Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) TommyNagz válasza Chandler (#12800) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Vírusírtó? Mac-re? Wut? :Y

encapsulation dot1q

(#12802) bmwk1200s válasza Xero (#12798) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ok. Bar meg mindig nem teljesen világos hogy mit szeretnel ezzel közölni és hogy mi a megoldás a problémára. :)

Semmit sem írok alá!

(#12803) Xero válasza bmwk1200s (#12802) üzenetére


Xero
nagyúr

Azt, hogy amit Te látsz bármilyen rendszerből kinyert információként, az a téves kalibrálatlan érték. Tehát az elektronika azt hiszi, hogy még van 5%, ezt is kommunikálja az operációs rendszer felé, de a valóság az, hogy már nincs benne töltés.

Ezért lehet jó akár többször is egy teljes lemerítési és feltöltési ciklus, mert így talán észhez tér az elektronika és a valós értékekkel lesz tisztában.

Adott esetben egy power management reset sem árthat a dolognak.

Pusztán ennyi lett volna a gondolatom.

(#12804) v2izzy


v2izzy
tag

Hello!

Mac app store-ból szeretnék vásárolni és eddig a US app store-ban volt az accountom (még nem vásároltam), ezért amikor megnéztem, hogy milyen kártyákat fogadnak el, láttam hogy paypal is van. Viszont most hogy vásárolni is akarok átváltottam magyar app store-ra viszont itt nem ajánlja fel a paypalt. Szerintetek, ha visszaváltok US app store-ra és azon keresztül vásárolok paypal-el dollárba, abból lehet gond?

A választ előre köszönöm! :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#12805) Xero válasza v2izzy (#12804) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha a paypal-hez kötött cím, adott esetben kártya is US címmel rendelkezik, akkor nem lesz gond.

(#12806) bmwk1200s válasza Xero (#12803) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Értem és köszönöm!!!
Akkor szerinted melyikkel kezdjem? A reset vagy az újbóli teljes lemeritessel?
A resetet hogyan kell végrehajtani?

Semmit sem írok alá!

(#12807) Xero válasza bmwk1200s (#12806) üzenetére


Xero
nagyúr

Kezd a resettel: [link]

(#12808) bmwk1200s válasza Xero (#12807) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Megcsináltam, de semmi nem történt.
Kikapcsoltam, lenyomtam a shift-ctrl-option-power gombokat egyszerre, majd felengedtem őket. Bekapcsoltam a gépet, de nem változott semmi sem. Vagy minek kellett volna történnie?

Semmit sem írok alá!

(#12809) Xero válasza bmwk1200s (#12808) üzenetére


Xero
nagyúr

Annak ami oda van írva. Most jöhet a merítés-töltés.

(#12810) bmwk1200s válasza Xero (#12809) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Ok. De most el fog menni sleepbe vagy megint csak hirtelen leáll??

Semmit sem írok alá!

(#12811) Xero válasza bmwk1200s (#12810) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezt csak az elektronika tudhatja.

(#12812) bmwk1200s válasza Xero (#12811) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Rendben!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)
Remelem lesz javulás.

(Az smc resetnel arra gondoltam hogy semmi fele visszaigazolást nem kaptam hogy a művelet sikeres volt e..erre kérdeztem hogy minek kellett volna történnie)

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#12813) iOce válasza Xero (#12765) üzenetére


iOce
tag

Töltőre kell dugni, akkor nem alszik el.

Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

(#12814) turbobusa


turbobusa
senior tag

szerk.

[ Szerkesztve ]

(#12815) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Kinéztem EZT a gépet. Jelenleg átszámolva olyan 85ezer ft. Max mennyit érhet egy ilyen gép? Mert ugye ez az oldal licitálos. Bocsi, hogy svédul van de én itt élek szóval azért nézelödöm ezen az oldalon. Szoval a képek a lényeg meg a konfig. Ez a gép ha arrol van szó lejátszik 1080p filmeket? Vagy pl Youtube-on 1080p-t? Sosem volt még MacBook-om, de nagyon ki szeretném már probálni. Köszönöm elöre is.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12816) Blaise válasza Xmodule (#12815) üzenetére


Blaise
veterán

Reálisan 150-170 ezer Ft körül van az értéke.

(#12817) Xmodule válasza Blaise (#12816) üzenetére


Xmodule
őstag

Értem. Köszönöm. Amugy ahogy néztem ez egy 2009-es modell. Van a neten sok 2008-as modell is. Néztem a specifikáciokat azt láttam, hogy a 2009-esbe max 8GB RAM-ot lehet tenni a 2008-asba meg max 4GB-ot. Ezen kivül van még valami számott tevö különbség? A 2008-asoknak is 150-170 ezer FT körul van az áruk? Pl. amibe 4GB RAM van. Meg amugy ezek a gépek mennyire zajosak(venti hdd) sima netezés közben? Jó lenne kiprobálni a gépeket, de sajnos több 100km-erre vannak szóval ezért probálok informálodni kicsit mielött megveszem. Most attol, hogy bemegyek a MediaMarktba és megnyomkodom a legujabb i5 meg i7 eseket nem adnak valos kepet a régiekröl gondolom.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12818) Misi1979 válasza Xmodule (#12817) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha sikerülne megcsípni jó áron, ssd-t javaslok bele, akkor a winyő prüntyögésétől alapból megszabadulnál.

Ventik zajossága..nézd, a flasht, mint olyat nem szeretik, az én i7-em egy agyonzsúfolt flash-oldalnál enyhén felviszi a fordulatszámot, kb annyira, mintha videót vágnék.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12819) Xmodule válasza Misi1979 (#12818) üzenetére


Xmodule
őstag

Flash-t nem nagyon szoktam nyomatni, ph, facebook, gmail, ezeket szoktam nézegetni, meg persze van adblock (persze phn nem). Nem tudom safariba van-e adblock, de ott a flasht lehetne tiltani nem?

10mm-es ssd belemegy amugy vagy csak 7mm-es?

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12820) Misi1979 válasza Xmodule (#12819) üzenetére


Misi1979
őstag

Hagyományos ssd belemegy, plusz meg lehet oldani, hogy egyszerre ssd és hdd is legyen benne, az optikai meghajtó "kárára".

Adblock jó, meg clicktoflash is:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12821) Xmodule válasza Misi1979 (#12820) üzenetére


Xmodule
őstag

Rendben. Köszönöm a segítségedet. Kivárom az aukciót és ha jó áron marad akkor lecsapok rá. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12822) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

Van pár hajszálkarc a gépem kijelzőjén illetve olyan nyomokat hagy a billentyűzet amit már ablakmosóval nem tudok lemosni. Esetleg valakinek van ötlete ezen dolgok eltűntetésére? Pesten valahol foglalkoznak ilyen dolgokkal? 2011-es air-ről van szó azaz ennek nincs üveg a kijelzője előtt mint a pro-nak.

(#12823) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Azt kérdezném, hogy MAcBook Pro-ban milyen állapotúnak kell lenni a HDD-nek ahhoz, hogy gariban cseréljék? Nem tapasztaltam lassulást és semmit, csupán nem 100% az állapota, Drive DX-el néztem. 5 bad sector van rajta.
BootCamp-pel feltettem egy Win8-at, az alatt azt mondta, hogy a HDD 48%-os, de van egy olyan gyanúm, hogy a HFS partíció miatt nem tud reális eredményt mutatni.

Valami ötlet? :) :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#12824) Xmodule


Xmodule
őstag

Nézegettem még hirdetéseket és találtam egy macbook airt. 2008as évjárat.
- 1,6Ghz Dual Core 2 Duo

- 2GB RAM

- 80GB HDD

- OS X Lion
Ezek mennyire erös gépek netezes esetleg full hd film lejatszas. Mennyire halk? Aksi milyen kb. Meg úgy mennyiért érdemes megvenni max? Mennyivel jobb pl mint egy 2008as macbook pro?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12825) tDr1v3r válasza Xmodule (#12824) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Gyenge, lassú, hangos, sz*r zsanéros. Nem éri meg.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12826) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Ha szeretném eladni a MacBook Air-emet, akkor mennyit kérhetek érte szerintetek? Erősen gondolkodom egy MacBook Pro-n...
3 hónapos, karc és sérülésmentes, 13 col, i5, 4GB RAM, 128 GB SSD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12827) Xmodule


Xmodule
őstag

Na nézegettem még gépeket. Ma megyek megnézni egyet aztán ha jó és tetszik meg is veszem.

A gépröl annyit kell tudni, ami a telefonba a gyerek elárult, hogy most volt benne cserélve RAM(8GB-ra) meg egy 120GB-os SSD került bele. Azt mondta a gép teljesen karcmentes kivéve az alját ami eléggé karcos, meg még egy kis gumiláb is hiányzik..

Core 2 Duo 2,53ghz
8gb DDR
120gb OCZ Agility 3 SSD
GeForce 9400m

Ezek az adatok. Ugy gondolom ez egy Mid 2009 (MB991LL/A) SP541 gép lehet mivel ebben van csak ilyen proci. Ami amugy ahogy nézem a C2D-ból a legerösebb? Gondolom ez jó dolog lehet nem?

Dobozzal lemezekkel minden original tartozékkal adja a gyerek 144.000Ft -ért. Szerintetek ha valoban csak a gép alja karcos(ami mondjuk engem személy szerint annyira nem zavar hiszen azt nem sokat látom), akkor megérne ez a gép ennyit?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12828) Misi1979 válasza Xmodule (#12827) üzenetére


Misi1979
őstag

Szerintem megér annyit, az meg más kérdés, hogy i5-ös gépeket ki lehet fogni 220-230e körül.

Coconutbattery-vel egy akkuelhasználódást érdemes lenne meglesni még.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12829) TommyNagz válasza Xmodule (#12827) üzenetére


TommyNagz
senior tag

(#12827) Xmodule

Egyet fogadj meg: A.P.T nevű kedves fórumtársat kerüld (hasznaltmac@gmail.com is ő).

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#12830) Gergi válasza TigerCat (#12826) üzenetére


Gergi
aktív tag

Szerintem nézz körül a használt piacon és úgy próbáld belőni az árát. Az a biztos :))

(#12831) Xmodule válasza Misi1979 (#12828) üzenetére


Xmodule
őstag

220 az már sok. Meg annyi lenne a kérdésem hogy Mac nal van e bios? Régebben vettem egy IBM gépet és annál jelszóval volt a bios. Utólag megkaptam a jelszót persze.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12832) Jorus válasza Xmodule (#12831) üzenetére


Jorus
nagyúr

BIOS nincs, csak EFI. Cmd+Option+O+F-fel tudsz belépni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12833) TommyNagz válasza Xmodule (#12831) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Firmware passwordot lehet beallitani. Ha ez be van allitva, bekapcsol a gep, de egy adott eszkozon kivul nem enged masrol bootolni. Egyszeruen csekkolhatod: inditaskor altot tartsd nyomva, es probalj egy dvd--t bebootolni. Ha engedi, akkor nincs jelszó.

encapsulation dot1q

(#12834) Xmodule


Xmodule
őstag

Köszönöm ezeket megnézem. Még annyi lenne a kérdésem, hogy most ehhez a géphez a gyerek eredeti lemezt ad ami 10.5 Leopard. Namost ahogy az apple oldalán olvastam a 10.8 Mountain Lion-hoz akkor elöbb meg kell vegyem a 10.6-os Snow Leopardot, majd utanna meg kell vegyem a 10.8-as Montain Lion-t. Na azért ez igy már szerintem durva. Nem lehet valahogy máshogy megoldani, hogy a Snow Leopardot mondjuk ne kelljen már megvenni ha nem használom ugy sem és utánna csak a 10.8-as Mountain Liont venném meg?

Szóval azt szeretném hogy a végén hivatalos legyen a 10.8 kifizetem érte de azért hülye nem vagyok olyasmiért fizetni amit nem is fogok használni (Snow Leopard)

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12835) Alex91 válasza Xmodule (#12834) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem nem, de igy mennyibe faj?

Jo, de gondolom nem is teljes aron adja?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12836) Xmodule válasza Alex91 (#12835) üzenetére


Xmodule
őstag

144.000Ft igy.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12837) Alex91 válasza Xmodule (#12836) üzenetére


Alex91
félisten

A ket OS? A ketszeri frissitesre voltam kivancsi, hogy mennyi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12838) Jorus válasza Xmodule (#12834) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ennyire régi OS-ekhez nem értek, de kétszer 20 dolcsiról beszélünk...

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12839) Xmodule válasza Jorus (#12838) üzenetére


Xmodule
őstag

Pontosabban 9600Ft, mivel nem USben lakom igy nem $-ba számolja nekem gondolom. Svédben lakom szóval (2*150korona)*32=9600Ft

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12840) Jorus válasza Xmodule (#12839) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, de ebből az ML-t egyébként is megvennéd, tehát mindössze 20 dolcsit (~4800 Ft-ot koronában) fizetnél rá, ami a vételár 3.33%-a. Persze ne értsd félre, nem szeretnék a zsebedben turkálni, de ez nem egy vészes összeg egy OS-ért. (A Lion pl. 30 USD volt, amikor megjelent, ugye.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12841) Xmodule válasza Jorus (#12840) üzenetére


Xmodule
őstag

Igen ebböl a szemszögböl nézve igazad van. :)

Amúgy a gyerektöl mikor kérdeztem melyik OS X van rajta azt mondta, hogy 10.8, de ö 10.5-el adja mert az jár hozzá gyárilag és hogy a 10.8 az a saját accountján van. Ilyen van? Mármint ez igy müködik az applenál?

Más esetleg amire még érdemes lenne odafigyelni? Garancia már gondolom nincs a gépre mivel 2009-es esetleg valami papirt kell adjon rola? Ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12842) csusza`


csusza`
senior tag

Erre valaki?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#12843) tDr1v3r válasza Xmodule (#12841) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen, így működik.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12844) vasi89 válasza csusza` (#12842) üzenetére


vasi89
addikt

Nekem windows alatt is normálisan látta a macbook HDD-jét. Illetve a külső HFS vinyómat is windows alatt szoktam nézni. És nekem eddig szerencsére mindig 100/100at mutat. Szóval jónak kellene lennie.

(#12845) Kommy válasza csusza` (#12842) üzenetére


Kommy
veterán

Miért nem kerdezed meg az istyle-t vagy a starking-et szívesen segítenek, nekem 26 hibás szektorom van és közben kattog a vinyóm ( fusion drive van egy ssd-vel). Ezt pl már cserélnék, de eddig nem volt időm elvinni, mert 3 nap-ot mondanak cserére, és nekem meg fel is kéne vinnem Pestre ( vagy futárral felküldeni).

És windows alatt is ugyan úgy mutatnia kell az állapotot, pl hdsentinel-nek

[ Szerkesztve ]

(#12846) csusza` válasza Kommy (#12845) üzenetére


csusza`
senior tag

Dobtam egy mailt a StarKing-nak.
Az enyém nem kattog, kerreg. 5 bad sector nem is lenne vészes annyira.
Viszont PC-kkel és notebookokkal foglalkozom egyébként, és a HD Sentinel nem szokott baromságokat írni, így az általa reportolt 48% nem túlzottan kecsegtető.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#12847) Xmodule


Xmodule
őstag

Nah ma voltam megnézni azt a gépet amiröl irtam. Remélem soha nem kell ilyen gépet látnotok mint amilyet én láttam. Full karcos teteje alja sarka is bill tiszta kaja volt, hátlapbol pár csavar hiányzott. Egyszerüen gusztustalan volt külsöre a gép. Aztán aksi is valami katasztrofa volt. Már 960 köruli töltés ciklus volt benne amit erösen lehettt is látni, majdnem hogy másodpercenként merült egy százalékot. Pedig jó lett volna de igy ebben a formában inkabb ne. Ne legyen akkor 2.54GHz proci meg 120GBssd hanem legyen csak 2GHz 60GB ssd-vel mondjuk de nézzen ki szépen. Ugyhogy most nézelödök továbbra is. Minden esetre aki azért a gépért odaad neki 144ezret az nagy palimadár lehet.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12848) csusza`


csusza`
senior tag

Még egy gyors kérdés.
Az OSX-nél hogy működik a licenszelés?
Az öcsém azt mondta, hogy nemsokára kijön az új rendszer, azt mondta, hogy majd odaadja SD kártyán, feltesszük. Valami olyan is magyarázott mellé, hogy 4-5x lehet egy letöltött rendszert felhasználni.
Ez hogyan működik?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#12849) Misi1979 válasza csusza` (#12848) üzenetére


Misi1979
őstag

Családon belül annyi gépre teszed fel, ahányra nem szégyelled:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12850) csusza` válasza Misi1979 (#12849) üzenetére


csusza`
senior tag

És ha mondjuk a szomszéd adja? Tegyük fel, hogy jó csaj, de nem akarom a családba integrálni... :D De minden áron oda szeretné adni nekem az OSX-ét... :Y

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.