Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) brumi1024 válasza DanielK (#12690) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen csak ott *.nfo-t kellene írni, de ez már xp-n is működött.

(#12702) rachmaninoff válasza SyntaxeError (#12700) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Alt nyomvatart és menübűl Shut down. Vagy bekapcs gomb aztán enter.

(#12703) toza


toza
senior tag

a1150 mb pro.telepites lefut .vegen kernel panikkal leall.aztan restartnal csak logo,toltoget ,majd szurke kepernyo. gpu a rossz,vagy hdd,vagy hdd kabel,esetleg barmi mas az alaplapon?!

a1260 mb pro.fekete kepernyovel vettem.hajszaritoztam es visszajott..majd telepites utan fel oraval megint elsotetult.ujragolyoztattam.ujragolyozas elott es utan is mukodik kulso monitorrol.de sajat kepernyo nem..mi lehet a baj?!

valaszokat,otleteket koszi.

[ Szerkesztve ]

szegyen a futas,de faraszto...

(#12704) Xero válasza toza (#12703) üzenetére


Xero
nagyúr

Első esetben verbose módban indítsd és nézzük hol áll meg.

Második esetben a GPU adta meg magát valószínűleg.

(#12705) TommyNagz válasza toza (#12703) üzenetére


TommyNagz
senior tag

hajszárító? :Y

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#12706) Xero válasza TommyNagz (#12705) üzenetére


Xero
nagyúr

Pedig az segít rajta átmenetileg.

(#12707) TommyNagz válasza Xero (#12706) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Akkor ez olyan, mint a sütés-főzés :D Hajszárítós megoldásról még speciel pont nem hallottam :)

encapsulation dot1q

(#12708) Misi1979


Misi1979
őstag

Érdekesség, megnéztem, mennyit foglal a Chrome nálam és elborzadtam: 2.6 gigát! A mocsok kis program megtartja minden előző verzióját.. A versions-mappából gyorsan töröltem mindegyik régebbit, kivétel a 2 legutóbbit, 2 giga fel is szabadult.

Nektek mekkora helyet foglal a Chrome app?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12709) brumi1024 válasza Misi1979 (#12708) üzenetére


brumi1024
veterán

270 mega, de csak 2 verzióm van.

(#12710) Watto1991 válasza Misi1979 (#12708) üzenetére


Watto1991
senior tag

Én a Chomre-mal kapcsolatban annyit vettem észre, hogy mindig 100-102 %-on (!) járt tőle a CPU-m. Ezért Safarit használok megint.

(#12711) csusza`


csusza`
senior tag

Haliho!

Mától en is MacBook Pro tulaj vagyok. Első es legnagyobb problémám, hogy az előző tulaj minden szutykat rajta hagyta.
Szeretnek egy clean installt csinálni, vagy egy factory resetet ( :) ), viszont nem jutok egyről a kettőre. Tudom, h telepítos pendrive-ot vagy DVD-T kell készíteni, de nincs Mountain Lion installt fájlom, AppStore-bol meg hadd ne töltsen mar le, amikor a gépemen fenn van... Milyen lehetőségek vannak ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#12712) csusza`


csusza`
senior tag

Kapcsolódó kérdés: online telepitesnel (command+R) ugyanúgy AppStore-bol szedi le a képet amiért fizetni kell, vagy ez úgymond "ingyenes"?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#12713) bLaCkDoGoNe válasza csusza` (#12711) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Próbáld meg a recovery módot.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12714) csusza` válasza bLaCkDoGoNe (#12713) üzenetére


csusza`
senior tag

Köszi, idáig eljutottam. A kérdésem továbbra is az, hogy ha most neki állok a netről telepíteni, akkor az free -e? Mert valami jogosultságokat ellenőriz mielőtt telepitene.
Ha SSD kerül bele pár napon belül ugyanígy végrehajtható az install, nincs valami korlátozás a telepítések szamat illetően?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#12715) csusza`


csusza`
senior tag

Látom, hogy nem. Apple ID-t ker, es nem enged tovább mert ezzel az accounttal nem lett megvasarolva. Siraly. Ez így érdekes lesz! :)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#12716) bLaCkDoGoNe válasza csusza` (#12715) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én azt javaslom, hogy vedd meg magadnak, az a legegyszerűbb illetve a legtisztább. Az ára sem vészes, talán 16 EUR. (Természetesen ha új Mac-et veszel, azzal kapod az OS X aktuális verzióját is, de itt úgy tűnik, hogy az előző tulaj hozzárendelte a saját Apple ID-jét.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#12717) TommyNagz válasza Misi1979 (#12708) üzenetére


TommyNagz
senior tag

A Faszarinál nincs is jobb :) PPC-n is az a nyerő (illetve a Webkit-Leopard-dal kiegészítve...)

encapsulation dot1q

(#12718) csusza` válasza bLaCkDoGoNe (#12716) üzenetére


csusza`
senior tag

És ezesetben mit tudok tenni?
Az öcsémnek van MBP-ja, ugyan ilyen, ő azt mondta, hogy neki van ML telepítője, várjam meg hétfőn.
Várjam meg? :D

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#12719) toza válasza Xero (#12704) üzenetére


toza
senior tag

koszi valsszt.mi aza verboza mod?!
a1260 nal nem ujragolyozas volt bocsanat.komplett gpu csere.hasznaltra.de csere.es ua ugy nem jo.szal mi lehet akkor?!

szegyen a futas,de faraszto...

(#12720) toza válasza TommyNagz (#12705) üzenetére


toza
senior tag

(#12721) tDr1v3r válasza toza (#12720) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az remélem megvolt, hogy ez többet árt mint segít... a hősokktól hajlani fog a nyák.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12722) toza válasza tDr1v3r (#12721) üzenetére


toza
senior tag

hova?!kb 3 percet se csinaltam hatul szellozoracsokon keresztul.

verbosa.modban mit kell csinalni?!reboot es kesz?!

szegyen a futas,de faraszto...

(#12723) PiE137


PiE137
senior tag

Egy pár napja szarakodik a gépem:
Mondjuk naponta egyszer általában safari alatt lefagy a képernyő, csak az egér mozog, másra nem reagál a vas, csak ki- bekapcsolás után tér magához.... :(((
Ötletek, orvoslat :F
Köszi!

(#12724) Alex91 válasza PiE137 (#12723) üzenetére


Alex91
félisten

Ne hasznalj facebook-ot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12725) Polarstar válasza Alex91 (#12724) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:D +1!
Te tudsz valamit!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12726) Misi1979 válasza PiE137 (#12723) üzenetére


Misi1979
őstag

Ugyanúgy, mint pl a subba.hu fagyasztja kb egy percre a safarit?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#12727) TommyNagz


TommyNagz
senior tag

Nálam hogyhogy nem? :Y
10.6 és 10.8 alatt sem.

Szerk.: ja, de, a Subba tényleg.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#12728) PiE137 válasza Alex91 (#12724) üzenetére


PiE137
senior tag

értem, szal az nem tetszik neki! :(((
egyébként mac-en van vmi "meleg újraindítás" funkció, mint winfoson régen a ctrlaltdel :F
mert én ilyenkor hosszú power-el ki szoktam kapcsolni a gépet, majd újra be, de ha lenne vmi kevésbé drasztikus verzió....

(#12729) TommyNagz válasza PiE137 (#12728) üzenetére


TommyNagz
senior tag

cmd+opt+esc a force quit. Ha hosszan nyomod, az adott alkalmazást nyírja ki, ha röviden, kihozza a force quit ablakot. :) Amúgy az Activity monitor-ban megtalálod az összes éppen futó process-t, de szeirntem sokkal user-barátabb a force quit.

encapsulation dot1q

(#12730) iamthesonar válasza Xero (#12455) üzenetére


iamthesonar
aktív tag

koszonom szepen megoldodott!!!

ezer puszcsi!!!
:P

Listen to the acoustic sound of the sonar! It will be like that: U (u)(u),---, U (u)(u), ---, U (u)(u)

(#12731) negyedes


negyedes
addikt

ml hogy viselkedik ssd-n? mennyi hely kell neki pl egy 120Gb-bol?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12732) TommyNagz válasza negyedes (#12731) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nekem 60-ason is elfer a csomo szarsaggal egyutt amit hasznalok, meg 30 van szabadon. Hozzatennem, hogy van mellette egy 500gb hdd is amire at van helyezve es linkelve a teljes home mappam.

encapsulation dot1q

(#12733) negyedes válasza TommyNagz (#12732) üzenetére


negyedes
addikt

nalam masodik hdd nem jatszik mert szuksegem van a munka miatt a cd-rom ra szoval akkor 120 valoszinuleg eleg lesz?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12734) rachmaninoff válasza negyedes (#12733) üzenetére


rachmaninoff
aktív tag

Attól függ, miket használsz munkára/nem munkára.

Az OS nekem az alap apróságokkal 21-22GB-ot foglal, a többit számold ki.

64GB-os az SSD-m, és elférek rajta. Persze ha a gépeden 4k-s template-eket tárolsz videoszerkesztéshez, akkor tovább kell gondolnod. :)

(#12735) TommyNagz válasza negyedes (#12733) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Kulso iro nem jatszik? Ha kell a tarhely, garantaltan megeri.
Illetve van valasztas, hogy kulso hdd vgy kulso iro.

[ Szerkesztve ]

encapsulation dot1q

(#12736) negyedes válasza rachmaninoff (#12734) üzenetére


negyedes
addikt

ceges dolgok lennenek rajta csak doc pdf kepek stb meg par program. a kerdes hogy a tovabbiakban mennyi hely kell majd, most jelenleg elferek win8on egy 128 Gbon akkor valszeg os x alatt is.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12737) Xero válasza negyedes (#12736) üzenetére


Xero
nagyúr

Bőven elférsz.

MP rendszer SSD-m 60GB-os. Ebből jelenleg 15GB szabad úgy, hogy vannak bőven nagyobb méretű app-ek (Final Cut, Motion, Compressor, Adobe Creative Suite, iPhoto, Xcode, MS Office), viszont a user fileok HDD-n vannak kivéve a user libraryt.

(#12738) petata válasza petata (#12310) üzenetére


petata
őstag

Ismet aktualis.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#12739) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
A képen látható ikont szeretném lecserélni olyanra, mint ami a mappa tényleges ikonja. Hogy tudom megcsinálni? A módosított ikon sajnos csak alapnézetben jelenik meg. Tuti van rá valami megoldás, csak Én nem tudom kitalálni... Neten keresgéltem, tudom hol vannak az ikonok valójában, azokat ki is másoltam.
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12740) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok! Milyen cégekkel tudnám jutányosan megoldani az amerikai store-ból való rendelést idehaza?

(#12741) tDr1v3r válasza turbobusa (#12740) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem senkivel, nem érdemes... keress olyan ismerőst aki jár ki US-be.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12742) turbobusa válasza tDr1v3r (#12741) üzenetére


turbobusa
senior tag

Fedex-re vagy UPS-re gondoltam első körben. Kimennék ha lenne nem lenne ilyen drága a repülőjegy ára, ráadásul ismerősöm sincs ott.

(#12743) Xero válasza turbobusa (#12742) üzenetére


Xero
nagyúr

Miért szerinted a Fedex átcsempészi Neked a határon? Vámmal és Áfával meg pont ugyanott vagy, sőt.

(#12744) Polarstar válasza turbobusa (#12740) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lazán felbonják a csomagot az új törvény szerint és felértékelik. Továbbá meg sem kapod - míg ki nem fizeted a vámot és az áfát rá.! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12745) TommyNagz válasza TigerCat (#12739) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Meg lehet oldani, de nagyon körülményes. Ha PNG formátumú képet tettél be mappaikonnak, akkor felejtős. Egyébként meg ha .icns ikonra hivatkozik az app, vagy mappa (na ezt nem tudom hogyan kell megoldani), akkor van remény. Az ICNS egy csomag, amiben ugyanaz az ikon több felbontásban is jelen van, 16x16-tól egészen 1024x1024-ig. A sidebar-on a 16x16-os ikont látod. Tehát készíteni kell egy ICNS-t, és meg kell oldani, hogy arra hivatkozzon a mappa.

encapsulation dot1q

(#12746) TommyNagz válasza Polarstar (#12744) üzenetére


TommyNagz
senior tag

(#12742) turbobusa

hagelnek igaza van. Az US English billentyűzetről, és a hálózati csatiról nem is beszélve. Ha nagyon külföldről akarsz hozni, akkor kirándulj egyet Bécsbe, úgy talán tudsz valamennyit spórolni (?) és még egy kis városnézés is beleférhet.

encapsulation dot1q

(#12747) brumi1024 válasza negyedes (#12736) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem 48 gb van szabadon a 128-as SSD-n ML-el úgy, hogy rajta van 40gb fénykép, 5 gb zene, 2 gb dokumentum. Pedig nálam is vannak nagyobb programok: iPhoto, Aperture, Photoshop CS6, FCP X, Pages, Libreoffice. Többi dolgot NAS-on és külső vinyón tárolok.

(#12748) Polarstar válasza TommyNagz (#12746) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Egyetértek!

Wien sokkal jobb választás - és nincs sem garancia érvényesítési ,sem bill kiosztási probléma. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12749) Xero válasza Polarstar (#12748) üzenetére


Xero
nagyúr

Garanciával US gépnél sincs gond.

(#12750) turbobusa válasza Polarstar (#12748) üzenetére


turbobusa
senior tag

Néztem az árakat határkörnyékén, de nem nagy a kedvezmény, 10-15e forint kb. Igazán ez úgy jó, ha össze van kötve a kirándulással...

Xero: Mivel világgarancia van rá, így nincs semmi akadálya itthon sem...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.