Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) tDr1v3r válasza turbobusa (#12750) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Akkor vállakozó ismerőst keress, aki tud segíteni adóvisszaigénylésben... úgy ~100k-t kapásból tudsz spórolni, kb. ugyanott jönnél ki mint egy US-ből jövő géppel.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12752) TommyNagz válasza turbobusa (#12750) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Én is úgy tudom, hogy csak az USA-ból hozott szolgáltatófüggő iPhone-okkal van gond garancia terén itthon.

encapsulation dot1q

(#12753) overclockerr


overclockerr
tag

Üdv! Sima és retina 15-ös laptop közt mekkora a különbség kijelző területén? 15-ös áráért kapnék egy retina 13-at, de mivel sokat használom a gépet, így kicsi lenne. Ha videókat nézek akkor a 1080p az ugyanúgy jelenik meg retinán is, nem mint a simán? Jól gondolom, hogy a retina felbontás valójában a munkánál, rendszer látványánál ad többet némileg?

(#12754) overclockerr válasza tDr1v3r (#12751) üzenetére


overclockerr
tag

Én tudom rosszul, hogy a vállalkozó is megveszi rendes áron, de leírhatja a költségeiből az áfát? Szóval kézbe nem marad a 100k hanem a cég költségéből farag le mondjuk egyéves összesítésnél...

(#12755) Xero válasza turbobusa (#12750) üzenetére


Xero
nagyúr

Miért én mást írtam? :U

(#12756) Gergi


Gergi
aktív tag

Ha valakit érdekel, eladó vált a MacBook Air 13" 2012 mid gépem

[ Szerkesztve ]

(#12757) TigerCat válasza TommyNagz (#12745) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A rendszerben levő egyik ikont adtam meg. Abban minden méret benne van. Nem értem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12758) DanielK


DanielK
addikt

Van rá mód, hogy egy külső 3TB-s vinyót adatvesztés nélkül átállítsak HFS+ Journaled-ről sima HFS+ -ra?

Linux alatt lenne használva és jó lenne, ha vinné a linux...

(#12759) DanielK válasza DanielK (#12758) üzenetére


DanielK
addikt

Közben találtam pár dolgot:
# diskutil disableJournal /Volumes/TheVolumeName
illetve ezt:
[link]

Mindkettő működik még? Nem fogom elveszteni az adatokat ugye? :B :R

(#12760) TommyNagz válasza DanielK (#12759) üzenetére


TommyNagz
senior tag

A legbiztosabb, ha backupolsz :)

encapsulation dot1q

(#12761) viserion


viserion
tag

sziasztok!

adott egy kulso monitor es egy macbook pro. hogy tudnam a kulso monitort maximum felbontason hasznalni mirror display mellett? illetve az is jo alternativa lenne, ha a laptop monitorja kikapcsolna es csak a kulsore tolna ki a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#12762) Xero válasza viserion (#12761) üzenetére


Xero
nagyúr

Kiterjesztve lecsukott gép mellett külső beviteli eszközökkel.

(#12763) viserion válasza Xero (#12762) üzenetére


viserion
tag

ah, idokozben rajottem, hogy fenti felso csuszkat kell az elsodleges monitorra athuzni. teljesen logikus amugy. illetve hogy a dock-ot is a megfelelo oldalra kell allitani, hogy megjelenjen.
a programot nevet le tudnad irni, ami nem engedi sleep modba, ha lehajtom?

szerk.: ugy tunik egyedul a system preferences akar mindig megjelenni a masodlagosnak beallitott monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#12764) DanielK válasza TommyNagz (#12760) üzenetére


DanielK
addikt

kösz, de nincs egy másik 3TB-os vinyóm, így ez kizárt. :(

(#12765) Xero válasza viserion (#12763) üzenetére


Xero
nagyúr

Semmilyen program nem kell. Bedugsz bármilyen usb eszközt, vagy külső billentyűzetet használsz, akkor azzal ébreszthető lecsukott állapotban is.

(#12766) viserion válasza Xero (#12765) üzenetére


viserion
tag

hat ez nagyon nem volt jo tipp, konkretan azota nincs kep kulso megjeleniton, pedig mar ki-be huztam, monitoron is atallitottam a source-ot es vissza. plusz jo lenne, ha nem menne sleep modba es utana kelne fel rogton, gondolom ez az ssd-nek es egyeb alkatreszeknek sem kedvez.

[ Szerkesztve ]

(#12767) Xero válasza viserion (#12766) üzenetére


Xero
nagyúr

Mégis mi baja lenne az ssd-nek tőle? Ha extended módban van akkor nem tűnhet el a kép.

De akkor tessék kiegészítés ami nem engedi elaludni: InsomniaX

(#12768) viserion válasza viserion (#12766) üzenetére


viserion
tag

meg mindig nincs kep. akarmit csinalok a monitor nem erzekel semmit es sleep modba megy. mac-en belul jelzi, hogy ra van dugva.

(#12769) negyedes válasza viserion (#12768) üzenetére


negyedes
addikt

kapcsolj ki mindent es kezd ujra. Mikor be van dugva a monitor allisd at mirrorbe es csukd le a kijelzot, at fog allni a nativ felbontasra a kulos monitor ha jol emlekszem.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12770) negyedes válasza negyedes (#12769) üzenetére


negyedes
addikt

vga monitorral nem megy igy. most nem tudom kirpobalni hogy a dp-s monitorral megy-e igy

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#12771) viserion válasza negyedes (#12770) üzenetére


viserion
tag

sajnos akarmit csinalok nem reagal a monitor. se mirroring, se extended modban, se felhajtva, se lecsukva. display-en belul pedig rendesen jelzi, ha monitoron belul ramegyek, hogy imput scan, akkor is a mini displayport-ot adja ki, meg sincs jel.

ahogy begudom a kabelt a monitor power save modba lep.

[ Szerkesztve ]

(#12772) viserion


viserion
tag

mini display port to hdmi atalakitoval megy. igy viszont 1080p a max felbontas. minidisplay port-on tovabbra sincs kep

(#12773) narancsnn


narancsnn
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki egy ingyenes külső hdd kezelő progit.(Nfst-s)

Köszi

(#12774) TommyNagz válasza narancsnn (#12773) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Tuxera, paragon. Ingyenes nincs. OS X-ben titokban benne van a fícsör, tud NTFS-t írni, de le van tiltva, mert bugos, kiszámíthatatlan. Engedélyezni amúgy lehet, de csak saját felelősségre.

encapsulation dot1q

(#12775) narancsnn válasza TommyNagz (#12774) üzenetére


narancsnn
senior tag

Pü.

:R

(#12776) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Sziasztok!

Letérdelt az akksi az Air 1.1-emben.

Gyári értékek:
7.2V/37Wh/5400mAh

Utángyártott:
7.4V/43Wh/5800mAh

Okoz bármilyen problémát ha az utángyártottat rakom a gépbe?

További kérdésem, hogyha kicserélném a HDD-t egy PATA ZIF SSD-re éreznék-e valamilyen gyorsulást a gépen?

ZIF SSD értéke:
40 írás / 80 olvasás

Köszönöm

Picture me Rollin' by 2pac

(#12777) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Tudtok valamilyen rejtvény készítő programot? A legjobb lenne OSX-re vagy webes, de ha nincs, akkor belefér win-re is, ha tényleg jó.
A legjobb az lenne, ha a lap méretét is meglehetne neki adni (A5 vagy A4,stb.).
Mac AppStore-ban látom a Puzzle Maker Lite-ot, de ott nem igazán látok ilyen opciót. :(

(#12778) suspect


suspect
aktív tag

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a YouTube videókat milyen felbontáson viszi max egy MacBook 4.1? Ugyanis most lenne egy lehetőségem elcserélni egy ilyen gépre a mostani laposom és sok YouTube videó nézek így ez is szempont.

2,4GHz-es Core 2 Duo proci van benne és 3GB ram

[ Szerkesztve ]

(#12779) Xero válasza suspect (#12778) üzenetére


Xero
nagyúr

Miután betöltött 1080p-ben semmi gondja nincsen az egyel ez előttinek velük.

(#12780) tDr1v3r válasza suspect (#12778) üzenetére


tDr1v3r
veterán

720p-vel jó, 1080p-vel laggos...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12781) Xero válasza tDr1v3r (#12780) üzenetére


Xero
nagyúr

Miután letöltötte a videot nem az (itt van balra tőlem egy 3,1). :U

(#12782) tDr1v3r: Fél perc sincsen normális nettel. :P

[ Szerkesztve ]

(#12782) tDr1v3r válasza Xero (#12781) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Addig sose jutottam még el, nem szoktam megvárni azt hogy teljesen betöltsön. :B

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12783) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Ha kilépek a Safariból, újbóli megnyitáskor nem tölti be a Prohardvert. Más oldalakkal nincs ilyen probléma. Van valami beállítási lehetőség, vagy kiegészítő, amellyel indítás után csak a tabokra kattintva töltődjön be oldal? Mint Firefoxnál, hogy "Csak a kijelöléskor töltse be a lapot".

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12784) kovadika


kovadika
őstag

Sziasztok,
Amerikában -hivatalos forrásból- vásárolt Apple termékekre kapott garancia érvényes itthon is?
Köszi.

(#12785) tDr1v3r válasza kovadika (#12784) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igen.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12786) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

üdv!
netezés közben egy új lap megnyitása és betöltése után egy kis görgetést követően megállt a safari és nem reagált semmire a MBA-m. most fordult elő ilyen először, a kurzor mozgott ahogy mozgattam touchpaddal de kattintásra és billentyűzetre nem reagált. a kikapcsológomb nyomvatartásával sikerült megoldanom. ez előfordult már mással is? normális? vagy tudjam be annak h nagy ritkán belefér egy ilyen.

(#12787) Xero válasza Ochocinco46 (#12786) üzenetére


Xero
nagyúr

Flash van a gépen? Az képes hasonló huncutságokra. Logokból okosabbak lennénk amúgy.

(#12788) narancsnn válasza kovadika (#12784) üzenetére


narancsnn
senior tag

iPhoneon kívül igen.

(#12789) suspect válasza tDr1v3r (#12780) üzenetére


suspect
aktív tag

Szerintetek megéri váltani egy HP ProBook 4520S-ről? (Intel Core i5-430M, 4GB rammal)

(#12790) Xero válasza suspect (#12789) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem.

(#12791) Ochocinco46: Console-ban kijelölöd, másolod a kérdéses részeket.

[ Szerkesztve ]

(#12791) Ochocinco46 válasza Xero (#12787) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

flash van igen. akkor betudható annak.

6/2/13 6:39:58.431 PM com.apple.SecurityServer: Session 100021 created

6/2/13 6:42:54.000 PM kernel: MacAuthEvent en0 Auth result for: 00:1d:0f:ef:73:60 MAC AUTH succeeded

6/2/13 6:42:54.000 PM kernel: wlEvent: en0 en0 Link UP virtIf = 0

6/2/13 6:42:54.000 PM kernel: wl0: Roamed or switched channel, reason #8, bssid 00:1d:0f:ef:73:60

6/2/13 6:42:54.000 PM kernel: en0: BSSID changed to 00:1d:0f:ef:73:60

6/2/13 6:43:08.292 PM warmd: [__warmctl_evt_desktop_up_block_invoke_0:478] Desktop up bcstop timer fired!

6/2/13 6:50:00.238 PM Dock: kCGErrorIllegalArgument: CGSSetWindowListGlobalClipShape: Invalid window 0x77

azt hiszem az uccsó sor előtt történt, bár ti biztos rájöttök ebből

[ Szerkesztve ]

(#12792) tDr1v3r válasza suspect (#12789) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem... legalábbis erre semmiképp se, inkább egy 13"-os Pro-ra vagy egy Unibody-ra.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12793) viserion


viserion
tag

sziasztok!

clean up by name, kind-ra nincs valamilyen billentyukombinacio?

(#12794) TommyNagz válasza viserion (#12793) üzenetére


TommyNagz
senior tag

Nincs, de elvileg be tudsz állítani bármilyen menüre. (Gyakorlatban meg.....inkább hagyjuk :D )

encapsulation dot1q

(#12795) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Ma megpróbáltam akku kalibrációt csinálni (teljesen feltöltött állapotból levettem a töltőről, majd meg akartam várni komolyabb használat mellett, amíg magától sleepbe megy..) de miután kiirta kétszer, hogy majd nemsokára el megy sleepbe hacsak nem csatlakoztatom a töltőt, csak vártam, vártam... és nem ment el sleepbe, hanem hirtelen leállt.
Na most ezt nem igazán értem. Hol lehet ezt beállítani, hogy azért idővel, ha csak mit tom én maradt az akksiban 2% azért a memória tartalma végett menjen már sleepbe.
Mert az interneten e témában talált leírást követve nem tudtam megcsinálni a kalibrációt, mert a gép még csak nem is szépen, hanem váratlanul leállt.
Persze feltöltöttem.. és remek hir, hogy 36 ciklus után már csak 92%-os az akksim, és a gépet december végén vettem.
Ötlet?

Semmit sem írok alá!

(#12796) Xero válasza bmwk1200s (#12795) üzenetére


Xero
nagyúr

Pont ezért kell kalibrálni. Még azt hihette, hogy 5% körül jár, holott már vége volt.

(#12797) bmwk1200s válasza Xero (#12796) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Nem, én folyamatosan figyeltem az istat által írt adatot.. 5%.. majd 3%.. vártam már, hogy mikor megy sleepbe végre.. de 1%.... 0%.. aztán hirtelen off.. nem sleep.

Semmit sem írok alá!

(#12798) Xero válasza bmwk1200s (#12797) üzenetére


Xero
nagyúr

Az teljesen mindegy, hogy mit ír ki.

(#12799) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Esetleg erre ötlet?

Illetve ha Skype-on küldök egy fájlt valakinek és nem x-elem ki (a fájküldésnél Skype-ban) miután végeztem, nem tudom törölni a kukából, mert használatban van. Ezt nem lehet egyszerűsíteni? Mert sokszor elfelejtem és egy idő után nem is emlékszem hol-mit csináltam az adott fájllal.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#12800) Chandler


Chandler
senior tag

hello srácok
nem tudna valaki ajánlani egy rescue disc-et macre? bootolható jó vírusirtó kéne.
kösz
c.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.