Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) -axxon- válasza tDr1v3r (#13750) üzenetére


-axxon-
tag

PRAM Reset nem segített(

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13752) -axxon- válasza -axxon- (#13751) üzenetére


-axxon-
tag

na, megjelent a frissítés..... :)

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13753) negyedes válasza -axxon- (#13752) üzenetére


negyedes
addikt

Latom te betat hasznalsz, milyen a dual monitoros kezelese?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13754) -axxon- válasza negyedes (#13753) üzenetére


-axxon-
tag

nemtom, nincs mihez használnom)

Mindegy, milyen nehéz volt a tegnap, ma mindent újrakezdhetsz.

(#13755) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Macbook pro 13 2012 mid SuperDrive helyére SSD-t rakni mennyire észszerű?
Szeretném, hogyha a HDD a helyén maradna a rázkódásvédelem miatt. Nem lesz a SD helyén lassabb az SSD? SATA csatolófelület miatt kérdezem. Illetve ekkor az SSD lehet az elsődleges eszköz, a másodlagos a HDD?

Előre is köszönöm.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13756) irgum válasza csusza` (#13755) üzenetére


irgum
addikt

Éna 2011-es 15-ös proba akartam rakni a superdrive helyére egy 840 pro ssd-t, de nem ismerte föl. A hdd helyén ugyanez az ssd figyelt, a cél a raid0-ba kötés lett volna. De meghiúsult. Lehet, hogy nem sata3-as ssd ment volna sd helyén.

(#13757) Misi1979 válasza csusza` (#13755) üzenetére


Misi1979
őstag

De, lassabb lesz, az odd az sata2-es. Szerintem ezt a rázkódásvédelmet cseppet túlmisztifikálják:) ezt azért írom, mert nem kímélem a notijaimat és nálam az odd helyén van a hdd.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#13758) negyedes válasza -axxon- (#13754) üzenetére


negyedes
addikt

ertem. koszi azert.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13759) asturel


asturel
őstag

Adott egy regi Powerbook G4 17" betort kijelzovel, hol lehetne ezt megjavittatni, ha egyaltalan megeri? (Serial V7342143P21)
Koszi

mod.: esetleg valaki tudna infot arrol, hogy kb. mennyibe fajhat egy ilyen moka?

[ Szerkesztve ]

(#13760) tDr1v3r válasza asturel (#13759) üzenetére


tDr1v3r
veterán

iDoki

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13761) viserion


viserion
tag

felraktam a most kijovo frissitest maverickshez, azota mintha egy p2-esen neteznek, hasznalhatatlan szar lett.
johet a clean install vissza mountain lionra, thx apple. :U

szerk.: kozben egy ilyet talaltam. az elso hozzaszolasa eleg talalo.

[ Szerkesztve ]

(#13762) tDr1v3r válasza viserion (#13761) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem véletlen az hogy hivatalosan nem elérhető a végfelhasználóknak...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13763) viserion válasza tDr1v3r (#13762) üzenetére


viserion
tag

ez nem ok arra, hogy minden frissitessel csak rosszabb legyen. egyebkent azert raktam fel, mert elvileg sokat javitottak a kulso monitorkezelesen, de osszessegiben csak rosszabb lett.

(#13764) tDr1v3r válasza viserion (#13763) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Miért ne lenne ok? Fejlesztés alatt van, még az új build-ek is hozhatnak magukkal újabb bugokat... nem véletlen hogy csak tesztelési és fejlesztési célokra van kiadva, nem napi használatra.

Az a CNET-es cikk meg 2009-es. :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13765) viserion válasza tDr1v3r (#13764) üzenetére


viserion
tag

hat szerintem nem elfogadhato, hogy jon egy ujabb nagy frissites, ami csak ujabb bugokat hoz magaval. akar beta, akar nem.
a cikk lehet, hogy 2009-es, de ugy latszik nekem ugyan az a hiba all fent 2013-ban a legujabb betaval. :))

[ Szerkesztve ]

(#13766) negyedes válasza viserion (#13763) üzenetére


negyedes
addikt

szoval te hasznaltad dual monitorba?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13767) viserion válasza negyedes (#13766) üzenetére


viserion
tag

igen.

egyebkent igy utolag elolvasva lehet igaza van tDr1v3r kolleganak, csupan tobbet vartam azok utan, hogy ml-nal rengeteg problema volt ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#13768) negyedes válasza viserion (#13767) üzenetére


negyedes
addikt

es milyen a hasznalta? mert a ml-win8 kozzul a win8 jobb sokkal es nalam ez alap hogy tudjon kezelni 2 monitort,

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13769) viserion válasza negyedes (#13768) üzenetére


viserion
tag

hat egy kulso monitorral hasznalom, amit tv-nek lat az osx. :D ennek megfeleloen latszik azert a betuknel, illetve az ablakok szelen, de ezen kivul nincs mas problema. jelenlegi update elott a preview csak fekete kepet adott, de a mostani kijavitotta ezt a hibat.

[ Szerkesztve ]

(#13770) csusza` válasza Misi1979 (#13757) üzenetére


csusza`
senior tag

Köszi.
Dell notimban én is ott használtam, egyébként is vigyázok a laptopjaimra, cseppet sem focizok vele, de az ördög nem alszik... Meg Murphy sem... De akkor nyugodt szívvel lesz SuperHDD belőle! :)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#13771) asturel válasza tDr1v3r (#13760) üzenetére


asturel
őstag

'Sajnos nem tudunk már ilyen alkatrészt beszerezni. Amennyiben tud alkatrészt szerezni hozzá, a szerelést el tudjuk végezni.' :O

(#13772) trialboj


trialboj
őstag

dv, lehetne pár kérdésem az itteni macbook felhasználókhoz.

Szeretnék vásárolni egyet, nem értek hozzájuk egyáltalán, szóval minden infó sokat segít.

Első sorban grafikai munkára használnám, Adobe csomag, + 3d max

Természetesen néha filmeket és sorozatokat is szeretnék rajta nézni.

Kérdéseim:

• Viszonylag sokat megy a gép, azokon a napokon mikor dolgoznom kell rajta napi 10-12 órát, és ez nem ritka. Az aksi bírja-e ezt a terhelést, illetve a töltő elromolhat-e ettől?

• Külső montirot külső billentyűzetet (nem mac) és külső egeret használnék, indokolt esetben külső HDD is szóba jöhet, megoldhatóak-e?

• Vannak-e olyan programok amelyeknek nincsenek megfelelői macre? pl word, kmplayer, auda city winamp stb.

• mennyire bonyolult átszokni az új rendszerre

továbbá bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok.

megelőlegezett köszönet a segítségetekért

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#13773) tDr1v3r válasza trialboj (#13772) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szia!

Grafikára oké mert van Adobe pakk a rendszerre (célplatform is tudtommal, innét portolnak Win-re), de a 3DS Max felejtős, mert nincs a platformra. Vagyis lehet futtatni virtualizálva meg Windows-ra átbootolva, de akkor meg minek Mac-et venni, annak úgyis kell az erősebb hardver amit mástól olcsóbban kapsz meg...

- Nem gáz, az akksivezérlés időnként merít az akkuból 5 százalékot (nem tudom pontosan, keveset használom a MacBook-om, és akkor is leginkább kábelről), szóval kímélve van. A töltő nem hiszem hogy elromlana tőle, én alig láttam rossz töltőt életemben, na most ebből ami Apple volt az is megtört kábeles vagy ilyesmi volt.

- Persze, lehet rákötni, HDD az neccesebb ha NTFS fájlrendszerű mert akkor alapesetben nem tudsz rá írni csak olvasni, azt a kompatibilitás miatt érdemes exFAT-re formázni - úgy Windows (Vista és újabbak) és OS X (Tiger-től talán) is tökéletesen tudja kezelni.

- Word meg Office pakk van, Microsoft-os offisöl (erre többen panaszkodnak, nálam évek óta tökéletesen teljesít), FSF-esek (OpenOffice és társai), no meg IBM Lotus Symphony és az Apple-féle iWork is. Mondjuk ezutóbbi szerintem csak otthoni bohóckodásra, sulis beadandók készítésére való, egyedüli ami tényleg értékelhető véleményem szerint az a Keynote, azzal nagyon klassz prezentációkat lehet csinálni. Mondjuk annál meg a netes Prezi jobban tetszik... :P

Zenére nem tudom, én iTunes-t használok mindehol, nekem az tökéletes. Videólejátszásra van MPlayerX, VLC, Movist, meg még jópár app... szinte mindenre van alternatíva, meg eleve sok Win-es app-nak van Mac-es átirata is.

- Jó kérdés... nekem semennyire se volt mert én Mac-en (is) tanultam a számítógéphasználatot, de biztos vannak olyan dolgok amik kiakaszthatnak elsőre, ami így eszembe jut hirtelen az hogy az alkalmazások ablakának bezárása után is futnak (ki lehet lőni őket a dokkról). Az asztalis topikba érdemes bekukkantani és kérdezni, oda szerintem többen járnak "mactértek", ők jobban tudják az ilyeneket mint én. :B

Ami tanácsot tudok mondani az az hogy vaktába ne rendeld be a perifériákat... ha a kiszemelt MacBook billentyűje tetszik akkor vedd meg valamelyik piacon lévőt, de a Magic Mouse-t mindenképp próbáld ki valahol, nem mindenkinek kényelmes.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13774) negyedes válasza trialboj (#13772) üzenetére


negyedes
addikt

meg annyival egeszitenem ki tDr1v3r hsz-et hogy ha dualmonitorba szeretned hasznalni akkor kicsit macerasabb, de szokhato(win8-hoz hasonlitva.)

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13775) trialboj válasza tDr1v3r (#13773) üzenetére


trialboj
őstag

Kösz a részletes válaszokat, ez a 3d mizéria eléggé zavar, ha nem megoldható akkor sajnos felejtős.

Az ok amiért inkább váltanék erre a márkára,mert tapasztalataim szerint, tovább tartja az árát mint bármelyik konkurens márka win os-el+ továbbá hogy a túlárazott címkét leszámítva, valóban szakemberek, valóban kitűnő anyagokból rakták össze (mint említetted, nem i hallottál még rossz töltőről)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#13776) rjg válasza trialboj (#13775) üzenetére


rjg
őstag

A nem létező rossz töltőről csak annyit, hogy annyira nem jellemző, hogy van ezekre specializált vállalkozás ;] . Én is szeretem az MBP-t, de már ez is csak egy PC, kicsit nagyobb odafigyeléssel az anyagokra és valóban előremutatóbb tervezéssel, de szériahibák itt is előfordulnak.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#13777) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Sziasztok! Ez az MB jo árban van, meg ma hasznalhato?

http://hardverapro.hu/apro/macbook_black/hsz_1-50.html

A hardver elavult? Esetleg valakinek valami tapasztalat? VGA? StarCraft, WoW menne?

Majd kiderül..vagy beborul!

(#13778) Polarstar válasza Sonic* (#13777) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem vagyok ünneprontó, de nulla napos tagtól én élből nem vennék - semmit.

Ha megnézted már, hogy a fekete pontos fórumon milyen tömegben mennek a feljelentéssel folytatódó ügyek....
Akkor előfordulhat, hogy egy más ügy miatt kitiltott tagot kapsz be... :R

De, tudod mit! Ne legyen igazam. Attól még a gép széria számát érdemes megnézni a körözöttek között.
Lehet, hogy csak el akarja adni, gyorsan.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13779) Blaise válasza Sonic* (#13777) üzenetére


Blaise
veterán

Elég régi gép, netezsre használható, de a játékokat felejtsd el.

(#13780) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Mikori? Azert ennyiért eleg jo vétel, ha tenyleg jo a termék

Majd kiderül..vagy beborul!

(#13781) tDr1v3r válasza Sonic* (#13780) üzenetére


tDr1v3r
veterán

2006... Snow Leopard-dal használható normálisan, felette már nem erőltetném.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13782) Sonic* válasza tDr1v3r (#13781) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Kosz, meg azt olvastam, hogy ezekhez kell valami AirPort vagy mi. Szoval akkor ez nem megy csak ugy hogy racsatlakozok a wifire?

Majd kiderül..vagy beborul!

(#13783) xedos válasza Sonic* (#13782) üzenetére


xedos
addikt

???
Az airport a wifi...

(#13784) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Jo de akkor ez siman ra tud menni a wifimre? Mert nekem egy G4-sm volt az valami AirPort-Al ment csak

Majd kiderül..vagy beborul!

(#13785) Sonic* válasza Sonic* (#13784) üzenetére


Sonic*
aktív tag

Ja es a Mountain Lionrol hogy tudom downgradelni Snow Leopard ra?

Majd kiderül..vagy beborul!

(#13786) xedos válasza Sonic* (#13785) üzenetére


xedos
addikt

Kell egy Snow leopard lemez és clean install...
Airport ugyanaz mint a Wifi, csak Apple név...
Airport kártya alapból volt minden inteles gépben, kivéve a leggyengébb minit.

(#13787) spyduck


spyduck
nagyúr

Azt tudja vki, h miért akasztja meg a gépet ha a google-al képeket keresek? (MacBook Air 2013)

(#13788) Gicz válasza spyduck (#13787) üzenetére


Gicz
addikt

mit értesz azalatt h "megakasztja"?

(#13789) kenny123


kenny123
addikt

Ha egy amcsi billentyuzetes airt vásárolok (elvittek élőlem amit kinéztem), akkor csak annyi hogy nincs hosszú "í" továbbá ékezetes massalhangzok, vagy van valami egyéb is? Mid 2011-es gépeknek van valami széria hibájuk?

yo

(#13790) Blaise válasza kenny123 (#13789) üzenetére


Blaise
veterán

Nagyon be akarod te szívni egy használt Air-el... :)

(#13791) kenny123 válasza Blaise (#13790) üzenetére


kenny123
addikt

Nem beszivni akarom, csak nincs pénz ujra. :D
C2d-rol mar letettem, annyira régi nem kell. De ilyen nagy a rizikófaktor egy használt air-nal, vagy mi? :D

yo

(#13792) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni elsősorban azoktól, akik mostanában vettek új AIR-t!

Mi a helyzet a sokat olvasott wifi problémával?
Az üzemidővel kapcsolatban érdekelne, hogy mennyi ideig bírja átlagos (vagy inkább alacsony) fényerővel netezve esetleg filmet nézve?

Kijelzője már IPS vagy még mindig TN?

Több monitorral hogyan használható (összeköttetés)?

Válaszaitokat előre is köszönöm:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13793) tDr1v3r válasza kleinguru (#13792) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A kijelző TN, de a jobbik fajtából. A többit sajnos nem tudom, új Air-t még nem sikerült fogdostam...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13794) spyduck válasza Gicz (#13788) üzenetére


spyduck
nagyúr

Google - majd beírod, hogy "Apple MacBook Air 13. Kiad 1000 db képet, ezt követően görgetsz lefelé és egy idő után izom lassúvá válik, szint már könyörögni kell neki, h menjen még lentebb.

(#13795) Blaise válasza kenny123 (#13791) üzenetére


Blaise
veterán

Az, hogyha valami komolyabb hiba van, akkor dobhatod ki a kukába, mert szinte minden az alaplapra van forrasztva.

(#13796) negyedes válasza spyduck (#13787) üzenetére


negyedes
addikt

nekem a maps-et akasztotta be ma, alig hozta be a street view-t. :(

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13797) rachmaninoff válasza negyedes (#13796) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Ha az új Maps-re váltottál, az sajna Chrome alatt fluid csak a webGL miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13798) negyedes válasza rachmaninoff (#13797) üzenetére


negyedes
addikt

nem tudom milyen az uj maps, beirtam maps.google.com es csak daralta a gepet. :(((

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#13799) kleinguru válasza tDr1v3r (#13793) üzenetére


kleinguru
addikt

Annyira jó gép lehetne (az is tudom), miért nem lehetett a mostani nem túl nagy (kicsi) felbontás mellett kicserélni IPS-re?:(

Köszönöm a segítséget, wifiről tudsz valamit esetleg?:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13800) negyedes válasza kleinguru (#13799) üzenetére


negyedes
addikt

az ips tobbet fogyaszt mint a sima tn-sek azert ritkabb sokkal notikban.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.