Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) Misi1979 válasza TigerCat (#12600) üzenetére


Misi1979
őstag

Mit ír ki, amikor csatlakoznál? Milyen tárcsázóprogit kaptál hozzá?

Próbáld ki ezt: Link

Középen válts mac-re.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12602) TigerCat válasza Misi1979 (#12601) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, ez működik! Csak úgy hasít a netem...
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12603) PiE137


PiE137
senior tag

Segítsetek légyszi, szétb..z az ideg ettől a rohadt géptől, olyan b..i! :(((
Szal az Air-emmel itthon wifin szoktam netezni.
Van valami balfék szomszédom, aki nem kódolta le a wifi hálóját, és a h..ye air-em állandóan arra lép rá automatán, nem a saját itthoni hálómra, ami alapba meg van neki adva a beállítások/hálózat alatt!

Van vmi megoldás, amivel "rákényszeríthetem", hogy ne a szomszédét használja :F

(#12604) vasi89 válasza PiE137 (#12603) üzenetére


vasi89
addikt

Rendszerbeállítások-hálózat-haladó, innen pedig már adni fogja magát.

(#12605) Xero válasza VoidXs (#12597) üzenetére


Xero
nagyúr

Vannak még ilyen épületes tanácsaid? :U
Nincs semmi gond az iOS hotspot funkciójával.
A legegyszerűbb egy új locationt felvenni OS X-en, ahova csak az iPhone kerül (usb, wifi, bt), majd ha használni akarjuk, akkor simán átpattintjuk és már megy is. Nekem kb 5-8mp mire megtalálja, de akármilyen másik gépen is maximum 10-15mp.

[ Szerkesztve ]

(#12606) TheMarci válasza Xero (#12605) üzenetére


TheMarci
addikt

És ez az 5-8 mp a rosszabb eset ráadásul, sokszor van, hogy bekapcsolom az internet megosztást, és mire felnyitom a macbook tetejét, már az iphonera van rácsatlakozva.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#12607) Jorus válasza VoidXs (#12591) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezt még nem tapasztaltam az elmúlt 3 évben. Simán csatlakozott eddig bármelyik MBA-em az iPhone-ra, azonnal, automatikusan.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12608) TigerCat válasza Xero (#12605) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Öööö, ezt még egyszer, lassabban, pontosabban, hogy Én is megértsem! :-)
Mi az az "új locationt felvenni"?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12609) Xero válasza TigerCat (#12608) üzenetére


Xero
nagyúr

System Preferences - Network - Location - Edit Locations - "+" -
Az új location-ben pedig bal alul "+" és hozzáadod a Wifi-t (meg ahogy még használni akarod a tetheringet). Beállítod a wifi-t, majd legelőre húzod az ismert Wifi-k listájában. Apply.

(#12610) PiE137 válasza vasi89 (#12604) üzenetére


PiE137
senior tag

Köszi! :R
Az volt a gond, hogy közben router csere történt, és az újat a lista aljára tette! :DDD

(#12611) TigerCat válasza Xero (#12609) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, beállítottam, de az a tethering nincs meg. Illetve a baloldali listában a wifi szolgáltatáshoz került. Magyar a rendszer, szerintem nem jól csináltam...
Úgy van, ahogy ezen a bal alsó képen.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12612) irgum válasza TigerCat (#12611) üzenetére


irgum
addikt

Én megpróbálnék egy másik jelszót megadni. Aztán ha nem jön be, egy hálózati reset iPhone-on. Ezt a "kapcsolat időkorlátja lejárt" dumát nekem is kiírja néha. Ilyenkor kikapcsolom a tetheringet azán vissza és úgy már csatlakozik. Esetleg nincs bekapcsolva az mobil adatforgalom iPhone-on. De ez elég ciki lenne, nem valószínű.

(#12613) TigerCat válasza TigerCat (#12611) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kiváncsiságból kikapcsoltam a routert. Az Air nem csatlakozott automatikusan, pedig be van állítva. Manuális csatlakozással viszont igen. A telefont megint elfelejti, vagyis nem látja. Ha igen, akkor meg vagy tudok csatlakozni, vagy nem. Mindenütt azt regélik, hogy mennyire nem kell érteni hozzá, minden automatikus, nem kell szórakozni a beállításokkal, stb. Ezért is vettem meg kisebb vagyonért. Ehhez képest csak gondom van vele. Kezdem feladni...

Most olvastam a másik hozzászólást, köszi, hogy segítetek! :-)
A másik jelszó, telefon neve változtatás megvolt. 1 hete lett rezetelve a készülék, nem szeretném megint elölről beállítgatni...

A tetheringet hol találom? Magyar az OS X...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12614) irgum válasza TigerCat (#12613) üzenetére


irgum
addikt

Azt ugye tudod, hogy a telefonnak be kell lenni kapcsolva, és a tetherig menüben kell lennie mikor csatlakozol. Ha sleepbe van, vagy nem abban a menüben vagy, akkor nem lehet rácsatlakozni. Ha már rajta van, el lehet altatni az iPhone-t.

Szerk: a tethering alatt a telefonon lévő menüre gondoltam, nem a mac-en kell állítgatni.

Ja a "tethering" = "személyes hozzáférési pont"...

[ Szerkesztve ]

(#12615) TigerCat válasza irgum (#12614) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen tudom! LOL, nem kikapcsolt készülékkel próbálkozom... :-)
Telefonon bekapcsoltam a wifi megosztást (nem altattam el), Air tetejét felnyitottam és vártam a csodát, de nem történt semmi... Nem is látja néhány percig. Vagy csak nagyon nehezen, ha ki-be kapcsolgatom a megosztást. Ezek után ha csatlakozni akarok hozzá, kiírja az említett üzenetet.
Nem tartom hülyének magam, de kezdem úgy érezni magam, mint egy műszaki analfabéta...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12616) TheMarci válasza TigerCat (#12615) üzenetére


TheMarci
addikt

Különös.. Más eszköz látja az iphone netjét? Csak hogy a telónál, vagy a mac-nél van a probléma forrása.

Do You Dream?

(#12617) TigerCat válasza TheMarci (#12616) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez tök jó lenne, ha kiderülne, de egy nyomorult eszköz sincs a közelben, amivel ellenőrizhetném. :-) Cégünk összes gépe stabil. Lehet, hogy megkérdezem az utca emberét...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12618) irgum válasza TigerCat (#12615) üzenetére


irgum
addikt

Na még akkor azt tudod e, hogy ha sleep-be megy a mac, akkor már nem fog tudni csatlakozni az iPhone-ra magától, mert ilyenkor a wifi kapcsolatot is megszakítja. Szóval nem az a baj, hogy te sleepből felébresztve akarsz csatlakozni a lezárt telefonhoz??? Mert ez beavatkozás nélkül sajnos nem fog menni. Ez egy bugyuta megoldás, de ez van...

(#12619) TheMarci válasza irgum (#12618) üzenetére


TheMarci
addikt

Én szerintem nekem megy. Történet: A telón bakapcsoltam a personal hotspotot napközben. Majd hazaértem, eddigre mindezt elfelejtve, felnyitom a gép tetejét, beírom a jelszót, és rögtön a telóra volt rácsatlakozva, úgy, hogy az mindeközben a zsebemben volt lockolt állapotban.

Do You Dream?

(#12620) TigerCat válasza TheMarci (#12619) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, egy barátomnak is így megy. Valamikor réges-régen, egy messzi-messzi galaxisban beállította, azóta bármikor felnyitja a notesz tetejét, van net a telóról.
Közben lerohantam egy bulizni induló csapatot az utcán. A droidos készülék azonnal látta a megosztott netemet. Kb. 2 másodperc volt, mire megtalálta...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12621) irgum válasza TheMarci (#12619) üzenetére


irgum
addikt

Ez érdekes...

Apple.com idevaló helpje.

After a device has connected, you can leave the Personal Hotspot screen and use your phone normally. Your device will automatically stop broadcasting using Wi-Fi if you put your device to sleep or after 90 seconds elapse with no devices connected using Wi-Fi. You can start broadcasting your Wi-Fi network again by tapping Settings > Personal Hotspot.

A lényeg, amit eddig én se tudtam és nem így tapasztaltam: Ha sleepbe megy a mac, 90 másodberc után lekapcsolja a megosztást az iphone. Ez után már csak úgy lehet csatlakozni újból, ha belépünk a tethering menübe...

Az hogy nálad így van, csak jailbreakkel lehetséges, a mywi nevű programmal. De így durván szívja az akksit.

(#12622) TigerCat válasza irgum (#12621) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez rendben van. De miért nem csatlakozik legközelebb? Kint vagyok a prérin, bekapcsolom a telón a megosztást, felnyitom a notesz tetejét és semmi. Hiába volt előzőleg beállítva, a lista elejére húzva, akkor sem megy. Csak 3-4x-re manuálisan. Ezt nem értem Én...

Közben megköszönöm, hogy segíteni akartok, nagyon hálás vagyok érte!
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12623) Polarstar válasza irgum (#12621) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Gondolom energia takarékosság miatt teszi, nem viccből.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12624) Misi1979 válasza irgum (#12621) üzenetére


Misi1979
őstag

Múltkor hotelben azt vettem észre, hogy a mbp és feleségem ipad-je átváltott az ájfon mobilnetjére. Az ok a következő lehetett: nem volt elég stabil a hotel wifije. Nem volt előtte ájfon-babrálás.

Ettől függetlenül, ha tetheringet akarok pl a mbp-val, nekem is be kell mennem az ájfon adott menüjébe és ha ott vagyok, a gépen rákeresni az elérhető hálózatokra.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12625) irgum válasza TigerCat (#12622) üzenetére


irgum
addikt

Ha ennyire nem megy a wifi megosztás ottvan még a jó öreg kábeles megosztás usb-n, az biztos menni fog. Sajnos nekem sincs ötletem, mi a probéma. Gyakran osztom iPhone-ról egy macbook pro-nak a netet wifin és nekem is elég gyakran jön ez az üzenet, de megoldja mindig ha ki-be kapcsolom a netmegosztást.

(#12626) TigerCat válasza irgum (#12625) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, az is megoldás, bár gyakran nem viszem magammal. Szórakozom még vele. 2x lecsuktam, felnyitottam és automatikusan csatlakozott. Közben kinyomtatm a megosztást is a telefonon, de máshova nem csatlakoztattam. Most engedtem a routerre, kikapcsoltam a telefonos megosztást. Várok fél órát, kihúzom a routert, felnyitom, kiváncsi leszek mi történik... Remélem megjavult! :K

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12627) TheMarci válasza irgum (#12625) üzenetére


TheMarci
addikt

Vagy bluetooth, ahhoz nem kell kábel. :)

Do You Dream?

(#12628) Jorus válasza TigerCat (#12622) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem akkor voltak hasonló tüneteim az Air-rel (nagyon nehezen találja meg, és nem csatlakozik automatikusan, hiába kap a kapcsolat magas prioritást), amikor a routert átállítottam 13-as csatornára. Esetleg nézd meg, az iPhone melyik csatit használja (nekem mindig 1-esen ad, de egy próbát megér - nem mintha lenne opció iOS-en a csativálasztásra).

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12629) TigerCat válasza Jorus (#12628) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem tudom mit csináltam, de most csatlakozik. Töröltem a listából, újra hozzáadtam, előre húztam, ennyi. Routert kilőtem, csatlakozott a telefonhoz. Router vissza, újra felnyitottam, most a routerhez csatlakozik. Telón kikapcsolva. Elvileg oké a dolog...
Köszönöm szépen mindenkinek! Talán nem adom el...
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12630) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Ha a "világban" veszek valahol egy magyar Air-re AppleCare-t az menni fog?
Csak mert itthon 78e, ebay-en meg topseller-ektől meg kb. 50ből kijönne. Pl. itt vagy itt, gondolom elég a kódot bereggelni, nem kell ahhoz fizikailag az apple care doboz.

szerk: Július 18-ig garis, elkezdtem gondolkodni, mi lenne ha... de 80at kicsit sokallok erre. :U

[ Szerkesztve ]

(#12631) negyedes


negyedes
addikt

na visszatertem a default apple mailhez. :( az outlook 2011 mindig duplikalta az alairasomban levo ceglogot. :( de meg mindig keri sokszor a jelszavakat. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12632) tDr1v3r válasza negyedes (#12631) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A Sparrow-t próbáld ki.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12633) spyduck válasza DiVaD (#12630) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lehet neked nem megoldas de en inkabb eladnam es vennek egy ujat.

[ Szerkesztve ]

(#12634) hoodoo86 válasza negyedes (#12631) üzenetére


hoodoo86
tag

Keychainben torold ki a mail apphoz tartozo fiokjelszavakat. Lehet tobb van es osszeakadnak.

(#12635) DiVaD válasza spyduck (#12633) üzenetére


DiVaD
senior tag

Minek is? :U
Arra amire használom, szerintem még 3 év múlva is tökéletes lesz szerintem, max. nem frissítem a rendszert 2 év múlva.

Ha meg a cinikusság beszélt belőled, hogy spórolni akarok kb. 30ezret, akkor ajánlom figyelmedbe az US vagy egyéb EU-s kiosztással rendelkező gép vásárlással kapcsolatos kérdéseket (ott még nagyobb az eltérés) és remélem oda is beírsz hasonló építő jellegű hozzászólást.

(#12636) HoTDoG válasza DanielK (#12525) üzenetére


HoTDoG
tag

Továbbra sem értem. Több külföldi és az általad linkelt megoldás alapján ezeket állitottam be:

sudo pmset -a standbydelay 86400
sudo pmset -a hibernatemode 0

Újra is indittottam.

Mégis bizonyos idő után sokáig tölt be ha felhajtom, mondhatni semmi sem változott.
MacBook Pro 13 Mid 2012

Továbbra is várok ötleteket, megoldásokat!

Köszi előre is!

(#12637) Gergi válasza DiVaD (#12630) üzenetére


Gergi
aktív tag

Ez engem is érdekelne! :U

(#12638) brumi1024 válasza HoTDoG (#12636) üzenetére


brumi1024
veterán

pmset -g -re mit ír ki? Mert nagyon úgy tűnik, hogy nekem folyton hibernál, akkor jelenik csak meg a töltőcsík.

[ Szerkesztve ]

(#12639) DiVaD válasza Gergi (#12637) üzenetére


DiVaD
senior tag

(#12640) Xero válasza HoTDoG (#12636) üzenetére


Xero
nagyúr

0-s módhoz miért is van beállítva delay? :U

(#12641) HoTDoG válasza brumi1024 (#12638) üzenetére


HoTDoG
tag

Ezt hozza ki:

Battery Power -1
AC Power -1*
Currently in use:
standbydelay 86400
standby 0
womp 1
halfdim 1
hibernatefile /var/vm/sleepimage
sms 1
networkoversleep 0
disksleep 10
sleep 10 (sleep prevented by )
autopoweroffdelay 14400
hibernatemode 0
autopoweroff 1
ttyskeepawake 1
displaysleep 10
acwake 0
lidwake 1

(#12642) HoTDoG válasza Xero (#12640) üzenetére


HoTDoG
tag

Mert először a delay-t találtam, mint megoldást külföldi oldalakon http://www.ewal.net/2012/09/09/slow-wake-for-macbook-pro-retina/

Aztán a hibernate mode-ot, és úgy maradt a delay beállítás. De nem hiszem, hogy a 4200-ról 86xxx-re változtatott sokat nyomna a latba

(#12643) Xero válasza HoTDoG (#12642) üzenetére


Xero
nagyúr

Márpedig a kimenet alapján nincsen hibernáció.

(#12644) rjg válasza HoTDoG (#12642) üzenetére


rjg
őstag

Ez nem segítene? Most hétvégén találtam az ijoe.hu-n.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#12645) spyduck válasza DiVaD (#12635) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem cinikusság, hanem az a tény, hogy amennyit ér a géped + 1 év gari ára majdnem annyi mint egy új gép.

(#12646) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy ha valakitől vennék egy MBPt, amire meg fel év gari van, a garival mi a helyzet? Ha megkapom a számlát, gariztathatom en is?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#12647) Misi1979 válasza csusza` (#12646) üzenetére


Misi1979
őstag

Számla nélkül is érvényes a gari, ha be van regisztrálva, sorszám alapján.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12648) spyduck válasza Misi1979 (#12647) üzenetére


spyduck
nagyúr

A számla csak ahhoz kell, h igazold a rendszerbe lévő és a valós megvétel közötti különbség napjait.

(#12649) Misi1979 válasza spyduck (#12648) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha van eltérés:) Egyébként meg ha nincs regisztrálva a termék, számla nélkül is be tudod regisztrálni, annyi, hogy adott esetben nem minden dátumot fogad el a rendszer.

Példa: ipod, gari nincs bent a rendszerben, simán elfogadta, hogy van még rá 8 hó garancia, amikor megadtam a weben a vásárlás időpontját. De hasonló, nem regisztrált terméknél 11 hónapot próbáltam és azt már nem fogadta el..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12650) DiVaD válasza spyduck (#12645) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ha 78-al számolunk akkor van benne valami, de ilyen 40-nél már annyira nem. Bár ezt még átrágom...

kicsit off, de apple téma... Az Apple mióta reklámozza magát a TV-ben itthon? :Y
Most néztem félszemmel és az RTL-en ment... vártam a T-Mobile beugrását a végén, de semmi. :U Nem ismerem a reklámokat, de a mini-t meg a simát rakták egymás mellé és néztek képeket rajta.... Nem hittem volna, hogy itthon is van már akkora piaca.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.