Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) kenny123 válasza vasi89 (#13300) üzenetére


kenny123
addikt

Miért banod? :D

yo

(#13302) Xmodule válasza kenny123 (#13298) üzenetére


Xmodule
őstag

Hali. Én nemrég vettem egy 2009 mid-es gépet 8gb ram, c2d 2.56GHz cpu. 130.000ft volt. Egyetlen egy karcolás van a tetjén az sem zavaró. Aksi szinte vadi új. Egy ssd-t raktam bele, mert én már hozzá szoktam, de amugy HDD is hihetetlenül gyors. Nekem ezelött egy asztali i5 ös nem gyenge gépem volt (van is mondjuk csak már nem használom a macbook pro óta:D ). Szóval totális megvagyok elégedve a teljesítményével. Ezekre használom pont amit te is irtál. Ráadásul nagyon halk! Ez az egyik legfontosabb jellemzö nekem. Remélem segitettem egy kicsit.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13303) kenny123 válasza Xmodule (#13302) üzenetére


kenny123
addikt

Csak megerősítetted, hogy kell. :DDD

És játékokkal hogy áll az OSX, egy általad vázolt hardveren? Nyílván, semmi komolyat nem akarok rajt, arra ott az xbox. Ilyen 1-2 éves játékokkal azért elbír?

yo

(#13304) Xmodule válasza kenny123 (#13303) üzenetére


Xmodule
őstag

Ezt a részét passzolom. Én egyetlen egy játékkal játszom csak az meg a WoT, de azt meg nem játszanám macbookon amugy sem. Meg azt is cska néha tolom. Xbox is csak porosodik lehet el is adom.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13305) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok
Sikerült utánnajárni az alábbi problémának. (Apple MacBook 2010 unibody 13,3" hátlap, akkufedélen lévő szilikon leválik)
Ma felhívtam az apple szervízt EZT és mondták, hogy ez széria hiba és garanciában cserélik, ingyen. Annak ellenére is hogy már nics rá garancia, ami számomra nagyon jó hír, mert amúgy ebayen kínából olyan 4-6 ezer forint körül mozogna az ára postával együtt.
Szóval aki hasonló cipőben járna az ne habozzon kicseréltetni.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#13306) -axxon-


-axxon-
tag

komoly??? nekem is ez a gond!

zsír!! :C

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13307) kenny123 válasza Xmodule (#13304) üzenetére


kenny123
addikt

Habár itt sincs mindennapos használatban -sőt!-, lehet elkéne adni itt is, hamarabb lenne macbook.. :DDD
De akkor meg azért húznám a szám, ha nem lenne box. :)

Használt Macbook vásárlásnál mire kell figyelni?

Misi: ~150 körül húztam meg a képzeletbeli határt, de ha úgynézzük hogy utána az ipad minit hanyagolnám, akkor ez kirúgható ~210-ig, de ez már nagyon csúnyán a plafon.

[ Szerkesztve ]

yo

(#13308) Misi1979 válasza kenny123 (#13307) üzenetére


Misi1979
őstag

Mennyi a keret?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13309) vasi89 válasza kenny123 (#13301) üzenetére


vasi89
addikt

leginkább mert megsz.pattak ezzel a géppel :( azt meg újan vettem és vigyáztam rá 3 évig, nagyon jó kis gép volt, soha semmi baj nem volt vele.

(#13310) kenny123 válasza vasi89 (#13309) üzenetére


kenny123
addikt

Megszopattak? Hibás, vagy mi?

yo

(#13311) viserion


viserion
tag

ha egy mappat lementek valahova, majd clean install utan visszamasolom, a benne levo fajlok megtartjak a labelt? nagyon hasznos cucc, plane, hogy adott labelre az egesz gepen ra lehet keresni, de jo lenne, ha a kesobbiekben is megmaradna.

[ Szerkesztve ]

(#13312) rachmaninoff válasza viserion (#13311) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Most vettem észre ezt a label dolgot, és kész vagyok tőle, annyira jó dolog. Alig vártam a tagelés miatt a Mavericket, de ezzel is el lehet lenni.

Beszíneztem a projekt fájljaimat az alábbiak szerint (több féle programot használok, szóval a helyük az SSD-n nagyon szét van szórva):

-zöld: publikálandó
-kék: közel kész
-szürke: rá kell még feküdni

Csináltam smart foldereket, amibe ha bemész, az adottakat mutatja, és viola, meg is van minden, ami kellhet. :)

Kérdésedre: nem tudom megmaradnak-e, de megoldod úgy, hogy labelenként más-más könyvtárba mented ki.

(#13313) biker válasza rachmaninoff (#13312) üzenetére


biker
nagyúr

ezt 5 éve min. tudja az osx, de lehet 8 is :)
meta tag-et is spotlight óta tudja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13314) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Lehet, hogy nem ide tartozik, de szerintem teljesítmény problémám van a MacBook Air-rel:

Szaggat a Facebook. Nem kicsit. Ez normális?
A deviantART (rengeteg kép között böngészgetek) 2 perc után úgyszintén.

Windows 7 (i5 2500k, 8 GB RAM, GTX 460 1 GB, 256 SSD) desktop gépen hasít mindkettő. OS X alatt Safari, Windows alatt Firefox megy. OS X-en nem szeretnék Firefoxot használni, mert a Safari klasszul szinkronban van az iPhone-nal.
Mit lehet ezzel tenni?

Telepített kiegészítők: Adblock plus, Translate, Ultimate Status Bar
Minden más megy mind állat, de ez kiakasztó és siralmas.
A rendszert újraraktam, semmi nem változott. Nem melegszik különösebben, bár nagyon halkan egyszer már hallottam a ventilátort. Mondjuk akkor vagy 80 tab meg volt nyitva Safariban és még 10 alkalmazás biztos futott...

MacBook Air, 13-inch, Mid 2012
1,8 GHz Intel Core i5, Intel HD Graphics 4000 512 MB, 4 GB RAM, 128 GB SSD, OS X 10.8.4

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13315) hoodoo86 válasza viserion (#13311) üzenetére


hoodoo86
tag

Nem 100%, de eleg valoszinu, hogy megmarad. A folderben vannak rejtett fileok (ponttal kezdodik a filenev) amik metadatat irnak le az adott filerol.

(#13316) vasi89 válasza kenny123 (#13310) üzenetére


vasi89
addikt

igen, hibátlanként vettem aztán mint kiderült volt 1-2 rejtett hibája, de az almárium jóindulatának hála történt 1 alaplapcsere és most rendben van, de eléggé beleuntam a sok rohangálásba meg utánajárásba. ráadásul nem is magánszemélytől van, de nem akarok itt üzletet rontani :)

(#13317) DiVaD válasza vasi89 (#13316) üzenetére


DiVaD
senior tag

Az Almárium volt a jó fej vagy a kereskedő hajtott el egyből az almáriumhoz zsigerből?

Amúgy ezek a labelek tényleg hasznosak én is nemrég fedeztem fel. :)

(#13318) vasi89 válasza DiVaD (#13317) üzenetére


vasi89
addikt

Én mentem egyből az almáriumhoz és maguktól voltak ilyen jóarcok pedig látszott a gépen h előttem valaki szétszedte már otthon... ennek ellenére kicserélték, az üzlettel ahonnan van pedig most kezdődik majd a harc az igazamért :) de mikor említettem nekik h mi volt a gond az volt a reakció h mivel az almárium már javította így nem tudnak semmiféle garanciát vállalni...

(#13319) viserion válasza hoodoo86 (#13315) üzenetére


viserion
tag

:R
illetve a smart folder is jonak tunik, oszinten szolva nem is tudtam, hogy van ilyen. :B

billentyuk kozotti reszeket ti hogy tartjatok tisztan? vagy csak nalam koszolodik nagyon?

(#13320) kenny123


kenny123
addikt

Szóval, akkor használt MB vásárlásnál nem kell figyelni semmire? Vagy csak nagyon közhelyes dolgokat tudnátok mondani?

yo

(#13321) ldave válasza TigerCat (#13314) üzenetére


ldave
félisten

Nem lehet, hogy valamelyik kiegészítő akad össze a weboldalakkal? Próbáltad úgy ezeket az oldalakat, hogy kikapcsolod őket?

A Slime draws near! Command?

(#13322) TheMarci válasza kenny123 (#13320) üzenetére


TheMarci
addikt

Nagyon nem tudok mit mondani, nincs igazan olyan tipikus hiba. Muködhet is evekig, meg random bårmikor elromolhat, amit meg ugyis csak a csere old meg.

Do You Dream?

(#13323) DiVaD


DiVaD
senior tag

Tudom, hogy nem ez a legmegfelelőbb topic a kérdésemre, de win-re létezik alap grafikai program? Csak mert anyámnak kellene, lehetőleg magyarul. Nincsenek nagy elvárásai... vagy ilyen képre szöveget és egyéb alap dolgokra már a sima Paint is használható (nem tudom hol tart az, nagyon rég nyitottam már meg..)?

(#13324) vasi89 válasza kenny123 (#13320) üzenetére


vasi89
addikt

Saját hibáiból kiindulva en vinnék egy csavarhuzot es levennem az alját. Ha valaki szakszerűtlenül nyúlt hozza úgyis meglátod. De ha rendben van a belseje akkor nem lesz gond. Mondjuk air-nél másfajta csavarhuzo kell.

(#13325) TigerCat válasza ldave (#13321) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem hinném, mivel a 3 felsorolt kiegészítőt rengetegen használják a világon. Meglehetősen idegesítő, hogy az ember vesz egy drága gépet és a böngészés lényegesen döcögősebb, mint a kollégám 130 ezres laptopján.

Amúgy ki lehet kapcsolni a kétujjas lapozás effektet (swipe)? Úgy kellene működnie, mint amikor a vissza gombra kattintok. Nem találtam lehetőséget rá...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13326) marceeh válasza TigerCat (#13325) üzenetére


marceeh
tag

Beállítások,Trackpad,További Kézmodulatok,Legyintés oldalak között-ből vedd ki akkor a pipát :)

(remélem erre gondoltál)

[ Szerkesztve ]

(#13327) TigerCat válasza marceeh (#13326) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt ismerem, köszönöm szépen, de nem erre gondoltam. A kétujjas lapozás maradjon meg, de effekt nélkül. Mintha a visza-előre gombokat nyomkodnám. Remélem érthetően írtam le...
:F

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13328) negyedes válasza TigerCat (#13327) üzenetére


negyedes
addikt

de milyen effekt nelkul?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13329) TigerCat válasza negyedes (#13328) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Swipe. (Swipe to navigate) Ami a weboldal képét jeleníti meg trackpad-del lapozáskor. Ez baromi lassú és kiiktatnám ha lehet. De ahogy elnézem nem nagyon fog menni...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13330) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Sziasztok,

USB 3-as külső vinyó jó a 2011-es MB Air-hez, vagy 2.0-s kell?

Köszi

(#13331) brumi1024 válasza Solar_Wind (#13330) üzenetére


brumi1024
veterán

Működni fog (az usb visszafele kompatibilis), de usb2-es sebességgel.

[ Szerkesztve ]

(#13332) -axxon-


-axxon-
tag

macbook-on akartam szinkronizálni a könvjelzöket de nem találom hogy hol lehet beállitani.
11.0.4 van fent.

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13333) -axxon- válasza -axxon- (#13332) üzenetére


-axxon-
tag

meg is válaszolom:
10.9 beta2 alatt, nekem nem volt a itunesba az info fül, ami a 10.8.4 alatt megvan.
igy már sikerült,

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13334) S.J.


S.J.
tag

sziasztok,

korábban írtam, azóta körvonalazódott, egy 2010-es 17"-os Macbook lett a kiszemelt. Milyen boltokban tudok ilyet venni garanciával?

(#13335) tDr1v3r válasza S.J. (#13334) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Vannak boltok akik használtan is kereskednek ilyen gépekkel (iJoe-t tudom most hirtelen, majd a többiek mondanak többet), de szerintem sokkal jobban megéri ha apróról keresel használt gépet, jóval olcsóbban megúszhatod mint egy boltba vásárolt használtat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13336) S.J. válasza tDr1v3r (#13335) üzenetére


S.J.
tag

köszönöm a a választ! :R

(#13337) ldave


ldave
félisten

Hétvégén olvastam valahol, hogy a neten felbukkant pár új Macbook Pro-s teszteredmény, melyekben az alábbi Haswell-es proci futott: i5-4258u.

Ez alapján ez 7%-os növekedés, de akkuidőben szerintem itt is nagy javulásra számíthatunk.

A Slime draws near! Command?

(#13338) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Kereskedői gépet érdemes iJoe-tól és Keraport-tól venni.

A gépeket átvizsgálva, felkészítve és minden téren rendben kapod meg. Egyéni igényeket is tudnak figyelembe venni.
Mindkettőt kiemelten ajánlom! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13339) DiVaD


DiVaD
senior tag

Valaki szokott itt Mac-ről iPhone-t hívni Facetime segítségével? Csak mert Én ma próbáltam a haveromat hívni (2 iphone között simán megy), de semmi. Nem sikerült. :(
Az Apple oldalán se találtam egyértelmű megoldást. :(

[ Szerkesztve ]

(#13340) cserry193


cserry193
tag

Sziasztok!

Most tervezek beszerezni egy Mac-et.
Pontosabban egy Macbook Air-ről lenne szó, az új 2013-mas modellről.
A 13 colos 128GB-s verziós néztem, amiben egy i5 (1.3Ghz), 4GB RAM van.
A RAMot mindenféleképpen szeretném upgradelni 4ről 8GB-ra, mert a későbbiekben nem lehet majd bővíteni, aztán jobb félni.. :)
Még a processzoron gondolkodom, hogy azt mennyire érné meg az i5ről i7esre konfigurálni?
Ugye mind a kettő kétmagos, csak nem 1.3Ghz,hanem 1.7 az i7es, ami azért nem kis különbség.
(Olyan furán hangzik az az 1.3, vagy nem olyan kevés az?)
Most jön az a kérdés, hogy mire lenne használva..
Igazából semmi komoly dologra, filmezés, netezés, tanulmányaimból adódóan alap programozásra (c++), úgyhogy a processzoron ezért is gondolkodom, mert az i5ös is ritkán lenne megizzasztva (legalábbis szerintem). Ilyen filmávágás/szerkesztés stb. ilyenek nem játszanak :DD

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#13341) tDr1v3r válasza cserry193 (#13340) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Talán annyi külömbség van a két proci között, hogy alapba nagyobb órajelet használ, meg ugye a több cache... én azt mondom hogy a kisebbiket vedd, ha erőforrásigényes alkalmazás kell úgyis felhúzza az órajelet a Turbo Boost-tal, max. nem annyira mint az i7-tel.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13342) cserry193 válasza tDr1v3r (#13341) üzenetére


cserry193
tag

Valójában igen,
Itt egy összehasonlítás a két processzorról, nem tudom hogy megérne az i7-es +43k-t..

(#13343) kenny123


kenny123
addikt

Mit gondoltok, egy alap konfigurációs 2010-es macbook pro-nak mi a reális használtpiaci ára?
Úgy döntöttem, egy ilyen lesz. Van is egy aprón 8gb rammal, 256gb ssd-vel, meg picit rokkant külsővel 180ért, de az még úgyis elmegy mire lesz rá pénzem. :DDD

yo

(#13344) rachmaninoff válasza cserry193 (#13340) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Bővíteni nem fogod tudni.

Ha belefér, akkor 8G rammal kérd, mert itt mindenki azt mondja. Nekem mondjuk 4 van, és nem csak netezek/filmezek, de nekem bőven elég. Ha kifutsz a memóból, akkor jön az SSD, igen gyors van benne, meg se érzed ha swap van.

Kisebb proci bőven jó.

(#13345) Xmodule válasza kenny123 (#13343) üzenetére


Xmodule
őstag

Szerintem reális ár.(Nagy SSD-k még mindig nem tul olcsok) Mondjuk kérdés az a "picit rokkant külsö" mit jelent?:)

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13346) ldave válasza cserry193 (#13342) üzenetére


ldave
félisten

Én is gondolkoztam ezen, néztem youtube videókat, és azok akik mindkét gépet tesztelték, azt mondták, hogy az i7-es procival fürgébb a gép, de persze ez csak akkor érződik igazán, ha egymás mellett nézed a kettőt. Meg szerintem ha hosszútávra vesz az ember gépet (3-4 év minimum), akkor időtállóbb megoldás a gyorsabbat választani.

A Slime draws near! Command?

(#13347) kenny123 válasza Xmodule (#13345) üzenetére


kenny123
addikt

Ő lenne az. :DDD
Picit húzom a szám egyelőre -és ki tudja mi lesz még-, de főként itthon lenne használva..

yo

(#13348) Xmodule válasza kenny123 (#13347) üzenetére


Xmodule
őstag

Huh hát két oldalt az szerintem elég durva ütések. Neked kell tudni mennyire zavarna téged. (engem pl. nagyon)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13349) cserry193 válasza rachmaninoff (#13344) üzenetére


cserry193
tag

Köszi szépen a választ, akkor szerintem maradok az i5-nél, viszont a RAM az 8GB lesz! :K
Neked is köszönöm tDr1v3r :)
És természetesen neked is köszi ldave, szerintem maximum 2 évre lenne a gép, nem nagyon tervezek előbbre :D
2 évnél tovább még nem volt meg egy gépem :)

[ Szerkesztve ]

(#13350) tDr1v3r válasza kenny123 (#13347) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Én is néztem ezt, de ilyen sérüléssel inkább nem veszem meg...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.