Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Xmodule válasza Misi1979 (#12100) üzenetére


Xmodule
őstag

köszönöm a gyors választ. Még lenne kérdésem. Ha megveszek egy ilyen gépet házilag a HDD -t ki tudom benne cserélni SSD -re? Az operációs rendszert akkor hogyan rakom fel?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12102) Misi1979 válasza Xmodule (#12101) üzenetére


Misi1979
őstag

Persze, max 10 perces művelet, amit még házilag meg tudsz oldani, hogy veszel egy optibay-keretet pártíz dollárért és kiveszed az optikai meghajtót és helyére hdd-t raksz. Így lesz egy ssd+hdd kombód. Keress rá a topikban az optibay kulcsszóra!

Az oprendszer újrarakása telepítőlemezről, usb-ról vagy netről is megoldható, vagy esetleg klónozni is lehet a jelenlegit.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12103) Xmodule válasza Misi1979 (#12102) üzenetére


Xmodule
őstag

Értem. Köszi. Meg annyi lenne a lenne a kérdésem, hogy ezek a c2d gépek mennyire elég erősek manapság? Pl weboldalt nézni meg ilyenek. Mert ugye ma már elég sok eröforras kell néhány weboldalnal. Ha most ezt a gépet megveszem meddig tart ki?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12104) Misi1979 válasza Xmodule (#12103) üzenetére


Misi1979
őstag

Amit kinéztél, elég jóféle gépezet. Erős prockó és videókari, elegendő ram. Jópár évig ki fog szolgálni.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12105) qanic


qanic
tag

Első hozzászólásom a topikban, tehát: Üdv mindenkinek!

Egy Apple MacBook "Core 2 Duo" 2.4 13" (Unibody) eladásában kérném a segítségeteket.

A bátyám bízta rám, hogy adjam el, de Apple vonalon tudásom konvergál a zéróhoz.
A gép kanadai, angol billentyűzetes.
Az alján látható 2-3 pici karctól eltekintve a fedlap, a gombok, kijelző és a teljes belseje olyan, mintha most vették volna ki a dobozból, tehát teljesen új állapotban van.

Itt találtam meg a pontos típusát és leírását

Szoftveresen ezeket tudtam megállapítani róla:

MacBook 5,1
osx 10.5.8

Akku:
cycle count: 517
condition: good
3579mAh

Szóval tudnátok segíteni az árazásban?
Esetleg valami tanács, hogy hol/hogyan lenne célszerű eladni?

Marco Pantani - Momenti Di Gloria

(#12106) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Hozzá kötöttem Macbook-hoz egy külső monitort, viszont lenne vele egy problémám. Kiterjesztett módban használom. A probléma: amikor teljes képernyős nézetre váltok egy programnál, akkor a második kijelző szürkére vált. Meg lehet ezt oldani, h ott maradjon továbbra is az asztal?

Eddig bárhol néztem, azt találtam, h ezt még nem lehet, de a remény hal meg utoljára :)

[ Szerkesztve ]

(#12107) Xero válasza nauro (#12106) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem lehet tudtommal sajnos.

(#12108) DanielK


DanielK
addikt

Xero:
a Plex Pass mit tud? Megéri az egyszeri 80 eurót? :B :R

(#12109) Xero válasza DanielK (#12108) üzenetére


Xero
nagyúr

Sosem néztem utána. Nekem sincsen. :N

(#12110) DanielK válasza Xero (#12109) üzenetére


DanielK
addikt

Akkor jó, azt hittem hogy valami világmegváltó tudást biztosít.

(#12111) Luminary


Luminary
csendes tag

Hol tart most az Apple a MacBook-ok számozásával és melyik a legmagasabb OS X verzió?

(#12112) Jorus válasza Luminary (#12111) üzenetére


Jorus
nagyúr

MacBook-nál 7.1 az utolsó (Mid 2010-es); MacBook Pro-nál 9.1 és 9.2 (Mid 2012), MacBook Pro Retina-nál 10.1 és 10.2, de modellszám alapján van még egyéb különbség is a tavalyi és az idei között, MacBook Air-nél 5.1 és 5.2 (Mid 2012). OS X meg 10.8.3-nál tart (2013 március 14.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12113) Luminary válasza Jorus (#12112) üzenetére


Luminary
csendes tag

Kimerítő válasz volt, köszönöm!

(#12115) lefkosia


lefkosia
őstag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem. Adott egy Macbook air. A billentyűzet 3 gombja működik (space, z, illetve a v) a többi sajnos nem. Garancia 2 hónapja lejárt... :W

The Truth Is Out There

(#12116) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha valakit érdekel, a StackSocial-ön 10 alkalmazásos bundle van, pay-what-you-want alapon.

Jelenleg az átlag, amit megfizetve az összes appot megkapja az ember, 5.66 USD-n áll.

Az alkalmazások listája:
- Disk Tools Pro
- Crossover 12
- Snapz Pro X
- Paperless
- Mac Blu-ray Player
- Gemini
- Music Tube
- HoudahSpot
- Elmedia Player Pro
- Photo Bulk

Az átlag alatti fizetéskor az alábbi alkalmazások érhetőek el: HoudahSpot, Elmedia Player Pro és PhotoBulk.

Ha valaki vásárol, megköszönném ha az én referrer linkemet használná. :R

(#12115) lefkosia: Szia! Nem lett leejtve, nem ázott be? Minden egyéb dolog működik rajta (kijelző, Wi-Fi, touchpad)? Be tud bootolni rendesen, touchpaddel használható?

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12117) DiVaD válasza lefkosia (#12115) üzenetére


DiVaD
senior tag

Szia!
Ha billentyűzet gond van és nem SW (bár szerintem ez már HW hiba lesz), akkor elsőre azt kéne tudni, hogy magyar-e a géped. Azért, mert pl. ebay-en lehet kapni normális árban bill.-t de azok átlagban US kiosztásúak (mondjuk tuti lehet kapni UK-sat is). De amire még gondolnék hirtelen az maga a billentyűzet szalagkábele. :U
De majd jön Xero vagy valaki aki jobban tudja ezeket a dolgokat. :)

(#12118) lefkosia válasza bLaCkDoGoNe (#12116) üzenetére


lefkosia
őstag

Köszönöm a segítségeteket. Nem lett leejtve, nem ázott be. Ismerősömé a mac. Igaz windows-t használ rajta. Esetleg egy pre install, vagy valami más :F

A gép itthon lett vásárolva.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There

(#12119) Xero válasza lefkosia (#12118) üzenetére


Xero
nagyúr

Próbáld ki, hogy az NVRAM resetet megeszi-e. A végrehajtása: indítás cmd+option(alt)+P+R nyomva tartása. Ha kisvártatva újraindul, akkor SW hiba. Ha nem, akkor HW hiba. Ezt pedig innen megmondani nehéz, hogy mi okozza.

(#12120) lefkosia válasza Xero (#12119) üzenetére


lefkosia
őstag

Köszönöm a tippet :R
Elindul, de kb. 2mp, és leáll. Miután az általad leírt kombinációt kipróbáltam azóta bekapcsolásnál a processzor hűtés maxon megy. Régebben a bekapcsolásnál előjött a dual boot, ahol választhattál, hogy melyik OP. rendszert indítod el, most ez nincs :(

The Truth Is Out There

(#12121) lefkosia válasza Xero (#12119) üzenetére


lefkosia
őstag

Megcsináltam a Reset SMC. A processzor hangja visszaállt a normálisra, de sajnos továbbra sem müxik a billentyűzet.

The Truth Is Out There

(#12122) Xero válasza lefkosia (#12121) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha újraindult az NVRAM resetnél, akkor a bill jó. Indításnál próbáld meg nyomva tartani az option-t (alt) és az előhozza a boot menu-t. Ott OS X-t bootolj és ott nézd meg mi újság van.

[ Szerkesztve ]

(#12123) Kozmiii


Kozmiii
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne kezdő mac-es ként.
Mac OS X 10.5.8 van a gépen és az ITunes-hoz frissebb verzió kellene de frissítést nem talál ha rákerestetek, és a régebbi ITunes-t pedig nem engedi elindÍtani frissítés nélkül. Valaki valami ötletet esetleg?
IPhone szinkronizáláshoz kellene egyébként!

(#12124) lefkosia válasza Xero (#12122) üzenetére


lefkosia
őstag

Sajnos a boot menu nem, jön elő. Az érdekes, hogy valamikor megy a billentyűzet hibátlanul, valamikor nem...Usb billentyűzettel is ez a helyzet. Egy preinstall nem lehetséges?

The Truth Is Out There

(#12125) Xero válasza lefkosia (#12124) üzenetére


Xero
nagyúr

Hmm. Próbálkozz külső billentyűzettel előhozni a boot menu-t.
A másik lehetőség, hogy Windowsban kiválasztod, hogy OS X-t indítson legközelebb.

(#12123) Kozmiii: 10.6.8 kell a legfrissebb iTunes-hoz. :(

[ Szerkesztve ]

(#12126) lefkosia válasza Xero (#12125) üzenetére


lefkosia
őstag

Külső billentyűzettel sem jön elő a boot menu. A windows-ba nem találtam olyan lehetőséget, hogy következő induláskor az OS X indítsa.

The Truth Is Out There

(#12127) Xero válasza lefkosia (#12126) üzenetére


Xero
nagyúr

Most nem tudok átbootolni Windows-ba, de a Boot Camp manager alatt kell lennie a startup disk lehetőségnek.
Valami ilyesmi:

(#12128) lefkosia válasza Xero (#12127) üzenetére


lefkosia
őstag

Sehol nem találom..

The Truth Is Out There

(#12129) Xero válasza lefkosia (#12128) üzenetére


Xero
nagyúr

Fent van egyáltalán a Boot Camp driver csomag?

(#12130) lefkosia válasza Xero (#12129) üzenetére


lefkosia
őstag

ups, igazad van még fent sincs. Telepítem :R

The Truth Is Out There

(#12131) lefkosia válasza Xero (#12127) üzenetére


lefkosia
őstag

OS X alatt is ugyan ez a hiba, nem működik, vagyis néha megy a billentyűzet.

The Truth Is Out There

(#12132) Xero válasza lefkosia (#12131) üzenetére


Xero
nagyúr

Kapd szét és nézd meg a kábelt. Ha az sem, akkor nagy valószínűséggel top case csere, rosszabb esetben alaplap.

(#12133) lefkosia: 20-40e között lehet egy topcase ára. Nem tudom pontosan sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#12133) lefkosia válasza Xero (#12132) üzenetére


lefkosia
őstag

Mennyibe fáj egy top case csere?
Még 1x köszönöm a gyors segítségedet :R

The Truth Is Out There

(#12134) Kozmiii válasza Xero (#12125) üzenetére


Kozmiii
csendes tag

És ezt hogy tudom frissíteni vagy hogy oldható meg?
http://support.apple.com/kb/sp23 Egyébként ez az!

(#12135) Xero válasza Kozmiii (#12134) üzenetére


Xero
nagyúr

Arra a gépre még 10.7.5 is telepíthető. Hivatalosan már nem megvásárolható, szóval látogass el egy kereskedőhöz, és ott kérj egy telepítés erejére egyet belőle.

(#12136) Kozmiii válasza Xero (#12135) üzenetére


Kozmiii
csendes tag

Torrent ezeknél a gépeknél felejtős?

(#12137) Xero válasza Kozmiii (#12136) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem, de ilyesmiről itt nem beszélünk.

(#12138) toza


toza
senior tag

a1150 modelre 10.6.6 ot tudok telepiteni?kernel panikkal ujraindul felora dvd rol toltogetes utan...:(

windoz alol hogy csinalok bootolos usb t konnyen?!koszonom..

szegyen a futas,de faraszto...

(#12139) TommyNagz válasza toza (#12138) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Kerunk egy fotot a panikrol (inditsd a gepet a cmd+v-t lenyomva)

encapsulation dot1q

(#12140) toza válasza TommyNagz (#12139) üzenetére


toza
senior tag

a bill combo az a log esetleg?!mert nem birnammegegyszer vegig varni a felorat a fotoert.:) egy masik a1150 esre felraktam ua errol advd rol.de amaz ujra indulas utan szurkekepernyonel megakad.es csak safemodban indul es a 10.6.6 al.azert mert 10.6.6?! .probaltam ujra rakni megegyszer,de az is kernelpanikol...elotte 10.5.11(?) volt rajta de felora utan artifaktolt es fagyott.golyozni kene tan.jobban erdekelne a bootolos usb windoz alol.ha tudna vki segiteni.koszi.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#12141) toza válasza TommyNagz (#12139) üzenetére


toza
senior tag

5 szor probaltam.. es nem tortenik semmi. csak rendesen bootol..command +v+t vel.. :(
hogy kell bootolos usbre rakni windoz alatt az osx et ?!

szegyen a futas,de faraszto...

(#12142) TommyNagz válasza toza (#12140) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Win alól nem hiszem, hogy lehet. Ha 10.4.11 alatt artifaktolt akkor az hw hiba gyanús. OS X Install attól is kernel panicolhat összevissza.

encapsulation dot1q

(#12143) toza válasza TommyNagz (#12142) üzenetére


toza
senior tag

mi aza a hw?

egyebkent ezalapjan a videoalapjan atmasoltam az install dmg t egy mukodo macre. es ott sikerult usbt csinalni. mostmar minden kafa.

mi aza hw.? hogyan fixalhato?

szegyen a futas,de faraszto...

(#12144) Jorus válasza toza (#12143) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hardware.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12145) toza válasza Jorus (#12144) üzenetére


toza
senior tag

:( marmint h a gpu.. ? akkor jo.

szegyen a futas,de faraszto...

(#12146) PiE137


PiE137
senior tag

Sziasztok!

Tudtok nekem mondani jó karbantartó programokat, amik lehetőleg ingyenesek :F
A MacKeeper-t lefuttattam, mivel mindenhol azt reklámozzák. Talált is vagy 1200 hibát/feles fájlt a gépemen, de megtisztítani csak sok maniért hajlandó, amit nem szándékozok ezért fizetni! :B
Az IceClean-t próbáltam - ami ingyenes - de elég gagyi, semmi normális kinézete nincs, kiigazodni is bonyolult rajta....

Köszi előre is! :R

(#12147) TheMarci válasza PiE137 (#12146) üzenetére


TheMarci
addikt

cleanmymac 2, illetve onyx, szerintem ez a kettő bőven elég. a cleanmymac asszem nem ingyenes, viszont az onyx az. :)

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#12148) toza válasza toza (#12143) üzenetére


toza
senior tag

nem lett kafa vegul..efi boot izet lat csak usb helyett inditasnal alt ot nyomvan..:(
mac egy fos...

lenne egy elado mac a1150 es.10.4.11 van rajta.hang,wifi,nem mukodik.hdd kabel szarul volt berakva egyszer, 2 szal kicsit "megtort",de 18 bol 17 szer indul rendesen...Zsir uj lcd 5 honap garancias.gombok es kepernyo muanyag alja festekpottyos.nagyresze takarithato csak nincs kedvem.kicsit karcos es kopott itt-ott..aljabol a fele csavarok hianyoznak.aksi es tolto nelkul.
2gb ram.100 gb hdd.2ghz core duo.csak erdeklodnek kinek mennyit er igy.?!kosz.bocs h ide.kosz

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#12149) TommyNagz válasza toza (#12148) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Ezt igazan jogtalannak tartom...azert mert van egy hibas elso genes macbook prod ami tobb sebbol verzik, attol meg nem szar a mac. Az EFI Bootra klikkelve meg el kell hogy induljon az install. Ha nem, akkor te qrsz el valamit.

encapsulation dot1q

(#12150) toza válasza TommyNagz (#12149) üzenetére


toza
senior tag

nem azert szar mert beteg kicsit. (hasznaltam hibatlant is . az is idegesito volt egyebkent.)
csak hat eza pecseles.. minden bonyolultabbnak tunik mint mas op rendszer alatt.ez is erthetetlen h miert kell igy elidegeniteni,semmi kompatibilis semmivel . szoval szomoru. es meg vagy h miert tartott 2 hetbe mire kiderult szamomra h azert egyedi egy eredeti install dvd mer ojan hujek h csak a szpecifikus gep sajat drajvereit rakjak fel ra. mindegy is. szal elado..

szegyen a futas,de faraszto...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.