Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) emvy válasza Xero (#13123) üzenetére


emvy
nagyúr

Alapvetoen az a gond, hogy a Chrome (ha epp az fut) ragaszkodik az Nvidia kartyahoz. Firefox megy az integralttal, nem is melegszik.

while (!sleep) sheep++;

(#13152) brumi1024 válasza emvy (#13151) üzenetére


brumi1024
veterán

Épp ezért nem használom én sem a Chrome-ot, egyedül a flash miatt.

(#13153) rachmaninoff válasza marceeh (#13142) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Activity monitor és megnézed mi eszi.

De ez a hőfok szerintem ebben az időben teljesen normális, kicsit dolgozgatok rajta és nálam mindjárt 80 és 90 fok között van. :)

(#13154) Xero válasza emvy (#13151) üzenetére


Xero
nagyúr

Használj gfxCardStatus-t. Ezzel manuálisan át tudod kapcsolni.

(#13155) emvy válasza Xero (#13154) üzenetére


emvy
nagyúr

Mar fent van. Chrome eseten nem lehet egyebkent.

while (!sleep) sheep++;

(#13156) Xmodule


Xmodule
őstag

Megint egy kérdés. Hogy érdemes inkább a gépet használni töltöröl vagy hagyni hogy lemeruljön az aksi? Nálam általában az asztalon van de néha az ágyba is viszem akkor nyilván aksirol menne. Viszont mikor vissza jövök az asztalhoz rádugjam-e akkor is mondjuk csak 80%on áll az aksi vagy inkább várjam mindig meg amig lejjeb megy? Köszi. Amugy most 86%os állapotban van és 63 ciklus van benne a coconutbattery szerint. Ja, meg alapbol a gép olyan 40-60 fok között mozog. Most pl 54fokos. Venti meg 2000rpm-el megy. Ez igy normális adat? Az érdekelne, hogy mikor kellene újra pasztázni majd, mert ha igy jó akkor nem nyulok hozzá amig nem kell.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13157) TheMarci válasza Xmodule (#13156) üzenetére


TheMarci
addikt

Amikor csak tudod toltorol, mivel az akksi elettartamat a lemeriteseinek a szama hatarozza meg.

Do You Dream?

(#13158) Xmodule válasza TheMarci (#13157) üzenetére


Xmodule
őstag

értelek. teljesen logikus. köszi. még egy kérdés. amikor ugye már nem használom a gépet hanem lecsukom a feldelet sleep, es mondjuk igy marad 10 orat addig se huzzam ki a töltöböl? szoval nyugodtan legyen mindig folyamatosan lecsukva vagy hasznalva amikor az asztalnal vagyok es amikor meg nem akkor mehet aksirol?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13159) Beethoven


Beethoven
tag

Sziasztok!

Tudja valaki esetleg hogy a púderbúk g4 15 mekkora hdd-t tud kezelni maximum?

(#13160) Beethoven


Beethoven
tag

Az aluminiumos változatról beszélünk.(ezt kihagytam)

(#13161) Beethoven


Beethoven
tag

250 mehet? Vagy akár 500 is?

(#13162) Xero válasza Beethoven (#13159) üzenetére


Xero
nagyúr

Attól függ mikori. De jellemzően a 2003 utániakba (alu) bármilyen P-ATA mehet. Tehát az 500GB-ot erősen kétlem.

szerk: A szerkesztés gomb nem viccből van ott.

[ Szerkesztve ]

(#13163) TheMarci válasza Xmodule (#13158) üzenetére


TheMarci
addikt

Pontosan. Úgy csinálja a gép, hogy az akksit feltölti, és utána áramról használja magát, aztán amikor az akksi magától lemerül 97?% környékére, akkor utántölti. Tehát mindig, amikor lehet tápról használd, lecsukva hagyod, akkor is maradjon. Még azt szokták tanácsolni, hogy havonta úgy egyszer merítsd le az akksiját karbantartás céljából.

Do You Dream?

(#13164) Beethoven válasza Xero (#13162) üzenetére


Beethoven
tag

Köszönöm a gyors választ :R

A szerkesztő gomb miatt meg elnézést kérek, legközelebb igénybe veszem

(#13165) Xmodule válasza TheMarci (#13163) üzenetére


Xmodule
őstag

Rendben. Köszönöm.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13166) toza


toza
senior tag

erre vki tud arakat mondani esetleg?!mennyit ernek igy kb?!koszi.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#13167) vasi89


vasi89
addikt

Megoldódott a melegedés egy alaplap cserével... A lényeg az lenne hogy a cserélt dolgokra van valamennyi garancia? Barátnőm ment a gépért es nem kérdezte :) almárium cserélte Gariba viszont az a jövőhéten lejár :)

(#13168) turbobusa


turbobusa
senior tag

Mennyire eget rengető a 13-as és 15-ös kijelző közti különbség? Most 15,6-os Asus-t használok, ami kényelmes itthon nagyon.

(#13169) Blaise válasza turbobusa (#13168) üzenetére


Blaise
veterán

Retina vagy sima?

(#13170) turbobusa válasza Blaise (#13169) üzenetére


turbobusa
senior tag

Mennyire nagy a különbség egy 13-as s 15-ös méret, illetve sima s retina felbontás közt?

[ Szerkesztve ]

(#13171) Blaise válasza turbobusa (#13170) üzenetére


Blaise
veterán

Retina és nem retina között ég és föld a különbség. A gépek mérte közötti különbséget pedig neked kell személyesen megnézni egy boltban, a hivatalos számok kint vannak az Apple oldalán.

(#13172) brumi1024 válasza turbobusa (#13170) üzenetére


brumi1024
veterán

Rengeteg helyen meg tudod nézni a méretbeli különbségeket, szerintem mindenképp érdemes ezt megtenni élőben.

(#13173) turbobusa válasza Blaise (#13171) üzenetére


turbobusa
senior tag

Még azon gondolkodtam, ha jó áron kapnék egy 17-est bolti 13-as ára fölött egy kicsivel, akkor inkább az lenne a befutó. Nem tudom, most néztem a laptopon, ha 2,5cm-vel beljebb húzom az ablakot az a 13-as méret nagyjából, hát nyomasztó, így elsőre, biztos meg lehet szokni, de kicsi nagyon.
Mennyire bővíthető a 17-es egyébként? (ram, vga)

[ Szerkesztve ]

(#13174) vasi89 válasza turbobusa (#13173) üzenetére


vasi89
addikt

én anno 15ről váltottam 13-ra és mostmár nem váltanék vissza :) asztali gépen is a 23" után sem szokatlan már a 13, nekem legalábbis.

(#13175) Xero válasza vasi89 (#13174) üzenetére


Xero
nagyúr

Felhasználás kérdése. Nekem volt 12, 13 és egy ideje 15. Mind a mai napig a 12-es PowerBook-ot tartom az egyik legjobb mobil gépnek, de az én céljaimra a 15-ös a legjobb méret.

(#13176) Misi1979 válasza Xero (#13175) üzenetére


Misi1979
őstag

+1 a 15"-nak, bár van egy 13"-os gép is a háztartásban.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13177) vasi89 válasza Xero (#13175) üzenetére


vasi89
addikt

Jogos! Nekem suliba hozni-vinni a 13" az ideális :) és így megspórolok egy tabletet :D

(#13178) schawo válasza turbobusa (#13173) üzenetére


schawo
titán

Próbáld ki, nem véletlenül készül többféle méret. Kinek milyen tetszik, olyat vesz. És mindegyiket el tudják adni...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13179) Echoo


Echoo
senior tag

Sziasztok!

Win7 alatt lehet készíteni USB 10.8 telepítőt? Ha nem, akkor dmg fájlból hogyan tudom újratelepíteni a gépet? Win7-tel kaptam, és nem tudom, hogyan tudom visszatenni az OSX-et, mert a dmg-t simán csak egy penre kimásolva adták vele.

(#13180) Xmodule válasza Echoo (#13179) üzenetére


Xmodule
őstag

Hello. És nem probáltál meg bootolni rola?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13181) Xero válasza Echoo (#13179) üzenetére


Xero
nagyúr

Recovery partíció is le van gyilkolva?

(#13182) Echoo válasza Xero (#13181) üzenetére


Echoo
senior tag

Nem, de hollandul kommunikál, amit rohadtul nem értek. Egy kamionostól vettem, ő Hollandiából hozta. Szeretnék clean installt. Két napja csak olvasok, de ez más pálya, mint az elmúlt 10 év windows...

(#13183) toza válasza Echoo (#13182) üzenetére


toza
senior tag

bootnal bevan dugva az usbn a dmg es nyomod az altot es kivalasztod az usb ikont es utana toltoget ,es bejon a osx telepito akkor ott mar tudsz nyelvet valasztani nyilakkal es kesz. nem?
egyebkent Transmac programmal.. vindoz alatt.. megnyitod,berakod usbt. aztan usbre klikk jobb v bal eger. aszem mindegy .. es restore vmi ize nemtom..

"In the right-side panel of Transmac, right click on your USB Drive >> Format Disk >> Format with Disk Image (see attached screenshot)
Point to your .dmg file and click Open. "

innen..
de az a lenyeg h a format disk helyett recover disk v mivan.. szoval azt keresd.. aztan az megcsinalja elvileg kb 20-30 perc alatt kb. vagy kevesebb. es aztan bootnal alt.. es kivalaszt es stb.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#13184) Xmodule


Xmodule
őstag

Hi. Az OSX-en valo telepités törlésröl szeretnék kérdezni. szóval letöltök egy .dmg fájlt. Utánna azt kicsomagolja? Ott lesz benne az application, amit ha bemásolok a saját application mappába akkor az ugymond már telepitve van? Uninstallálni meg úgy kell, hogy csak simán eltávolitom az applications mappábol? Ennyi lenne?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13185) schawo válasza Xmodule (#13184) üzenetére


schawo
titán

Da. :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13186) sirály69


sirály69
őstag

Meg szeretném nézni a HDD állapotát...
Melyik progit nézzem meg?

Szerver Hosting Debrecenben

(#13187) TheMarci válasza sirály69 (#13186) üzenetére


TheMarci
addikt

Disk utility?

Do You Dream?

(#13188) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok.

Mi a velemenyetek egy osregi, MacBook a1260 (2008) -rol? :D
OSX 10.8.4 van rajta, elmeletileg.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#13189) tDr1v3r válasza sirály69 (#13186) üzenetére


tDr1v3r
veterán

DiskRadar

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13190) sirály69 válasza tDr1v3r (#13189) üzenetére


sirály69
őstag

Ok, de hol tudom letölteni? :R

Szerver Hosting Debrecenben

(#13191) Onderon


Onderon
senior tag

sziasztok!

haverom macbook air-e egyik napról a másikra sorozatosan 10-20 perc után lefagy. ő nem igazán ért hozzá, így odaadta nekem próbáljak megfixálni, viszont a macbookokot én sem annyira vágom, de azért van tapasztalatom. próbáltam újratenni a rendszert, de sajna telepítés közben is lefagy, lévén lenne vagy 40 perc és addig nem bírja. bevittem almáriumba, ahol azt mondták alaplap hiba, ami ilyen okéköszi, lévén jóformán semmi más nincsen benne, csak egy alaplap :D valamiért én mégis az ssd-re tippelek.

nem én hoztam el a gépet az almáriumból, úgyhogy ott nem tudtam megkérdezni, de volna itt közületek valaki, aki esetleg meg tudja mondani, hogy amit az almárium mond az tényleg úgy van? lefuttatnak ott valami diagnosztikai programot ami egyértelműen megmondja mivel van a hiba? vagy csak a hasukra ütöttek és oké, fagy, akkor alaplap?

tudtok esetleg ajánlani egy megbízható "sufni" szervizt, vagy innen fórumról valaki szakit (budapestit lehetőleg), akihez elvihetném a gépet?

üdv

(#13192) atos19881101 válasza Onderon (#13191) üzenetére


atos19881101
senior tag

Az SSD az Airben a lapra van forrasztva. Abban ha valami romlik a RAM-on kívül, akkor csere az egész. ...

Én azért először megnézném, nem e túlmelegedési probléma.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#13193) viserion


viserion
tag

nincs valami addon safarihoz, amivel a konyvjelzoknek csak az ikonjait jelenitene meg a savon? eleg szukos igy. :DDD
ugy tudom alapertelmezetten nem lehetseges, de javitsatok ki tevednek.

[ Szerkesztve ]

(#13194) Gicz válasza atos19881101 (#13192) üzenetére


Gicz
addikt

fordítva. ram van ráforrasztva, ssd cserélhető, speckó csatlakozó, de sok cég gyárt hozzá ssd-t.

[ Szerkesztve ]

(#13195) TommyNagz válasza Onderon (#13191) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Almárium nem szarral gurít, hivatalos szerviz. Amit ők mondanak, az bizony úgy van.

encapsulation dot1q

(#13196) toza válasza atos19881101 (#13192) üzenetére


toza
senior tag

hogy nezed meg?!

szegyen a futas,de faraszto...

(#13197) TommyNagz válasza toza (#13196) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Pl. mennek-e rendesen a ventilátorok. Az alaplaphiba valószínűbb, mert melegedésnél lekapcsolna a gép, nem fagyogatna.

encapsulation dot1q

(#13198) vasi89 válasza TommyNagz (#13195) üzenetére


vasi89
addikt

Én mikot először bevittem a gépet akkor azt mondtak semmi baja. 1 hónap múlva visszavittem ugyan azzal a gonddal es kertem h ha van ra mód akkor hardveresen is nézzék át, igy végülis kiderült h alaplap csere. Szóval tényleg nincs baja... :D másrészről szó nélkül cserélték a lapot és 2 nap alatt kesz volt. De szerintem értik a dolgukat csak nekem a melegedési problémámat először gondolom szoftveres teszttel nézték meg.

(#13199) TommyNagz válasza vasi89 (#13198) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nekem még abban is segített az egyik szervizes srác, hogy eladjam az alaplaphibás MBP-met. :) Rajta keresztül sikerült eljuttatni egy archoz aki a többi részét tudta hasznosítani, így csak 120ezret buktam rajta. :W

encapsulation dot1q

(#13200) Onderon válasza atos19881101 (#13192) üzenetére


Onderon
senior tag

ebben tévedsz, az ssd az egyetlen, ami cserélhető. lehet is kapni utángyártott 480gb-osokat hozzá.

lefuttattam a hozzá adott osx usb stickről a hardwer diagnosztikát, nem talált semmi hibát. jelenleg ott tartok, hogy osx 10.6-ot próbálom felrakni szintén a gyári stickről, de nagyjából a fele után Install Failed üzenettel elszáll. egyelőre nem tudom, hogy én csinálok-e rosszul valamit vagy tényleg valami hiba van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.