogy továbbra is megtartsam.
Szóval júli végéig kéne dönteni. Gondolom, egy ilyen gép ha vigyáz rá az ember kibír 5 évet, azaz hosszú távú munkaeszköz lenne.
Mit gondoltok? Javasoljátok az Air-t?

Köszi
:)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13059) DiVaD válasza adamssss (#13058) üzenetére


DiVaD
senior tag

Szerintem ha teheted, mindenképpen próbáld ki magát az OS-t. Nekem elsőre furcsa volt, de aztán beleszerettem...
Maga az Air. Igaz nekem egy 2011-es van HD3000-el, az még játékra nem való. Vagyis viszi az ilyen alap játékokat, mondjuk az nagyjából elég is nekem (leginkább logikai). Viszont hordozhatóság szempontjából szerintem nagyon jó. Az új pedig már 10-12órát is elmegy ami azért már eléggé mobillá teszi, na nem mintha nekem az 5-6 óra (levett fényerővel, wifin netezni szolidan) nem lenne elég. Viszont, mint fentebb írták az Air alapból hűvösebb, mint egy Pro, de ha játszol akkor azért elkezd pörögni a venti rendesen...
A P Plan-en Én is gondolkodtam, de még átrágom, mert max. az ebay-es árát (max. 50k) érné meg nekem, de teljes árat biztos nem.
Szóval mindenképpen Neked kell tudni. A hordozhatóságban biztos nem fog elvérezni az Air, max. az OS nem fog átjönni. Bár szerintem minden olyan program elérhető rá, ami átlagos felhasználásra kell. Ha mégse akkor is létezik a VM és a BootCamp.
Az ár. Régebben nézegettem Én is egyéb win-es alternatívákat. De vagy valamin spóroltak (SSD, anyaghasználat, stb.) vagy nem volt nagy különbség az Air-hez képest. Így maradt ez.

(#13060) tDr1v3r válasza adamssss (#13058) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szia!

Néhány országban már 2 év garit vállalnak alapból a Mac-ekre...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13061) Misi1979 válasza adamssss (#13058) üzenetére


Misi1979
őstag

Az ember mac-en bootcamp segítségével windows alatt játszik:) Ugyan sok játék elfutkároz natívan osx alatt is, viszont én azt vettem észre, hogy a windowsos verzió több fps-t ad, legutóbb pl. a starcraftnál.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13062) adamssss


adamssss
veterán

Ma nyomkodtam az air-t, és nagyon impresszív. Mivel alapvetően nyitott vagyok az összes platformra, szerintem nem lenne nehéz megszokni az OSX-et. Windows-t már csak azért sem raknék rá mert a 128Gb azért nem olyan sok, és akkor már alig maradna rajta hely. Inkább fussanak pár fps-el lassabban a játékok, de egy Mac-re nem lenne szívem win-t rakni. :)
Mondta a csóka, hogy ezek a gépek normál használat mellett simán kibírnak akár 5 évet is. Unokatesómnak most 8 éves a gépe. Ti is meg tudjátok ezt erősíteni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13063) Gicz válasza TommyNagz (#13051) üzenetére


Gicz
addikt

1 másik érv amellett hogy az ODD helyén legyen a HDD ne az akksi mellett:

az akksi mellett egy pici üregbe rakod, csak a szélei vannak megtámasztva, és asználat közben ott sokkal hangosabb. a CD helyén halkabb a HDD. nekem ez is szempont volt mikor odaraktam :)

(#13064) TheMarci válasza adamssss (#13062) üzenetére


TheMarci
addikt

Amúgy mire használnád a gépet, az is lényeges, hogy ha egy adott programmal dolgozol, meglegyen mac-re. Használattól függ, de simán kibírhat 4-5 évet, nem egy olyan ismerősöm van, akinek 2007-08-as macbookja van.

Do You Dream?

(#13065) adamssss válasza TheMarci (#13064) üzenetére


adamssss
veterán

Kb irodai szoftverek, és némi játék, illetve filmezés. Ennyi. Ezért lenne szerintem jó választás az Air.
Normál monitorhoz, hogyan lehet hozzákötni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13066) TheMarci válasza adamssss (#13065) üzenetére


TheMarci
addikt

Minidisplay port - 'ami a monitoron van' port. Szerintem is teljesen jó választás, ha most kéne gépet vennem, én is azt venném.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#13067) hoodoo86 válasza adamssss (#13065) üzenetére


hoodoo86
tag

Kb milyen jatekok? Youtubeon is ra tudsz keresni hogy fut a kinezett jatek. Azt nem art tudni hogy en mar sajnaltam jatszani rajta ugy hajtotta a ventillatort a kis 11-es (3000es videokartyaval). A masik tanacs, hogy nezd meg kint mennyiert kapod. Illetve par EU orszagban ket ev garanciaval kapod mar.

(#13068) emvy válasza adamssss (#13062) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem par fps-rol van szo, eleg sok port van, ami irtozatosan gyenge minosegu (pl. Civ 5).

En eljutottam oda, hogy mostmar dolgozni is Windows 8-on dolgozom rMBP-n, ket dolog miatt:
- a multi-monitor support sokkal jobban meg van oldva
- az egere(i)m nem mukodnek kellemesen OSX alatt (Mionix Naos es Logitech M515).

while (!sleep) sheep++;

(#13069) M.Eriksen


M.Eriksen
tag

Sziasztok!

Még nem találtam részletes tesztet az új Air-ben lévő hd5000-ről. Arra lennék kiváncsi,hogy vajon hozza-e a hd6490m szintjét,ami a jelenlegi 2011 early Macbook Promban van? Többet fogok utazni,így erősen elgondolkdotam a váltáson,de van egy két játék,ami szépen fut a pro-n és jó lenne ha az Air-en is hasonlóan menne.

(#13070) brumi1024 válasza emvy (#13068) üzenetére


brumi1024
veterán

Multimonitor supporton fejlesztettek/tenek a Mavericksben, ott szerintem nagyon jó lett. Egérre próbáltad az egérgyorsítást kikapcsolni?

(#13071) emvy válasza M.Eriksen (#13069) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, hozni fogja.

while (!sleep) sheep++;

(#13072) emvy válasza brumi1024 (#13070) üzenetére


emvy
nagyúr

Nyilvan megnezem a Maverickset is majd. Egerrel kapcsolatban kb. mindent megneztem, amit lehet. :) Van eger egyebkent, ami jol mukodik, pl. Logitech G5.

while (!sleep) sheep++;

(#13073) brumi1024 válasza emvy (#13072) üzenetére


brumi1024
veterán

Mi a baj vele? Nekem az Abyssusom teljesen jól működik, kikapcsoltam a gyorsítást és így pont olyan, mint amilyenre beállítottam windowson.

(#13074) ldave


ldave
félisten

Gondolkodom laptop vásárláson és az Apple gépei is benne vannak a kalapban. Az új Air nagyon szimpatikus, de azért a 13.3-as Pro talán közelebb állna hozzám teljesítményben, de ahogy látom, abból még nem kapható új intel CPU-s kiadás. Gondolom hamarosan azokat is gépetek is megújítják.

Boot Camp-pel amúgy csak Windows telepíthető az OS X mellé vagy esetleg egy Ubuntu-t is fel lehet tenni?

A Slime draws near! Command?

(#13075) brumi1024 válasza ldave (#13074) üzenetére


brumi1024
veterán

Tekintve, hogy valószínűleg ősszel lesz csak Haswell i5, ezért jó sokára lesz még 13,3"-os Pro frissítés(ha lesz, és jól sejtem, hogy a sima Proról beszélünk). Amúgy miért vársz a Haswellre? Az igp-n kívül semmi értelme nincs.

(#13076) Xero válasza emvy (#13068) üzenetére


Xero
nagyúr

Mousesteer-t próbáltad?

Mavericks-et próbáld ki (akár egy külső drive-on is). Ha eddig a multi monitor gond volt, most vissza fogsz szokni. Ne erőszakold meg szegény gépet Win8-al. Arról nem is beszélve, hogy Xcode-ot meg a nyuszika fogja használni? ;]

(#13074) ldave: Szinte bármelyik Linux disztrib mehet fel (volt olyan időszak, hogy OS X, Win és Debian is volt a MBP-mon), de figyelni kell az EFI-re. Van olyan disztrib ami háklis az ilyesmire, így trükközni kell. Azt is fontos megjegyezni, hogy a gyári bootloader nem képes ezt lekezelni, így egy rEFIt nevű kis bootloadert kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#13077) TheMarci válasza ldave (#13074) üzenetére


TheMarci
addikt

Hamarosan az szerintem az ősz lesz inkább, és igen, tudsz linuxot is telepteni az osx mellé. (hogy a driverek terén miújság, azt nem tudom)

Do You Dream?

(#13078) emvy válasza Xero (#13076) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke, kiprobalom.

Bevallom, a legfobb ok, amiert OSX-et inditok, az a terminal meg a mac ports -- azaz hogy van egy gepem, amin meg tudom csinalni azokat a dolgokat, amit Linuxon (altalaban), viszont nincs vele plusz szopas.

Xcode egyelore parkolopalyan, most Scala megy, kicsit valtozott az iranyvonal. :)

while (!sleep) sheep++;

(#13079) ldave válasza brumi1024 (#13075) üzenetére


ldave
félisten

Mivel ahogy néztem egyre több modern játéknak van vagy lesz Mac kiadása (Bastion, Fez, Shadowrun Returns, Wasteland 2, stb) amik engem érdekelnek, de nem kell hozzájuk erős gép, így azért számít nekem, ha picivel erősebb az IGP.

A Slime draws near! Command?

(#13080) Xero válasza emvy (#13078) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem vagytok túl következetesek fújd meg. :DDD

De legalább kezded látni az értelmét a Mac-eknek. Nincs is annál jobb, hogy a se*ged alá van tolva egy unix, amivel szinte bármi megoldható, de a hétköznapi dolgokra is gond nélkül használható. :K

A Windows meg kiválóan elvan egy VirtualBox-ban. :P

(#13081) adamssss válasza emvy (#13068) üzenetére


adamssss
veterán

Passz, ami elérhető. Az lenne a legjobb ha valahogy az AOE2 HD elérhető lenne rá. Illetve láttam, hogy van rá heroes 5. Plusz vmi fps jó lenne rá. De tényleg nem szeretnék 128 gigára még egy win-t is feldobni. Meg sok olyant halottam, hogy nem működik rendesen az a boot camp és csak a szívás van vele. Ha egyszer mac-at veszek akkor az legyen mac. Az iPhone-omat sem JB-ztem, pedig úgy sokkal többet tudott volna.

Amúgy csak az irodai alkalmazásokat használnám.

Gari: Magyarországon mikorra várhatóak a két év garis gépek. (elvben ez eu-s szabvány szóval ide is be kéne szivárognia, de igaz, hogy itt apr-ek vannak, nem maga az Apple)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13082) Xero válasza adamssss (#13081) üzenetére


Xero
nagyúr

Miért ne menne? Miért lenne vele szívás? Natívan fut a Windows.

(#13083) Gergi válasza adamssss (#13081) üzenetére


Gergi
aktív tag

Semmi gond sincs a bootcamp-es Win-el. Tökéletesen megy és az Apple által írt driverek is tökéletesek hozzá. :K

(#13084) Gergi válasza Stoto (#2810) üzenetére


Gergi
aktív tag

Ilyen kell neked: Zendock :))

(#13085) emvy válasza Xero (#13080) üzenetére


emvy
nagyúr

Brainstorming fazis van meg csak. :)

while (!sleep) sheep++;

(#13086) Xero válasza emvy (#13085) üzenetére


Xero
nagyúr

De a rMBP az már kellett. ;] :P
Van pénz keresőéknél. :P

[ Szerkesztve ]

(#13087) Gicz válasza Gergi (#13083) üzenetére


Gicz
addikt

azért azok a driverek majdnemhogy sz..rok. touchpad idiótán működik, görgetés is kaki, csak a dedikált vga hajlandó működni, nem tud váltani a kettő között.

(#13088) adamssss válasza Xero (#13082) üzenetére


adamssss
veterán

És ez ilyen bootcamp-es megoldás lenne? Gondolom ilyenkor is le kell neki választani egy valamekkora partíciót... Annyi előnye lenne, hogy a már megvett játékokat nem kéne Mac-re is megvenni.

(csak itt már felmerül a kérdés, hogy akkor minek Mac-et venni...)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13090) Xero válasza adamssss (#13088) üzenetére


Xero
nagyúr

Nyilván külön partíción fut. Nem mindent kell megvenni külön Mac-re. Sok cím (pl: CS:GO) ha megvan, akkor megvan minden platformra.

Ha gameboykodni akar az ember és nincs natív port OS X-re, akkor ez a járható út. Azt Neked kell eldöntened, hogy szükséged van-e rá. Nekem amennyi időm van játszani (havonta 1 óra max), arra elég egy CS:GO meg Race 07. Ez utóbbi miatt és tesztelési célzattal van a MP-ban egy Win lemez és kész. Minden más 10 perces játék igényemre ott az iPhone. :P

(#13091) adamssss válasza Xero (#13090) üzenetére


adamssss
veterán

No úgy lesz, hogy csinálok inkább egy bottcampes cuccot, csak a játékoknak, és mivel van Office 365 előfizum az meg megy az OSX alá. És akkor így kb csak a játékért kell használni a win-t. Ugye akkor ez a bootcamp nem lassítja a gépet?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13092) DiVaD válasza adamssss (#13091) üzenetére


DiVaD
senior tag

Nem, de win alatt jobban pörög a venti és gyorsabban merül, legalábbis régebben ez volt.

(#13093) Xero válasza DiVaD (#13092) üzenetére


Xero
nagyúr

Most is. A win energiagazdálkodása gyengébb.

(#13094) Xmodule


Xmodule
őstag

Waaa holnap jön a MacBookom :-) Végre, már nagyon várom. Első Apple termékem. Jó, volt pár napig tavaly egy G3 as gépem de nem eladtam.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13095) brumi1024


brumi1024
veterán

Energiagazdálkodásról beszélve elég ígéretesnek tűnik a Mavericks, ma ezt produkálta(automata fényerő(fél-3/4 környékén átlagosan), böngészés Safarival+párszor Chrome-al, Safariban főleg sok pdf volt megnyitva, illetve most a végén volt egy fél órás filmnézés VLC-vel NAS-ról) :

A VLC viszont eléggé eszi az akksit, mert bekapcsolja a GPU-t, teljesen feleslegesen. Eddig ML-el 5,5 órás üzemidőm volt ilyen felhasználás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#13096) vhunor válasza brumi1024 (#13095) üzenetére


vhunor
őstag

Mavericks+Haswell kemény lesz.

(#13097) Xero válasza brumi1024 (#13095) üzenetére


Xero
nagyúr

Bizony-bizony. Amint elkezdik átszabni rá az app-eket, akkor nagyon komoly spórolások lesznek.

(#13098) brumi1024 válasza vhunor (#13096) üzenetére


brumi1024
veterán

Haswellből viszont talán csak az ULV hozott fogyasztásbeli előnyöket, az i5-ök meg i7-ek(amik a Prokban lesznek) hasonlóan, terhelés alatt viszont picit többet fogyasztanak az Ivy-knél. Az új Air az üzemidőbeli javulást pedig részben a nagyobb akksinak is köszönheti.

(#13099) DanielK


DanielK
addikt

MAi nap ingyenes az appstore-ban a dockview. nekem nagyon tetszik! :K

(#13100) Xero


Xero
nagyúr

Na én pedig küldtem egy frissítést az összefoglalóra. Most akadtam rá és kissé out dated így lassan 7 év távlatából. :B

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.