Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) whitezo88 válasza Gicz (#13028) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én letöltöttem és nem tudom futtatni mert azt írja, nem azonosított fejlesztőtől származik... :U sourceforge

(#13102) Xero válasza whitezo88 (#13101) üzenetére


Xero
nagyúr

System Preferences - Security & Privacy - bal alul lakat és jelszó - General fül - Allow applications downloaded from Anywhere

(#13104) csusza`


csusza`
senior tag

Hahó!

OSX 10.9 elérhető valahonnan?

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13105) toza


toza
senior tag

hello.a1226 reflow kozben megsult alaplap 3mp utan kikapcsol aksirol.toltorol vegtelensegig porog a ventilator,de nem kapcsol be.mit lehet ezzel kezdeni?!szakember mit csinalna vele egyebkent?!atnezi forrasztasokat es ujra kotogeti v hogy megy ez?!otleteket ,esetleges bator jelenkezoket olcso javitasra elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#13106) tDr1v3r válasza toza (#13105) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Megmondtam...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13107) emvy


emvy
nagyúr

A CPU-hasznalat az MBP-n ugral 5-15% kozott. Ilyen CPU -hasznalat mellett normalis, ha folyamatosan fuj a ventillator (hangosan)?

Emellett meg lehet nezni valahogy, hogy melyik program okozza azt, hogy atvalt az NVidia-kartyara a gep? Szerk.: erre megvan a valasz, gfxCardStatus

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#13108) rootkiller


rootkiller
őstag

Ilyet gondoltam venni a MacBook 3.1-embe. Nem egy csúcsmodell, de elég olcsó és a 120 GB bőven elég lenne.

A 840 és a 840 Pro írási sebessége (380 vs 130) közti különbséget hogy képzeljem el? A 130MB/s hogyan viszonyulhat a 400GB 5400rpm HDD-m írási sebegsségéhez? (nem találtam specifikációban). Mikor lenne érdemesebb a Pro verziót venni 8-10ezerért drágábban?

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#13109) DanielK válasza rootkiller (#13108) üzenetére


DanielK
addikt

minden szín alatt a prot vedd. annó mikor a mac minibe akartam venni, akkor kommy mondta, hogy jobb a pro, kevesebb a meghibásodás bennük. :K

(#13110) rootkiller válasza DanielK (#13109) üzenetére


rootkiller
őstag

Tehát akkor a sima azért csak 120 és nem 128 GB mert van mondjuk rajta pár gigányi rossz szektor (nemtudom itt hogy hívják) és ezért letiltottak belőle 8 gigát, valamint ezért is lett lassítva a sebesség, kvázi ez egy "melléktermék"?

Artengo TR 990 Pro

(#13111) DanielK válasza rootkiller (#13110) üzenetére


DanielK
addikt

visszakerestem, hogy mit mondott:
[link] - 840 pro-t kérdeztem
[link] - ok, hogy miért ne

(#13112) Misi1979 válasza rootkiller (#13110) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem, gyárilag van letiltva az a pár giga, oda te nem tudsz írni, de a garbage collector igen. Ez egyfajta előzetes biztonsági intézkedés. Nekem is 240gigás a 256-os ssd-m:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13113) toza válasza tDr1v3r (#13106) üzenetére


toza
senior tag

az egy masik volt.. a1260 as ujra golyozas utan mukodott. elattam.
ez egy 1226 os. feketkepernyovel butolt, majd hajszaritozodott,majd mukodott fel napot .aztan megint fekete kepernyo,aztan vki reflowta rosszul,es azutan nem kapcsolt be..aztan gpu lett rajta cserelve. tovabbra sem kapcsol be. szoval mas baja van az alaplapnak..
egyebkent toltorol i be kapcsol,es ha nyomom hosszan gombot akkor ki is. ctrl,command,r,p re leall.
a kerdes az h ki es mennyiert es mit tud vele csinalni amitol jolesz. lehet h egy 15 forintos ellenalas pattant csak el es aza baja,akkor mertne lehetne megprobalni megcsinalni e?!
koszonom..

szegyen a futas,de faraszto...

(#13114) Chiftain


Chiftain
aktív tag

Sziasztok
A kérdésem az lenne hogy pixelmatorban szerkesztettem 1 képet, ami aztán nem lett jó úgyhogy a kukába dobtam. Amikor rámegyek hogy ürítse a kukát akkor kiírja hogy a képet nem lehet eltávolítani mert használatban van! A pixelmator nem fut szóval nem tudom mi használhatja. Mi lenne a megoldás hogy a kukából is eltűnjön?

(#13115) DanielK válasza Chiftain (#13114) üzenetére


DanielK
addikt

nekem is volt ilyen, nem jöttem rá. a gépet újraindítottam és ki tudtam törölni.

(#13116) Chiftain válasza DanielK (#13115) üzenetére


Chiftain
aktív tag

Valóban utánna simán törli. Érdekes... Azért kössz a tippet!

(#13117) brumi1024 válasza rootkiller (#13108) üzenetére


brumi1024
veterán

A különbség a TLC/MLC chipben van, a 840 Pro gyk egy 830-as(amit igen, adtak 22-23k-ért 128gb-os méretben ősszel :((( ), a sima 840 meg az új TLC chipes. Utóbbi kevesebb írási ciklust visel el, de még azért ez is jó sokáig elvan.

(#13118) Xmodule


Xmodule
őstag

Hi.
Beallitottam, az osx mailt. Gmail fiokot csatoltam hozzá. Ugy láttam töltikézett egy ideig, most akkor letöltötte mind a 2000emailt gépre? Ha igen ezt hol tudom törölni meg kikapcsolni? Csak mert nekem annyi kellene hogy a fejléceket töltse csak le magát a mailt ne tárolja. köszi.

ma másik van itthon egy homeserverem amin samba fut ntfs hdd vel. hogyan tudnam latni osx alol? ip cimet tudok win alol ugy léptem be.

amugy jó kis macbookot sikerult kifognom.

mid 2009
cpu c2d 2,54
8gb ram
osx 10.8.4
250gb hdd
aksiban van 30 töltés (az 1000böl) szinte új
sérulés csak egy kicsi karc a fedlapon de az sem mély és kicsi. szerintem totál megérte 130.000ft ért.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13119) brumi1024 válasza Xmodule (#13118) üzenetére


brumi1024
veterán

Mail appban bal oldali sáv alul fogaskerék->fiókinfók beolvasása, ott mindent láthatsz.

Szerverre: Finder felül Ugrás->Kapcsolódás szerverre, smb://ip.

(#13120) Xmodule válasza brumi1024 (#13119) üzenetére


Xmodule
őstag

köszönöm. akkor lehet az elöbb csak a fejleceket töltötte le. mert nincs amugy bekapcsolva az offline olvasás szoval akkor godolom nem töltötte le a teljes emaileket.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13121) Xmodule


Xmodule
őstag

ja meg még egy gyors kérdés! ha csak menet közben lecsukom a fedelet, akkor alszik ugye? namost ebben az alvo állapotban mennyi ideig szabad vagy ajánlatos max hagyni? mennyire fogyasztja az aksit? pl ha este lefekszem olyan 8kor este reggel 6 körul felnyitom aztan mondjuk reggel 7 kor lecsukom es csak delutan 5 kor nyitom ki? akkor inkabb kapcsoljam ki teljesen? ezt a sleepet inkabb csak pár percre vagy 1-2 ora hosszára használjam?köszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13122) TheMarci válasza Xmodule (#13121) üzenetére


TheMarci
addikt

Kb havonta egyszer, ha újraindítom a gépet, egyébként csak lecsukom a tetejét, van, hogy napokig úgy van, semmi baja nincs tőle, nem panaszkodott eddig. :) Most megnéztem, az uptime éppen 13 nap, amit gondolom, ha alszik nem mér, szóval.

Do You Dream?

(#13123) Xero válasza emvy (#13107) üzenetére


Xero
nagyúr

Emlékszel mikor megkaptad és kérdeztem a hűtési gondokat? ;]

Ez sajnos a rMBP ismert hibája. Majd utána lesek mi volt rá a megoldás.

(#13118) Xmodule: A default beállítás szerint IMAP fiókként állítja be a Gmailt. Kis trükközéssel lehet POP is. Valószínűleg ezért rántott le mindent.

[ Szerkesztve ]

(#13124) schawo válasza rootkiller (#13108) üzenetére


schawo
titán

130 MB/s: Állati nagy sebesség
380 MB/s: Elképzelhetetlen sebesség
[link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13125) Gicz válasza TheMarci (#13122) üzenetére


Gicz
addikt

az uptime az a boot óta eltelt idő. akkor is megy a számláló, ha a géped alszik.

(#13126) emvy válasza Xero (#13123) üzenetére


emvy
nagyúr

Igazabol nem zavar extrem modon, mert altalaban nem azon gepelek (amikor hasznalom, 80%-ban ki van kotve kulso monitorra+billentyuzetre, szentsegtoro modon egy Microsoft Natural Keyboardot hasznalok vele). De egyszer jatszottam rajta Civilization V-ot, es akkor a billentyuzet alatti femsavot megerinteni sem lehetett.

while (!sleep) sheep++;

(#13127) Xmodule válasza Xero (#13123) üzenetére


Xmodule
őstag

szoval akkor imap letölti az egész levelet a pop3 meg csak a fejlécet?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13128) Xero válasza Xmodule (#13127) üzenetére


Xero
nagyúr

Mind a kettő beállítás függő.

(#13126) emvy: Jó kis bill az, nincs azzal gond. Nekem a fő egerem meg egy MS intelli exp. 3.0. Na bumm. :P

Itt megy a diskurzus a problémáról egyébként: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13129) emvy válasza Xmodule (#13127) üzenetére


emvy
nagyúr

Forditva.

while (!sleep) sheep++;

(#13130) Xero válasza emvy (#13129) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha külön folderbe vannak archiválva a levelek, akkor leránthatja mindet imap-en is. Viszont pop-ot is be lehet úgy állítani, hogy csak a friss leveleket kapja meg.
Szóval alapvetően beállítás függő a dolog.

(#13131) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Valaki megerősítené nekem, hogy a Safari (5.1.9) Snow Leopard alatt nem blokkolja a sütiket.
Másik problémám a Safarival, hogy ha belenagyítok egy oldalba (pl. index.hu) amin sok a kép, akkor a görgetés el kezd döcögni. Snow Leopard és Mountain Lion esetén is ugyanez a helyzet., sőt az utóbbi esetén sokkal durvább.

(#13132) Gicz válasza Eszleny (#13131) üzenetére


Gicz
addikt

nekem nem szaggat az index görgetés, mbp 15" 2011 os 10.9

amugy hogyhogy még snow leopardot használsz?

(#13133) Xero válasza Eszleny (#13131) üzenetére


Xero
nagyúr

Akkor blokkolja, ha úgy állítod be.

(#13134) brumi1024 válasza Xero (#13133) üzenetére


brumi1024
veterán

Ma nagyon szereted a "beállítás" szót és annak különböző formáit :DDD ;]

(#13135) TigerCat válasza DanielK (#13099) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem ingyenes, csak próbaverzió. Sajnos. Meg is írtam a véleményem róla... Nem szeretem ezt az appon belüli vásárlást, de sajnos egyre több helyen belefutok.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#13136) Xero válasza brumi1024 (#13134) üzenetére


Xero
nagyúr

Ilyen napom van. :P

(#13137) Eszleny válasza Xero (#13133) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Van három opció. Mindhármat végig probáltam és mindhárom engedi a sütiket. Csak azt akartam megtudni, hogy ez csak nálam fordul elő vagy ez egy bug.

(#13138) Xero válasza Eszleny (#13137) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha blokkolás van kiválasztva, akkor blokkolja.

(#13139) Eszleny válasza Gicz (#13132) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Alap nagyítás esetén nekem sincs semmi gond, pedig több mint 3 éves a gépem. Ha belenagyítok akkor kezd el akadozni. Azt gondoltam, hogy a gépem kezd elavulni, de bementem az Apple Store-ba és az új gépeken is ugyanúgy akad. Kíváncsi vagyok, a "Smooth scroll"-ra a 10.9-ben.

Pont a hétvégén próbáltam ki a Mountain Lion-t. Snow Leopard-ról frissítettem. Hát egy csomó problémám volt vele:
- Skype nem akart egyszerűen bejelentkezni (plist törlés, újraindítás megoldotta.)
- Az új Safari lassabbnak tűnt mint a régi.
- Van egy keresési mappám az emaileknek, ami kb. 8000 levelet tartalmaz. ML Finder alatt a görgetés szintén akadozik, míg SL alatt semmi gond.
- Míg SL alatt a kikapcsolás 1 másodperc, addig ML alatt kb. 20. Itt is buheráltam valamit, ami megoldotta egy ideig, de újra előjött. (Tudom, ilyenkor jön a kérdés miért kapcsolom ki a gépet és miért nem teszem alvó módba: én ki szeretem néha kapcsolni.) Az indulás egy kicsivel gyorsabb volt ML alatt.
- Úgy éreztem, hogy jobban melegszik a gép.

Lehet, hogy ezek mind megoldódnak, ha teljesen újra telepítem, de most nincs időm kísérletezgetni.

Vannak olyan dolgok amik csak nem állnak kézre, de idővel meg tudnám szokni. Pl.
- Mission Control a Spaces után, hát elég fapad.
- Kicsit idegesítő a rugalmas görgetés (iOS-ből átvett dolog).

Azok a dolgok, amiket megszoktam jobban hiányoznak mint az új jó dolgok amiket nem volt időm megszokni. Talán ősszel veszek egy új gépet, amivel így is, úgy is új rendszer jön. Addig meg maradok az SL-nél.

Röviden ennyi. :)

(#13140) adamssss


adamssss
veterán

Bootcamp-es windowst lehet külső tárolóra beállítani? (tehát azt h a win egy külső hdd-n legyen.)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13141) Xero válasza adamssss (#13140) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem.

(#13142) marceeh


marceeh
tag

Sziasztok,

valakinek van hasonló tapasztalata?: teljesen mindegy,hogy a chrome vagy a safari fut de ha mellettük még fut a utorrent,akkor a proci 60-65 fok között mozog,és igen csak kellemetlen tapintani a gépet. Tudom,hogy már itt a nyakunkon a kánikula és ez is rátesz 1 lapáttal,de tavaly nyáron mikor vettem akkor nem tapasztaltam hasonló problémát. Mivel még garanciális gondoltam elviszem szervízbe..hátha megtisztítják,de még nincs velük tapasztalatom,így megvan a félelem,hogy nem szedik szét,csak futtatnak 1 szoftveres tesztet mint anno a HP-nál... . Szóval a nagy kérdés,érdemes-e emiatt szervízbe vinnem? :R

(#13143) Echoo


Echoo
senior tag

Szervusztok!

Full láma vagyok a Mac-hez. Lehetőségem lenne egy használt Macbook Air gépet (13-as, i5-ös) venni. Ha szeretném teljesen letörölni, és egy teljesen szűz rendszert használni, belakni - mi lenne a teendőm? OSX10.7-et kiírtam dvd-re, mit kell tennem? Kell Apple ID, vagy nem elengedhetetlen?

Ha itt zavarok, kérhetek egy linket, ahol az ilyen windowson nevelkedett szerencsétlen elkezdhet valami új életformát (OSX)?

[ Szerkesztve ]

(#13144) Xero válasza Echoo (#13143) üzenetére


Xero
nagyúr

Összefoglalóba pont ma raktam be a menetét.

(#13145) Echoo válasza Xero (#13144) üzenetére


Echoo
senior tag

:R Tehát recovery-ből telepítsem újra. Csak annyit még: Kell az ID?

[ Szerkesztve ]

(#13146) Xero válasza marceeh (#13142) üzenetére


Xero
nagyúr

A megemelkedett lemezműveletek és a web is meg tudja terhelni. Egy takarítást mindenképpen megérdemel.
Az se lenne butaság, ha megnéznéd, hogy nincs-e valami futó process a háttérben.
A spotlight kivételek közé érdemes berakni a letöltő foldert. Így nem fog dolgozni folyamatosan.

(#13147) rootkiller válasza brumi1024 (#13117) üzenetére


rootkiller
őstag

Megmondom őszintén hogy nem használom annyira gyakran a MacBookot, az iMac a fő gép. Szorgalmi időszakban heti 1-2x megy csak a MB, vizsgaidőszakban volt hogy hetekig nem nyúltam hozzá mert nem kellett. Zavar hogy lassan indul, meg bizonyos helyzetekben lehetne gyorsabb. Ezen körülmények mellett is inkább a 840 Pro-t vegyem mint a 840-et?

Artengo TR 990 Pro

(#13148) ldave


ldave
félisten

Az új Air-ekben cserélhető, bővíthető később az SSD, vagy ahogy rendeli az ember, az úgy marad, mint a RAM?

A Slime draws near! Command?

(#13149) Blaise válasza ldave (#13148) üzenetére


Blaise
veterán

Nem cserélhető házilag, bár ez nem teljesen fedi a valóságot, az előző modellekbe meg lehetett oldani, de csak az OWC árul ilyet, elég drágán, plusz a postaköltség.

[link]

(#13150) brumi1024 válasza rootkiller (#13147) üzenetére


brumi1024
veterán

Veheted nyugodtan a 840-et ebben az esetben.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.